Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

turistički pratitelj

Dodan: 01.11.06 @09:52:26

emina

Gost

0 0

molim nekoga za pomoc..molim vas..imamo zadatak na grupi napisati..pozdravni govor pa neke lokacija pa zavrsni govor..ubijam se vec mj dana s tim nikako da nadem prave rijeci.to mi ja jako vazno iz vise razloga o kojima ipak nebi sada ...molim nekoga ko e prosao slicno a vidimda vas ima..da mi pomogne na mail necronmina@gmail.com..hvala vam

ps..hitno je 

emina

Registriran uporabnik

0 0

molim pomoc..vidim ovdje da vas puno moze pomoci na ovu temu pa molim dobre ljude za pomoc na mial necronmina@gmail.com...

ovako..polazim grupu za turisticko pratitelja..svida mi se jako aali ima problem...naime,dobili smo zadatak(vjerujem da ce mnogi znati vec)da napisemo nase obracanje grupi po sabloni pozdravni govor,neka lokacija,zavrsni govor..problem je u tome da vec mjesec dana pokusavam i sto god napisem zvuci debilno i jednostavno nedovoljno dobro,...molim vas buduci kolege pratitelji napisite mi na mail taj govor..ko pobjedi dobi cokoladu HEHEH..sorry..ocajna sam..pomoc molim vac

Nekni

Gost

0 0

Cao svima! Evo vec sat vremena citam stare postove ali ne nadjoh sta mene zanima.Za turistickog vodica u nekoj odredjenoj drzavi,koja nije nasa,konkretno zanimaju me sjevernoafricke drzave,sta je potrebno?Imala sam priliku biti u Tunisu,vodic je bio veoma mlad,arapski mu je bio skroz slab,znao je samo bas bas osnovne stvari koje i ja znam reci,engleski manje vise solidan.U tom istom gradu je 5 godina,ako uzmemo u obzir njegove tadasnje godine poceo je manje vise odmah tam raditi.Na zalost tada me ovaj posao nije interesovao tako da detalje nisam saznala.Molim ako mi neko konkretn moze reci sta je potrebno iskljucivo za rad u jednoj od sjevernoafrickh drzava

Nekni

Gost

0 0

Cao svima! Evo vec sat vremena citam stare postove ali ne nadjoh sta mene zanima.Za turistickog vodica u nekoj odredjenoj drzavi,koja nije nasa,konkretno zanimaju me sjevernoafricke drzave,sta je potrebno?Imala sam priliku biti u Tunisu,vodic je bio veoma mlad,arapski mu je bio skroz slab,znao je samo bas bas osnovne stvari koje i ja znam reci,engleski manje vise solidan.U tom istom gradu je 5 godina,ako uzmemo u obzir njegove tadasnje godine poceo je manje vise odmah tam raditi.Na zalost tada me ovaj posao nije interesovao tako da detalje nisam saznala.Molim ako mi neko konkretn moze reci sta je potrebno iskljucivo za rad u jednoj od sjevernoafrickh drzava

Matea

Gost

0 0

Može li mi neko preporučiti  mjesto za tečaj za turističkog pratitelja u Zadru?

Unaprijed hvala.

ivana

Registriran uporabnik

0 0

gospođo Nataša...

primjetila sam da radite kao predavač na tečajevima za turističke vodiče ...

pa bi me zanimalom,ako nije tajna, da mi kažete u kojoj agenciji jer po vašim riječima primjetila sam da radite na princip koji meni odgovara... jer bi jako voljela upisati taj tečaj al sam premalo inforirana...

gledam ponude pustih agencija i koliko mi se god svidjele ponude...sve su ipak malo dalje kao npr. Zagreb, Rijeka... pa bi me naime zanimalo ima li netko da mi preporuči neku ageciju u području Splita...

Hvala unaprijed

Miro

Gost

0 0

U Splitu turistička agencija Kvarner Express organizira tečaj za turističkog pratitelja koji će započet u 1.misec.zainteresirani se mogu javiti na 098/699034 ili miroslav.saric1988@yahoo.com za detaljne informacije

Miro

Gost

0 0

U Splitu turistička agencija Kvarner Express organizira tečaj za turističkog pratitelja koji će započet u 1.misec.zainteresirani se mogu javiti na 098/699034 ili miroslav.saric1988@yahoo.com za detaljne informacije

DomGra

Gost

0 0

Može li netko reci kod koje je agencije(u Zagrebu) najbolji tečaj za pratitelja? !

Francy

Gost

0 0

Bok ljudi,
maturantica sam, planiram upisati fax, ali ne vezano uz turizam.Htjela bih dodatno upisati tečaj za turističkog pratitelja. Znam koji je posao tur.pratitelja, i to je bas za mene. Sve uvjete ispunjavam: upoznavat nove ljude, nova mjesta, običaje. Putovati mi je najdraži hobi.Već to mnogi ljudi vide kod mene jer sam na svom maturalcu i putovanjima s prijateljima dosta pomogla. skoro kao pravi pratitelj.hehe Ali ja bih voljela raditi sa nasim ljudima, ne sa strancima. Engleski mi nije jaca strana kao njemacki i zanima me kako trebamo baratati sa jezicima sto se tice pratitelja. Ima li preko ljeta tečaj ili samo zimi? Hvala!

Seka

Registriran uporabnik

0 0

Pozrav svima,

zanima me nešto....nisam zadovoljna stečenim znanjem koje sam dobila na tečaju za polaganje tur.pratitelja...jesam ja to završila, ali pitam se da li je moguće još jedamput to završiti u kavalitetnoj agenciji, čisto radi sebe i svoje sigurnosti....

Hvala

Adrijana

Gost

0 0

Seka,

ne isplati ti se polagati isti tečaj 2 puta za istu stvar. Ako ti se već troši novac, radije na fakultetu položi tečaj za turističkog vodiča za županiju u kojoj ćeš raditi. Jer kad položiš za turističkog vodiča, samim time možeš raditi i kao pratiteljica. Dobiti ćeš dodatno znanje i zvanje.

Ciao

samoja

Gost

0 0

Pozz, jel netko nešto zna da od 1.7. ulaskom u EU licence za turističke pratitelje više ne vrijede već će se morat polagat samo za vodiče?Istina il zastrašivanje?

marinela

Registriran uporabnik

0 0

lijep pozdrav! zanimaju me iskustva vas koji ste dosli do te pozicije turistički pratitelj ali bez ikakve potvrde, licence.. ?!

Tanja

Gost

0 0

Ovo je posve točno, od prve do zadnje rijeci! Pratitelji su angazirani s gupom 24 sata, vožnja u autobusu vrijeme je u kojem upoznajete 50 ili 70, 80 ljudi (dogodi se bus na kat!) S deatinacijom, planom, rokovima, servisnim informacijama, stotinu pitanja.... Sredjujemo rooming liste, prodajemo fakultative, vucemo tu lovu sa sobom, amimiramo, ali i vodimo po gradovima.... Dakako da to nebu trebali i smjeli, no agencije to traže, to je uvijet da dobijete angažman. Valjalo bi se dogovoriti, napraviti listu agencija koje su nekorektne, koje ruse cijene usluga pratitelja, koje ne plaćaju hotelima pa vas dočekaju zatvorena vrata, koje imaju loše prevoznije i vozače, ali i definirati cijene naših usluga ispod kojih se ne ide! Vidim na ovom forumu da neki rade za 250 kuna (RH) ili 300 inozemstvo. To je sramotno malo i nedopustivo. Zbog takvih situacija rusi se cijena o kvaliteta kvalificiranih vodica. Vođenje/pratnja nije samo dnevnica, to je dnevnica i honorar. Ne podcjenjte ljude koji su se za ovaj posao i te kako školovali, pripremali, radili na sebi.... Svim vodicima i pratiteljima, sretno!

Tanja

Gost

0 0

Svaka čast, to je to! Polagala sam 1987. u Dubrovniku, tada je Atlas držao vrlo visoko ljestvicu kriterija, no zbog mira i reda, ali i upisa u radnu knjizicu, polozila sam i nanovo prije par godina. Ni do koljena nije Atlasovoj vodickoj školi! Nema ovog posla dok se ne istesu transferi, brodski izleti, jednodnevni regionalni, pa tek onda ture....sve ostalo je - otaljavanje!

Nataša

Gost

0 0

Poštovana kolegice,

već dugo nisam bila na forumu, pa pretpostavljam da kasnim sa odgovorom. Nažalost, ime agencije vam ne mogu posredovati, jer od ove godine zbog moje "previsoke cijene" (koja je bila ista 15 godina) ne radim više kao predavač na Tečajevima za pratitelje. Unatoč tome, nadam se da ste izabrali dobar Tečaj. Puno uspjeha u radu i srdačan pozdrav!

Luli28

Registriran uporabnik

0 0

nedavno sam zavrsila tecaj za vodica i dobila licancu za licko senjsku zupaniju. kako sada dalje? govorim engleski i njemacki, navodno se za plitivice vodici jako traze jer np plitvice inzistira na lokalnom tj za ovu zupaniju licenciranom vodicu. ima li itko neki savjet sto da radim dalje? molim pomozite jer vidite i sami kakva nam je bajna situacija u drzavi i barem mi neki sezonski posao treba. 

Gandalf

Gost

0 0

Ja sam upisao program na POU Morana i za sad mi se čini ZAKOOOOOON :-)

gandafl1

Gost

0 0

gadalf, mislim da je neprimjerno reklamirati svoju firmu na ovom forumu. dobro se zna u poslovnim krugovima kakva je skola morana i koliko je prijava insperkciji vec poslano na racun te institucije. 

hihihi

Gost

0 0

skola morana zakon hihihi dana 

htš

Gost

0 0

cao svima..citam ovov vase..i imam par pitanja..zavrsila sam skolu za hotelijersko turistickog tehnicara..i sad nema posla..naravno ko i kod svih drugih..razmisljam da upisem tecaj za turistickog vodica ili samo za pratitelja putovanja? sta je bolje? s kojim tecajem mi je lakse raditi? mislila sam upisat za pratitelja da mogu i van hrv,al neznam u koju agenciju bi bilo najbolje..? 

Josip

Gost

0 0

Pozdrav ekipa.

Radim za jednu novootvorenu turističku agenciju i zanimalo bi me koliko su cijene turističkih pratitelja. Svatko vrti neku svoju cijenu, pa me zanima koliko bi bila realna cijena usluge. Ne želim nikoga uvrijediti s preniskom cijenom, ali niti ne želim da me netko baš odere...

Hvala

midori

Gost

0 0

Pozdrav svima,

mene zanima koliki honorar bi trebao tražiti vodič za japanski jezik? 

maxim

Registriran uporabnik

0 0

Upisao sam tečaj za turističkog pratitelja na jednom učilištu a sad sam vidio da jedna poznata agencija održava tečajeve pa me zanima dali je moguće ići paralelno na dva tečaja?

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90