Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

turistički pratitelj

Dodan: 01.11.06 @09:52:26

pratiteljica

Gost

0 0

dobri turistički pratitelji imaju pune ruke posla od 5 do kraja 10 i onda u 12 mjesecu. oni dobri dignu i po 25-30 tisuća kuna.

Sib

Gost

0 0

Ovo je stvarno tema koja me interesira i vasa iskustva su mi donekle pomogla ali bih trebala konkretna odgovor na pitanje: da li kod nas zakonski moras imat polozen ispit za turistickog pratitelja ili ne? info do sada su kontradiktorna a ako ne postoji taj zakon onda taj ispit bas i ne bih polagala jer imam iskustva, doduse uglavnom u inozemstvu tj Italiji gdje su zakoni jos nejasniji.

Recimo oni imaju ispit za pratitelja ali svaka regija svoj pa ako vodis engleze (kao ja ) od sjevera do juga, nema teorije da imas polozene ispite iz 6,7 regija i svi to toleriraju.

Hvala

šole

Gost

0 0

Hrvatski zakon kaže da moraš imati položeno za vodiča, s tim se podrazumijeva da si pratitelj, moraš imati položeno i za pratitelja iako ti u agencijama to neće reći ali to ne znaći da si automatski vodić. Ako tze kontrola uhvati za bilo koji od toga bez papira... požalit ćeš dan kada si izgubila nevinost jer mogla biš na taj dan. screw them all. uostalom sve se to tolerira kao i sex na radnom mjestu pogotovo sa šoferom kad mu sjedneš u krilo i nabijaš se na tuki a on trubi u tunelu.

lana

Gost

0 0

gluposti pišeš.

gogi

Gost

0 0

interesantno.

Mala

Gost

0 0

Šta vi mislite, kad bi se počelo bolje kontrolirati ko sve vodi grupe i kažnjavati agencije koje ne plaćaju vodiče - bi li nama pratiteljima smanjili honorare? Ako mislite bit pratitelji pripremite se na štrebanje, stres i nedostatak sna!

pratitelj

Gost

0 0

Ali se spremi i na divlji vrući seks sa znojnim vozačem. Naravno, ne uvijek već samo svaki put kad zalutaš bespućima starog kontinenta. Ne preza se od ničega, muško-žensko, muško-muško... Kokoš-vozač. Samo da je vlažno.

minea

Gost

0 0

hey ozrene,ja sam minea..nisam sigurna jesi li to ti onaj ozren koj je nas pratio na maturalcu kroz dubrovnik al ako jesi dodaj me na fejs,reko si da ja tebe dodam al nemrem te nac,zato javi se ako si to ti a ako nisi oprostite na smetnji..hvala

Jess

Gost

0 0

Da,poznato je da danas više nemreš ni u bazen na terapijama u toplicama, a da te ne zaskoči hrpa pedofila/napaljenih muškaraca tak da nisam ni sumnjala da je s vozačima drugačije.I to da živimo u usranoj državi je isto činjenica,al k vragu, nakon kaj sam sve ovo pročitala kaj pišete ne znam više od kuda da počnem,tj.u kojoj agenciji da upišem tečaj,a da naučim nekaj i da to ne bude čista pljačka?I kak sad to da uopće ne treba položiti tečaj za pratitelja(uglavnom za neke manje agencije)?!Pa nije valjda baš sve u vezama/poznanstvima? Ja se ozbiljno mislim s tim baviti i studiram jezike(eng i poljski) pa me ovo kaj sam pročitala prilično zabrinjava.Ak tko zna još koji detalj u vezi toga nek piše please :D

Zvonimir

Gost

0 0

javi se meni ja bum ti sredil papire i objasnil kaj se treba delat. uopće ne slušaj ove glupane koji svašta pišu o sexu i vozachima. ja sam nedavno pokrenuo svoju agenciju i bit će posla za novu godinu. ako si zainteeresirana javi mi se na 00385-98-9343469, Zvone.

megan

Gost

0 0

kakva je agencija VMD i imali li tko iskustva s njihovim tecajem. govorim aktivno engleski i njemacki, i bas bih se raditi kao pratitelj

Mayya

Gost

0 0

Ovako, stvarno me zanima posao turističkog vodiča, i htjela bih se baviti time.

Molim da mi napišete kako tj. od kuda početi ako nemaš položen ispit za pratitelja, kome se obratiti?

Mene zanima konkretno pratnja naših ljudi u inozemstvo. Može li se taj posao raditi npr. od petka do nedjelje, te cijeli tjedan za vrijeme blagdana?

Ima li netko tko se time bavi ovdje a da je voljan objasnit mi, naći se na kavi nekoj za razgovor, pomoći mi u vezi toga?

hvala

?

Gost

0 0

Neću biti ciničan jer si očito mlada i neupućena. Prvo, u Hrvatskoj imaš mali miljun ljudi s licencama za obnašanje posla tur.vodiča ilitiga pratitelja kako ti zoveš. Svi od njih se grabaju za vođenja u inozemstvo i sad biš ti sa neba pala odmah u to ušla? Neće ići niti preko razno raznih veza. Drugo, taj posao se obavlja kako ti misliš jer HR nema 100miljuna ljudi pa da se putuje svaki dan svaki tjedan. Imaš naravno udarne točke kada se putuje to je NG, 1.maj, jesen, predbožićno vrijeme.

Treće, neka ti ne potone lađe ali najbolje za početak ti je pokušati sa vođenjem školskih izleta. Inozemstvo, i da dobiješ na vođenje, bez utakmica u nogama-osuđena si na izgubljenu bitku, tj.žalbe u agenciji.

Good luck :)

posao

Gost

0 0

hej evo čitam sve ovo, radim u jednoj agenciji i imamo grozničavu potrebu za pratiteljima molim sve zainteresirane da mi se jave na mail vesela123@net.hr

megan

Gost

0 0

cula sam se s nekim agencijama i tecaj ne treba- tj oni ce ti licencu dati ako im trebas. Tecajevi za pratitelje su obican nacin da se zgrne lova na legalan nacin.

Gost

0 0

pokušavam poslati upit na vesela 123 i ne ide... za koju agenciju i postoji li mogućnost za studijsko putovanje. U tom poslu sam 2 godine ali bih se htjela usavršavati...

Gost

0 0

i ja sam pokusala poslati upit i ne idem. to se netko zeza

Gost

0 0

vesela123 nas je sviju dobro namagarcila :)

Gost

0 0

hahahaha

vesela 123

Gost

0 0

je li netko uspio poslati upit???? dajte se javite

zlikovatz

Gost

0 0

Imam jedno pitanje..jako sam zainteresiran za rad kao turistički pratitelj. Govorim ruski (izvorni govornik) i engleski jezik, a imam i višegodišnje iskustvo u sličnim poslovima. Naime radim već godinama kao prevoditelj(što simultani što konsekutivni), a ujedno sam i pratio brojne ture Rusa koje su dolazile poslovno u Hrvatsku gdje mi je opis posla bio poprilično sličan kao i kod turističkih pratitelja. Međutim tu posla ima i nema, a kako su prošle godine ukinute vize za Ruse i Ukrajince oni postaju sve važnija turistička klijentela stoga želim početi raditi kao turistički pratitelj(s obzirom da za vodiča sad nemam vremena polagati tečaj..a i skupo je..4800kn). Znam da je posao "krvav", ali na to sam potpuno spreman pa me zanima da li netko zna kako točno početi..?? Da li random zivkanjem svih agencija nudeći svoje usluge..slanjem CV-a..?? Prvenstveno me zanima da li netko zna koje se naše turističke agencije bave "dopremanjem" rusa na Jadran??..pa da barem njih prvo kontaktiram? U svakom slučaju želim početi raditi što prije i nikako ne propustiti ovu sezonu jer rusi dolaze svuda i njih kriza ne dira... Hvala... :)

Jelena

Gost

0 0

samo da ti kažem... nijedna agencija te bez te licence neće poslati nigdje. prvo, ako te uhvati inspekcija, ti bez licence ćeš dobiti pljusku po džepu i oho opravdavati policiji, a agencija riskira puno gore stvari... takav je turistički zakon. ja kao vodička s licencom ću te prva prijaviti. ako smo ja i drugi polagali za licencu, neće nam nitko drugi uzimati posao bez licence.

zlikovatz

Gost

0 0

Draga Jelena... ako ćemo već cijepidlačiti „turistički zakon“ uopće ne postoji, već se to zove Zakon o turističkoj djelatnosti, a kao drugo ako već odlučiš odgovarati na nečije postove onda detaljno i pročitaj post na koji odgovaraš. Naime kao što sam rekao trenutno nisam zainteresiran raditi kao TURISTIČKI VODIČ(što je pretpostavljam ono što ti radiš), već kao TURISTIČKI PRATITELJ, a razlika između toga dvoje nije uopće mala, o čemu i govori „turistički zakon“. Da bi mogao raditi posao turističkog vodiča moraš imati položen stručni ispit za turističkog vodiča što nije mala stvar i košta oko 5000kn, međutim da bi radio kao turistički pratitelj moraš imati uvjerenje turističke agencije o položenom ispitu za turističkog pratitelja, a kako ćeš ti doći do tog uvjerenja to je druga stvar...može te koštati 1500kn uz bezvezan 4 dnevni tečaj koji organizira neka turistička agencija,a možda ga i dobiješ na lijepe oči jer u datom trenutku baš govoriš jezik koji je određenoj tur.agenciji deficitaran. Uglavnom ako te baš zanimaju detalji slobodno prouči „Pravilnik o stručnom ispitu za turističke vodiče i ispitnom programu za turističke pratitelje“. Anyway, skrenuli smo s teme... ono što me samo zanima jest kako točno početi, koji je prvi korak jer već je Uskrs pred vratima...zivkanjem agencija, čekanjem da objave natječaje za turističke pratitelje..što točno..?? I ako netko zna koje se agencije bave Rusima svakako bih bio zahvalan na informaciji. Hvala još jednom. :)

Jelena

Gost

0 0

slušaj nitko te neće uzeti kao turističkog pratitelja. jer ti vani na otvorenom ne smiješ pričati po gradu, onda misliš da će agencija plaćati tebe kao pratitelja plus platiti lokalnog vodiča. uostalom inspekcija ako zaustavi bus ili kombi a za mikrofonom je netko bez iskaznice bum kazna. moj savjet ti je položiti ispit za licencu.

zlikovatz

Gost

0 0

Ma kako ne kužiš.. ne smiješ ti svejedno pričati niti kao turistički vodič ako dođeš u bilo koju drugu županiju ili grad za koji nemaš položeni ispit! Ako položiš za Zagreb možeš raditi kao vodič samo isključivo za Zagreb, a ostatak Hr samo kao pratitelj. A kao pratitelj smiješ u busu pričati koliko hočeš&gdje hočeš, ali čim izađeš iz busa jezik za zube jer tada stupa lokalni vodič. Zadaci pratitelj su da obavlja operativno-tehničke poslove u vođenju i praćenju turista, te daje turistima osnovna priopćenja o svrsi putovanja. Ma znam dosta ljudi koji rade isključivo kao pratitelji, a ne vodiči...moraš samo znati što smiješ raditi, a što ne. Kažem ti prouči malo Zakon o turističkoj djelatnosti
UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90