Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

turistički pratitelj

Dodan: 01.11.06 @09:52:26

Corigan

Gost

0 0

soriteme ak ponavljam vec receno, ali ak zelite putovat..najbolje vam je zaposlit se u turistckoj agenciji i tada za svaki aranzman koji sami sastavite idete s tom grupom klienata!!kao pratitelj..dakle nikakvo znanje, ispiti nista..a posao pratitelja ti zagarantiran jer ti si taj koji je prodao svoj aranzman!!

tako da slazite programe tamo gdje zelite i sami putovat(a da je neka ipak medju masom popularna destinacija) i to je to..

ima previse ljudi s tecajevima vodica ovog onog..i koliko cujem tesko docekat da te pozovu za neki job..

ovo sto je zadnje bilo receno"a takva nam je drzava"fakat je..svi rade sve sto hoce samo nek imaju taticu na pravom mjestu..a mi ostali aj druze pa se snadji..pa eto ak vam ovo pomogne da se snadjete..meni drago!!!

blanka

Gost

0 0

meni je jedna poznanica rekla da za 4 dana što vodi ekskurziju u istru dobije 1600kn..Možda pretjeruje,ako je dnevnica 250kn..

Anitsirl

Gost

0 0

A treba li znati jezike super i to....Jer ne baratam savršeno sa jezicima..no namjeravam usporedno učiti još barem dva jezika koja mi budu potrebna..

Ana

Gost

0 0

ja sam isla na tecaj u petros i mislim da od nase generacije nitko nije nasao posao.oni u petrosu su ponudili posao jednoj curi koja je necakinja od direktora i to se znalo vec za vrijeme tecaja da ce ona dobiti posao.kasnije sam neuspjesno trazila posao.radila sam sad za novu godinu i nije im bilo bitno da li sam negdje polozila tecaj ili ne.oni su nam predavali kao neki seminar i to priznali kao da smo isli kod njih na tecaj za pratitelja.i isla sam jos na neki intervju i njih isto nije bilo briga da li imas taj papir ili ne.

pratitelj

Gost

0 0

Bok!

Kao profesionalni turistički pratitelj sa stažom od 6 godina, koji isključivo živi od ovog posla, susreo sam se s hrpom agencija, i dobrih i loših. Ako nekog zanima, izbjegavajte sljedeće agencije koje su se pokazale potpuno neprofesionalnima bilo zbog plaćanja bilo zbog otkaza u zadnjih tren (neke sam morao ja zvati dan-dva prije kako bi mi rekli da me ne trebaju. Oni kao nisu mogli javiti!):

1. Filida Travel u Zagrebu

2. Travel Europe s poslovnicama u Puli i Dubrovniku

3. Flamingo Tours u Zagrebu

Nadam se da sam pomogao nekome...

maja

Gost

0 0

Bok! Jako mi je drago da sam napokon pronašla forum ove tematike. Ja sam pratitelj pet godina i prošla sam mnogobrojna školovanja vezano za ovu struku,gdje nažalost u praksi po autobusima i turama sjede i rade ljudi koji uopće nisu kvalificirani za to.Iz iskustva,velika većina agencija u incoming turizmu traži samo znanje stranog jezika a ostale kompetencije im nisu uopće bitne.Tzv.pratitelji zbog mode rade taj posao isključivo zbog novaca a ne posla ni interesa turizma i prezentacije samog sebe kao ambasadora svoje države i lijepe naše općenito.Struka pratitelja uopće nije ni definirana ni zaštićena na nivou države.Kod nas morate nositi svu odgovornost a agencije u slučaju problema se ograđuju maksimalno.Želite li dobiti posao čudni su putevi kako da se afirmirate,jer izlete,ture nam oduzimaju osobe koje nemaju veze s turizmom a u većini imaju još neki posao i time nama kojima nam je to poziv i kruh nam oduzimaju svako pravo i profesionalnost na bilo kojoj razini.

ivek

Gost

0 0

sve su to priče za malu djecu, agencije lažu,ispit nitko ne traži, pa čemu onda polagati, konkretno ja, bez ispita vodio 10-ak tura, po hrv i europi, prošlo nekoliko godina i odlučih prošlu godinu položiti. položio prije godinu dana i ne mogu naći niti jedan angažman. istina, ne trudim se previše, ali 20-ak mailova i poslanih molbi sam isporučio raznim agencijama, odgovori su suvisli, ostajemo u kontaktu itd...pitam se: čemu ispit ako i dalje ture vode ljudi bez ikakvih ispita i licenci, a nitko to na nivou ove države i krovnih udruga u turizmu, ne kontrolira...banana država, banana turizam, ne očekujte previše......

Marija

Gost

0 0

dakle, ako radiš kao turistički pratitelj, onda se u biti vodiš kao nezaposlen, a ako imaš sreće, honorarno, preko ugovora o djelu (ili kako?) zaradiš nešto. mirovinsko, zdravstveno možeš samo sanjati...?? ispravite me ako griješim...

Vedran

Gost

0 0

Mene recimo u ljetnim mjesecima prijavljuju pa mi ide staž, mirovinsko, zdravstveno itd, a izvan toga radim na ugovor o djelu i svjedno ide mirovinsko. Ovisi da li si spretan da se probiješ u agencijama. Prve dvije godine dosta je truda potrebno da od sebe napraviš ime, a nakon toga put je puno lakši... Kada se jednom pročuje tvoje ime, odnosno napraviš mrežu agencija s kojima surađuješ, skoro da ti je svejedno da li si stalno zaposlen ili preko ugovora o djelu jer zarađuješ samo koliko prosječni Hrvat može sanjati...

A ovo da agencije ne traže uvjerenje o položenom ispitu, susreo sam se s tim kod manjih agencija. Ali sve veće poput Generalturista, Kompasa, Adriatice i slične, prvo su me tražile uvjerenje...

Zdenko

Gost

0 0

Možeš se javiti na broj

lila

Gost

0 0

to što radi taj "PETROS" u zagrebu, je čista muljaža ljudi. Svaka agencija vam može izdati dokument za turističkog pratitelja, neki i naplate,ali sigurno ne u takvim ludim ciframa. Ljudi ne čitaju zakone, pa neznaju. Neke jednostavno ne možeš uvjeriti.

Martina

Gost

0 0

Upisala sam se na tečaj u Petrosu koji pocinje za 2 tjedna. Zanima me ako je netko bio sad nedavno pa da cujem razmisljanja jer su ovi postovi dosta stari. Ocekujem dosta od toga pa se nadam da ce se i ostvarit.

Scm

Gost

0 0

Hitno! tražim tur. pratitelja za 3-dnevni izlet u Bugarsku, Sofija. e-mail: scm.nr1@gmail.com

pratiteljica

Gost

0 0

Radim kao pratitelj, ali Bugarsku još nisam radila. Koja agencija?

Studentica

Gost

0 0

Evo ja sam studentica koja je položila za turističkog pratitelja! Zanimaju me vaše preporuke vezano za traženje posla. Jasno mi je da se doslovce trebam stavit na "tržište" i nuditi se, al me zanima najbolji način jer mi se ne čini kao najbolje rješenje ići od agencije do agencija i pitati treba li im turistički pratitelj. Ili se varam... Sva su iskustva i preporuke dobro došle!

Paola

Gost

0 0

Evo ja planiram takoder upisati tecaj za pratitelje, pa me zanima kakva je situacija sada, u 'krizi', da li se uopce u ovakvim vremenima isplati ulaziti u to sve, ili vec ima previse ljudi koji se bave time? Hvala

ina

Gost

0 0

Petros je obično smeće od agencije. Kupe hrpu love na tečaju koji te apsolutno ništa ne nauči, traje 4 vikenda, po par sati dnevno, a organiziran je samo u svrhu prikupljanja novaca i ničega drugog! Kad sam ja bila se javilo 40 jadnih ljudi, ako ne i više, tečaj je koštao 1300 kuna i dobili su zaradu od svih nas, računajte koliko! Valjda 52000 kuna, za 4 vikenda održanog tečaja po par sati koji te ničemu ne nauči, ne dobije posao skoro nitko, a taj papir ništa ne vrijedi.

Kad se sjetim koliko su se ljudi trudili i nadmetali dođe mi se da slatko nasmijem! Jadnici valjda mislili da bu to platili i ak se istaknu bu dobili posao! Moš mislit. Da tečaj išta vrijedi i da ti neka znanja, bi trajao puno duže od 4 vikenda! To fakat nema smisla ići na takav tip tečaja, koji traje toliko kratko. Neki drugi te makar nauči nečemu, mada i ne dobio posao, a ovaj ne služi za ništa osim za punjenje đepova te agencije, koja namlati dobru lovu od jednog tečaja!

ina

Gost

0 0

I da, krivo sam rekla, ne 4 vikenda, već 4 subote!!! Svi ti tečajčići nemaju nikakvu ulogu, osim da uzmu lovu.

pratitelj

Gost

0 0

Tko vam je kriv, da ste se prije bolje raspitali biste saznali, alo ok, odlično iskustvo.Agencija ima pravo organizirati tečaj i pobrati masnu lovu na ničemu, mnoge agencije te samo šalju ili ti izrade same iskaznicu. Posao? Kaj si fakat mislio da bu ju nekoga zapolsili?yeah right. Budu vas zvali za vođenja povremeno, ali ne odmah, vjerujte.

Studentica, položila si i tek počinješ? U mojoj si koži od pred 3 godine. Što ti je činiti, slušaj ovako. Reklama ti je sve. Zivkanje telefonima u agencije neće puno pomoći, najbolje ti je platiti Turist plus magazinu i Croatian Travelleru oglas. Nije puno dođe nekih 6-7 tisuća kuna za jedan broj,dobiješ oglas preko cijele stranice. Napravi vizitke, 1000 komada, podijeli ih agencijama. Kako?Nađi par studenata koji će dijeliti vizitke u agencije po ZGB, platiti ih možeš po principu 5 agencija-100 kuna. I nekih stotinjak ti preporučujem da bacaš iz jurećeg auta jer češ si time odmah zanimljiv marketing napraviti. Također, zakupi ogromne oglasne ploče barem tri u ZG sa svojom reklamom. Znam da ti se to možda čini skupo sada u početku, ali to ti je svega nekih 30 tisuća kuna investicije. Kad to sve postaviš i obaviš, mobitel će ti pregoriti od poziva agencija, svi će te htjeti angažirati. Vjeruj što kažem,prošao sam to. Danas živim kao car. Investiciju koju sam ti rekao, nečeš vjerovati isplatio sam u tri mjeseca.Sve nakon toga čista zarada. Odličan posao. Danas živim u Dubravi u vlastitom šatoru i vozim Golf jedinicu. Imam 46 godina a svoj sam gospodin čovjek.

Sretno.

studentica

Gost

0 0

Zaista se nadam da me zahebavas! 30000 kn da dam zbog raznoraznih oglasa?? Da, sigurno, a ti novci će mi past s neba. Ili da starcima nabijem i treći kredit na leđa! Mislim stvarno... Očekivala sam svakakve odgovore ali ovo je vrhunac! U svakom slučaju, ak si ti to uspio, svaka ti čast, ja ću na neki drugi način... Enivej, već imam neke ponudice za ljeto od neke agencije pa ćemo vidjet, polako... I vezano za tečaj, samo bih htjela reć da nije istina da se na tim tečajevima ništa ne nauči. Odnosno, nauči se sve što ti treba. A na izvanredne situacije te nitko ne može pripremiti, tako da... Uglavnom, bez obzira na krizu, ja bih rekla da se isplati završit tečaj...

fak

Gost

0 0

Da, nauče te držati mikrofon u ruci. Kao da to nisi znala, pa svaki dan ti je kita u ruci kaj ne? to sam te ja mogal besplatno naučiti a za tu lovu bi svakaj delali...

studentica

Gost

0 0

Stvarno ima debila na ovom svijetu... Enivej, svi savjeti su još uvijek dobrodošli...

tt

Gost

0 0

Ima pravo pratitelj. Zapravo, 30 tisuća kuna je najmanja moguća svota! Najmanja! To je zapravo ništa, kad sam ja išla sebe reklamirati, utrošila sam oko sto tisuća kuna na to, tako da ti je on napisao najmanju moguću cifru! ( nisam čula da je netko potrošio toliko malo, dok se išao reklamirati. Može mi se javiti, da mi objasni, kako je uspio toliko uštedjeti.)

Najviše mi se sviđa ovo bacanje letaka iz jurećeg auta. Taj pristup marketingu je nov, ali mogao bi biti uspješan. Ono, što još obavezno trebaš pokušati je svakodnevno ciljati budućeg šefa u glavu. Nikako nemoj zaboraviti, da to treba činiti svaki dan. Jer ako jedan dan izostaviš, neće ti se isplatiti!

ja

Gost

0 0

Ček, kaj si malo...? pa frajer te hebe, ne? Kaj ti je? hoće reći da je to posao koji nije samo tako raditi. Treba imati živaca i strpljenja!!!!

nina

Gost

0 0

Tako je treba imati crtu za rad s ljudima...od djece do raznih profila ljudi koji ponekad znaju biti jako zahtjevni, a vrlo su bitni i vozači. Oni su jedna populacija svoje vrste kojo se posebno treba dodvoriti... Ja sam u tom poslu dvije godine i voljela bih se još usavršavati i ima posla, samo treba naći svoj stil i učiti na terenu i iz vlastitih pokušaja i pogrešaka
UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90