Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

Portugal

Dodan: 11.12.17 @14:04:58

Maja

Gost

0 0

Moje odredište za ovogodišnje putovanje bio je Portugal. Moja dugogodišnja želja bila je posjetiti tu mediteransku zemlju koja je  smještena na samom kraju Europe. Napokon je došao taj dan i putovanje je započelo.Nakon kratke vožnje zrakoplovom stižemo u Lisabon,ali tu se ne zadržavamo dugo nego hvatamo drugi let koji vodi u Porto.Porto je drugi po veličini grad u Portugalu i smješten je na njegovom samom sjeveru.Nakon slijetanja uputili smo se apartmanu.Poslije kratkog odmora krenili smo u istraživanje ovog portugalskog grada.Porto je najpoznatiji po svojoj rijeci Duoro i koja teče kroz grad.Porto ima mnogo znamenitosti koje su na mene ostavile veliki utisak.Najviše mi se svidjela vožnja žičarom iz koje se porto vidi kao na dlanu.Porto je izrazito poznat po vinu koje nosi naziv Porto.Nakon Porta posjetili smo obližnju Bragu.Braga se nalazi 50-ak kilometara sjeverno od Porta.U Bragi smo posjetili katedralu Bom Jesus koja je na obližnjem brdu odakle se vidi cijela Braga.Put do katedrale vodi kroz prekrasnu šumu,ali je moguće gore doći i uspinjačom.Po povratku u Porto otišli smo u restoran i pojeli Francesinhu-najpoznatije jelo iz Porta koje mi se izrazito svidjelo i koje preporučam svima.Nakon 3 dana u Portu put nas vodi do glavnog grada Portugala.Porto i Lisabon udaljeni su oko 300 kilometara i put zrakoplovom traje manje od sat vremena.Po dolasku odlazimo do hotela na kratki odmor od putovanja.Nakon kratkog odmora put nas vodi na upoznavanje šarmantnih ulica Lisabona.Lisabon leži na rijeci Teho koja se ulijeva u Atlantski ocean.Lisabon je prekrasan grad prepun starih zgrada koje daju poseban štih ovom gradu.Naročito je poznat po svom starom žutom tramvaju 28 koji vodi kroz uske ulice i stari dio Lisabona.To je velika turistička atrakcija koju nismo mogli propustiti.Vožnja u tramvaju je odlična.Osječaj je kao da smo upali u vremeplov,stari tramvaj koji vozi kroz povijesni dio grada pun je pogodak.Tramvaj vozi toliko uskim ulicama u kojima nije moguć mimoilazak.Posjetili smo i toranj Belem i samostan svetog Jeronima koji je prekrasan.Portugalci su jako ljubazni i susretljivi u što smo se uvjerili u raznoraznim restoranima i kafićima koje smo posjetili.U Portugalu smo posjetili Još Evoru,Fatimu i Sintru.Ali o tome ćemo drugi put jer ima jako jako puno utisaka.Svima preporučam posjetiti Portugal koji stvarno ima štošta za pokazati.

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90