Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

Mexico 2013

Dodan: 30.08.13 @12:45:26

Noir

Gost

0 0

Pozdrav,

zanima me je li tko bio u zadnjih godinu/dvije? Iskustva? tips?

hvala

Gost

Gost

0 0

Ja se vratila prije 2 tjedna Odsjela prvo u Playi del Carmen, party mjesto puno mlade ekipe uglavnom iz Južne Amerike i Europe. Išla snorklat u cenotes pa s kornjačama u Akumal u kojem je i ogroman koraljni greben, razgledavat ruševine u Tulum u kojima slobodno šeću mnogobrojne iguane, a i nalazi se uz samu plažu.. Pa Chichen-Itza, magične majanske ruševine, Valladolid. Mexico City - siguran i nimalo zagušljiv... Hrana  Meksiko 

sef_mafije

Registriran uporabnik

1 0

Noir

Gost

0 0

Mi ostajemo 3 tjedna, 2 smo u Mexico City-u i tjedan dana na Yucatan-u!

Koliko dugo si bila? kakve su cijene? Si isla preko neke agencije ili u svom aranzmanu?

uff jedva cekam njihovu hranu i pivu

Zg

Gost

0 0

Kad putujete?

Noir

Gost

0 0

U 11. mjesecu

Gost

Gost

0 0

Ja sam bila 8 dana na Yucatanu i 6 u Mexico City-u. U vlastitom aranzmanu. Cijene su sasvim ok, ne mogu reci da je sve uzasno jeftino, al def nije skuplje nego u Hr. Ja sam dosla u Meksiko nakon Kanade pa mi se sve cinilo jeftino Samo pazite s hranom, nemojte jesti bas na ulici, salse i drugi umaci dugo stoje na suncu i jako su ljuti. Najbolje je jesti u nekim taquerijama u kojima vidite hrpu rulje, a opet izgleda dovoljno pristojno. Osobno nisam ni gadljiva ni izbirljiva, ali iz istog sam razloga provela dva dana u krevetu 

Tanja

Registriran uporabnik

0 0

Tanja

Registriran uporabnik

0 0

Ja sam bila proslo ljeto u sklopu studentske razmjene, ali sam ostala nesto duze, sveukupno 40-ak dana. Da naglasim, Mexico je prekrasna zemlja, ljudi su topli i predivni i bilo mi je fenomenalno! :-)
Zivot je nesto jeftiniji ili tu negdje kao u Hrvatskoj. Smjestaj je povoljan, ima dosta hostela. Korisno je znati barem osnove spanjolskog jer meksikanci bas ne pricaju engleski (vise se odnosi na Mexico City i srednji Meksiko; dok se u Playa del Carmen, Cancun (Yucatan) koji je turisticko odrediste i mjesto gdje Amerikanci imaju vikendice moze normalno sporazumijevati na engleskom). Hrana je dosta zacinjena, jako dobra i raznolika, ali savjetujem veliki oprez pri kupovini hrane npr. u Mexico City-u, izbjegavati manje "ulicne" standove, mnogo nas je zaradilo probavne smetnje, blago receno. Probati plod kaktusa Nopala koji se zove Tuna, zanimljivo. Voda se ne pije iz vodovoda, kupuje se u bocama! Npr. Coca Cola je jako jeftina, 0,5 L kosta 4 kn. Metro u Mexico City-u je jeftin i taxi u Mexicu jako povoljan jer je i gorivo jeftinije.
Obavezno cijenkanje na trznicama i rusevinama. Osim karakteristicnih suvenira za neko podrucje, najbolje je i najjeftinije u Mexico City-u na velikoj trznici kupiti originalne poklone.

A sad za one koje zanima malo vise - ja bih voljela da mi je netko ovako napisao neke sitnice i detalje da mi bude lakse - pa ce ovo, nadam se, nekome koristiti.

10 dana sam provela u Mexico City-u, grad je ogroman, malo prevelik i prenaseljen za moj ukus, ali siguran... Odsjela sam kod prijateljice i njene obitelji, ali znam da ima ok hostela za povoljnu cijenu. Ima mnogo lijepih mjesta za posjetiti, npr.: Museo Nacional de Antropologia (fenomenalan muzej o povijesti Mexica, starosjedioca Maya i Azteca, predivan i ogroman!), Frida Kahlo Museo (poznatiji kao Casa Azul, tj. plava kuca, a zapravo je kuća u kojoj je zivjela s Diegom pretvorena u muzej, nalazi se u cetvrti Coyoacan koja je meni osobno najdraza), Paseo de La Reforma (setnjica sa parkovima i kipovima) , Chapultepec Parque (zanimljiv park s dvorcem), Xochimilco (sustav kanala po kojima se mozete voziti brodicima "trajineras" zivopisnih boja), Zocalo (centar grada sa starom katedralom La Catedral Metropolitana - koja je ogromna, a cija izgradnja je zapocela 1572. i trajala do 1821. g.). Tko ima prilike, obavezno posjetite Teotihuacan ("the place where the gods were created"), nekih pola sata od Mexico City-a, zapravo stari grad izgraden izmedu 1. i 7. stoljeca, s poznatom Piramidom Sunca i Piramidom Mjeseca na koje se mozete penjati i pogled je zapanjujuci! Piramida Sunca je veca i dozvoljeno je penjanje na sam vrh.
Razmjenu sam provela u gradiću Zacatecas, na visini 2496 m nadmorske visine. Nalazi se 8 sati voznje autobusom od Mexico City-a sjeverno. Definitivno sarmantan gradic, centar gradica se prehoda u 20-30 min. S jedne strane grada je brdo koje se zove La Bufa i pruza se savrsen pogled na grad. Odatle ide "teleferico" (zicara) do drugog brda gdje se nalazi stari rudnik srebra i zlata Mina La Eden. Tu je i bar/club, jedini u svijetu smjesten u pravom rudniku (bar sam tako cula). Povijesni centar Zacatecasa je prekrasan, prepun spomenika i zanimljivih katedrala i muzeja- Catedral, Templo de Santo Domingo, Museo Rafael Coronel (nekadasnji samostan, sada popularno nazvan i Muzej Maski jer ima preko tisucu maski iz razlicitih povijesnih razdoblja zivota u Mexicu, namjene i podrucja). Preporucila bih jednodnevni-dvodnevni izlet u taj gradic, isplati se, a dovoljno je za vidjeti znamenitosti. Obavezno otici na rucak u La Leyenda restoran, koji postoji vec 25 godina s predobrom hranom, pristojnih cijena i super ureden s unikatnim umjetnickim radovima, zanimljiv i ostaje  u sjecanju. Ako imate srece, naletjet cete na Callejoneadu - band ide kroz grad svirajuci, prolazi ulicicama i zastaje na svim vecim trgovima i mjestima okupljana, mjestani idu za njima i plesu i ispija se Mezcal iz sitnih casica koje se dijele i nose oko vrata. Dobrodosli ste da se pridruzite. Napomena: Jako, jako jeftno mozete kupiti poklone od srebra za svoje najdraze! I obavezno probati Mezcal i veoma zanimljivo za donijeti kao suvenir - bocica alkoholnog pica slicnog tequili, napravljenog od agave i unutra crv - Gusano de Maguey.

Vikendi su bili rezervirani za izlete u Nacionalni park Sierra de Organos u Sombrerete (planina izgradena od kamenja), Aguascalientes (najvise mi se svidio Museo Nacional de la Muerte), Huasteca Potosina (prekrasno mjesto s vodopadima), Sotano de las Golondrinas (rano ujutro jata ptica izlaze u krugovima, a predvecer skupe krila i u slobodnom padu se spustaju u svoja gnijezda u spilji, nesto poput kise), Xilitla, Pozas de Sir Edward James (dzungla s arhitekturom koju je u nadrealistickom stilu izgradio Sir Edward James, vodopadom pod kojim smo se kupali...)...

Nekoliko dana sam provela na Yucatanu, u rivieri Maya, Playa del Carmen, Cancun. - to je turisticko odrediste i sve je skuplje. Ja sam odsjela u hostelu Playa del Carmen, u centru Playe del Carmen, 70 kn nocenje sa svedskim stolom za dorucak, puno mladih iz cijeloga svijeta i vesela atmosfera. Obavezno posjetiti rusevine Tulum - jedine rusevine na obali mora. Plaza pored se zove Paraiso i uistinu je prekrasna, bijeli pjesak, azurno Karipsko more i toplo. Nemojte se iznenaditi kada vidite iguane kako okolo secu. Isla Mujeres, otok na kojem mozete otici roniti ili plivati s dupinima, drzati u rukama malog morskog psa... Majanske rusevine Chichen Itza, pod zastitom UNESCO-a... Valladolid, Gran Cenote...

Prekrasna zemlja, prekrasni ljudi, predivno iskustvo.

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90