Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

Billund-Copenhagen

Dodan: 08.05.12 @12:20:57

Marija

Gost

0 0

Ryanair ima odličnu ponudu prema Billundu za nekih 300-tinjak kuna.

No stvar je u tome da bi ja htjela boraviti u Kopenhagenu, pa bih molila nekog da me savjetuje kako najjeftinije doći do tamo (kasnije se moram i vratiti u Billund jer imam povratnu avionsku kartu za Hrv.)

Gledala sam stranicu http://www.rejseplanen.dk/ , ali ne mogu vidjeti cijene puta.

Unaprijed hvala na svim savjetima =)

Marija

Gost

0 0

oprostite što sam stavila u krivu kategoriju =)

jonathan

Gost

0 0

pozz! Evo ja sam se neki dan vratio iz Copenhagena i to sam upecao povratnu kartu zadar-billund za 90kn )) a što se tiče Copenhagena - najjeftinija ti je opcija vlak! Prvo ideš busom do Vejle, karta košta 58kr i onda vlakom do Copenhagena! Karta i nije baš jeftina - cca 700kn povratna, ali možeš uzet orange kartu preko interneta koja mora bit rezervirana na ime, cca 450kn povrat. sve cijene i rezervacije možeš provjeriti na stranici  http://www.dsb.dk

U svakom slučaju toplo preporučujem svima da posjete Copenhagen, ja se definitivno vraćam u 9mj. Grad je fantasničan "Grad iz Bajke". Mislim da niti jedan drugi grad u Eu nije toliko zanimljiv! Ljudi fantastični, sa prijateljskim stavom, nešto nevjerovatno - mislim nigdje nisam doživio da kad otvorim kartu ljudi sami dolaze i pitaju dali trebam pomoć, predobro - svi su nasmijani ljubazni, nevjerovatno kolko grad zrači pozitivom. 

Toliko katedrala, muzejeva, dvoraca - pa da si i 15 dana tam nebi ih sve uspijela posjetiti. Također imaš free bike - ubaciš 20kr uzmeš i kad ga želiš vratiti ostaviš ga na bilo kojem mjestu predviđenom za to i dobiš 20kr nazad! Čak imaš i plan grada na bicu ) Kroz cijeli Copenhagen možeš voziti biciklu, jer svaka ulica, pa i one glavne imaju trake sa svake strane, a toliko biciklista što se tamo može vidjeti, nema mislim da ni na jednom drugom mjestu...

I preporučam da odeš do jednom malog mjesta pored Copenhagena "Free Town Christiania" gradić kojeg su onovali hipijevci 70-tih godina, ima cca 1000 stanovnika, većinom raznih hipijevaca, umjetnika, inijanaca, i drugih slobodnjaka, imaju svoja pravila i svoj posebni način života, također skoro na svakom štandu možeš kupiti travu i kupiti razglednicu sa simuliranim jointom

A što se tiče noćnog života u Copenhagenu, piiff... predobro - imaš za birat al doslovno na stotine raznih pubova, od irish, country, hardrock...itd..šta god poželiš, a ljudi koliko ima - pogotovo vani na ulicama, nevjerovatan broj mladih koji izlaze, otprilike nešto kao što se viđa na nekim većim koncertima na vani u hrv... Njima je svaki vikend ko jedna velika fešta..))  No jedna velika mana - što se tiče kafića, pubova, klubova - sve je bezobrazno skupo - pive budu po 30-50kn, kave 25-40kn, čak ti i običnu vodu iz špine naplate 10-20kn...

Al dobro haj nije sve tako skupo, imaš npr. neke posebne trgovine, nezz kak se sad točno zovu koje imaju jako niske cijene, većina proizvoda koje sam vidio imaju manju cijenu nego u hrv. isto tako imaš najveći šoping centar u Copenhagenu i neke trgovine imaju stvarno smiješne cijene, kakve se rijetko viđaju i u hr.

Restorani - uobičajene cijene dosta velike, ali definitivno moraš probati "all you can eat restorane"  - platiš 65-75kn i jedeš kolko možeš, imaš za birat preko 30 raznih vrsta salata, priloga, pizza...

Što se smještaja tiče, ako ide više od troje ljudi najisplativije je uzeti apartman, ima predobrih luksuznih apartmana za cca 100-200kn po osobi. Hotele nikako ne preporučam, što se tiče ovih boljih - i cijene su im bolje... a što se tiče cheap hotela što ti je cca 300-500kn/noć po osobi, i nisu nešto... Jako male sobe nešto tipa vojničkim krevetima i posteljinom koja ima bolnički miris, a kupaonicem male, jako čudne plastične, tuš je fiksiran za strop pa nemožeš ga imat u ruci...

Preporučam hostel, i to "CPH Downtown" - nalazi se u samom centru, možda 5 min pješke od Glavnog kolodvora. Ima veliki bar u prizemlju, možeš besplatno koristiti biljar, stolni i druge društvene igre, također besplatno možeš koristiti ipadove, laptope. imaš i kuhinju i nemoraš prati suđe nakon jela, imaš ormariće gdje stoje čisto posuđe i sav pribor za jelo, i kad završiš samo staviš u drugi ormarić i oni to peru.  Ono šta me najviše dojmilo u baru je jedan veeeeliiiiki krevet, dizajnerski osmišljen i na njemu pobacani jastuci, stane preko 10 ljudi, to ti je kao za dnevni odmor tko želi, a neda mu se u sobu. Bar radi svaki dan do 2 ujutro, a vikendom i duže, bude predobro svaku večer, dosta ljudi, svi se zabavljaju, pjevaju, igraju razne igre, cugaju, čak imaš i happy-hour od 20-21h i 1L pive je 30kn - biraš koju želiš od 10 vrsti )) hostel nema brava, pa tako za ulazak u hostel i sobu dobiješ karticu sa kojom otvaraš.  Ugl. Fantastično mjesto, a cijena prava sitnica 230kn

A da, također imaju fascinantan metro, pa tako u podzemnim vlakovima nema vozača, već ide sve automatski, nažalost nisam stigao isprobat vožnju ((

Eto uglavnom to ti je to ukratko, a za naj mjesta po Copenhagenu i druge interesantne stvari možeš malo proguglat.

P.S. ja zaboravih napomenuti još jednu stvar, koju nažalost isto nismo stigli isprobati, naime u okolici copenhagena imaš nešto tipa gardeland, nisam siguran kako se više zove, al upad u park i razgledavanje je besplatno, a karta za sve vožnje(33) koja vrijedi cijeli dan košta smiješnih 30kn...

Al pošto slijećeš u Billund, svakako preporučam legoland on je cca 300kn i to ak si u prolazu, pa ako ti je dovoljno sat i pol, onda imaš od 16:30-18:00h sve besplatno, sve vožnje do 17:00h, a razgledavanje legolanda do 18:00h ))

Et. nadam se da sam pomogao )) a možda se i vidimo u CPH)))))

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90