Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

London ??? iskustva, cijene , dozivljaji..sve !! =)

Dodan: 06.01.11 @23:18:58

Irena Ema

Registriran uporabnik

0 0

Ako je netko bio u London bilo bi vise nego divno kada bi podijelio kakve informacije samonm , tipa koje je vremensko razdoblje najbolje za putovanje, smještaj( hosteli ) -iskustva ...sve !! Zahvaljujeeem

emma

Gost

0 0

najljepše je putovati u ljeto jer je vrijeme tad prilično dobro (uglavnom). Putovala sam wizzair-om (11oo kn povratna)i croatia a (1260 kn)-uvijek srpanj i kolovoz). i moja iskustva su dobra iako sam s wizzairom čekala na povratku iz londona dva sata zbog kašnjenja aviona i to se koliko čujem često događa. smještaj je u hotelima skup kao i hrana u restoranima ali se uvijek možeš snaći i jeftinije tipa chinese ili indian restoran, pizza hut, kfc,... hosteli su nešto jeftiniji ali nisam bila u njima pa ...pogledaj na internetu londonhotels.com pa ce ti izlistati sve moguće ponude. mi smo bili u hotelu -noćenje je bilo oko 120 eura ) ali to je totalno precijenjeno s obzirom na minijaturnu kupaonu i veličinu sobe i kreveta da nema smisla komentirati.ionako nismo cijeli dan bili u sobi već tek iza ponoći pa smo nekako to preživjeli.za tu cijenu se u drugim gradovima europe može dobiti puno bolji smještaj ali ovo je london pa..to su nam svi rekli.doručak je bio ok i hotel je isto ok samo me je smetala ta minijatura od svega.isplati se kupiti oyster card za podzemnu i bus jer je puno jeftinije od svih drugih opcija i koristi i za podzemnu i za bus (mi smo kupili za tjedan dana). toliko se toga može vidjeti u londonu i besplatno pogotova ako si prvi put tamo pa preporučujem parkove-regents, hyde park, st.james, zatim većina muzeja je besplatna kao i british library. greenwich obavezno otići obići. isto tako st.paul cathedral.šetnja obalom temze je predivna jer usput vidiš sve atrakcije.općenito se u londonu isplati puno pješačiti jer puno bolje sve doživiš nego iz busa organizirano. ja sam već nekoliko puta bila tamo i svaki put ima nešto novo za vidjeti. to je grad koji ne može dosaditi svojom ponudom.shopping je najbolji u 7. i 8. mj.jer ju rasprodaje kao i u zimi ali uvijek ima nekih special offers. ako ideš prvi put najbolje se opskrbiti nekim dobrim vodičem i obilježiti par stvari koje su prioritet da se ne pogubiš u prebogatoj ponudi. kako je london velik odaberi svaki dan neki drugi dio za dopodne a popodne opet nešto drugo. prijedlog. npr: ujutro st. paul, tate modern, ručak, popodne šetnja uz temzu i london eye i tower hill/bridge/plus još nešto. jedan dan za dopodne the city, a popodne national gallery i shopping -oxford street.treći dan vožnja temzom do greenwicha pa natrag do russell square-a i u british museum te regents park i british library. i tako dalje... puno je toga za obići  i u7 dana jedva stigneš ono najnužnije obići. još su tu muzeji natural history pa momi pa aquarium, pa camden town, pa hampton court palace, pa ...a tek okolica londona-to si ostavi za idući put-lijep provod želim

zagi

Gost

0 0

Treba li nekome karta za London? Povratna, 13-17.3.2011.?

680+ izmjena imena 630?

tena

Gost

0 0

Gdje se kupuju karte za vožnju temzom i koliko koštaju?

Napravili li brod cijeli krug do greenwicha i nazad ili vožnja tamo završava?

Barbara

Gost

0 0

Ovo sam radila za jednu stranicu na facebooku pa prosljeđujem, sretno.

Nakon silne organizacije oko čuvanja 6ero djece i slušanja vijesti o vulkanu na Islandu, krenule nas tri žene na dugo planirani put u London.

1.dan: Autom iz Rijeke do aerodroma u Trstu, Ryanairov avion do Stansted aerodroma, u predgrađu Londona, stižemo ugodno i sigurno, brzo obavljamo sve potrebne papire i vlakom putujemo prema centru, dalje podzemnom do hotela koji je smješten blizu Paddington Station, zona je prepuna hotela, ima solidnih restorana i pubova, odlično je povezana podzemom sa cijelim gradom.

Smještaj nije neki luksuz, ali imamo kupaonicu i ugodne krevete, nakon cijelog dana tumaranja po gradu više nam nije niti trebalo.

Odmah krećemo u centar do Big Bena i Houses of Parliament i uskačemo na London Eye, sumrak i pogled na cijeli London, savršeno!

Sljedeće dane ustajemo rano i obilazimo sve važne atrakcije, muzeje, parkove, sajmove.

2.dan: Madame Tussauds (izbjegavati vikend), Sherlock Holmes Museum, Regent´s Park, pa do grada Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, Soho, i na kraju večera u Covent Gardenu, tradicionalni Fish and Chips i uživanje uz različite ulične predstave.

3.dan: Tower of London(svakako preporučam vođenu turu) i Tower Bridge, St.Cathrine´s Docks, The Gurkin, Leadenhall Market(slučajno naišle, prekrasan, poznat jer je tu sniman Harry Potter i The Imaginarium of Dr.Pharnassus´ , šetnja preko London Bridgea, Monument, The Globe Theatre, Millenium Bridge, St.Paul` s Cathedral , Fleet Street, predvečer do Westminster Abbey i Scotland Yarda, odlazak u pub prije spavanja.

4.dan: Vikend je pa da izbjegnemo gužve krećeno pješke preko Hyde Parka do Royal Albert Hall, V&A Museum, Science Museum, pa do Harrodsa.

Oko podne podzemnom odlazimo na Camden Market( meni osobno jedno od najdražih mjesta u Londonu), nekad zapušteni dio grada s gomilom viktorijanskih skladišta nudi ogromnu šaroliku tržnicu, u Camdenu ćete naći sve, dočekati će vas šaroliko društvo sačinjeno od punkera,metalaca, darkera, gotičara, hipija,...po izlasku iz podzemne odjednom se nađete usred buke i šarenila, prepun je dućana, na štandovima ponuda toliko raznolika,od second-hand robe i najlošijih kineskih proizvoda do visoke mode, vintage rariteta i skupih dizajnerskih komada, tamo se vidi prava multikulturalnost velegrada, ako vas i ne zanima shopping tamo treba ići i šetati. Za ručak kineska hrana, od silne ponude nešto moramo probati, ostajemo do večeri jer je teško otići.

Puni dojmova navečer još odlazimo do Carnaby Streeta, Oxford Streeta i Regent Streeta, još jedna shopping zona , za one dubokog džepa Bond Street , navečer se vraćamo do Leicester Squarea, zabava zagarantirana.

5.dan: Odlazimo do Buckingham Palace šetnja St.James` s Parkom do Horse Guards i Downing Streeta, malo do Hard Rock Cafea pa odlazak do Portobello Roada još jednog uličnog sajma prepunog različitosti.

6.dan: Odmaramo u lokalnom pubu i sređujemo dojmove od prethodih dana, popodne krećemo kući, gužva na aerodromu je strašna, kontrole su detaljne i jedva stižemo na avion iako smo krenule ranije nego smo planirale.

London nudi toliko raznolikosti, u jednom je trenutku toliko ozbiljan i tradicionalan, a onda vas iznenadi kako može biti opušten i otvoren prema svima i svemu.

Londonom treba šetati, mi smo dnevno pješačile barem 20km(bez pretjerivanja), obavezno prošetati parkovima, trgovima i ulicama.

Vikendom treba izbjegavati odlaske u posjećenije muzeje i atrakcije jer su gužve strašne, iskoristite ih za odlaske na ulične sajmove ili odmor u prekrasnim parkovima.

Muzeji rade od 9-17 sati pa u njih treba ići u jutarnjim satima, za svaki treba izdvojiti barem 3 sata, popodneva su rezervirana za razgledavanje grada.

Ulaznice su skupe od 10-25GBP po osobi.

Jede se u pubovima, imaju dobar izbor hrane, a cijene su puno niže nego u restoranima.

Vrijeme je stvarno varljivo, tako da uvijek treba sa sobom imati kišobran i dodatnu majicu. Mi smo za putovanje izabrale lipanj jer je dugačak dan, skoro do 23 sata. Cijeli centar grada je pod kamerama tako da baš i nema kriminala, makar smo naišle na jedan uviđaj, CSI uživo, i to u Kensingtonu pored Harrodsa. Podzemna je sigurna, radi do nekih 23.30, nakon zatvaranja preostaje ili noćni autobus koji nije u cijeni Travelcarda ili taxi-svakako uzeti licencirani- Black cab, koji je naravno skup.

Izlasci su u Londonu posebna priča, cijela ponuda može se pronaći u besplatnim časopisima, npr.TimeOut, koncerti, kina, predstave, izložbe, nažalost nemamo vremena za sve, ali odluka je pala: Vraćamo se ponovo!

Troškovi / po osobi:

100EUR povratna karta, Ryanair Trst-London Stansted, uključene taxe i prtljaga

150GBP hotel 3* za 6dana/5 noćenja s doručkom u trokrevetnoj sobi

25GBP povratna karta za vlak, relacija aerodrom Stansted-centar Londona(Liverpool Street Station)

28GBP Travelcard, neograničeno korištenje podzemne,busa i vlaka za 7 dana u 1.zoni.

+ trošak Rijeka-aerodrom Trst-Rijeka i parking 6 dana (40EUR)

"Why, Sir, you find no man, at all intellectual, who is willing to leave London. No, Sir, when a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford."

— Samuel Johnson

deaf

Gost

0 0

hvala emmi i barbari na lijepom, pa i detaljnom opisu Londona...kad vas citam cini mi se lijepo i jednostavno posjetiti London.....ali.....kazu najteze je napraviti prvi korak?.....

tammy

Gost

0 0

Zanima me imate li još te karte, koja je avio kompanija u pitanju i od kud se kreće?? Hvala

tammy

Gost

0 0

Zanima me imate li još te karte, koja je avio kompanija u pitanju i od kud se kreće?? Hvala

tammy

Gost

0 0

tammy

Gost

0 0

tammy

Gost

0 0

Zanima me važi li još ta ponuda, o kojoj je avio kompaniji riječ i od kud je polazak? Hvala.

znam

Gost

0 0

Ja kad idem u London nikad ne platim kartu više od 500 kn.

Iz zagreba je najbolje easyjetom, a sa mora sa ryanairom..

Jednom sam letio sa ryanairom za 20 eura povratna karta, samo ručna prtljaga.. a autobus zagreb-zadar je 180 kn

Inače taj ryanair često ima jeftine letove, sad sam bezveze gledao za 4 mjesec, povratnu kartu sam našao za 45 eura

Pozdrav

Maja

Gost

0 0

"Znam" kada letiš u 4.mjesecu? Ja isto idem i trebalo bi mi par savjeta?

znam

Gost

0 0

Majo, neidem tad u London. Sad sam u Hrvatskoj, za tjedan dana se vracam u Canadu. Te datume sam bezveze stavio samo da vidim kako se kreću cijene.
Napisi sto te zanima slobodno, pomoci cu kolko mogu.

Pozdrav.

laufer77

Registriran uporabnik

0 0

Fergie

Gost

0 0

jeste culi za London Pass? jel to kaj vrijedi ???

stefodzanata

Gost

0 0

emma super su ti prijedlozi , jedini savjet koji mogu dodatno dati je london pass, sto se tice karata Ryanair iz Budimpeste, Zadra, Pule i Osjeka su super cijenom ako zivite u blizini i loviti neke akcije iz Zagreba od Croatia Airlines i British Airwaya od 150 - 200 Eura. NAjveci je problem samo taj smjestaj koji je stvarno relativno skup.

Lijep pozdrav,

tititarantino

Gost

0 0

ryanair iz pule 6. svibnja 19 eura , teško je naći jeftinije , povratak u nedjelju 10. svibnja još 19 eura. stansted express on line oko 8 eura, spavanje i hrana gratis kod šogora . za sve ostalo imate mastercard

tititarantino

Gost

0 0

ryanair iz pule 6. svibnja 19 eura , teško je naći jeftinije , povratak u nedjelju 10. svibnja još 19 eura. stansted express on line oko 8 eura, spavanje i hrana gratis kod šogora . za sve ostalo imate mastercard

MarkoN

Registriran uporabnik

0 0

[url=http://www.excursion-rab.com/hr/foto_album.html]Izleti brodom Rab[/url] Evo ti mojeg iskustva. ! Puno bolje nego lutat Doma je najbolje

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90