Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

Iz Kanade u USA - viza

Dodan: 10.03.10 @22:14:17

me

Gost

0 0

Hej,

idem u Kanadu, i zelim posjetit USA i onda nazad u Kanadu, zanima me koja je viza potrebna i koja je procedura ?

Hvala

marko zg

Gost

0 0

pa teoretski ti treba viza ali recimo nedavno je prijatelj jednostavno dosao na granicu sa kanađanima kod kojih je bio tj. rodbinom i policajac ga pita za drzavljanstvo, on kaze croatia eu i covjek mahne rukom.to je drugi slucaj koji znam da su tako prosli.pa sad ako zelis tako ako ne izvadi vizu u hr.

me

Gost

0 0

Krešo

Gost

0 0

A nisam baš siguran da Amerikancima možeš samo tako uči u zemlju. Onda bi svatko iz Hrvatske na taj način ulazio u SAD jer nam ne treba viza za Kanadu

Tmia

Gost

0 0

Ja sam išla tako iz Vancouvera u Seattle, prije tri godine i imala sam vizu... i pogledali su mi putovnicu i normalno sve, kao i na svakoj drugoj granici. Tada je još trebala i viza za Kanadu, ali uglavnom kad ideš do Am. veleposlanstva kao razlog za traženje veize navedi si i da ideš prije toga u Kanadu, onda je malo brža procedura, ja sam je dobila u nekom jako brzom vremenu jer sam je zadnji čas tražila :)

me

Gost

0 0

Očko

Gost

0 0

Prošle godine sam išao iz Toronta za New york.

Moj savjet je u ambasadi ne spominjat Kanadu vec navest u opisu puta direkt odredište u SADu i razlog putovanja je iskljucivo zabava i nocni zivot!

tako sam ja napravio i dobio sam vizu na 10 godina!

Krešoi

Gost

0 0

Jedino ti može biti problem što s turističkom vizom možeš jednom ući u SAD i jednom izaći, što znači da kad izađeš iz SADa (u ovom slučaju u Kanadu), više ne možeš ući u SAD. Ovo nisam probao sam pa nisam sto posto siguran, ali čuo sam od puno ljudi koji tamo žive

traveler

Gost

0 0

a da li si imao status studenta ili sta?  zaposlen?

naime ja idem ukanadu za nekih mjesec dana, na godinu dana, dobiti cu radnu dozvolu pa planiram raditi i zaraditi stogod love za putovanje po SAD-u i Meksiku (za meksiko ne treba viza)...  zvao sam US embassy u ZG i rekli su mi da ako nisam student i nisam zaposlen, ozenjen, nemem imovine na sebi i sl., prakticki nema sanse da dobijem vizu...

plus sto moram provesti godinu u kanadi, tj., ne moram ali ako napustim zemlju gubim radnu dozvolu... tako da bih morao aplicirati za vizu tu u ZG i da mi ju konzul odobri na 2 godine, jer tek nakon godinu dana bih isao u SAD.

any advices?

lutz

Gost

0 0

hej kak si dobio radnu dozvolu za kanadu na godinu dana?

thanx

traveler

Gost

0 0

ovako... http://www.bhvedu.com/clanak.aspx?DocID=532

lutz

Gost

0 0

aha,da znam za to ali to se mora biti student?,jel tako?

thanx

traveler

Gost

0 0

ne trebas biti student; tako ti i piše... ja sam zavrsio faks prosle godine  i idem na program;

Uvjeti sudjelovanja:

- starost 18 - 35 godina
- poznavanje engleskog ili francuskog jezika
- hrvatska putovnica te prebivalište u Hrvatskoj

Više informacija o programu pogledajte na:

Hrvatski http://www.bhvedu.com/user_folders/BHV%20priru%C4%8Dnik.pdf
Aplikacija za prijavu na program 
http://www.bhvedu.com/user_folders/Application.DOC

traveler

Gost

0 0

dodji u grupu na facebooku ako imas dodatnih pitanja;

WORKING HOLIDAY IN CANADA - 2010/11

LINK:

http://www.facebook.com/group.php?gid=100401486676319&v=app_2373072738#!/group.php?gid=100401486676319&v=wall

traveler

Gost

0 0

grupa je zatvorenog tipa, pa pricekaj malo dok ti netko od admina ne confirma članstvo.

pozz

lutz

Gost

0 0

jesam poslala sam request,

kuzis ja sam zenu zvala prije par mjeseci i rekla mi je da mora se bit student

jesi ti uplatio program?kad ides?

lutz

Gost

0 0

i na jednom mjestu pise da mora bit student,a na drugom mjest to starost od 18 do 35 i blabla i ne spominje se status studenta.

traveler

Gost

0 0

to je bila prva informacija, ili student ili mladi diplomant (tj. da nije proslo vise od godinu dana od datuma kada si diplomirao/la)

iz  kanadske ambasade je potvrđeno da nije potreban status studenta niti mladog diplomanta...

Uvjeti sudjelovanja:

- starost 18 - 35 godina
- poznavanje engleskog ili francuskog jezika
- hrvatska putovnica te prebivalište u Hrvatskoj

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90