Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

Costa Rica- karte, iskustva, cijene...ma sve što znate!!!!!

Dodan: 10.01.10 @13:21:19

locco2020

Gost

0 0

Poštovani, pošto sredinom veljače putujem u Pura Vida ;) zanimaju me sve dostupne informacije! Unaprijed zahvaljume, srdačan pozdravvvv!!

znatiželja

Gost

0 0

može... ali prvo daj baci više info - zašto putuješ i s kim tamo te individualni aranžmanom pretpostavljam ali kojim prometalima i to...

Gost

0 0

putujem kao sloboda...aranžman je kupnja avio-karte do San Josea, zatim odlazak do Puerto Viejo de Talamanca...neko vrijeme tamo, surfanje, rafting, ronjenje...malo avanturizma...pa malo Central Pacifica (scenarij sličan...)...pa Guanacaste, obić plaže (poznatije i one malo skrivenije) ...posjetit nacionalne parkove...opet malo onog scenarija..zatim malo sjevera, posjeta Vulkana, gejzira...možda malo prašuma juga (Corcovado nac.park)...pa opet malo uživancije u Jaco-u...neopterečeno...sve javnim prjevozom...jedino dolazak i (možda hehehe) odlazak avionom! Mislim da će polazak biti sredinom veljače!

Aljeti Azimi

Gost

0 0

ajd mi molim te reci s kolko para mislis sve to obic?

Gost

0 0

nije sve u parama...već dobroj volji! Al vidim da nitko nema ništ pametno za reć...a jbg...odgovorit ću sam sebi kad se vratim

Aljeti Azimi

Gost

0 0

nije sve u parama? pa i ja bi godinu dana putoval po svijetu,al jebiga, živim u prekrasnoj zemlji kaj je vukojebina, kad završim fax imal bum plaču isto kao i smetlar u Londonu i nemam financije za "skoknut" do Kostarike i ti onda veliš nije sve u parama jer te netko pitao kolko love dojde taj put???

Gost

0 0

Prijatelju, ako ti je cilj Kostarika...ako ti je cilj proputovat svijet...podredi mu se! Živi svoj cilj! Ništa nije nemoguće, to si već trebao naučit! I ja sam student, sam se financiram, pola dana radim-pola studiram...i tako već 2 godine...sada sam odlučio da je dosta i da želim promjenu! Podredio sam se svom novom cilju...živio sam ga par mjeseci...i sad ga ostvarujem! Kažem da nije sve u parama , jer znam za hrpu ljudi koji su proputovali svijet bez lipe, sa par stvarčica u ruksaku! Rade kada dođu na neko odredište tek toliko da imaju za hranu i nastavak puta do nove destinacije...potpuno slobodni, neopterečeni...žive 1000%!

Aljeti Azimi

Gost

0 0

pa dobro, sve je to persu,al ja te pitam kolko novaca kosta Kostarika? Reci brojeve, to je cilj ovog foruma da i drugi nekaj sazna, a to kaj bi svako želio zujat svijetom, to su druge stvari... nebuš plival do tam, kolko te dojde avion, jel treba kakva viza, napisi nekaj, a ne samo da bus se tam kupal... :)

maja

Gost

0 0

costa rica je ok, zapravo predivna ali je malo skupa, u biti kao hrvatska (jedino je priejvoz dosta jeftiniji). provela sam par mjeseci tamo i najiskreniji savjet je: ako već hoćš u centralnu ameriku odi u nikaragvu ili honduras ili gvatemalu. CR je jako jako turistička zemlja, nećeš naći puno izvorne pura vida-e osim ako nađeš neki zabačeni kutak do kojeg se turisti teško probijaju. prednosti CR su što većina ljudi u turizmu govori engleski, tako da oni koji ne znaju španjolski neće imati problema. drugi plus je da je sve podređeno turistima, tako da sve što želiš se može srediti bez problema. to nije tako nikaragvi ili hondurasu ali i to je čar putovanja. CR ima predivnu prirodu ali i ostale zemlje koje sam navela imaju isto to ali uz niže cijene i nešto malo lošiju infrastrukturu. ali sresti ćeš iskrenije ljude i autentičniju latinsku ameriku. CR je jedna od najbogatijih zemalja latinske amerike i upravo zato smatram da ako želiš okusiti pravu latinsku kulturu, CR je krivo mjesto. meni su najljepše zemlje do sada kolombija i ekvador.

Gost

0 0

Slažem se, za kulturološki doživljaj sam možda mogao napraviti i neki drugi izbor...ali svaka zemlja ima nešto posebno, tako i CR. Meni je to zapravo spontani odabir...privukla me neplanirano, i istražujući o njoj me osvojila! Ta bioraznolikost, nac.parkovi...ljudska raznolikost karipske strane...opuštenost... Planiram provest tamo jedan duži period...tako da ne sumnjam da ću osjetiti pravu latinu unutrašnjeg (manje turističkog) djela CR-e. U biti kada razmislim, neusporedivo je razmatranje Čilea, Bolivije, Venezuele, Paname...makar su to zemlje sličnog podneblja, to je kao da uspoređuješ Hrvatsku sa Slovenijom, Mađarskom, Italijom, Srbijom ili Bosnom...ili Australiju sa Novim Zelandom...ima sličnosti, ali puno više različitosti. Karta me dođe 6k (ima i za 12+k ali i za 4-5k)...ovisno od datuma, agenc., avio kompan...plan nebih iznosio, jer nije striktan...možda za prvih mjesec dana ugrubo, a dalje sa možda nekim smjernicama...želim doživjet maximalnu flexibilnost! Možda ću radit nešta usput, možda ću cjelo vrijeme backpackirat...možda ću se negdje smjestit na par tjedana-mjesec i okusit život u cjelini, nać neki posao...možda ću...nadam se da razumijete! Sve opcije ostavljam otvorene! Prvih par tjedana ću, jedino, najvjerovatnije provest u i u okolici San Josea! Dalje..dali Guanacasta, Puntarenas ili karibsko more...ostavljam otvoreno! U svakom slučaju, želja je proć i vidjet SVE! Tako da u avanture ne sumnjam! hehehe

sake

Gost

0 0

Sretno ti bilo! Meni je CR želja, ali nikako da odem. Baš sam se vratila s Kube pa sam još pod tim dojmom. Samo naprijed! Buen viaje!

F

Gost

0 0

za detaljnije informacije vezane uz avio kartu mozete poslati na mail sa određenim datumima polaska i povratka na : avio@staputovanja.com

Klaudija

Gost

0 0

Bok, tamo sam bila lani 10 dana na proputovanju, uglavnom parkovi, vuklani, prašume, nisam bila na obali koja je poznata po uzgoju i prodaji kokaina. Smještaj možeš naći jeftin, trebaš kupiti tablete protiv malarije koje piješ prije, tijekom i poslije puta-obavezno. (ima ih više vrsta)Kupiš ih gore u centru za zdrastvo na Mirogoju Mislim da mi je ostalo pola kutije (dam ti ih ako hoćeš, kjonjic@fina.hr)Prijevoz ti je KOMA, mi smo iznajmili auto+navigator, obavezno, a za osjećaj ti je slijedeći:100km smo se vozili oko 5h s jednom kratkom pauzom, a sada zamisli kako ide javni prijevoz. Ujedno mi je objavljen putopis o CR. Pozdrav, i UŽIVAJ!

alex

Gost

0 0

Pozdrav, Posto zelim da idem na slican put ukucao sam costa rica na googlu i naisao na ovaj forum... Bas je dobro da jos neko ima istu zerlju kao i ja i bilo bi lepo ako mozemo da se organizujemo i da zajedno odputujemo posto imam slicne namere sto se puta tice... Da lakse komuniciramo ako koristis facebook molim te adduj me za prijatelja nadji me kao Alex Tosha... Nadam se da cemo uspeti da realizujemo ovo.... pozdrav

mata

Gost

0 0

hehe...evo sam da javim ovdje da je ovaj čovjek koji je otišao u kostariku (inače moj dobar prijatelj) proživio najbolje trenutke u životu. čovjek je dobio posao ne nevjerovatan način, proputovao dosta toga, skoro kupio i zemljište u kostarici... ))) ugl, predobro mu je bilo.

došao je doma sa nekim parama, pokupovao gadgete i da, tetovirao se negdje u dominikanskoj republici...znači, imao je za luksuz. došao je živ i zdrav, naravno preplanuo do jaja, i nemjerljivim iskustvom iz latinske amerike i malo more prijatelja.

neznam kakvi su mu sad planovi, znam da ima na desetke poziva da putuje europom free...zovu ga na sve strane. ))

meni je obećao ( a vidjeti ćemo ) da sljedeće godine idemo u ameriku raditi. s njim se nikad nezna, mi ako i odemo negdje završavamo na totalnom drugom kraju svijeta, to je zicer ko kuća.

pozz od mene!

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90