Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

putovanje vlakom kroz afriku

Dodan: 16.05.09 @21:05:00

janna

Gost

0 0

Pozdrav! Da li je netko isprobao nešto slično, kakvi su dojmovi? Je li opasno?

p.s. Da li bi netko išao na takvo putovanje? Dečko i ja bi išli pa tražimo suputnike.

khm

Gost

0 0

Kojom relacijom,kada,koliko...

janna

Gost

0 0

još su planovi u izradi, najvažnije je da je ideja tu :)

Zapravo tražimo suputnike s kojima bi i dogovorili put, dakle da svi sudjeluju. Najviše nas zanima istok i jug. Prvo smo mislili krenuti od egipta pa završiti u južnoafričkoj republici, sada razmišljam da je to možda predug put za prevaliti odjednom (definitivno)..... Svaki prijedlog je dobrodošao pogotovo ako imaš kakvog iskustva s putovanjima...

Marinemir

Gost

0 0

Tazara railway, jeftino, sigurno, obilazi neke od najljepših predjela južne/istočne Afrike. Toplo preporučam :)

janna

Gost

0 0

hvala puno. A da li mi možeš reći nešto više o tome? Da li si baš bio tamo ili? Kako si uopće saznao za to i kako da ja dođem do toga?

Gost

0 0

Tazara je željeznica koju su gradili Zambijani i Tanzanjani (lol) uz pomoc Kineza jer Zambija nije mogla izvoziti bakar preko Zimbabwea i JAR-a koji su bili pod apartheid rezimom. Zeljeznica ti pocinje u Zambiji u gradu Kapiri Mposhi, a zavrsava na obali Indijskog oceana, u gradu Dar Es Salaam. Inace ostatak mozes googlati tazara railway travel. Od medjunarodnog aerodroma Lusaka (Zambia) do pocetne stanice Tazare ima par sati busom.

Gost

0 0

A ja sam bio u Zambiji i putovao dijelovima, ali planiram jedamput cijelu :)

janna

Gost

0 0

hvala ti puno. dakle ako sam dobro shvatila: avionom u Zambiju, iz Zambije busom do Tazare pa na vlak. Kad dođemo do Dar Es Salaama (dakle zadnje stanice) znači jednostavno se istim vlakom vratimo u Zambiju pa na avion i kući? Zanima me da li bi bilo bolje prenoćiti u Zambiji/Tazari pa sutradan na vlak ili? Isto tako, što se tiče hrane-da kupimo hranu negdje u gradu pa nosimo sa sobom ili u vlaku postoji nekakav ne odveć skup restoran? Stvarno mi je žao što te mučim ali naravno da sam puna pitanja :)

janna

Gost

0 0

eh da, da li je potrebno rezervirati kartu za vlak još dok smo u zagrebu ili jednostavno dođemo dole i kupimo? I ako okvirno znaš koliko ta tura vlakom košta? Nešto sam čitala da vlak staje na pojedinim mjestima i da se ide u šetnju prirodom-je li to opasno ili nas dobro čuvaju? :)

Zbilja oprosti što te ovoliko gnjavim, ali ne nailazim svaki dan na ljude koji su bili u Africi i koji mi mogu dati bilo kakvu informaciju o bilo čemu :)

janna

Gost

0 0

i molim te zanemari ovo "noćenje u tazari" :))

Marinemir

Gost

0 0

Moja iskustva sto se tice osobne sigurnosti u Zambiji su 100% pozitivna. U velikim gradovima (a i u manjim) kad padne noc, ne ide se van, tamo otprilike sve prestaje u 18:00. Ako ides van u velikim gradovima u klubove i sl., treba biti u pratnji lokalca kojeg poznajes. Inace koristiti zdrav razum i sve OK. Ljudi su nevjerojatno ljubazni i prijateljski i pristupacni. Vlak inace ide 2 ili 3 puta tjedno iz Kapiri Mposhija do Salaama, tako da je prakticno (i pozeljno) ne odvoziti sve u komadu, ne zuriti se nego izlaziti na postajama uz put koje se cine zanimljivima. S obzirom da je put dugacak oko 2000 km, to se sve predje u 2 - 3 dana, pa je steta ne raditi pauze i upoznavati krajolik, mene je taj dio Afrike odusevio (iako sam vecinom obilazio lokalnim busevima i autima). U jednom smjeru prvi razred sa spavacim kolima dodje oko 300 kuna, a moze se kupiti na licu mjesta.

http://www.seat61.com/Zambia.htm

Na ovom linku imas sve sto te zanima, ukljucujuci vozni red, cijene, raspored i iskustva ljudi koji su putovali.

Ja sam letio Ethiopian Airlinesom iz Frankfurta do Lusake i natrag.

:)

Marinemir

Gost

0 0

A jedino čime se treba naoružati je strpljenje kojeg u Africi treba mnogo :)

janna

Gost

0 0

hvala puno :)

janna

Gost

0 0

1.)bila sam na ovoj starnici koju si mi predložio i više-manje sve pročitala, ali mi neke stvari još nisu jasne. Ako izlazim na postajama da li moram svaki put kupovati kartu ili jedna karta koju kupim na početku vrijedi za cijelu turu. Jer ako vrijedi za cijelu turu onda pretpostavljam da je potrebno napraviti neku rezervaciju ili nešto slično.

2.) pretpostavljam da si između postaja imao rezerviran neki smještaj ili što? Nisi valjda kampirao pokraj žirafe? :)

Marinemir

Gost

0 0

Ne kupiš kartu odmah cijelu, nego od prve postaje do sljedećeg grada u kojem ćeš biti. I onda kad odlučiš dalje, opet kupiš za do sljedeće postaje. A za smještaj ili nađeš preko neta neki hostel ako je relativno veći grad ili na licu mjesta. Ja sam na mnogim mjestima kampirao u legalnim kampovima i bilo je super, ujutro se probudiš a zebra kraj šatora :) A guest-houses sam nalazio i u gradićima veličine 10 000 ljudi.

janna

Gost

0 0

Hvala!!! :)

dudo

Gost

0 0

samo da iskomentiram ovo,čovjek dobije volju zaživotom kad ovo pročita,svaka čast marine,da mogu sada bi se spakirao,janna zavidim ti što si u mogućnosti to realizirati.Ako kreneš sretan ti put i po povratku objavi iskustva.

Možda imaš slićna iskustva do Jar-a.Možda ipak uspijem do idućeg ljeta .

janna

Gost

0 0

:)

?

Gost

0 0

Kad ides janna u Afriku,i koja je cijena otprilike???

jaanna

Gost

0 0

išla bih oko 1.mjeseca iduće godine. Povratna avio karta je otprilike 250eura (ide se iz minhena-a autobusna karta do minhena je 50eura, može se ići i iz beča)), cijena karte za vlak u Africi za čitavu rutu je otprilike 60-80eura. Cijena hostela se kreće oko 20-30eura po osobi s tim da mislim da se može proći i jeftinije. Uz sve ovo, naravno, još idu takse, hrana....

.........

Gost

0 0

ej gdje si ti to gledala vlak za afriku???jer i meni izgleda primamljivo pa jel moze link ili .......evo ti moj mail......ivan_grad@net.hr

janna

Gost

0 0

pogledaj iznad, sve piše

mirnes

Gost

0 0

Interesuje me ako je neko upoznat kako ide sa vizama za proputovanje kroz Afriku...

Marinemir

Gost

0 0

Ovisi kako koja drzava, naravno.
UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90