Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

Koliko kosta to sve preko CCUSA agencije???

Dodan: 05.02.09 @15:09:07

Josip

Gost

0 0

Ekipa,

Primijetio sam da se medu studentima sire netočne glasine oko toga koliko sve to uopće košta kad ideš preko CCUSA agencije. Ovo sto slijedi je malo opsežno ali vrijedi jako puno jer imate uvid u stvarne troškove cijelog iskustva!!!

1)Cijena programa za Indy opciju i sada nakon popusta NIJE 14.000 kuna ili koliko već svi nabadaju: računica je vise nego jasna:

Indy program 375 EUR ( x 7,4) = 2,775 HRK
Visa 136 USD ( x 5,7) = 775 HRK
SEVIS fee 35 USD (x 5,7) = 200 HRK
Avio karta od 4,500 HRK
+ ____________
= 8,250 HRK

2) Potpuna je neistina i laž da studenti ne mogu zaraditi na programima. Računajmo samo da je prosječna satnica 8 USD na sat.
8 USD na sat x prosječnih 8 sati rada dnevno = 64 USD dnevno ( na bazi 8 sati rada, bez prekovremenih i bez extra hours)
64 USD dnevno x 6 dana tjedno = 384 USD tjedno
384 USD tjedno x 4 tjedna = 1,536 mjesečno

Kad na kraju tjedna dobijete ovih 384 USD od toga vam se odbije porez pa vam na kraju ostane cca. 300 USD, medutim vi kad se vratite u HR imate pravo povrata poreza i to vam moze srediti CCUSA. Ja sam prosle godine dobio 850 USD povrata a ove godine ocekujem oko 1000 USD.

Nitko ne radi jedan posao i nitko ne radi samo 8 sati. Uz dužno poštovanje, nijedan student koji radi u HR nema 8,755 HRK mjesečne place!!!! Dakle, uz minimalan rad u mjesec dana se isplati sav uloženi novac. Dalje je cista zarada.

Naravno sve ovisi o vama, koliko će te raditi i da li će te taj novac štediti pa putovati, ili shopingirati ili vratiti novac u hrvatsku. TO OVISI O VAMA!!!

Nadam se da sam Vam pomogao:)

Poz,

xxx

Gost

0 0

+ cca 5000kn deparca i to je oko 13000-14000 kn

Josip

Gost

0 0

Dzeparac nije trosak!!! Dzeparac nosis koliko ti mislis da ti je dovoljno, uostalom taj novac imas kod sebe ako ti zatreba za nesto. Prvu placu vec dobijes nakon prvog tjedna!!!

Ja samo govorim o troskovima koje moras platiti prije samog odlaska i to je cca. 8500kn!!!

Sto se mene tice ti ponesi i 10 000kn sa sobom pa ih trosi ali taj novac je kod tebe i ti raspolazes s njim koliko mislis da je tebi potrebno!!!

xxx

Gost

0 0

neznam tko je rekao da se placa 14000kn za program. samo kazem koliko je love potrebno sveukupno sa svim troskovima. npr. ja sam prvi da morao kesirati 500$ za stanarinu i depozit, a prva placa je bila za 2 tjedna. mozda tebi nije bilo tako, a ja samo kazem kako je meni bilo pa da ljudi znaju i cuju za druga iskustva..

xxx

Gost

0 0

* prvi dan

Ranko

Gost

0 0

Ma hrpa ljudi sa planete ostane još xx godina!!!

Dobiješ socijalni broj i imaš prava kako Amer. Amerika je još uvijek No1.

Taksist u Chicagu vikendom digne 300 USD noć pa ti vidi. A masa ih je regrutirana preko ovoga programa.

jaja

Gost

0 0

a zasto nitko ne radi samo jedan posao??????wtf?

xxx

Gost

0 0

@ jaja nemoras raditi 2 posla ako ne zelis, to je tvoj izbor.. a ako zelis zaraditi neku lovu, proputovati, USA, kupovati tehniku, robu.. onda ti je potrebno 2 posla.. gore ti je racunica sto je josip napisao pa vidi..

xyxxy

Gost

0 0

A koliko nas košta zdravstveno osiguranje još?

jay

Gost

0 0

osiguranje si platio kao dio ovih 375€ ( ili 300€ da si uplatio prije 15. 12 prvu ratu)...

Josip

Gost

0 0

Novac koji CCUSA savjetuje da sa sobom poneseš je 800$ - 1000$. Ovaj novac je vas džeparac koji vi nosite sa sobom. Džeparac nije trošak koji plaćate agenciji!!!
Naravno ne mora značiti da ćete vi taj novac sav potrošiti kad dodjete u SAD.Troškovi stanovanja će biti najskuplji ali oni ovise o niz čimbenika. Npr.: mjesto stanovanja, jesi li sam ili ideš s prijateljima, jeli rentas stan ili kuću, jesi li u NYC-u ili nekom malo mjestu bogu iza nogu... sve to ovisi koliko ćete potrošiti dok ste tamo.

Meni osobno je bilo potrebno 300$ za stanovanje i hranu dok nisam dobio prvu placu a ponio sam sa sobom 1000$. Znaci nisam potrošio sve!!!

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90