Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

London-gradski prijevoz

Dodan: 21.10.08 @16:22:22

Jasmnin

Gost

0 0

Ljudi pozdrav!ovak našo sam si hostel na piccadilly circusu,pa me zanima dali postoji kakva jeftinija(možda studentska)nekakva dnevna ili tjedna karta s kojom se može vozit sa više vrsta prijevoza?(metro,željeznica,bus)??pošto znam da je londonski gradski prijevoz jako skup!!!ili ima netko prijedlog koju kartu je najbolje uzet jer sam dva dana dolje!!hvala puno!!!!

Paola

Gost

0 0

Najbolje rješenje ti je Oyster card. Uplatis neke pare na nju i kako ides(bilokoji prijevoz) tako ti on skida pare, tako da izracuna najmanju cijenu. Ako npr. u danu ides vise od cijene dnevne karte on ti naplati samo cijenu dnevne karte itd. Pogledaj https://oyster.tfl.gov.uk/oyster/entry.do

Milan

Gost

0 0

Eeeeej... prije dva tjedna sam se vratio iz Londona i mogu ti reć da sam još uvijek pun dojmova...

Ovako.... što se tiče prijevoza Oyster card ti je po meni čisto sranje ako ideš na kraći period.... Ja sam ti bio smješten 5 minuta hoda od Victoria station-a. A upravi Na toj Victoria stanici možeš kupiti kartu (u mom slučaju trodnevnu) za 17 GBP.... pa se ti vozi cijeeeeli dan Ta t karta pokriva 1 i 2 zonu a unutar njih su ti i smještene sve atrakcije i sve naj naj stvari... tako da ti toplo preporučam tu opciju. E sad, na tebi je da odlučiš!

nina

Gost

0 0

ako ides na tjedan dana oyster definitivnmo, moras uplatiti 24funte,vrijedi ti tjedan dana za 1i2 zonu,bus i podzemnu i vozis se kolko hoces tih tjedan dana i nemas brige oko nadoplacivanja...ako ides na dulje ili krace najbolje ti je otici na victoria station pa procuit kaj se sve nudi i kaj ti najbolje pase,samo nemoj pojedinacne karte jer su jaaaako skupe, jedna 2funte..

gretagarbo

Gost

0 0

bok!

idem s frendicama u london 8.11. i treba mi pomoć u vezi oystera,pa ako netko nešto zna...do kada oyster ticket shopovi rade, jer mi dolazimo kasno (ne prije 21:00) i još je subota.tnx

J

Gost

0 0

da, najbolje vam je oyster card!...čip kartica, samo kažeš na šalteru da želiš oyster i on te pita na koliko dugo!

moguće su tri varijante: 1 tjedan, 3 mjeseca ili godinu dana! stoga da ako uzmeš na 3 mjeseca ili godinu dana trebaš imat neke potvrde da ćeš ostati tako dugo u Englskoj!

najbolja je ova od tjedan dana! platiš 22, 20 funti i voziš se neograničeno i podzemnom i busom po cijeloj prvoj zoni, a tamo ti se i nalaze sve najvažnije stvari za vidjet!

ukoliko želiš otić do greenwicha preporučam ti da odeš do Londona Eye-a na temzi i sjedneš u brodić..to je fora putovanje i traje oko 30-45 min! ili pak možeš i podzemnom, ali onda na povratku ti ne vrijedi oyster ( jer sam ja uzela onaj samo za prvu zonu), a greenwich je 7 zona brijem, pa sam morala kupiti kartu u jednom smjeru, al to je bilo oko 2-3 funte!

Maja

Gost

0 0

Oyster se može uzet i kao "paz as you go" a ne samo na određeni broj dana. Ja sam u Londonu bila 5 dana i bilo mi je najbolja opcija jel su sve karte preko oystera duplo jeftinije. uz to, uz oyster dobivate i neke posebne ponude 2 za 1 (ja npr. išla u maddame toussand), a kako ti vrate polog od 3 funte za samu kartivu, brijem da se i više nego isplati.

s.e.k.a.

Gost

0 0

greenwich nije 7 zona nego 5-ta i ako se uzme dnevna karta koja za 1,2 zonu ona kosta tocno 5 funti cijeli dan,a 1,2,3,4,5 kosta 5,20 funti cijeli dan!i to je sva mudrost!ako se ostaje do 5 dana to je najbolja opcija za gradski prijevoz!ali uglavnom je dovoljna 1,2 zona jer je sve u njoj!osim greenwicha

s.e.k.a.

Gost

0 0

greenwich nije 7 zona nego 5-ta i ako se uzme dnevna karta koja za 1,2 zonu ona kosta tocno 5 funti cijeli dan,a 1,2,3,4,5 kosta 5,20 funti cijeli dan!i to je sva mudrost!ako se ostaje do 5 dana to je najbolja opcija za gradski prijevoz!ali uglavnom je dovoljna 1,2 zona jer je sve u njoj!osim greenwicha

me

Gost

0 0

LOL Greenwich peta zona,a ne sedma...(ta ni ne postoji)...Ja zivim u Greenwichu,zona 3.

togund

Gost

0 0

korisno

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90