Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

Tatarstan - Kazan

Dodan: 30.07.08 @19:34:00

zbunjen

Gost

0 0

jel netko možda bio? iskustva? viza? u 10. mjesecu putujem a nemam nikakvih informacija...

igor

Gost

0 0

Da, ja bil tam. Zacjem ti ezdish tam? Kakoe tam? Boljshoj gorod, krasivij dazhe. Mnogo krasivih djevushki budes videt. Posmotri vnimateljno. Cene tam sovsem njormlnaje, tam vsjo lucse esli razgavarjivjem o dengah potomu shto zarplate vobsche normalne poka vsjo drugoe djeshevlje cjem v maskve ili piteru...

aniteep

Gost

0 0

Nisam bila u Kazanu, ali smo u moskvi upoznali dvoje beogradjana koji su tamo bili na nekom medicinskom usavrsavanju. Malo je u nedodjiji, ali grad kao grad je jako zanimljiv premda nema nekog turistickog zivota, po njima. Nije bas centar civilizacije. U biti ovisi sto mislis tamo raditi.

Sto se tice visa za rusiju, trebas imati pozivno pismo od domacina, a ako to nemas onda se sve da srediti u nasoj jednoj agenciji za 50 eura. Oni ti naprave tzv. voucher za jedan hotel, obicno je to Kozmo hotel u moskvi. Mi smo isle tako jer su nam se originalna pisma izgubila u posti. Rusi su malo kruti, ali smo usle bez prblema. Sad, pitanje je da li letis za moskvu ili neki drugi grad jer u biti moras ici tamo otkud ti je voucher. Dobro ti se raspitati u aeroflotu, u varsavskoj ulici u zagrebu. Tete su super usluzne i drage pa ti i one mogu dati koju pametnu informaciju. Tako smo se i mi snasle. Sretno!

zbunjen

Gost

0 0

thanx na informacijama... idem na konferenciju tamo. Uglavnom, nasao sam puno bolju opciju, Zagreb - Istanbul - Kazan jer ako idem preko Moskve moram spavati u oba smjera a i karta je jeftinija nekih 100€. I da, let je s Airbusom a ne Ilusinom hehe :) Dakle, vecina lokalnog stanovnistva su Muslimani pa tako imaju vise letova nego preko Moskve... postoji i 3. low cost opcija preko Budimpeste s Air Sibir (s7.ru) ali ona je najkompliciranija...

cao

Gost

0 0

bok.jesi vec bio u kazanu? cisto me zanima koliko ti je dosao put u kazan? dojmovi? nocni zivot? mislim na zimu ici,pa pitam..

Milan

Gost

0 0

@aniteep: Pravilno se kaze KAZANJ, zivim ovde vec 4 godine. Grad nije u nedodjiji, vec u centru evropskog dela Rusije, tacno na sredini izmedju Moskve i Urala. Zvanicno ima 1,2 miliona stanovnika. Nalazi se na dve reke, usce Kazanke u Volgu i to mu daje posebnu lepotu. Veoma stari grad, 2005. su proslavili 1000-godisnjicu i tim povodom dosta uradili na ulepsavanju grada. Sto se tice turizma, nezaobilazna je destinacija na krstarenjima Volgom. Vecinsko stanovnistvo su Tatari, islamske veroispovesti, mada ima i dosta Rusa. U poslednjih 10-ak godina sve vise ima doseljenika iz Srednje Azije (Tadzikistan, Kirgistan, Uzbekistan, Jermeni su manje prisutni). Zahvaljujuci bogatstvu nafntnim nalazistima, Tatarstan se smatra veoma bogatim regionom, a sam grad Kazanj konkurise Moskvi, S. Peterburgu, Niznjem Novgorodu. Kulturni i sportski centar. Nocni zivot bolji nego negde na Zapadu. Preporucujem posetiti grad u periodu od kraja maja do kraja avgusta, a poseban je dozivljaj u junu i julu kada su dani duzi, oko 23:00 je jos uvek dan, a oko 03:00 vec svice. Srdacan pozdrav iz Kazanja!

uniks

Gost

0 0

milane, možeš li mi dati mail da te sprašu nječto a kazanju?

Milan

Gost

0 0

@uniks: Izvini, dugo nisam bio na forumu, pa tek sada procitah poruku. Ako je pitanje jos uvek aktuelno, mozes mi pisati na milanil@mail.ru. Pozdrav!

jaca

Gost

0 0

e citalasam po forumu pame zanima dali ste jos u kazanju imam tu mnogo rodbine koje mozda medjusobno poznajete poz molim hitan odgovor hvala

jaca

Gost

0 0

za one koji su jos u kazanju molim dami pisu na adresu beharajasko@windowslive.com

Milan

Gost

0 0

Zao mi je, iselio sam se iz Kazanja pre 3 meseca. Ako se ikada vratim tamo, to ce biti turisticki.
UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90