Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

AUSTRALIJA!

Dodan: 01.04.08 @21:14:42

FF×

Gost

0 0

Ovako, zanima me što se sve preporuča za posjetiti u Australiji? Ne znamo na kolko da odemo, tjedan, dva, tri? Kolike su uopće te udaljenosti između gradova? Može li se u nekoj lokalnoj turističkoj agenciji kupiti neki aranžman za neku turu tamo?

Jel ima netko ikakvih iskustava?

Mr.Isko

Gost

0 0

Pozdrav kolega..

Najbolje bi ti bilo ako imas nekog tamo.. pa da odes u posjetu i budes dole neko vrijeme..Viza se dobiva na 3,6 ili 12 mjeseci.Sto se tice udaljenosti gradova tu si nadrljoo haha..Pricam ti iz iskustva...U glavnom neces se pokajati australija je preljepa zemlja koja ce te oboriti sa nogu.

iva

Gost

0 0

S obzirom da avionska karta za Australiju sa svim pristojbama i osiguranjem ne može biti manja od 10000.00 kn, ispod mjesec dana se ne isplati ići.MENI ĆE OSTATI U LIJEPOM SJEĆANJU!

pero

Gost

0 0

ne zali novaca i idi. iskoristi svaki dan.

leeloo

Gost

0 0

evo ja tamo provela prosle godine mjesec dana. rentala sam stan preko neta. bila sam od sydney-a do gore sjevera (koraljnog grebena). bilo je super,najljepsih mjesec dana ikad! stvarno se isplati.

karta me dosla nekih 9300 kuna. super je ici tamo, a jos ljepse kad nemas tamo ni plan ni program... ;) sretno!

ja

Gost

0 0

ali ako cemo vec imati sve organizirano, jel' komplicirano kupiti kartu i otici posjetiti neki grad. mozda i prespavati jednu noc tamo? kako se cijene krecu? hvala!

leeloo

Gost

0 0

a cuj nije bitno jel ides organizirano ili neorganizirano - glavno je da ides ;)

unutar australije od recimo sydney-a do carins-a putujes nekih 4-5 sati, a povratna karta preko easyjeta je nekih 300 aud. al to je kad kupis par dana prije puta kartu...

ja mislim da i nije tako strasno... moze se kretati. moglo bi biti i skuplje al naravno sve ovisi u budgetu pojedinca ;)

FF×

Gost

0 0

A jel netko zna neku lokalnu turističku agenciju da se priključimo nekoj turi dolje, pa da malo idemo u obilazak???

I kolko je potrebno da se izda viza, i kak uopće ide cijela ta procedura??

melbourne

Gost

0 0

mozes probati na escape travel, flight centre, harvey travel

melbourne

Gost

0 0

ako hoces putovati avionom, prije nekoliko mjeseci je poceo novi avio prevoznik tigerairways kojim se putuje jako jeftino karte izmedu mebourne i sydney oko 50 aud, to je oko 250 kn

FF×

Gost

0 0

evo, gledao sam malo te agencije i one su pretežito angažirane na Aziju, Europu i sl.. i ovaj neki Tiger Airways ne leti iz Sydneya kolko sam ja mogao vidjeti na njihovoj stranici.. malo mi je to čudno, al dobro..

hvala ljudi..

Marina

Gost

0 0

Evo ja sam bila prije par godina, tamo naime iman kcerku.ja posjedujem adresu agencije koja glasie ovako: Adriatic Adventure, vodi je nas zenska gdja Blazenka Cvorak - direktor, tel 00 61 2 9823 0011

fax 00 61 2 9823 0022, ona je clan i The Croatian Club, tel. 0061 2 9709 8033,fax 0061 2 9709 8044,Cnr Canterbury& Punchbowl Rds., Punchbowl. N.S.W.2196

Mozda nesto od ovoga pomogne.pozdrav.

xxx

Gost

0 0

australija je jeftinija nego europa a i hrvatska mislim da vam je najbolje doci na neku konferenciju ili neki tecaj engleskog jezika (pogledaj TAFE courses )lakse se dobije viza ako ste upisani na tecaj, mozete i raditi odredjeni broj sati tjedno ako mozete vozit auto po lijevoj strani ceste onda je najbolje iznajmiti auto koji se moze iznajmiti kod thrifty ili avisa u pola cijene nego u hrvatskoj udaljenosti su iz sydneya do brisbane ili Melbourne 1000km, Cairnes 2700, Adelaide 1600, Perth 4000 nocenje se moze naci jeftinije po dolasku nego ako rezervirate unaprijed virgin blue izgleda najpovoljniji avio prevoznik, cijena ovisi koliko unaprijed rezervirate i najpovoljnije cijene su rano ujutro i kasno navecer Qantasov Jetstar je nesto skuplji a Tigers (Singapore air) je tek poceo operirati i ne slijece u Sydney nego Newcastle 160km sjeverno od Sydneya majjeftinije je kupovati karte preko interneta svugdje u australiji postoje informtion centre, lokalno, gdje mozete info, karte i brosure dobiti besplatno u njima rade gostoljubivi lokalni ljudi koji ce vam iscrpno sve objasniti - oni su obicno volonteri dobar dio australijskog turizma pociva na backpackerima koji obicno dolaze u australiju s nekoliko tisuca dolara a isto toliko ili vise zarade radeci i putujuci od grada do grada. u australiji se necete osjecati cesi i biti diskriminirani na bazi da li imate ili nemate, sto jedete i gdje jedete necete nigdje platiti koristenje wc-a u sydneyu i okolici se ima sto vidjeti prema sjeveru znam da ce vam ugodno biti u Bayron Bay, Gold Coast, Noosa, Cairnes sjeverno od Rockhamtona su tropski uvjeti i treba se pridrzavati uputa o slatkovodnim i slanovodnim krokodilima, zmijama i lizardima. Morski psi su prisutni u morskoj vodi ali je mala vjerojatnost da dodju na plazu. Najsigurnije se je kupati na patroliranim plazama i to zbog rip-ova. snazna struja vode na plazi koja struji s plaze u more. Ljudi koji to ne znaju pocnu panicariti. australijski wildlife se moze u sydneyu vidjeti u rezervatima a izvan sydneya u prirodi i nacionalnim parkovima sve mozete naci na internetu u australiji najpovoljnije kartice su visa i mastercard, amex ne uzimaju svi i dodatno se placa. probajte skupiti info o australskoj povijesti izbjegavajte poentirati na australijskim zatvorenicima jer to izgleda kao da vam netko objasnjava da je hrvatska bila fasisticka zemlja vec kad sam kod toga u sydneyu (Maritime Museum) je replica Endevour kojom je Cook plovio po pacificu. Isto tako tu je i originalni camac Ken Wharby-a kojim je 1978 postavio brzinski svjetski rekord od 510km/h - jos uvijek je svjetski rekord

FF×

Gost

0 0

E jel netko zna neke jeftine avio prijevoznike unutar Australije, ili mozda kako najjeftinije doći iz jednog grada u drugi?!?!

ivona

Gost

0 0

isla sam u australiju tocnije u sydney kada mi je bilo 16 a sada mi je 18 godina.Isla sam sama i predivno iskustvo ,ali ao vec zeleis ici u australiju ne isplati se otici tamo na tjedan dva ili 3. Bila sam tamo 3 mjeseca i malo mi je.Dobro,imala sam smjestaj kod tetke i tako,ali to je za mene nesto predivno bilo.Jeste da je karta skupa i sve ali kad bi mi se opet ukazala prilika da idem tamo otisla bih vjeruj mi! imas dosta toga za obici i ne vjerrujem da ce ti i u kojem trenutku biti dosadno ili slicno,greska ce ti biti na tako daleko mjesto otici na tjedan ili dva neces se uspijeti ni odmoriti od puta jer sam putovala skoro 2 dana i jos se treba naviknuti na vremensku razliku dan noc i slicno....

ivona

Gost

0 0

karta je izasla negdje oko 4250 maraka u cijenu nije uracunata viza i ostale sitnoce koje idu uz to ...a cijena je bila tolika zato sto je u zdanji dan kupljena karta

Marina

Gost

0 0

Idem opet u Sydney, mogu reci da su se cijene avio karata

znatno izmjenile, mislim nabolje. Ja sam kupila preko interneta kartu Emirata za tocno 1007 Eura, naravno povratnu. Oni imaju najnovije avione i prostor izmedju sjedala im je najveci. Letim iz Venecije za Dubai, a iz Dubaia direktan let za Sydney. Nadam se da ce sve dobro funkcionirati. Prvi sam put letila sa Quantasom, gorko iskustvo, letila sam iz Trsta za Rim, Rim - Singapur, Singapur - Melburn, Melburn - Sydney. Rekla bi put oko svijeta. Zaboravili su me obavjestiti da je taj let otkazan , ali su me ostavili na letu Singapur - Melburn i Melburn - Sydney i tako u povratku. Na povratku jos su me iznenada zvali da sam na letu ujutro a ne navecer tako da sam jurila ko pomahnitala iz centra grada spremit se i na avion. U Singapuru sam pak cekala 9 sati slijedeci let. Mogu reci ludnica potpuno su neorganizirani. Mozda su se sada poboljsali?

aussie roules

Gost

0 0

Za koji mjesec si rezervirala kartu za 1000eur? cijene karata se dosta razlikuju ovisno o dobu godine kad ideš. Jel znaš kad je najpovoljnije putovati? Hvala

Tanja

Gost

0 0

Pozdrav svima,

Interesiram se također za odlazak u Australiju, pa me zanima koliko se vremenski dugo putuje (Sydney), te da li ste imali kakvih problema kod privikavanja na njihovu klimu.

đelo

Gost

0 0

ljudi ima li koga u australiju kako da dođem tamo molim vas pomognite

đelo

Registriran uporabnik

0 0

ljudi ja bi vi vas nešto pitao ako znate? ja sam se raspitao u zagrebu  u australisku ambasadu za radnu vizu Skilled Migration ta vrsta se viza zove Skilled Migration i košta 2575$ ili 1910 €  ali oni kažu da moram platiti ovo cifru od 2575$ ili 1910 € i ako se odbija nemam pravo na povratak pristojbu te novce ja izgubim ako mi odbijaju, i sad bi ja vas pitoa što da radim koliko da budem siguran da ču dobiti,ili postoj i druga silucija da pošaljem u vienu u beču oni če mi dati 100% ali ne znam kako da pošaljem kod njih molim vas ako saznate išta uputite me ako treba ostavljam broj +385955382144 hvala svima!.

neve123

Gost

0 0

Molim vas ako znate kako dobiti vizu za australiju na koji način

havla

goran

Gost

0 0

ja imam 16 godina i imam zelju da odem u australiju..e sad sta mi treba da odem tamo na 3 mjeseca..i znal iko koliko kostaju karte u obadva pravca..ja sam cuo da je jedna karta iz srbije do australije 3000km to znaci u obadva pravca da je 6000km to je malo puno samo za karte..znal iko koliko tacno kostaju u obadva pravca..i sta mi sve treba da odem jer sam maloljetnik i da li uopste mogu da idem...unaprijed hvala..

Australka

Gost

0 0

GORAN sumnjam da ces dobiti vizu kao maloljetna osoba koja se jos skoluje nemas posao prihode itd....ako nemas nikoga u Australiji neisplati ti se trazit vizu jer vjerujm da ces izgubit novce, cekaj da napinis 18 nadji stalni posao imaj dovoljno prihoda i tek onda mozes trazit tur.vizu. pozz

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90