Raširi krila

Vidi zadnju objavu ...

glede babysittinga

Dodan: 05.05.07 @07:17:15

minka

Gost

0 0

prijavila sam se na jednu stranicu kao babysitter, ali primjetila sam da je čista bjeda novci koje oni nude. čovječe, plaća babysitter se kreće od 100-200 dolara tjedno, što je uistinu jadno, za sav posao koji babysitter mora obavljati. čuvati čitavo vrijeme djecu i to odgovorno, paziti da im se ništa ne dogodi, posve se posvetiti toj obitelji, budući živiš vani i čitavo vrijeme biti sa njima, a za to ćeš dobiti bjednih 100 dolara tjedno. jel njima dobro? Amerikancima čistačica zarađuje oko 10000kuna mjesečno, a da meni daju kao babysitterici mizernih 400 dolara mjesečno, što je nekih 2200 kuna. pa tko je toliko lud da uopče odlazi tamo? nemre se pišljivi bob zaraditi. može se otići jedino da čuvaš djecu i da odeš u Englesku, ali puno je niti ne buš vidio kad po čitave dane čuvaš djecu.. osim kaj odeš u školu stranih jezika. pa, u kakvu obitelj tek možeš doći.. može neko biti seksualni manijak, a tog u Americi ima masa.. čovječe, sve to za bjednih 100 dolara tjedno? to zbilja idu cure, koje su u beznadnoj situaciji, čini mi se! još da je zarada bar nekih 7 tisuća kuna, rekla bi, ali ovo.. jel ima nešto gdje se može zaraditi više?

Gost

0 0

stravično sam se iznenadila, da oni nude toliko malo.. dok sam samo listala stranice nisam to preračunavala, ali kad sam malo razmislila, to je smješna cifra, za sve.. i onda vidim da se kao na tim stranicama te obitelji još i bune, kako je neka djevojka rekla da ne puši, a pušila je!!!!!!!!! mislim, halo!!!! nemreš vjerovati!!!! ženska se buni kao da joj je nalazila čikove negdje. pa kaj si ona umišlja? da bu imala sluškinju, plaćala joj 2200 kuna mjesečno, da joj čisti, čuva djecu itd. tak bi mogla i ja! radije ću platiti nekoj ženi da mi sve radi, a ja ću joj velikodušno dati 2200 kuna! kaj uopče traže babysitter, ako nemaju para? to si mogu priuštiti imućnije obitelji, a ne siroti. pa se onda cura žali, kako joj nisu uopće plaćali.. da mi neko ne plaća i da mi još sere, razbila bi mu glavu! ja sam mislila da se kod nas plaća bjedno, a da je u Engleskoj ili Americi veća plaća, ali kad sam vidjela tu bjedu, smučilo mi se! da sam tak jadna, ne hvala.

MsAndrea

Gost

0 0

Slušajte, ja sam bila au pair u Americi 2 godine i nijw baš tak kak si vi zamišljate loše, a istina bog nebuš sad zaradila ne znam kakve novce. Kao prvo plaća je minimalno 140$, a max 225$, zvuči malo znam, ali morate uzeti u obzir da vam je sve drugo plaćeno, stan, hrana a još dobijete i auto na korištenje. Ne radi se po cijele dane, nego max 45 sati tjedno, s tim da sam ja radila oko 20 sati tjedno jer su moja djeca bila velika i u skoli većinu dana, a vikende sam imala uvjek slobodne!!! Sa tom plaćom sam proputovala cijelu Ameriku uključujući i Havaje, a bila sam još i u Meksiku i na Jamajci!! Naravno sve zavisi u kakvu obitelj dodješ, ja sam npr mijenjala obitelji 2 puta sto znači živjela sam u 3 različite obitelji na 3 različita kraja amerike . Ovo je program za cure koje zivjeti i iskusiti drugu kulturu, putovati, upaznati ljude iz svih dijelo svijeta, a ne za one koji bi išli isključivo zbog love.

M

Gost

0 0

Ja se slazem s tobom MsAndrea, Ja sam bila prvi hrvatski aupair koji je otisao u USA prije deset godina. Tamo se ne ide zaraditi hrpu para naravno i necete to zaraditi jer i obitelj koja uzima djevojke overseas gleda da uspara s time. A cinjenica je da si puno usparate s time sto imate gdje prespavat i hranu, etc. Sve zavisi koja imate ocekivanja, ja sam htjela ici na faks u New Yorku a nisam znala kako pa sam prvo otisla na godine da istrazim kako i na koji nacin to napraviti zato sto preko Hrvatskih agencija je bilo preskupo a i zasto bi ja njima placala neke lude sume ako sam to sve mogla sama. Imala sam jako losu obitelj s kojom sam ostala cijelu godinu, Zaradjivala sam $120 tjedno i radila sam puno jer sam imala novorodjencad, ali sve cure oko mene su bile u puno boljoj situaciji jer su imale jako puno slobodnog vremena. No moj cilj je bio ostati u New Yorku a i bila sam 18 godina i nisam bas bila sigurna gdje i kako sta raditi jer nikoga ovdje nisam znala. No ne zalim za time sto se je dogodilo jer sam danas tu gdje jesam napravila sve ono sto sam htjela, upoznala nevjerovatne ljude u New Yorku o cemu se moze samo sanjat i ljude koji su mi pomogli vise nego itko. U deset godina ostvarila sam ono sto ljudi doma ne naprave za cijeli zivot. Uvijek cu voljeti ovu zemlju zato sto ako hoces i imalo si pametan mozes jako puno postici, i ljudi su super (naravno ima gamadi ko i svuda) ali u globalu puno bolje razmisljanje imam o njima nego nasim ljudima. Proputovala sam cijeli svijet i bila u mogucnosti druziti se sa mnogim znanim ljudima iz entertainment industry.

Neka nitko ne pljuje po ovoj zemlji i ljudima jer su dobri i pomoci ce ti prije nego nasi ljudi, nisu zlobni ako uspijes i prvi ce te potapsat po ledjima i reci "I am happy for you" dok kod nas ces samo dobiti noz u ledja od mnogih koji znaju da ti je dobro....

Biti aupair nije nekada sjejno ali biras si obitelj koja tebi odgovara i mozes jako puno toga dobiti u toj jednoj godini. It's all about experience.....

Good luck to all of you

minka

Gost

0 0

lijepo da ste išle zbog iskustva, ali za mene je to nekako potcjenjivanje, da ti neko da te bjedne pare da mu čitav dan čuvaš dijete. lijepo je da ti imaš gdje spavati, ali to je posao kao svaki drugi pa radije onda raditi kao sluškinja tamo i zaraditi neke normalne pare, nego kao babysitter, jer dođe ga na isto. neki očekuju i da im kuću spremaš zato šta su ti dali da spavaš i jedeš kod njih i taj "đeparac". kakav je to posao, ako dobiješ za to "đeparac" i veliku obavezu. uvijek se djetetu nešto može desiti i ti ćeš odgovarati, a za to dobiješ 2 tisuće kuna. hvala lijepo. još da je plaća nekih 5,6, tisuća bi razmislila..

Lotte

Gost

0 0

Ja sam bila au pair u Engleskoj i također sam se šokirala lovom koju daju.Nisam otišla tamo s namjerom da se obogatim(mislim da bi mi trebalo 200 godina rada da imam neku ušteđevinu)ali ono što daju je stvarno jadno.Imala sam tako malu plaću da sam jedva mogla izaći van,popit koju kavu i kupit si šampon i slične gluposti..o šopingu da ne pričam..morala sam si kupit zimsku jaknu u nekom žnj dućanu za 10 funti jer si nisam mogla priuštit ništa bolje.A o izrabljivanju da ne pričam.Radila sam sve i svašta,bila dadilja,kuharica,čistačica i općenito potrčko sve u jednom!! Jeste li ikad morale polirati fucking srebrne pokale osvojene na golf turnirima??Ruke su mi bile crne do laktova!!!A ribati zidove jer je mama slučajno pošpricala vodom i skužla da su stvarno prljavi i da bi ih trebalo oprat?ogromna kuhinja s zidovima visokim 3 m...grozno..Iako sam išla preko agencije i navodno su mi našli familiju koja odgovara mojim kriterijima,odselila sam se od njih nakon manje od 2 mjeseca..i tražila sama..Nemoj krivo shvatit,sve drugo je bilo ok-društvo,izlasci,grad,uzbuđenje čak sam pregrmila i englesku hranu ali onaj dio dana koji sam morala provesti kod kuće me ubijao..mislila sam nikad kraja..Lijepo iskustvo i rado se vraćam u London ali nikad više radit ovaj posao..ni u kojoj zemlji

iva

Gost

0 0

ADIMINE, BRISI MINKU!!! POVRACAM!!! NE PRICA ENGLESKI, RADILA BI ZA MASNE PARE A NISTA NEZNA. JEBOGA AKO JE OVA ZENA PRESJEK HRVATA, ODMETNUT CU SE U KAZAKHSTANKE. MAJKO MILA

minka

Gost

0 0

samo povraćaj i dalje. odi na wc onda a ne visi tu.. creep!

minka

Gost

0 0

u biti prije bi rekla- YOU BITCH!!

Dijana

Gost

0 0

Cao, bila sam Aupair u Njemackoj preko agenture Aupair-nrw.de i mogu je svima preporuciti, ovdje je link (sve pise i nahrvatskom)

Agentur Aupair-nrw.de (sve pise i na Hrvatskom)

e-Mail: info@aupair-nrw.de. Ovdje je direktan link za aplikaciju:

Link za aplikaciju Aupair-nrw.de (sve pise i na Hrvatskom)

valentina

Gost

0 0

hej!

gledam ovo za au pair u usa i cini se stvarno zanimljivo.. ja imam trenutno 16 god, ali brzo će proći sljedeće dvije.. :) pa me sad zanima, ako tamo odem odmah nakon srednje, i upisem neki collage, ako ima neki vezani za turizam, ako ne to onda novinarstvo, nakon godinu dvije kada se vratim u hrvatsku, sto onda sa faksom, mogu li nastaviti u hrvatskoj, ili?

i sto se podrazumijeva pod * imate 200 sati prakse u radu sa djecom? - gdje se ta praksa moze odraditi? molim vas da netko tko ima vise saznanja o tome nesto napise...

i jos jedno pitanjce, dali mogu ja npr traziti da bi radije stariju/mladju djecu, ili da odaberem lokaciju ili tako nesto?

inace mi se ovo stvarno super čini, a djeparac uopce nije tako strasno, ipak je sve ostalo tamo plaćeno, a iskustvo koje steknes ne moze se mjerit s nikakvim novcima..

hvala puno unaprijed ako netko odgovori! :))

UPOZORENJE: STA putovanja ne snosi odgovornost za komentare posjetitelja. Komentari odražavaju osobno mišljenje pojedinca. Zadržavamo pravo na ne-objavu ili obris teme.

All we do is travel

S posjetom i korištenjem web stranice pristajete na kolačić. Pročitajte više o kolačićima.

STA putovanja
Andrije Hebranga 22, 10 000 Zagreb

0800 19 98

info@staputovanja.com

Svaki radni dan nas između 9 i 17 sati možete dobiti na telefonskim brojevima:

ZAGREB
T: 01 488 63 40
M: 099 488 63 40
F: 01 488 63 45
L: Ulica Andrije Hebranga 22, Zagreb

LJUBLJANA
T: +386 (0)1/ 439 16 90