Studentska putnička agencija STA Zagreb
Forum
transibirska zeljeznica
Dodan: 13. 01. 2007 @22:53:52
kiara
Gost
Glasajte ZA Glasajte PROTIV
Glasova: 0
Ima li tko kakvih iskustava putovanja transibir.zeljeznicom? ( cijena, trajanje), mislimo do pekinga...
Re: transibirska zeljeznica
Dodan: 14. 01. 2007 @13:48:25
tea
Gost

joj fantasticno!!!!!!!!!!!!!!!!! htjela sam pred kojih 5 godina. tad se to zvalo Vodka Train! Joj cure, sve najbolje, odlican provod, svaka cast!!!

To se trazi, to vas pitam.

(Samo kaj sad radim i dobim godisnji nikad!)

Dodan: 15. 01. 2007 @10:37:52
Gost
Ako dobijete vizu, nema problema :) Cijena ovisi u kojem razredu putujes, u najboljem razredu u kupeu vas je dvoje, malo osamljeno i klaustrofobicno, onda imas opciju kupea za petero (to ti preporucam), a ako si avanturist (ili stedljiva) onda imas opciju plackartnyi gdje spavas i boravis u vagonu s preko 40 ljudi, to je pravi dozivljaj Rusa i Rusije :)
Dodan: 17. 01. 2007 @01:05:36
maja
Gost
A kamo baciti oko radi više korisnih informacija??? Nekakv link, nešto... ??
Dodan: 17. 01. 2007 @15:02:55
Marin
Gost
Ma kakav link, imas sam na ruskom i na cirilici :) Mogu ja savjetovati: 1. Viza je najveci problem, trebas imati prijatelja ili rodjaka u Rusiji koji ce te "sluzbeno" pozvati, pa ce biti nekakva procedura i papirologija i on ce biti 'odgovoran' za tebe za vrijeme tvog boravka tamo, a ti ces sluzbeno stanovati kod njega. Ta opcija najcesce otpada. 2. Turisticka viza. Dobijes ju na mjesec dana, uplatis aranzman u nekoj ruskoj agenciji i oni ti daju vaucer, ti s vaucerom dodjes u veleposlanstvo i dobijes vizu. Problem je u tome sto su aranzmani skupi (jaaako skupi), a i ako netko zeli istrazivati zemlju, nije bas da mu se da stajati u grupicama i obilaziti muzeje i crkve u guzvi. Postoji mogucnost (najcesca) da se dogovoris s nekom agencijom da ti pro-forma da vaucer (za recimo 50 Eur) na kojem oni napisu da si platila aranzman i da imas osiguran smjestaj i da su oni odgovorni za tebe. Po ulasku u Rusiju odes se tamo registrirati i slobodna si. U vizi ce ti pisati da si smjestena npr. u nekom hotelu u Moskvi, iako mozes biti u kojem god hoces hotelu/hostelu/kampu, ali se ne bi trebala zadrzavati dulje od tri dana po zakonu ako nisi pirjavljena (a nisi, jer u vizi pise drukcije) 3. Turisicka viza isto tako, ali kupis si kartu za transsibirsku preko neke turisticke agencije, i sama preko interneta unaprijed rezerviras smjestaj u nekom jeftinom hotelu/hostelu. Hostel ti posalje predracun, dodjes s predracunom i potvrdom o kupljenoj karti u veleposlansvo, suocis se s neljubaznim Rusima i nadas se najboljem :) Sve to zvuci jako komplicirano, a ustvari ima jos niz drugih rjesenja, jedini problem je taj sto ti moras imati nekakav dokaz ili potvrdu o smjestaju za vrijeme boravka u Rusiji, to je sve sto trebas imati.
Dodan: 17. 01. 2007 @15:06:36
Marin
Gost
Rusija je super, nemoj se obeshrabriti u pocetku, ima papriologije, nisu bas ljubazni, sve nekako KGB-ovski strogo, ali to je dio njihovog sarma.
Dodan: 17. 01. 2007 @15:08:14
Gost
Ako ima jos pitanja, samo reci :)
Dodan: 17. 01. 2007 @20:59:49
intruder
Gost
pogledaj na www.connaisseursvoyage.fr/tour-de-monde-transsiberien.htm
Dodan: 17. 01. 2007 @21:20:32
intruder
Gost

evo jos www.trans-seberija.com

www.legendtour.ru/eng www.waytorussia.net

www.transib.net ili jednostavno upisi trans siberian railway

Dodan: 19. 01. 2007 @12:09:12
kiara
Gost
hvala ljudi svima na informacijama:) Ustvari smo mi imali malo drugaciju ideju. mi se uopce nismo mislili zadrzavati u Rusiji, nego direktno do Kine. Ako je to ikako izvedivo,hm. a pretpostavljam da treb i viza ako samo prolazis kroz Rusiju?
Dodan: 20. 01. 2007 @14:35:09
Gost
Tranzitna viza, to je onda manji problem. Ali samo proci kroz Rusiju???? Pa to je bogohuljenje ;) Bajkal???? Sibir??? Ajme srce će mi pući...
Dodan: 22. 01. 2007 @10:33:39
tyler durden
Gost
www.seat61.com najvise korisnih info sto se tice transsib.ako ides do Beijinga,treba ti i tranzitna viza za Mongoliju (ako ne ides trans-Mandzurijskom prugom od Irkutska)
Dodan: 25. 01. 2007 @20:59:40
tre
Gost

A kako najjeftinije do Moskve iz Hrvatske? ja isto planiram transibirskom doBeijinga, vec sam bila u Moskvi, pa možda ne bude problema oko vize, ali bajkal, i irkutsk i sve obavezno

Dodan: 25. 01. 2007 @23:41:33
Marin
Gost
Uzmes avion iz Ferihegyja ili Zagreba od Wizzaira, dovoljno rano rezerviras i jako je jeftino, do recimo Litve ili Latvije odakle je vlak za Moskvu 50 Eura. Aeroflot i Croatia airlines imaju svake godine u nekom razdoblju povratne karte za 150 Eur Zagreb - Moskva sto je bagatela. Raspitaj se, Aeroflot je u Varsavskoj/Cvjetni trg. Svi bi u Beijing, nitko u Rusiju! господи божe!
Dodan: 26. 01. 2007 @14:02:06
perost
Gost

ja isto kontan transsibirskom ovo lito,al mislin aerofloton letit iz beograda via moskva do vladivostoka pa se vratit vlakon u evropu,još uvik krojin financijsku konstrukciju..al ako neko ima kakvih prijedloga može na mail-perokaranusic@net.hr

Dodan: 29. 01. 2007 @15:33:39
kiara
Gost
hm, da, bilo bi sjajno stati i u rusiji, ali smo se ovaj put fokusirali na kinu pa nismo ni toliko razmisljali o rusiji...lagano ucimo kineski pa idemo brusit znanje:) cujem da se mongolska viza ne moze dobit u hrvatskoj vec se mora u madarsku?!
Dodan: 01. 02. 2007 @09:56:12
kike
Gost
Dali je moguce dobiti vizu direktno na licu mjesta?
Dodan: 01. 02. 2007 @13:54:56
Marin
Gost
Nisam siguran, mislim da je moguce, u Kyzylu i Ulan Udeu daju nekakve turisticke ili tranzitne vize ako ides u Kinu.
Dodan: 13. 02. 2007 @18:05:59
ive
Gost
I mi se spemamo na put 5 ili 6 mjesec, u trajanju od 5 tjedana, gotovo rijesena stvar
Dodan: 18. 02. 2007 @23:31:18
Gost
u Rusiju ili Kinu? Kakva su iskustva s vizom?
Dodan: 21. 02. 2007 @18:01:16
niko
Gost
cena moskva-vladivostok-mo za 14 dana puta po smeru i oko 5100km ti je oko 480$ za drugi razred voza i oko 760$ za prvi Ne preporucuje se ici u grupi manjoj od 5... (zasto- dosada, bezbednost)
Dodan: 14. 03. 2007 @16:08:50
kike
Gost

Ja planiram ići sljedeće proljeće ili ljeto do Moskve, pa se tamo ukrcati na transsibirsku željeznicu. Dali je tko pravio nedavno vizu i kako ide postupak

Dodan: 03. 04. 2007 @14:04:26
Ginghis-khan
Gost

< cujem da se mongolska viza ne moze dobit u hrvatskoj vec se mora u madarsku?! >

nije istina.
prvo, nije mađarska, nego beč.
drugo, mongolsku vizu mozes dobiti na ulasku u mongoliju. klikni na http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1160&dmid=136#pocdrz ili na http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1161&dmid=136#pocdrz, pronađi kontakte i raspitaj se

Dodan: 15. 09. 2007 @09:55:24
Neno
Gost
Dodan: 15. 09. 2007 @09:57:06
Neno
Gost
doci do Rusije je najjeftinije na slijedeci nacin. zagreb-Budapest povratna vlakon je 208kn, a onda se uzima blue1 low-cost do Helsinkija za max 100-150€. Iz Helsinkija je bus do Petrograda oko 200kn i traje 5-6 sati....
Dodan: 08. 10. 2007 @14:40:09
rinma
Gost
ej,koji ti je mail? dao bih ti par upitau svezi s ovom kombinacijom koju si naveo....
Dodan: 09. 10. 2007 @16:49:33
Gost
Ili uzmes direktan let iz Beograda za Moskvu koji je povratna 257 Eur
Dodan: 02. 11. 2007 @12:28:26
ana
Gost
najjeftinije do rusije (moskve)je vlakom bez daljnjeg! govorim o cifri od 120 eura ZG-MOSKVA-ZG.. vlak ZG-BUDAPEST 208 kn, na keletiju kupujete povratnu BUDAPEST-CHOP (prvo mjesto iza madarsko-ukrajinske garanice) 40 eura, CHOP-KIJEV povratna za plazkartu 25 eura i KIJEV-MOSKVA plac-karta povratna maximalno 40 eura .. TADAM!! samo, trebate znat da vam za takvu egzibiciju treba ukrajinska tranzitna viza;) i 3 dana voznje.. obavezno ostati bar 24 sata u kijevu!! pa ljudi, sretno! javite kako ste se proveli! ja sam imala putovanje zivota :D
Dodan: 17. 12. 2007 @07:56:26
Domagoj
Gost

Kada ovo sve čitam čini mi se nemoguće ostvariti taj pothvat.....ali NEMA PREDAJE!

Ljeto 2008 mislim s ekipom vidjeti Rusiju i naravno transsibirsku željeznicu. Zanima me jel cijena gore navedena (480$) u oba smjera ili samo jednom. Ako je u jednom smjeru mislim da je to puno previše!!!

Za vizu bi se nakako snašli, imamo neke veze i vezice....iako to ne prakticiram niti podržavam.

Očekujete još mojih upita jer smatram da se za ovu avanturu treba itekako dobro pripremit.

poz

Dodan: 03. 01. 2008 @15:40:51
ivan
Gost

ja bio ovo ljeto solo s curom:

vlak zg-bg, avion bg-mos, vlak mos-irkutsk-ulan bator-peking, tour d' kina tjedan dana vlakom i avion pek-mos-bg pa vlakom doma. narucivali smo karte internetom od ruskih blesana i lopova, vozili u trecem razredu po transsibirskoj s ruskim izvidjačima, preživjeli kinesko pljuvanje i nehigijenu i doživjeli toplu zemlju mongoliju.

ako netko zeli detalje, isserdarusic@yahoo.com, ali samo jedno je vazno: dobra volja (i zdrav razum, ali recimo da to svi imaju:)).

Dodan: 28. 02. 2008 @16:47:47
Mika
Gost

zanima me koliko je karta vlakom od Zgreba do Moskve ili ako postoji do St Petersburga?ili jos bolje na kojoj stranici bi mogla vidjeti te cifre!!

Da li se moram na kraju puta vracat nazad do Moskve ili mogu nekim drugim putem doma..bilo vlakom ili zeljeznicom!?:))da ne dangubim vrijeme nazaj do Moskve

Koja mijesta preporucate? )Omsk, Irkuts..

Inace idem na 10 dana s time da bi 3,4 dana bila samo u Moskvi i St Peter..

Uskoro idem pa ak mozete nabacit koju info..:(

Dodan: 29. 02. 2008 @15:47:55
Ivka
Gost

Do Bajkala odi obavezno..smjestaj homestay!!od 5 do 25 dolarjeva.

Dodan: 03. 03. 2008 @16:35:25
đeljana
Gost

Kako se krecu cijene karata za transibirsku? Moze li se kupit nesto tipa mjesecna karta..da dodje jeftinije nego svaki dan kupovat

Dodan: 21. 06. 2008 @00:47:02
13.02
Gost
staje to platz karta ana ili neko drugi ako zna?
Dodan: 26. 02. 2009 @02:04:07
marin
Gost
daj molim te savjete(put,viza) ja kroz mjesec dana planiram krenuti na transibirsku moskva - vladivostok ili peking.....pozdrav
Dodan: 26. 02. 2009 @02:10:39
MARIN
Gost
PA
Dodan: 26. 02. 2009 @02:11:41
marin
Gost
kako je onda najlakši put do vize???
Dodan: 11. 04. 2009 @17:10:34
13.02
Gost

jel mi moze neko rec sta je to plazkarta jer je neko napisao da zg-moskva-zg dode 120 eura pa ako neko zna ?jer to je prejeftino!

Dodan: 13. 04. 2009 @10:47:25
Marinemir
Gost
To ti je 4. razred, 42 ljudi u jednom vagonu, spavas na improviziranom krevetu. Pravi dozivljaj rusije i ljudi.
Dodan: 13. 04. 2009 @17:46:34
13.02
Gost
hvala ti. znaci zato je tako jeftino..a znas li jesu jos i dalje vlakovi u ukrajini ovako jeftini kao i prije i jel nam treba jos uvijek viza za ukrajinu..hvala ti na odgovoru!
Dodan: 14. 04. 2009 @09:08:54
Gost
Ne znam cijene, ali ne vidim razloga zašto bi sad naglo poskupili, vjerojatno su iste ili samo malo skuplje. Za Ukrajinu treba viza, ali nije ju tako strašno dobiti.
Dodan: 09. 06. 2010 @17:15:23
13.02
Gost

evo ukrajinci nan ukinili vize do 1.11 tako da sad možemo u ukrajini...supač..i to iz zagreba za 100 eura vlakon do tamo i nazad..

Dodan: 30. 04. 2011 @17:09:04
Put Putujem
Registriran uporabnik

POzdrav!!! Vidim da ste ovo davno objavili, ali mislite li da je i dalje moguće ovako putovati do Kijeva? Idem tamo početkom 6. mjeseca pa trazim najjeftiniji i najzabavniji nacin! Thx!! :-)

Dodan: 30. 04. 2011 @17:09:19
Put Putujem
Registriran uporabnik

POzdrav!!! Vidim da ste ovo davno objavili, ali mislite li da je i dalje moguće ovako putovati do Kijeva? Idem tamo početkom 6. mjeseca pa trazim najjeftiniji i najzabavniji nacin! Thx!! :-)

Dodan: 02. 01. 2012 @19:54:14
SLAVKO PERKOVIĆ
Gost

nisam baš mlad ali bi sa svojm suprugom otputovao iz Zagreba do Moskve i transibirskom željeznicom dom Kine molim za savjeti kako to ostvariti

Dodan: 10. 11. 2012 @21:28:08
Mario
Gost
UPOZORENJE: STA Zagreb ne preuizima odgovornosti za komentare korisnika foruma. Zadržavamo pravo ukidanja, promjena izgleda, sadržaja i uvjeta korištenja portala i stranica koje su sastavni dio portala bez obaveze prethodne najave. STA Zagreb nije odgovorna za bilo kakvu štetu nastalu tim promjenama.
Dijelite s drugima: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine

STA putovanja
Ulica Andrije Hebranga 22
10 000 Zagreb

info@staputovanja.com

Tel.: 01/488 63 40
GSM: 099/ 488 63 40
Fax: 01/488 63 45
Besplatni tel.: 0800 1998

Radno vrijeme
Od ponedjeljka do petka:
09:00-17:00

Cijene se mijenjaju u odnosu na prodajni tečaj Erste & Steiermärkische Bank d.d.
© STA Zagreb d.o.o., 2014. Sva prava pridržana. Oblikovanje.com