Jeftine avio karte STA Putovanja
Forum
viza za australiju??
Dodan: 05. 12. 2005 @01:05:42
equj
Gost
Glasajte ZA Glasajte PROTIV
Glasova: 0

..ej ljudi jel mi ko moze rec kako treba doc do vize za aus.. ja sam cuja da trebe nestp preko beca ali da je cesto odbiju pogotovo ako si student i koliko se ceka odgovor dana... i koja je naj karta za sydney i koliko taksa ide otprilike na kartu.. hvala

Re: viza za australiju??
Dodan: 05. 12. 2005 @11:21:18
moma
Gost
Dodan: 05. 12. 2005 @11:21:54
koko
Gost
Dodan: 06. 12. 2005 @08:12:03
zrinka
Gost
viza se dobiva na ambasadi u zagrebu, u kaptol centru i mozes je dobiti u jedan dan ako imas sve dokumente
Dodan: 08. 12. 2005 @22:25:27
biba
Gost

hey

ja sam predala molbu za australiju prije dva tjedna i isto sam student pa su mi je odobrili i putujem za deset dana

Dodan: 08. 12. 2005 @22:27:17
biba
Gost
nije komplicirani i nije nikakav uvijet ili problem sto si student..mislim da ti njih ipak vise zanima bankovno stanje i garantni list...sretno
Dodan: 09. 12. 2005 @09:56:15
Ivan
Gost
brakovno stanje?ne kuzim...kaj je dobro da si udata/ozenjen...ili je..a garantno pismo se salje gdje u ambasadu ili?mozes li mi molim te to malo objasnit?
Dodan: 09. 12. 2005 @12:46:28
biba
Gost
bankovno stanje...pa ipak mislim da je lakse ako malo natuces racun tako da oni vide da neces bit ne teretu drzavi.Ja idem sa deckom i radi toga sam mislila da ce nam biti teze dobiti vizu ali zena nam je rekla da to nije nikakav uvijet za odobrenje vize.moras imat garantno pismo,netko tko te zove u australiju mora ti to poslat i to ti je vec pola posla.ako ides preko neke agencije onda bi ti oni sve trebali sami srediti a ako sam ides sa zenom ili vec...onda moras otici u ambasadu i trazit formulare za turisticku vizu(sve to imas i na netu-da vidis kako to izgleda) i kad to ispunis vec si odi pogledat karte jer je uzasno velika potraznja tako da se moras osigurat...sretno
Dodan: 10. 12. 2005 @13:55:31
Ivan
Gost

Ma ja isto idem sa curom..i frend nas dolje ceka koji ima australsko drzavljanstvo..znaci on mora nama na moju kucnu adresu poslat garantno pismo i onda ja to nosim u ambasadu?jel tako?a sto se tice racuna?ja cu nositi oko 2000 $..kaj mi je najbolje?da stavim na karticu i nosim ili kes?kak ja njima pokazem koliko love imam?kak si ti to rijesila?sorry ak te zamaram ali to mi je prvi put i jako mi je vazno da mi sve dobro ispadne!!

hvala

Dodan: 14. 12. 2005 @10:23:55
casper
Gost
Malo se ubacujem, ali imam dosta iskustva s putovanjima "na slijepo" pa ti mozda nešto bude korisno. Keš je najgora varijanta, uzmi karticu ili traveler's checks, njih mozes dobiti u banci i koriste se kao normalni cekovi a za one u vecim apoenima dobijes normalno "kusur" u kešu. Pismo svakako ide na tvoju kucnu adresu ineka iz njega bude jasno da te on poziva i da ces kod njega boravit...
Dodan: 14. 12. 2005 @13:48:19
Ivan
Gost
mislim..karticu..to bi mi bilo najbolje..ali koju?ima ih visa,mastercard..itd..
Dodan: 17. 12. 2005 @20:58:44
biba
Gost

ja sam u pbz-u napravila deviznu karticu tako da ti je to najsigurnije i najbolje.probaj stavit sto vise novaca makar je i 2000ok.ali i tvoja cura mora isto tako ..nemoj nositi kes sa sobom da nebi imao problema kao sletis u australiju jer moze doc do toga.uzmi si 200e a ostalo stavi na karticu i to ti je najsigurnije.da tvoj prijatelj otide tamo u ambasadu a moze napisat i na najobicnijem papiru otprilike ovako:

npr...da je on ivan ho

ja ivan ho roden 12.12.2006 jmbg pozivam svojeg prijatelja tebe (tvoji podaci) i njegovu djevojku(njezini podaci)da dodu kod mene na godisnji odmor u razdoblju (koji vam odgovara).i bilo bi dobro ako radi tamo da prilozi izvjestaje place tako da se ti osiguras i da oni vide da imas tamo kod koga biti te da nisi na teret drzavi

Dodan: 17. 12. 2005 @21:05:02
biba
Gost
a sto se toga racuna tice.ti otvori u banci devizni racun i onda polozo novce te zatrazi od njih da ti daju potvrdu tvojeg racuna i onda ce ti za 5min oni to napisat i to moras prilozit sa svim onim papirima i to je to..ja u ponedjeljak putujem za australiju tako da ako ti nesto nije jasno pitaj me jos ili ne znam kako bi ti drugacije pomogla.mogu ti jedino mailom poslati papire koje sam ja ispunila da otprilike vidis kako je to.koliko sam cula dosra ljudi su odbili i to bez nekog veceg razloga.samo budi iskren i sto imas imas a sto ne nema veze.nekretnina ti nije nikakav uvijet.sretno
Dodan: 17. 12. 2005 @21:07:55
bi
Gost
ne zamaras me.ja znam koliko je to meni i mojem decku bilo vazno i koliko nam znaci to sto smo dobili vize pa zato sada zelim i ja pomoci nekome pa makar samo ovako nekakvim sitnicama.
Dodan: 18. 12. 2005 @17:10:34
Ivan
Gost
moj mail ti je keljo_cro@hotmail.com..ajde mi molim te posalji sta si ti ispunila..bit cu ti jako zahvalan..hvala
Dodan: 16. 01. 2006 @10:25:50
ja
Gost
ako itko mozda zna nacin da se dobije radna viza za australiju ili studentska mozda,al samo da je na malo duze vrijeme, molim da se javi. ili za turisticku vizu,cula sam da samo rodbina moze poslati garantno pismo a ne i prijatelj.da li je to istina?
Dodan: 19. 01. 2006 @13:46:47
Ivan
Gost
GLe sad neznam..ali ja putujem na ljeto u australiju i meni frend salje garantno pismo za TURISTICKU VIZU.Za nju ti nemora biti rodbina,a kako to ide za radnu vizu to ti neznam..to ti je malo teze za dobiti.koliko ja znam ali za turisticku nemas problema ja mislim.
Dodan: 22. 01. 2006 @10:26:55
ja
Gost
isle bi ja i prijateljica. jel moguce da moji prijatelji iz australije posalju pismo za nas obe,jer ona nema nikoga tamo? jesi li ti vec dobio vizu i kako je izgledalo to garantno pismo?ja sam bila prosle godine i meni je tetka poslala pismo al se u medjuvremenu vratila nazad tako da sad tamo nemam rodbine a i cula sam da se sad sponzorska viza predaje u australiji?sorry na gnjavazi..
Dodan: 22. 01. 2006 @14:57:44
Ivan
Gost
Gle ja idem s curom i frend salje za mene i nju tak da za to nemas problema...sponzorska viza?to ak ides turisticki ti netreba..ne gnjavis me niti malo..ja jos nisam dobio garantno pismo jer se za 2006.godinu tek u 3.mjesecu predaju molbe..u garantnom pismu ti treba pisati da kod tog frenda/ice cete biti i trebate prikazati da imate love za dolje biti,,to otvoris devizni racun u banci,stavis nesto love i to im prikazes kad vizu trazis..i to ti je to..i naravno da ias povratnu avionsku kartu..eto..znaci frend pise pismo na ambasadu u zagrebu..
Dodan: 24. 01. 2006 @16:31:50
ja
Gost
ej,hvala puno.. ako se sjetis,javi kako je sve proslo i jesi ju dobio..
Dodan: 26. 01. 2006 @13:21:33
Ivan
Gost
nema problema..
Dodan: 12. 02. 2006 @18:51:48
marko
Gost

ima li tko da ide u australiu?ovo ljeto

Dodan: 16. 02. 2006 @12:25:10
meduza
Gost

vidim da svi idu u Australiju........

ja sam diplomirala i sad sam nezaposlena i nisam sigurna dal ce mi dat vizu.jel netko nesto zna u vezi toga?

Dodan: 17. 02. 2006 @11:53:05
Ivan
Gost
Kaj si dipolomirala?..ak imas dobar fakultet ,i ak si nades dolje poslodavca koji te je voljan zaposliti,mislim da nemas problema..
Dodan: 03. 03. 2006 @11:51:04
meduza
Gost
diplomirala sam biologiju, sad nemam posla pa ne znam oce mi htjet dat turisticku vizu na 3-6mjeseci.tam mi je frendica(ima drzavljanstvo) A JA BI PROBALA RADIT NEKAJ NA CRNO
Dodan: 04. 03. 2006 @10:49:07
ivan
Gost
dat ce ti vizu 100 % ak zanju da ces se 100% vratit u zemlju nazad..to im moras nekako dokazat..onda ti daju bez problema..ali ak sumnjaju da ces dolje ilegalno ostat..(a imaju sumnje,jer si zavrsila fax i neaposlena si).nece ti dat..probaj se prijavit za skilled visa..na temelju faxa..naci dolje poslodavca koji ce te zaposlit i onda mozes dobiti radnu vizu na 4 godine..
Dodan: 08. 03. 2006 @11:17:45
meduza
Gost
ok thanx.probat cu..mrzim kaj je sve tako komplicirano...ne mogu ni najbolju frendicu posjetiti bez problema
Dodan: 08. 03. 2006 @11:28:51
meduza
Gost
sad gledam vize i za skilled visa mora mi neko dolje bit sponzor a to nema sanse :(
Dodan: 09. 03. 2006 @16:58:33
Ivan
Gost
gle ---nejde to sve tako brzo!!! Kuzis? Ovak..odi dolje kao posjetitelj..e onda dolje imas otvorene ruke..dogovoris se s poslodavcem ,pokazes mu kaj imas i kad se vratis u hrvatsku nazad onda podneses zahtjev za skilled viza,naravno i on te sponzorira jer te treba ko zaposlenika sa strukom..evo jednostavno je..
Dodan: 10. 03. 2006 @18:54:08
biba
Gost
ja sm ti se upravo vratila iz australije i kad sam se vratila prvo na pamet mi je malo da sto radim u zagrebu kad ljudi tamo tako zive...da ces dobit vizu za stalno a nemas zagarantiran posao 100posto nema sanse..jako su precizni oko svega toga tako da moras dobit 100postotni posao da bi tek usao u uzi krug a provjeri dali ti priznaju struku tamo
Dodan: 10. 03. 2006 @18:56:30
bi
Gost
ne zelim ti rusiti smove ali da ces dobit vizu a namas 100postotno zaposlenje -neces.cak i da ti netko garantira 100postoda ce te zaposlit opet nije sigurno da ces dobit vizu...ali opet nemas sto izgubit..cuda se dogadaju
Dodan: 10. 03. 2006 @18:58:44
biba
Gost
ne znam dal si se vec vratio ili jos nisi niti otisao ali to sto si student nije nikakva prepreka..bar meni nije bila..probaj
Dodan: 11. 03. 2006 @09:33:47
Ivan¸
Gost
Ja idem na ljeto!! Ma dao sma u zimskom semestru smo jedan ispit..to me muci..jer sam cuo da za to znaju zezati..ja mislim ici dolje samo na vjenjcanje i to je to..a poslije se za vratit za stalno dolje to neznam..raspitat cu se dolje oko toga..vidjet cu!!neznam dal se isplati.valjda da!!probat cemo..treba ja mislim uzet agenta za useljavanje..tak se najbolje isplati ..neznam..mislim da ako dolje nades poslodavca koji treba tvoju struku i da imam frenda koji garantira za mene i daje mi smjestaj ,a poslodavac lobira da me bas treba ne vjerujem da mi nebi dali radnu dozvolu..ha?
Dodan: 11. 03. 2006 @09:35:10
Ivan¸
Gost
kak ljudi dolje zive?dobro ili lose?
Dodan: 29. 03. 2006 @11:31:13
Mel
Gost
Odlicno
Dodan: 01. 04. 2006 @14:05:20
andriana
Gost
ej, jel tko probao trazit posao preko neta prije odlaska??Jel znate neke web adrese il stagod..ja i frendica bi isle al tek na jesen..htjele bi nac neki posao u hotelu..
Dodan: 04. 04. 2006 @16:58:50
blue
Gost
bila sam u australiji cili prvi i pola drugog mjesec sada 2006. tamo je odlicno....svi zive bezbrizno i sve je drugacije nego ovdje.......ko na televiziji......ima puno hrvata-cak i oni govore da je to naj zemlja koja ti nudi toliko mogucnosti...... meni je bilo fenomenalno i znam da cu opet jednom otici
Informacije o Australiji
Dodan: 18. 04. 2006 @01:45:56
Boris
Gost

Bog Biba vidim da si bila u Australiji. Ja planiram otici tamo pa bi mi trebale neke informacije. Molio bi te ako mi se mozes javiti na e mail: english@net.hr

Trebam detalje u vezi zivota i cijena.

Ako mi se i drugi jave u vezi informacija i zivota u Australiji biti cu zahvalan.

Hvala Bog.

Dodan: 11. 06. 2006 @11:11:04
ja
Gost
ide li tko iza ljeta u australiju? istice mi IYTC u 11. mjesecu a htjela bih ici pocetkom 12. da li je moguce rezervirati i kupiti kartu prije nego mi istekne IYTC, tako da je mogu dobiti povoljnije?hvala.
Dodan: 16. 06. 2006 @17:36:00
antonela
Gost
najbolje ti je da pitas direktno u agenciji za karticu al mislim da nece biti problema. ja sam bila u australiji i jedno apsolutno fantasticno iskustvo. preporucam ti da odes.
Dodan: 19. 09. 2006 @17:23:27
ivan
Gost
koji su svi dokumenti potrebni?
Brodom u Australiju
Dodan: 01. 11. 2006 @15:51:57
Siniša
Gost
Koliko traje put brodom do Australije?
Dodan: 24. 10. 2008 @16:04:47
jasna
Gost
ej, ljudi planiram put u australiu moze li mi netko reci dali mogu dobit vizu a nigdje neradim skolu sam zavrsilia..., hvala
Dodan: 27. 10. 2008 @19:08:40
Kris
Gost
Zavisi o kakvoj je vizi riječ...
Dodan: 06. 11. 2008 @21:09:38
jasna
Gost
isla bi kod strica u australiu njegov sin se zeni? starci bi mi sve platili, nismo bas siromasni, pa nebi ostala tamo! pa me zanima jel mogu dobit vizu, jel su mi rekli da nema sanse?UNAPRIJED HVALA
Dodan: 10. 12. 2008 @19:09:02
Gost
za vizu je potrebno : 1 slika ne starija od 6 mj važeća putovnica kojoj je rok najmanje 6 mj od planiranog povratka ispunjene formulare potvrdu banke ( stanje na računu) index, potvrdu faksa p.s. otiđeš u ambasadu i tražiš formulare i oni te pitaju kakvu vizu hoćeš ti kažeš i u tim formularima ti stoji sve što moraš donijet sretno ;)
Dodan: 25. 12. 2008 @23:40:06
Gost
Glasova: 1
hvala, na informacijama dobila sam vizu za 3 dana i moj decko isto nisam mogla vjerovat... jos ja nigdje ne radim, niti studiram!! JEEEE, JEDVA CEKAM DA OTPUTUJEM! PUSA
Dodan: 10. 01. 2009 @19:23:33
Simba
Gost
Pozdrav narode! Obzirom da smo se moja zenica i ja vratili prije mjesec dana iz Australije sa naseg medenog mjeseca, evo vam nekoliko friskih savjeta. Najprije to je zemlja snova bas onako kako svi pricaju. Sve sto vam je potrebno za posjetiteljsku vizu (koju smo mi vadili) su 2 obrasca koja mozete skinuti sa sluzbene stranice Australske ambasade u ZG. To su obrazac 48-R i obrazac pitanja o karakteru ako ste rodjeni izmedju 1941-1991. Sto se tice garantnog pisma koji vam je prvi uvijet da bi dobili vizu, nigdje nisam vidio da je netko spomenuo da vam osoba koja garantira za vas to moze poslati i putem maila, samo mora biti potpisana. Ako ste zaposleni izvadite potpisanu i ovjerenu potvrdu od poslodavavca da vas pusta u tom vremenu kojem planirate boraviti u Australiji i prilozite stanje racuna (pogotovo ako vam je suputnik/ca nezaposlen/a. Zelim vam puno srece i nadam se da sam malcice pomogao.
Dodan: 14. 01. 2009 @21:11:30
australija
Gost
Bok svima! Moj decko i ja smo se ovo ljeto vratili iz Amerike, za tamo samo bez problema dobile viz jer smo studenti i isli smo raditi kao studenti na 4 mj! Trebalo nam je za sve to 10000 kn! Zanima me, postoji li tako nesto i za Australiju? Dakle studenti smo, i radili bi tamo kao studenti, postoji li takva opcija?! Unaprijed zahvaljujem!
Dodan: 20. 02. 2009 @14:08:28
marija
Gost
kako do vize i koliko to traje
Dodan: 26. 06. 2009 @11:20:42
misko
Gost
u beogradu je otvoreno predstavnistvo australijske kompanije www.bridgeblue.com.au koja ti moze pomoci da lakse dodjes do vize,studentske ili neke druge,sva pitanja mozes postaviti na misko@bridgeblue.com.au
Dodan: 26. 06. 2009 @11:22:24
misko
Gost
sve informacije i sva pitanja koja imas ozes postaviti na misko@bridgeblue.com.au
Dodan: 09. 09. 2009 @11:24:13
misko arsenovski
Gost
kontaktiraj misko@bridgeblue.com.au ili na 065244854 registrovani agent za migraciju pogotvo za studentske vize.
Dodan: 04. 10. 2009 @18:03:20
antonija
Gost
zanima me kako tražiti u ambasadi radnu vizu?
Dodan: 24. 10. 2009 @11:08:02
Zvek
Gost
ljudi jel zna tko ako nisam student da li mogu ići na work and study u australiju.Da li će netko možda ići na to?
Dodan: 26. 10. 2009 @17:00:58
lara
Gost

Work and study ne prolazi za hrvate :(

Dodan: 27. 10. 2009 @15:40:11
Zvek
Gost
Kak ne prolazi za Hrvate kad piše na stranici work and study gdje je australska ambasada u Zagrebu i gdje se može obaviti liječnički pregled i sve.Mene zanima da li mogu dobiti studentsku vizu na konto tromjesečnog učenja engleskog jezika u australiji a nisam student ovdje.
Dodan: 16. 11. 2009 @05:43:38
Aussie
Gost
Kak rad i studiranje ne prolazi za hrvate? To ne stima jer svakom internacionalnom studentu ovdje u Au, omoguceno je raditi i to bez poreza. @Zvek, mozes i ne moras biti Hr student. Sad je vrijeme kad su upisi i semestar pocinje obicno u drugom mjesecu. Recimo, meni preko puta: http://www.tuartcollege.wa.edu.au/
Dodan: 19. 04. 2010 @19:53:12
dufa
Gost

gdje se nalazi taj misko i kako da ga nazovem iz Bosne?

Dodan: 19. 06. 2010 @14:16:41
pitanje
Gost

imam isti slucaj ... a vidio sam da je tebi to za vizu proslo pa molim te da javis jer faakat mi je potreban.Amir

hvaala!  amna.a@bih.net.ba

Dodan: 30. 06. 2010 @16:22:31
ines
Gost

bok,ja sam Ines prvi put putujem u australiju u posjet prijatelju,da li mi moze neko pomoc da mi kaze sto mi je sve potrebno za turisticku vizu.Poznato mi je da mi treba garantni list,i da li se formulari koje treba popuniti podizu osobno u ambasadi ili mogu dobiti e-mailom,,trenutno nezaposlena sam.Hvala

Dodan: 07. 07. 2010 @01:29:25
znalacccka
Gost

e ovako zavisi odakle si.....ako si iz bosne ide oreko beca kao sto si i rekla......moras mnogo osobnih dokumenata poslati i tacno aplicirati koju vizu trzis..napr..studentska,radna,odmor itd.....takodje vrlo je dobro ukoliko imas nekoga ko je drzavljanin i ima sigurnu ekonomsku situaciju da ti bude garancija a pogotovu ako je clan obitelji...tamo najcesce pali uzi krug obitelji otac,majka,brat,sestra i to je to...sretnoooooooo.....

Dodan: 08. 07. 2010 @19:19:06
australija
Registriran uporabnik

MOZE JEDNA MOLBICA>?>>>>>

Ovako bila sam u australiji sa majkom 2 mejseca kod brata koji ima drzavljanstvo i tamo radi i daidze i daidzince koji isto imaju i privatni biznis....Bilo nam je super i sada zelimo da se odselimo tamo.Naravno imam decka i tu nastaje problem.I on zeli da ide...Imamo zagarantovan smjestaj,garanciju ko ce da brine o nama i sve....imamo 18 godina i on je studenat kao i ja,,,,mada on ide na fax,a ja jos uvijek ne idem.....Da li mislite da i on sigurno moze dobiti odmah vizu da idemo u australiju i sta je najbolje da ucinim....hvala

Dodan: 22. 07. 2010 @10:31:30
danijel
Gost

mene zanima šta sve treba od dokumenata i jer bi htio ići raditi i dali je obvezna srednja škola

Dodan: 01. 08. 2010 @23:18:42
samanta
Gost

ciao , ja sam djevojka  , koja bi stvarno otišla u australiji , ali samo raditi ne studirati kako je to moguće ako netko zna iz iskustva nek mi slobodno kaže , probala sam work and travel ali to ovdje ne prolazi , unaprijed hvala

Dodan: 01. 08. 2010 @23:19:14
samanta
Gost

ciao , ja sam djevojka  , koja bi stvarno otišla u australiji , ali samo raditi ne studirati kako je to moguće ako netko zna iz iskustva nek mi slobodno kaže , probala sam work and travel ali to ovdje ne prolazi , unaprijed hvala

Dodan: 12. 10. 2010 @20:45:49
pavo
Gost

e bok i ja bi išo u australiu radit jesi li što saznala?

Dodan: 27. 10. 2010 @12:20:38
alonn
Gost

jel mozes objasniti malo poblize sto sve treba za vizu hvala

Dodan: 30. 10. 2010 @14:15:25
Ivana
Gost

Biba,

za koliko se dana moze dobiti turisticka viza ako imam sve potrebne dokumente i novac na racunu!u Ambasadi su mi rekli 4tj,a preko agencije General turist 6 tjedana.Mogu li ja to prije dobiti ako otidjem u Zg osobno!!!!!!HITNO MI JE!!!!MOLIM TE ODGOVOR

Dodan: 02. 11. 2010 @12:06:46
mimci
Registriran uporabnik

dobar dan svima=)

ovako, ja zivim u njemackoj ali imam hrvatsko drzavljanstvo. mislim ic na jendo tri mjeseca u brsibane (tamo imam jednu poznanicu), skupila sam vec nesto novca, medutim nema sanse da mi to bude dovoljno za tri mjeseca. mene sad zanima dali itko od vas ima iskustva dali ima mogucnost radit u australiji(nije bitno sta), evtl na crno ak vec ocigledno nema vize za nas.... dali je to opasno sto se tice nekih kontrola ili je to izvedljivvo?

ja cu tek u martu zavrsit gimnaziju -> nisam jos ucila nikakvo zanimanje (znaci nista od radne vize)

poz svima iz njemacke =)

Dodan: 16. 11. 2010 @00:11:27
Renato
Registriran uporabnik

bok svima...

Molio bih za pomoć.

Pošto je u Hrvatskoj situacija kakva je odlučio sam pokušati srediti posao u inozemstvu, po mogućnosti Australiji. Imam 22 godine i jedva spajam kraj s krajem u "Lijepoj našoj". Molio bih da čujem Vas koji ste u Australiji kakav je život i još bitnije ako možete što preciznije objasniti proceduru koju moram obaviti za dobivanje posla i vize dal privremene ili trajne tamo... Inače sam po struci tehničar za računalstvo, iako sada već četvrtu godinu radim kao električar. Nije mi bitno koji posao radim, nego da s tim šta već radim mogu normalno živjeti. Pa ako može netko objasni po koracima šta i kako mi je najbolje krenut...Neznam odkud bi počeo.... Od vize, kako pronaći posao, smještaj...

Unaprijed se zahvaljujem.

Dodan: 05. 01. 2011 @10:06:52
marko
Gost

Pozdrav svima i pitanje kako odavde u jednom pravcu?Po zanimanju sam varioc atestirani i imam iskustvo rada u Italiji iz koje sam se vratio 2007 misleci da je ovdje konacno krenulo.Ubrzo shvatim da to nece bas potrajati i sad odlazim u jednom pravcu jer ne planiram vise ulagati novac u zemlju korupcije,jer nemam vise vremena za gubljenje.Pozdrav politicarima u Hr i zelim im da se 2011 svi zajedno ukrcaju na neki brod i odu u nepoznatom pravcu.

Dodan: 10. 01. 2011 @11:17:48
lo
Gost

imam u Australiji jako dobrog prijatelja i kaže da za doći u posjet u Australiju, nema problema,ali za raditi da je gotovo nemoguće....

Dodan: 27. 01. 2011 @14:25:47
studypro
Registriran uporabnik

mi smo agencija koja radi u Skoplju,Sydney i melburne.

tako da svi koji su zainteresovane da odu u Australiji,mogu da nas kontaktiraju putem e-maila www.macedonia@studypro.com.au  i putem facebooka studypro.

Dodan: 27. 01. 2011 @14:32:42
studypro
Registriran uporabnik

mismo agencija koja radimo vize za AUSTRALIJI.sve sto vas zanima mozete se nama obratiti na e-mail www.macedonia@studypro.com.au.

nalazimo se u Skoplju ili na tel.+389 2 32 13 219

Dodan: 07. 02. 2011 @23:43:00
mario
Gost

ee da te pitam, što si napisala u zamolbi???? pa su je odobrili?? zanima me, jel si napisala da ides u goste ili da ides radit???

Dodan: 04. 03. 2011 @22:44:49
đelo
Registriran uporabnik

pozdrav svima ja bi vas nešto pitao ako znate dobro hvala ako ne ništa ponovno hvala ovako pitanje glasi: ja nisam hrvat i nemam državljanstvo od hrvatske je li moguće da ja dobijem turističku vizu u zagrebu. hvala svima.

Dodan: 28. 03. 2011 @12:37:36
as
Gost

možeš

ali pošalji zamolbu u Beč u australsku ambasadu

Dodan: 28. 03. 2011 @19:13:56
đelo
Registriran uporabnik

(AS) hvala to sam znao ali zašto ne u zagrebu, jer u zagrebu neče mi dati jeli? ali ne mogu otiči u beču jedino ako semože preko pošte!?

Dodan: 31. 03. 2011 @19:17:35
misel
Gost

ja sam dobio odbijenicu,a papire mi je poslao stricev sin,sve sto je bilo potrebno,da sam u radnom odnosu,bankovni racun,da cu se vratiti u roku 3 meseca,pa jos uplatim vizu 100eura pa mi pismo poslali da nemaju poverenja u mene da bi ostao 3 meseca.a imam mnogo familije tamo a oni mi kazu da to nije familija,za njih je samo familija otac majka brat i sestra.ma englezi su to boje se da im ne budemo na grbaci.

Dodan: 06. 04. 2011 @20:46:09
vasa
Registriran uporabnik

ejjj meni nije jasno da su ti dali odbijenicu ako si dobio garatno pismo iz australije,,, šta ti je sve od papira trebalo da predaš za radnu vizu jer bi ja isto trebao da idem u australiju radit pa me zanima...hvala pozz

Dodan: 11. 04. 2011 @15:33:19
raso
Gost

E,drug ja cu ti reci kako sam ja odradio,to sto se familije tice oni ti mogu pomoc e sada je pitanje dali oni to istinski hoce,ja cu ti reci za moj slucaj u aust.. je tesko uc ali probaj ovako. Ja tamo imam brata,i on je skoro sve odradio tako da ja skoro nisam ni mrdnuo,cak nisam ni u ambasadu otisao.On je meni poslao neke formulare da popunim i da izvadim neke dokumente so sam i uradio.Sredi da imas posao i da te taj isti posao ceka nakon tri meseca,u formularu pazi na pitanja o zdravlju,vojsci...,nemoj puno da komplikujes,sredi da imas neki kapital ovamo npr, vikendicu,auto,imanje,..a to ti nije tesko izvadit  ja sam sve to morao coveku da platim 100 km a  vredi,sto vise nekretnina ti napisu to ti je bolje,samo sad bas nemoj pretjerat,i jos par dokumenata ces imat ali oni nisu toliko bitni,e sada tvoja rodbina treba da da polog da ti neces ostat tamo i da ces se vratit na vrijeme,e sada tay polog je malo velik ali boze moj ako oce to ce ti uradit 10.000-15.000 treba da poloze.Ako i jedan dan ostanes,ili te uhvate da radis,ili pocinis neko krivicno delo oni te pare uzimaju,sa ovom varijantom mogucnost ti je 90% da ces uspijet.Ja sam putovao u Melburn i let koji ti je najprakticniji jeste iz Beograda,BEOGRAD-DUBAJI-MELBURN   A povratak ti je MELBURN-SINGAPUR-DUBAI-BEOGRAD putijes sa Fly Emirates cak mislim i da ti je karta ok povoljna,eto toliko cao

Dodan: 11. 04. 2011 @15:36:43
raso
Gost

ne spomijite da ce te radit

Dodan: 12. 04. 2011 @01:50:19
marina
Gost
Glasova: 1

hi guys, ja sam ti australkinja ko je priselila u hrvatskoj radi momka, mogu ti dat website za trazit posao tamo: www.seek.com.au tu ces nac svaki vrsta posla, za bilo koji grad, i za svakog radno mijesto pise ti sve informacija, od place, do koji su ti potrebne kvalifikacije... sto se tice rad na crno, najvjerovatnije ces to nac ko konobar, u restaurant, kafić, nocni klub etc.

ps skoro pa svaki posao koji uzima u obzir fakultet tribat ces imat pravo za radit u drzavu, pa tribas trazit viza koji ti dozvoljava da radis u australiju

hope that helps!! poz

Dodan: 12. 04. 2011 @22:19:58
đelo
Registriran uporabnik

hello marina trebao bi te pitati nešto malo više ako se može preko fejsa ili preko mobitela evo moj broj ostavljam +385955382144 ako nije problem hvala.

Dodan: 18. 04. 2011 @15:00:24
đelo
Registriran uporabnik

hey ljudi ja bi vi vas nešto pitao ako znate? ja sam se raspitao u zagrebu  u australisku ambasadu za radnu vizu Skilled Migration ta vrsta se viza zove Skilled Migration i košta 2575$ ili 1910 €  ali oni kažu da moram platiti ovo cifru od 2575$ ili 1910 € i ako se odbija nemam pravo na povratak pristojbu te novce ja izgubim ako mi odbijaju, i sad bi ja vas pitoa što da radim koliko da budem siguran da ču dobiti,ili postoj i druga silucija da pošaljem u vienu u beču oni če mi dati 100% ali ne znam kako da pošaljem kod njih molim vas ako saznate išta uputite me ako treba ostavljam broj +385955382144 hvala svima!.

Dodan: 01. 07. 2011 @19:15:09
Psbb
Gost

Ako trebate više informacija u vezi viza za Australiju nazovite +386 40 42 48 19 nas, ili nas kontaktirajte na mail: info@psbb.si

Dodan: 27. 07. 2011 @23:15:06
Elvis
Gost

molim za pomoc
supruga mi je u australiji i ima njihovo drzavljanstvo a mi smo vjencani u BIH
a ja sam drzavljanin BIH.
I SAD ME ZANIMA STA MI SVE TREBA OD PAPIRA DA BIH JA OTISAO TAMO
I KAKO MI JE NAJLAKSE TO SREDITI DA BIH ZIVJEO SA SUPRUGOM U AUSTRALIJI

Dodan: 27. 07. 2011 @23:17:15
Elvis
Gost

molim za pomoc
supruga mi je u australiji i ima njihovo drzavljanstvo a mi smo vjencani u BIH
a ja sam drzavljanin BIH.
I SAD ME ZANIMA STA MI SVE TREBA OD PAPIRA DA BIH JA OTISAO TAMO
I KAKO MI JE NAJLAKSE TO SREDITI DA BIH ZIVJEO SA SUPRUGOM U AUSTRALIJI

Dodan: 10. 08. 2011 @18:56:32
josip
Gost
a preko londona je najlakse do sidneya,a
Dodan: 21. 08. 2011 @13:25:07
boxer
Gost

a kaj ti treba da odes tamo zivjet i radit za stalno i dali nas hrvate uopce primaju jer na vise mjesta ne

Dodan: 21. 08. 2011 @13:37:48
boxer
Gost

dali uopće možemo u australiju za stalno zivjet i radit i koliko treba u startu love za sve pokrenut

Dodan: 26. 08. 2011 @14:22:20
mar236
Gost

Oprostite sto se mijesam ali ja bih trebao ici u Australiju sa zenom i djecom ali nemogu naci formulare ako ima netko da mi pomogne nek se javi...Hvala

Dodan: 26. 08. 2011 @14:22:51
mar236
Gost

Oprostite sto se mijesam ali ja bih trebao ici u Australiju sa zenom i djecom ali nemogu naci formulare ako ima netko da mi pomogne nek se javi...Hvala

Vize za Australiju.
Dodan: 20. 09. 2011 @12:25:49
Branko
Gost

Imam pitanje:

Trebao bih ici na put u Australiju, rijec je o Business (Short Stay) Visa, za boravak do 3 mjeseca.

Diplomirao sam vec, ali sam nezaposlen, mogao bih prikazati putem bankovnih izvadaka da imam sredstva za boravak dolje.

Imam dokaz kome idem dolje, rijec je o jednom poslovnom projektu, koji ne traje dulje od 3 tjedna. Oni su svi drzavljani Australije, 

Kolika je cijena ovakvog tipa vize, kada se aplicira iz Zagreba?

Je li komplicirano dobiti takvu vizu? Je li uvjet stalno zaposlenje?

Dolje nemam rodbine, krvno srodstvo, idem na na poslovni projekt. Bilo je govora da se vadi turisticka viza, ali ipak je rijec o poslovnoj.

Takoder mi nije cilj ostanak dolje ili trajni zivot.

Hvala unaprijed na odgovorima!

Dodan: 29. 09. 2011 @21:05:49
Johnny
Gost

Pozdrav ljudi. 
Procitao sam od pocetka, pa sve do kraja sto se tice pitanja vezanih za Australiju.
Imam zelju otici u Australiju zivjeti, i ne se vise nikad vratiti u RH. S mojeg osobnog stajalista, za mlade i ambiciozne osobe, kod nas jednostavno nema buducnosti. Zavrsio sam srednju skolu, imam završeni FCE ispit, i mnošto drugih tečajeva. Molim Vas, ali stvarno Vas molim, da ako imate kakvih saznanja ili kavih detaljnijih informacija, ili bolje smjernice koje me mogu upititi na trazenje vize, saljite mi na mail(ivek.vidov@gmail.com).Stvarno mi je vise muka gledati ljude kako rintaju i muce se po cjele dane...a kad dalje opet se po istom. Zelim van iz ove drzave i radit cu bilo sto samo necu ovdje zivjeti. Unaprijed zahvaljujem 

Dodan: 29. 09. 2011 @21:50:12
samra
Gost

cestitam, i ja bihhhhhhh ...

Dodan: 01. 10. 2011 @14:27:43
Anamarija
Gost

Ja također imam pitanja vezana za odlazak u Australiju, pa ako mi netko može odgovoriti bila bih zahvalna.

Moj muž bi otišao tamo raditi na građevini koju godinu, pa bi se naravno vratio nazad.Ovdje ima stalni posao na građevini, a ja sam profesorica i također imam stalni posao. Imamo dvoje djece i svoju kuću.Vidim po dosad pročitanom da je najveći problem dokazati da tamo ne namjeravaš ostati za stalno, pa mislim da njemu ne bi bio problem to dokazati s obzirom da djeca i ja ostajemo ovamo.Zna li netko ima li ikakve šanse da to uspije?Znam da npr. za Njemačku postoje naše firme koje šalju tamo radnike na 2 godine, zna li netko da li postoji takvo što za Australiju?

Dodan: 12. 10. 2011 @11:08:24
đelo
Registriran uporabnik

pozdrav svima, zanima me kako bi bilo kad bi platio odvjetnika u vezi vize hoce li biti lakse ili ne, je li bi bilo potrebno, i je li istina da više u ZG ne možeš dobiti vizu, zvao sam u ZG napraviti termin neka ženska mi je rekla da se ne možeš ni napraviti termin niti dobiti nikakvu vizu u ZG jedion u BECU zanima me je li istina ili ne, ako išta znate molim vas javite mi ne sgjelal@gmail.com hvala svima!!!

Dodan: 20. 11. 2011 @13:17:46
Katar
Gost

Ako zelis osobno predavati zahtjev za vizu, moras ici u bec. Ako ti je ok da predajes sve preko interneta, mozes napraviti s kompjutera doma. Australska vlada ima site, sve se da napraviti preko njega.

ja sam isao preko neta, viza mi je odobrena u mjesec dana, i to zato sto su trazili dodatne dokumente. Savjet je da Potvrde o zaposlenju i bankovne izjave imas prevedeno kod sudskog tumaca. Nigdje ne pise da je potrebno, ali moj je dojam da mi je olaksalo dobivanje vize.

Dodan: 21. 11. 2011 @11:34:22
arabinoza
Gost

Bok! U planu mi je rad u Australiji no čini mi se da je to teško ostvarivo. Informirana sam o vizama, mislila sam se između skill vize i business vize, al mi se business viza čini lakše rješenje (inače sam kemijski inženjer (ta vrsta zanimanja spada u A listu traženih poslova) ali imam samo jednu godinu iskustva, tako da mi se sponsorship skill visa djeluje nedostupno, stoga je logično da idem preko business vize... Za tu vizu trebaš imati posao u Australiji, a kako ja nemam nikoga dolje, tražim posao preko neta, no 90% natječaja za posao traže da imaš uvjet za rad dolje. Stoga me zanima kako ću pronaći posao dolje? Koji su kontakti Hrvatske zajednice da njih upitam? Našla sam se ispred zida kojeg ne mogu preći a jaaako bih htjela otići dolje i raditi... MOLIM VAS ZA ODGOVOR!!! POZZ

Dodan: 21. 11. 2011 @14:20:29
Tom
Gost

Bok, imam par pitanja za te dodatne dokumente pa ako me možeš kontaktirati na  tomislav1234@gmail.com. Hvala

Dodan: 21. 11. 2011 @14:25:57
Tom
Gost

Ovaj prije post je bio za @Katar.

ali ako neko zna kako uz online e676 poslati i sve druge dokumente koji bi ubrzali rješavanje slobodno napiše.

Hvala

Dodan: 06. 12. 2011 @20:42:56
ivna
Registriran uporabnik

AKO NEKO IMA NEKU INFORMACIJU VEZANU ZA ISELJENJE ,ODLAZAK U AUSTRALIJU ILI SL.NEKA PISE NA IVANAU85@GMAIL.COM HVALA

Dodan: 06. 12. 2011 @20:44:39
ivna
Registriran uporabnik

ivanau85@gmail.com

Dodan: 07. 12. 2011 @00:03:51
mama
Gost

Dodan: 07. 12. 2011 @15:22:04
ante
Gost

ima li ko ljubazan da mi kaze sta tocno triba za turisticku vizu ako nije problem zn acilo bi mi puno

Dodan: 11. 01. 2012 @17:16:06
dario
Gost
Dodan: 11. 01. 2012 @17:32:42
dashko
Registriran uporabnik

MENE ZANIMA AKO MI NETKO MOZE POMOCI U VEZI VIZE ZA AUSTRALIJU PO PRVI PUT SAM E ODLUCIO DA TO NAPRAVIM I DA POKUSAM IZVADIT TURISTICKU VIZU NA 3 MJESECA.....JELI VAZNO IMAT STALAN POSAO ILI JE SAMO DOVOLJNO DA SE OD POSLODAVCA DOBIJE PISMO U KOJEM SE NAVODI DA CES SE U ZADANOM ROKU VRATIT NAZAD U HRVATSKU? DALI TREBA KOPIRAT RADNU KNJIZICU I AKO NISI PRIJAVLJEN KOD TOG POSLODAVCA A MOZE TE PRIJAVIT RADI VADJENJA VIZE TEK TOLIKO DA IMAS NEKAKAV PODATAK U VEZI POSLA I DA TI UPLATI JEDNU ILI 2 PLATE NA RACUN???NEGDJE SAM PROCITAO KAKO NJIH NAJVISE ZANIMA DALI IMAS GARANTNO PISMO I SASVIM DOVOLJNO NOVACA NA RACUNU NEGDJE OKO 2000 AUSTRALSKIH DOLARA....A JA IMAM TAKO GARANTIRANO SVE ZNACI MOJA CURA KOJA IMA DRZAVLJANSTVO I FINANCIJSKU SIGURNOST SA SVOJE STRANE I STRANE FAMILIJE MOZE GARANTIRAT ZA MENE U SVAKOM POGLEDU.....!!! MOLIO BI VAS AKO MI MOZET NETKO POMOCI KO JE TO VEC RADIO U OVIH ZADNJIH PAR MJESECI DA MI SE JAVI NA MAIL...dcule@hotmail.com BIO BI MU JAKO ZAHVALAN,,,I JELI SE MOZE KUPIT PUTNO OSIGURANJE DA SE NEIDE U BOLNICU I VADI STO JA ZNAM SVEGA POMALO???

Dodan: 11. 01. 2012 @17:47:29
dashko
Registriran uporabnik

JA BI TE MOLIO DA MI RECES KOLIKO MORAS BITI U STALNOM RADNOM ODNOSU I JELI MOGUCE AKO TE SAD TVOJ POSLODAVAC PRIJAVI I DA TI PISMO U KOJEM SE NAVODI DA SE VRACAS U ZADANOM ROKU U HRV NAPISE???I JOS ME ZANIMA BANKOVNE IZJAVE?JELI TO DA IMAS DOVOLJNO PARA NA RACUNU KAD IDES ZA AUSTRALIJU??HVALA UNAPRIJED

Dodan: 11. 01. 2012 @17:55:15
dashko
Registriran uporabnik
Dodan: 17. 01. 2012 @15:14:35
Tom
Gost

evo moje iskustvo sa dobivanjem vize pa ak nekom pomogne.

Ja sam slao sve poštom u Beč kako bi bilo brže gotovo (ali može se i preko stranice veleposlanstva sve online).

1. Popunio obrazac 48R   http://www.immi.gov.au/allforms/foreign/48rcro.pdf

2. skenirao putovnicu

3. skenirao Radnu knjižicu - preveo kod ovlaštenog tumaća

4. Potvrdu od poslodavca (da sam stalno zaposlen i koliko imam godišnjeg) - preveo kod ovlaštenog tumaća

5. Potvrdu od banke o stanju na računu

6. Pozivno pismo od sestre ( mail koji sam priložio)

Ovo sve sam poslao na veleposlanstvo u Beč i viza mi je odobrena unutar 10 dana.

- vjerojatno je pomoglo da se tako brzo riješi i to da sam već bio u australiji prije 6 godina

ako neko ima kakva dodatna pitanja može na mail: tomislav1234@gmail.com

Dodan: 20. 01. 2012 @10:57:29
dashko
Registriran uporabnik
Dodan: 15. 02. 2012 @10:00:48
ana
Gost

pozz, koja su zanimanja najtraženija u Australiji i dali je moguće dobiti radnu vizu?

ako mi netko može pomoći bila bi zahvalna!!!

Dodan: 15. 02. 2012 @13:34:47
znam
Gost

Ne razumijem zašto jednostavno ne odete na stranice australske ambasade i tamo ne pročitate ono šta vas zanima..

tamo rade ljudi koji će vam najbolje pomoć a ne ovdje na forumu...

http://www.croatia.embassy.gov.au/zgrb/home.html

Dodan: 20. 02. 2012 @14:08:04
Jelena
Gost

Potreban mi je savjet! Ja sam iz Bosne, udata, zavrsila grajdevinski fakultet a suprug sumarski. Htjeli bi ici raditi u Australiju. Kolike su sanse da dobijemo vizu? koji su prvi koraci u dobijanju vize? molim za oficijalni sajt na kojem mogu naci sve potrebne informacije! HVALA!!!

Dodan: 29. 02. 2012 @20:16:49
sane
Gost

ej svi bi u australiju,pa i ja sa obitelji...imam tamo strica i strinu te četiri bratića koji već imaju svoju obitelj..nadam se da ćemo moći otići tamo za stalno,moj tata je bio tamo malo radio kod svog brata,kad sam rekla da bi otišla za stalno rekao je samo idi,tamo je život...moram se čut sa svojima iz australije pa ću znat..

Dodan: 01. 03. 2012 @08:41:50
gost
Gost

ZNAM nemoj se uopće truditi objašnjavati kad se tvoj post ne primječuje od silnih pitanja.

Dodan: 01. 03. 2012 @09:56:27
moni
Gost

Dragi moji ..citam vase molbe obajvestenja i sl.Da vam kazem da sam sa boravkom u australiji 15 god.Sada sam trenutno u BEOGRADU ..Sve sto vas zanima je najbolje otici na sajt australijske ambasade ali jos najbolje doci licno.Npr. ja cesto ovdje svratim u nasu ambasadu mnogi maldi traze savjete formulare raspituju se kakomogu otici tamo i sve sto im oni kazu u ambasadi je samo to tacno.Sve ostalo nemojte ici preko agencija ima mnogo prevara a ako to ambasada i sazna nece vas pustiti u australiju.Jedan moj savjet nemojte nista lagati u nicemu ako mislite da udete u tu zemlju ako oni slucajno to otkriju zaboravite da ce te ikada dobiti ponovno vizu.Da ako idete turisticki dobijete od nekog svoga garantno pismi to je dovoljno i dokumentaciju koju traze jos ali nezaboravite morate se vratiti kada vam je to odredeno u vizi , ne krsiti zakon ststu samo sebi nanositi jer dobijate zabranu za ulazak ubuduce.Toliko topli poz od mene.

Dodan: 03. 03. 2012 @11:50:56
Ivan
Gost

Citam vase postove i sve izgleda kao da je nemoguce otici. Ali NIJE tako.

Bridge Blue iz Sidneja, agencija preko koje je otislo mnogo ljudi. Istina je da se radi o studentskim vizama one vaze vise od turistickih,  sve zavisi sta ste upisali.

Bridge Blue ima potpisan ugvor sa preko 240 skola i fakulteta iz Australije i Novog Zelanda. Sada sto se tice znanja engleskog jezika, mozete jednostavno upisati kurs engleskog i Au u trajanju od jedne godine, ili vise. Australija je jedna od retkih zemalja koja daje i radnu dozvolu studentima, tako da se sve vise ljudi odluci da studira tamo jer cak moze i da im se isplati. A ko ima rodbinu u Au i oni garantiju za njega njegove sanse su 100% da dobije studentsku vizu, koja ima i pravo produzetka a da se ne vracate u Hrvatsku. Pogledajte sajt http://www.bridgeblue.com.au/ ili kontaktirajte njihovog agenta za bivsu Jugoslaviju sasha@bridgeblue.com.au, i da sto je najbitnije njihovo savetovanje, odlasci u ambasadu, i sve ostalo... NE PLACA se NISTA!!!  Pozdrav i srecno!!!

Dodan: 15. 03. 2012 @19:53:32
dario
Gost

imam 26 god i zavrsio sam ugostiteljsku skolu.zanimam me koje su sanse za odlazak u australiju,tj.dobivanje radne dozvole.hvala unapred  kifa-dario@hotmail.com

Dodan: 15. 03. 2012 @19:53:49
dario
Gost

imam 26 god i zavrsio sam ugostiteljsku skolu.zanimam me koje su sanse za odlazak u australiju,tj.dobivanje radne dozvole.hvala unapred  kifa-dario@hotmail.com

Dodan: 12. 04. 2012 @18:33:36
Majuška
Gost

Pozdrav, imam pitanje ako netko može pomoći. Planiramo otići u Australiju, suprug je dobio ponudu za posao. Meni nije problem viza jer sam zaposlena u Hrvatskoj a njemu će za vizu garantirati australski olimpijski savez. Jedino me zanima dali dijete može dobiti vizu.

Dodan: 14. 04. 2012 @13:29:16
Tragač
Gost

Pozdrav!

Završio sam samo srednju školu, ali imam rodbinu u Australiji , pa me zanima Kakve su mi šanse za dobivanje vize, ili bilo kakvog načina da tamo odem raditi???

Re: viza za australiju?
Dodan: 01. 05. 2012 @19:50:07
brzi ivek
Registriran uporabnik

Dodan: 29. 05. 2012 @10:06:30
PUTNIK
Gost

Imam 27 godina, stalno zaposlen vec nekih pet godina.

Sveukupno 7 godina staza, imam dva stana, auto i nisam kaznjavan.
Radim trenutacno kao zastiar.

Preporuke poslodavca i to sve mogu dobiti kad god pozelim.
Rasturam engleski jezik, imam zavrsenu srednju skolu (stolar).
Rasturam informatiku, i osim tecaja nemam sluzbenu skolu.
Imam garnatno pismo drzavljana Australije.

Jedino sto jos nemam prodnadjen posao.
Zanima me uz pronalazak posla (recimo cistac, totalno nebitno koji posao),
kolika je vjerojatnos da cu dobiti radnu vizu?

Ili bi bilo bolje da idem turistickom, pa da onda trazim izmjenu nakon sto tamo nadjem posao?

Molim vas preporuke.

Hvala unaprijed!

Dodan: 14. 06. 2012 @23:56:55
marko
Gost

al mozes molim te da mi se javis na email adresi da vas pitam nesto oko vize kako ide i sta za australiju pozdrav marko9994@hotmail.com

Dodan: 25. 06. 2012 @09:41:05
ivana
Gost
Moze li mi tko reci ako ima iskustva u vezi sponzorske vize za Australiju? Mene zove rodica koja zivi u Australiji da dodem dole kod nje I rekla je zadnji put kad smo razgovarale, da bi ona meni bila sponzor. Znam samo da je to jedna vrsta ugovora sa drzavom u kojem sponzor preuzima novcani rizik za posjetitelja I ukoliko gost prekrsi pravila,posebno o duzini boravka,novac sponzora ostaje drzavi. Ima li tko iskustva ili zna nekoga tko je putovao u Australiju sa sponzorskom vizom?
Dodan: 25. 06. 2012 @10:05:33
ivana
Gost

Našla sam na njihovoj stranici, pa ako koga još zanima ova vrsta vize može pogledati na njihovoj stranici. http://www.immi.gov.au/visitors/visiting-family/679/

Dodan: 27. 06. 2012 @08:23:21
Ivana
Gost
Ima li tko iskustva sa working visa?
Dodan: 12. 07. 2012 @23:39:33
Marina
Gost

sponzorska viza? nesto tu ne stima... Ne bi ti ona bila sponzor,, nego se ta vrsta papirologije zove garancijsko pismo gdje osoba garantira da ces ti biti kod nje odredjeni period, da ce pokrivati troskove tvog smjestaja, hrane, ne daj boze lijecenja i svega ostalog.. sve u svemu,,pismo napisano strogo formalno, sa svim kontaktima te potpisano od strane "sponzora", ako imas jos kakvih pitanja.. slobodno pitaj,, ja sam se vratila od tamo prije par dana

Dodan: 12. 07. 2012 @23:42:13
Marina
Gost

Bilo kakva pitanja da vas zanimaju u vezi vize i ostalog, slobodno se javite na leptiric199@hotmail.com

Dodan: 30. 07. 2012 @18:08:26
ANA
Gost

di se ljecnicki obavlja i koliko dođe ako netko zna ,inace san iz Splita!!

Dodan: 30. 09. 2012 @17:41:03
kikica
Gost

ljecniki se obavlja u zg.. i cijena mu je 1800kn

Dodan: 06. 10. 2012 @01:41:42
irac
Gost

Ljudi, trebam hitno pomoć!

Dakle, studiram u Munchenu, ali mi je stalna boravišna adresa u Zagrebu i državljanka sam Hrvatske.

Dečko Nijemac radi 6 mjeseci praksu u Australiji i rado bi ga 4 tjedna posjetila. Da li on može napisati garantno pismo, iako nije državljan Australije, tamo ne živi i vraća se u Njemačku za 6 mjeseci? Malo je problem, jer ne znam nikog drugog tko je u Australiji a da mi može napisati pismo.

Što mislite?

Dodan: 24. 11. 2012 @14:44:47
miko
Gost

Zivim u bosni. U Australiji imam rodbine,bas mnogo rodbine,ali se oni neprezivaju kao ja. Zaposlen sam imam dvoje djece. Moja rodbina dolazi svake godine kod mene u Bosnu. Prosle godine moj rodjak je pokusao sve da zavrsi vizu za mene da idem u posjetu kod njih u Australiju kao turista na tri mjeseca ali sam dobio odbijenicu,kao nevjeruju mi da cu se vratiti i zasto zena i djeca neidu sa mnom... mislim zalosno je malo to kad nemozes posjetiti svoju rodbinu i upoznati prelijepu NAJLJEPSU zemlju na svjetu... Mislim da trebaju malo da popuste sa rigoroznim mjerama prema nama turistima,zivot je kratak treba se obilaziti sa rodbinom...

Dodan: 24. 11. 2012 @14:46:08
miko
Gost

Zivim u bosni. U Australiji imam rodbine,bas mnogo rodbine,ali se oni neprezivaju kao ja. Zaposlen sam imam dvoje djece. Moja rodbina dolazi svake godine kod mene u Bosnu. Prosle godine moj rodjak je pokusao sve da zavrsi vizu za mene da idem u posjetu kod njih u Australiju kao turista na tri mjeseca ali sam dobio odbijenicu,kao nevjeruju mi da cu se vratiti i zasto zena i djeca neidu sa mnom... mislim zalosno je malo to kad nemozes posjetiti svoju rodbinu i upoznati prelijepu NAJLJEPSU zemlju na svjetu... Mislim da trebaju malo da popuste sa rigoroznim mjerama prema nama turistima,zivot je kratak treba se obilaziti sa rodbinom...

Dodan: 17. 12. 2012 @18:49:14
tomislav
Gost

ljudi ganjam za australiju preko interneta to je skoro pa nemoguce molim pomoc putovo bi sa familijom imam struku ali je toliko zamrseno da bog sacuvaj molim pomoc tomislav.brkic78gmail.com

Dodan: 03. 02. 2013 @19:40:55
a.n.n.
Gost

Pozdrav
I ja isto zelim aplicirati za studentsku vizu,  
samo me zanima da ukoliko zavrsis fakutet tamo, kolike su ti sanse da dobijes drzavljanstvo ?
Vidim da je ovo malo stariji post pa stoga mislim da znas vecinu toga, 
Hvala

Dodan: 17. 02. 2013 @22:34:01
Majajhr
Gost

Pozdrav svima. Ima li itko iskustva s online prijavom za vizu? Zanima me koliko se ceka na odgovor i je li veliki problem ako si nezaposlena osoba ali imas pozivno pismo iz Australije?

Dodan: 01. 04. 2013 @15:06:57
tica
Gost

hej!! ja sam isla u januaru preko online vize ,nista lakse odobrena mi je za 7 dana . bitno je da skeniras dokumenta koja ti traze posaljes u atacmentu i to je to. za par dana eto ga i odgovor . u ulazu u au samo pokazes pasos oni te nadju u sistemu i to je to .pozz

Dodan: 15. 08. 2013 @12:33:23
DANIJEL
Gost

imam pitanje.stric mi zivi u australiji skoro cijeli zivot imam tetu bratica i sestricnu zelja mi je otic dolje u posjet pa sta bude. imam zenu i dijete al nebi njih vodio dok se ne vidi kako je dolje. ima li netko tko moze dat savijet dal je moguce ic dolje i kako.

Dodan: 19. 09. 2013 @17:53:54
tommy
Gost

dali netko zna sto se sve gleda na lijecnickom za australiju?

Dodan: 28. 09. 2013 @05:14:28
Vesna
Gost

Jako je tesko dobiti radni ili stalnu vizu za Australiju.Kao prvo oni traze ljude sa nekakvim zanimanjima koja su njima potrebna,to se moze naci na stranici gdje trazis vizu ili ako ti netko ima firmu da ti garantira posao,sve je dosta komplicirano,mi zivimo u Australiji 22 g.probali smo odvesti par prijatekja ali su dosli samo na turisticku vizu ,pozdrav i sretno!

Dodan: 28. 09. 2013 @05:22:06
Vesna
Gost

Moras imati nekoga tko ce te sponzorirati i dati ti posao,garantirati za tebe i obitelj,a to je jako tesko,mi smo probali dovesti nekoga ali nije islo,a zivimo u Australiji ves 22 g.,samo dolaze kinezi i indijci ,vec su preplavili zemlji,jako malo europljana dobije vizu,ne znamo zasto,sretno

Dodan: 10. 10. 2013 @18:55:52
anchi
Gost

bok ljudi,molim vas za pomoc,ja sam njegovateljica imam 31 godinu,majka 6 godisnje curice i supruga hrvatskog ratnog vojnog invalida koji je u mirovini,vec dugo planiramo za australiju ali nismo imali novaca,a posto sad trebamo dobiti lovu neku od drzave to bi ulozili za odlazak,jer ja bih tamo radila posto sam cula da je moj posao dosta trazen,molim sve dobre ljude da nam bilo kako pomognu posalju informacije sve ptrebne jer preko neta se ja bas nesto ne kuzim,molim  vas da mi odgovorite na moj mail anaconjar@net.hr,molim vas i pozdravljam sve dobre ljude koji su nam spremni pomoc jer za nas ovdje zaista nema nikakvog zivota,puno hvala svima unaprijed i sto prije ocekujem vase mailove za pomoc

Dodan: 10. 10. 2013 @18:58:33
anchi
Gost

bok ljudi,molim vas za pomoc,ja sam njegovateljica imam 31 godinu,majka 6 godisnje curice i supruga hrvatskog ratnog vojnog invalida koji je u mirovini,vec dugo planiramo za australiju ali nismo imali novaca,a posto sad trebamo dobiti lovu neku od drzave to bi ulozili za odlazak,jer ja bih tamo radila posto sam cula da je moj posao dosta trazen,molim sve dobre ljude da nam bilo kako pomognu posalju informacije sve ptrebne jer preko neta se ja bas nesto ne kuzim,molim  vas da mi odgovorite na moj mail anaconjar@net.hr,molim vas i pozdravljam sve dobre ljude koji su nam spremni pomoc jer za nas ovdje zaista nema nikakvog zivota,puno hvala svima unaprijed i sto prije ocekujem vase mailove za pomoc

Dodan: 10. 10. 2013 @19:07:59
anchi
Gost

Dodan: 20. 02. 2014 @18:38:52
ROBERT
Gost

DALI JE TEŠKO DOBITI DRŽAVLJANSTVO AUSTRALIJE. JA SAM ROĐEN U MELBURNU. ŠTO MI TREBA OD PAPIRA

POZDRAV

UPOZORENJE: STA Zagreb ne preuizima odgovornosti za komentare korisnika foruma. Zadržavamo pravo ukidanja, promjena izgleda, sadržaja i uvjeta korištenja portala i stranica koje su sastavni dio portala bez obaveze prethodne najave. STA Zagreb nije odgovorna za bilo kakvu štetu nastalu tim promjenama.
Dijelite s drugima: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine

Kako do ISIC iskaznice?
STA putovanja
Ulica Andrije Hebranga 22
10 000 Zagreb

info@staputovanja.com

Tel.: 01/488 63 40
GSM: 099/ 488 63 40
Fax: 01/488 63 45
Besplatni tel.: 0800 1998

Radno vrijeme
Od ponedjeljka do petka:
09:00-17:00

Cijene se mijenjaju u odnosu na prodajni tečaj Erste & Steiermärkische Bank d.d.
© STA Putovanja d.o.o., 2014. Sva prava pridržana. Oblikovanje.com