Jeftine avio karte STA Putovanja
Forum
Ryanair-dopustena prtljaga
Dodan: 18. 05. 2008 @11:59:33
Lilly
Gost
Glasajte ZA Glasajte PROTIV
Glasova: 0

Molim da mi netko tko je putovao Ryanairom napiše koliko je točno dozvoljeno nositi prtljage (15kg) i što to točno znači. Da li je tih 15kg besplatno samo ako se nosi sa sobom u avion (i da li jeto onda samo ruksak ili može biti i manji kofer standardnih hadnlaguge dimenzija) ili se tih 15 kg odnosi i na kofer koji se može normalno čekirati i staviti u avion? I koju od oni opcija prijave treba izabrati da se ne plaća dodatno?

Hvala

Re: Ryanair-dopustena prtljaga
Dodan: 18. 05. 2008 @14:16:36
tamara
Gost
Ak se dobro sjecam, dopustanih 15 kg moze dolje u avion (znaci kofer). Gore imas na ulazu onaj mjerac dimenzija- odokativno to je malo veci ruksak, ali kadgod sam ja putovala nisu mi radili problema s 1-2-kg plus niti oko stvari koje sam nosila gore
Dodan: 18. 05. 2008 @15:20:40
anja
Gost

Da, prtljaga koja ide dole nesmije biti preko 15 kg (makar, mi smo uvijek za natrag imali koju kilu viska i nikad nam nisu naplatili). Sta se tice prtljage koju mozes u avion nosit, tu imaju neke propisane dimenzije (nadji na njihovoj stranici) i, ako se ne varam, mislim da je max 10 kg. Uglavnom, dobro prouci sta smijes, a sta ne smijes nosit na avion, mjere bocica, obavezno si na aerodromu pokupi one plasticne vrecice pobacaj nutra sminku, labela i takve gluposti jer ce ti inace uzet - pogotovo na povratku ako ides negdje za Britaniju, oni stvarno nemaju milosti.

Dodan: 19. 05. 2008 @11:08:34
Mija
Gost
U kabinu se smije unositi prtljaga do 10kg, i nigdje točno ne piše šta se pod tim podrazumijeva, al pretpostavljam da je to više nešto poput ruksaka, ili onog najmanjeg kofera. Što se tiče sjajila, pudera i ostalih tekućih pripravaka iz ženske torbice, za to ti daju posebnu vrećicu u koju moraš to sve staviti. A što se tiče prave prtljage koja ide u bunker, to se dodatno naplaćuje cca 10€ u svakom smjeru, i još se dodatno plaća čekiranje par eura, tak da računaj još dodatnih 30ak € na cijenu karte.
Dodan: 19. 05. 2008 @17:48:01
anja
Gost
mi nismo bili nista nadoplatili na cijenu karte za prtljagu. letila sam lani nekoliko puta ryanairom i nikad nisam imala nekih dodatnih troskova za chekiranje ili slicno. prvo cut da treba nadoplacivati... :-/
Dodan: 20. 05. 2008 @20:14:23
Lilly
Gost

Hvala puno, sad mi je sve jasnije.

Dakle upišem se na "0"eura prilikom kupovine karti, a zatim se pravim englez i nadam se da nam neće ništa dodatno naplatiti, ali se za svaki slučaj pripremim i na tih nešto dodatnih eura po prtljagi, ako baš budemo morale.

Idemo iz Trevisa za Barcelonu. Imate li kakvih iskustva s time?

Dodan: 21. 05. 2008 @10:08:11
Tar
Gost

E ja vac fakat ne kuzim..pa preko neta kad kupujes avio kartu odmah i platis za prtljagu..dakle sta se onda to jos dodatno placa kod check ina????

Ja cu isto uskoro preko Trevisa za Barcu, pa aj javi iskustva..tipa koliko je prijevoz i koji s aerodorma do grada. Te ima li na aerodromu za rentat auto?Znam da ih inace bude mali miljon..

Dodan: 22. 05. 2008 @08:40:10
Lilly
Gost

Evo sve sam uplatila. U čekanju nam je karta poskupila 22Eura, i na samom kraju nakon što piše TOTAL AMOUNT ....., iza toga još dodaju na obračun još 25Eura za posredovanje karticom. Koji likovi! Uglavnom odustala sam prije potvrde leta, otišla provjerit na www.flylc.com i tamo preko bravofly (to te spaja direktno kad izaberes kamo letiš) platila tu istu kartu s ryanairom 25Eura manje. Eto, vrijedi nekad i prošetati za istu kartu kod različitih agencija. Da, samo da napomenem da je dan ranije i kod ryanaira i kod bravofly-a karta bila iste cijene. Oni isto na kraju obračunavaju 24E za korištenje kartice Master (a American čak 39!), ali sveukupno je to ipak 25 e manje od originala Ryanair.

S aerodroma u Gironi ima stalno autobus koji vodi do barcelone, točno je povezan s dolaskom i odalskom ryanairovih aviona, tako da mi npr. dolazimo u 19.55, a već u 22.30 imamo bus sa Barcu s time da vožnja traje cca 1.15-ili malo više. Ukucaj na google Girona - i izaći će ti airport girona, tamo su sve detaljne informacije. (Postoji i opcija busom kratko do Girone, pa onda vlakom do B, ali ono prvo je jednostavnije)

E taj bravofly ti baca direktno na francuski, (što meni nije problem jer ga dobro razumijem), ali odmah na početku treba negdje gore promijenit jezik, ako ti je to problem. I na kraju kad sve lijepo uplatiš, sve piše jasno o prtljazi.

DAKLE ZANEMARI SVE ONO ŠTO JE SMULJANO NA STRANICAMA RYANAIR-a. Oni i računaju na nas da ne ćemo znati što znače sva ona objašnjenja. Kao što je već neka od cura gore navela treba izabrati online check in - 0 prtljage 0 eura i to na kraju znači da možeš dolje u avion nostiti 15kg prtljage + 10kg handlaguage sa sobom u avion, ali tih 10 kg u prtljazi ručnoj propisanih dimenzija (to piše negdje na ryanairovim stranicama koje su to d). Uglavnom prijateljica mi je išla u London s velikim ruksakom u avion i nitko nije radio nikakvih problema.

Eto nadam se da će nekom koristiti informacije.

Našla sam izvrstan smještaj u stanu s nekim mladim ljudia, u gotičkom kvartu, znači centar, i to 20 eura za noć što mislim da je jako dobro. Treba se uključit na njihov oglasnik http://www.loquo.com/cs/vivienda/compartir-piso-alq-habitacion

ima svašta po izboru i dnevno se mjenja čudnovatom brzinom. Kao da oni žive samo od iznajmljivanja soba. A ne mi!

Tek idemo 20.06.2008. Napisat ću dojmove

Dodan: 22. 05. 2008 @15:41:59
comi
Gost
kao sto i samo ime kaze, O prtljage i on line cekiranje..dakle nije dopusteno nosit nista osim rucne prtljage tipa skoliski ruksak(odredjene dimenzije-sada par cm tamo ili vamo-nista strasno,10kg) u avion.a ako imas prtljagu za prijavit onda ides na regularno cekiranje i moras platit po torbi-po smjeru mislim nekih 13€,a sto se tice kartica ako placas VISA ELEKTRON nikakve nemas porvizije. malo je ironicno jer se "jacim" karticama uzima provizija a elektorn-u ne.sve pise na sajtu.poz
Dodan: 22. 05. 2008 @19:46:23
Lilly
Gost

Romi, baš i nije tako kako kažeš.

Evo tu copy-paste s moje potvrde rezervacije i kupovine, gdje jasno piše 15 kg dozvoljena prtljaga dolje u avion + 10 kg ručna prtljaga sa sobom gore u avion koja može biti maximalno dimenzija 55x40x20cm.

Da i uzela sam CHECK IN ONLINE/0 BAGUAGE/0EURO

Informations utiles pour le vol:
Dernier horaire d´embarquement: 40 min.
Dimensions maximales du bagage à main: 10 Kg - max 55x40x20 cm.
Poids maximum des bagages: max 15 kg par personne

Dodan: 22. 05. 2008 @19:47:18
Lilly
Gost
Pardon, Comi -:)
Dodan: 22. 05. 2008 @21:10:53
comi
Gost
francuski mi nije bas najjaci..hehe mozda sam i ja u zabludi(to bi bilo superr),al ja isto idem s njima i odabrao sam on line cekiranje i O prtljage dole! i furam ruksak u kabinu.. e sada nisam isao na toj liniji na kojoj ides ti-ali mislim da sve kompanije imaju ista pravila na svim linijama. a znam da je meni tako.
Dodan: 22. 05. 2008 @21:14:01
comi
Gost
mislim ako kompanija dopusta na letu(neprekoocenaskom) 15kg torbu dole ili neke kompanije 20kg..onda to vrijedi i na liniji npr..zg-bec i na sofia-london-ako je ista kompanija
Dodan: 22. 05. 2008 @21:20:08
comi
Gost
btw,cini mi se da si krvio interpretirala to..max je 15kg.dole u avion.al naravno ako platis
Dodan: 22. 05. 2008 @23:39:42
Dunja
Gost
Letila sam Ryanairom dva puta iz Trevisa za Barcelonu pa ti mogu reci ovo...U avion mozes unijeti onaj mali kofer,naravno,bez bocica i sl...To ti ne naplate,ali ga ni ne cekiras...Ako hoces stavljati jos nesto u bunker,najbolje ti je odmah uzeti pri kupnji karte opciju za taj kofer jer te kosta nekih 10 eura,toliko sam ja platila prvi put..Sad kad sam isla sljedeci,nisam uzela tu opciju i morala platiti na aerodromu 36 eura!! E, u tome je stvar...sve zivo ti naplate...
Dodan: 22. 05. 2008 @23:42:08
Dunja
Gost
I da,da, dole u bunker ti moze ici najvise 15 kila po cijeni koju si platila pri kupnji karte,cca 10 eura...Sve iznad toga ti je 8 eura po kilogramu... Kaj se same cijene karate tice,najbolje ti je uzeti odmah ono kaj gledas u tom trenutku jer se nama cijena u roku 10 minuta promijenila za 20 eura...
UPOZORENJE: STA Zagreb ne preuizima odgovornosti za komentare korisnika foruma. Zadržavamo pravo ukidanja, promjena izgleda, sadržaja i uvjeta korištenja portala i stranica koje su sastavni dio portala bez obaveze prethodne najave. STA Zagreb nije odgovorna za bilo kakvu štetu nastalu tim promjenama.
Dijelite s drugima: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine

povoljne avio karte za NY se p
Jel ima netko tko je bio u Dub
Pa super su ti sad avio karte
Pozdrav,  ispričavam se
imali tko zaunteresiran da bih
POZDRAV,, DOLAZIM SA PRIJATEL
kako jeftino do NY? Pls help,
Odgovorila bih Antoniji da mo
gdje po povoljnu avio kartu za
Tako sam i ja cuo, najbolje je
Да ли вам је потр
molim te mail,ako je ikako mog
može li mi molim vas netko ob
Da li je moguce naci posao bez
Zanima me da li kasnije provje
Da li su studentske avionske karte jeftinije od redovnih?
STA putovanja
Ulica Andrije Hebranga 22
10 000 Zagreb

info@staputovanja.com

Tel.: 01/488 63 40
GSM: 099/ 488 63 40
Fax: 01/488 63 45
Besplatni tel.: 0800 1998

Radno vrijeme
Od ponedjeljka do petka:
09:00-17:00

Cijene se mijenjaju u odnosu na prodajni tečaj Erste & Steiermärkische Bank d.d.
© STA Putovanja d.o.o., 2014. Sva prava pridržana. Oblikovanje.com