Jeftine avio karte STA Putovanja
Forum
Australija i/ili Novi Zeland
Dodan: 02. 01. 2008 @08:24:21
Lilly
Gost
Glasajte ZA Glasajte PROTIV
Glasova: 0

Da li netko zna kako najjeftinije do Australije ili Novog Zelanda (Auckland). I da li je netko tamo bio na volontiranju u prirodi?

Re: Australija i/ili Novi Zeland
Dodan: 03. 01. 2008 @18:36:47
Jazz
Gost

Do Australije sam išla više puta preko raznih avio kompanije i nikada nisam naletila na kartu ispod 9,000kn (i to sam jos dobila preko veze bez poreza). Kao Australka radila sam dolje tako da ne znam za volunteer work. Ali Down Under je vrlo popularna destinacija za backpackere tako da casual, partime, backpacker work ima sa svih strana. Najbolje ti je prolistat lonley planet, daju odlicne savjete. Isto tako, na recepcije 'backpacker lodges' ima mali miljon poslova koje se nude. Nećes zaradit miljone, ali ce ti prekriti troskove. Cesto se ljudi znaju dogovoriti da rade besplatno za smjestaj.

Dodan: 03. 01. 2008 @18:50:01
beni
Gost
besplatan smjestaj - www.couchsurfing.com
Dodan: 03. 01. 2008 @18:50:41
leeloo
Gost
e pa ovako... ja sam prosle godine bila u australiji... nasla sam i ja karte tu preko web stranice jeftine al nakon toga kad sam dosla kod njih rekli su da se to tu i tamo pojavi neka najjeftinija varijanta na slucajne datume i da nemaju tako jeftinu vise.. FYI nakon puno trazenja kupila sam povratnu kartu zagreb-sydney preko londona i bangkoka za 9000 kuna !!! previse! sretno sa potragom however ;) I australija je zaaakon! svakako odi i do queenslanda (mission beach, great barrier reef....) ima bas ok hostela u cairns-u...
Dodan: 06. 01. 2008 @18:06:37
enči
Gost
preko koje agencije si našla za 9000 kn? i ja idem u ožujku pa tražim najjeftinije karte
Dodan: 06. 01. 2008 @21:40:44
ba
Gost
evo ja sam prije neka 3 tjedna kupila kartu paris - wellington polazak 1.2. QANTAS AIRWAYS-om za cca 2000NZ$ (1000€) u jedno smjeru. povratna je bila oko 1600€. Kad smo kartu kupovali 8 mjeseci unaprijed (u veljaci za studeni, 2007) bila je oko 1050€ povratna Paris - Auckland. Ponekad mozes naletjet na SALE no sigurno ne manje od 800-900€. sto se volontiranja u prirodi tice ja se nisam time bavila na NZ al korisne kontakte mozes naci na www.wwoof.org. Pretpostavljam da je South Island i Canterbury region (Christchurch) najbolje mjesto za takvo sto. sretno!!!
Dodan: 07. 01. 2008 @20:34:01
leeloo
Gost

Preko adriatica.net.... kupila sam kartu mozda 3-4 tjedna prije nego sta sam putovala... mozda je i jeftinija ako je kupis prije - tko zna

a letila sam sa Croatia Airlines i Qantas Airlines:

Zagreb-Frankfurt-Singapur-Sydney i po povratku Sydney-Bangkok-London-Zagreb

SRETNO!! ;)

Novi Zeland
Dodan: 12. 01. 2008 @03:33:52
ana
Gost
ako mi netko može pomoci ko živi u novom zelandu da mi kaže sve o kupovini zemljišta i životu tamo i o cijenama.....imam se namjere preseliti pa bi mi trebala pomoc.hvala
Dodan: 21. 01. 2008 @13:58:55
Dani
Gost
Provela sam na Novom Zelandu 3 mala tjedna ali toliko me obogatio da sam se zaljubila na prvi pogled!Od 17.09.-05.10.2007 obisli smo obadva otoka...cini se nevjerovatno ali je izvedivo! Cijeli Novi Zeland je prirodno cudo svijeta i mogla bih cijeli zivot istrazivati po tim podrucjima i sve me odusevljava!!!Juzni otok je divan...mjesto na kojem zelim provesti ostatak zivota!
Dodan: 21. 01. 2008 @14:01:24
Dani
Gost
Dodatak:Viza se po novom radi u Londonu i procedura traje 2 tjedna iako smo mi jos po starom radili. Karte smo kupili preko sta agencije za Auckland 750 eura bez taksi u totalu je izasla oko 8000 kuna ali to su krajnje destinacije svijeta i racunajte s velikim taksama.Za Australiju su cca 2000kuna min.
Dodan: 21. 01. 2008 @18:23:16
Lilly
Gost
Ispričavam se što se nisam javila do sad. Computer mi je bio duže vrijeme na popravku. Hvala na svim informacijama, sad ću malo istraživati prema vašim savjetima
Dodan: 23. 01. 2008 @21:12:16
tigrica
Gost
znate li koliko traje postupak dobivanja turističke vize za australiju?
Dodan: 28. 01. 2008 @21:09:55
za anu
Gost

evo ja i decko smo bas sad sve rasprodali ovdje u europi...podavali otkaze i u petak selimo na novi zeland u wellington...

sto se tice duljeg zivota tamo, nemamo jos direktnih iskustava, al hocemo uskoro... mislim da zivot i nekretnine tamo nisu nista jeftinije nego u hrvatskoj, no definitivno je standard zivota visi.

nas dvoje trenutno ni ne zivimo u HR vec malo sjevreozapadnije, i sto nas je privuklo za novi zeland je otvorena atmosfera i opustenost, prekrasni krajolici i definitivno ne prevelika napucenost...

mozes mi ostavit mail pa ti se mogu jos javit

Dodan: 31. 01. 2008 @15:08:44
dunja
Gost
pomoc za new zeland cekam turisticku visu vec 2 mijeseca
Dodan: 31. 01. 2008 @15:46:27
hrvoje
Gost

kazu da se visa ceka po novom za hrvate 14 dana a ja cekam vec 2 mijeseca dal neko mi moze pomoci sto treba ciniti da se mozda ubrza ili treba kontaktirati s londonom i dali se samo putovnica vraca na adresu ili jos neki papir dal je jos neko u takvoj poziciji kao i ja 31.01

2008

Dodan: 31. 01. 2008 @19:07:33
ivana
Gost

da li ko zna koliko se ceka visa za new zeland i da li putovnica ide o okland

Dodan: 01. 02. 2008 @12:01:38
za hrvoja
Gost

ja sam upravo dobila radnu vizu i celala sam neka 3 tjedna. za turisticku ne bi trebalo bit dulje od 2 tjedna... nista se vise ne salje u NZ nego to rijesavalju u UK u Londonu.

iz iskustva mi se cini da imaju masu posla tamo u ambasadi, no spremni su suradjivati i poprilicno su friendly

Dodan: 01. 02. 2008 @12:06:07
za hrvoja jos jednom
Gost

probaj saznat tko je tvoj VISA officer u Londonu pa ga/nju probaj kontaktirat svim mogucim sredstvima.... mislim da nije bad ako si malo "dosadan", samo je bitno ne izgubit zivce (sto je naravno ponekad tesko)... ne znam zasto ti to tak dugo traje...

ono sto bi ti trebali vratit je putovnica... ne znam koje is im ostale dokumente slao za turisticku vizu, no ja kad sam trazila radnu dozvolu sam morala imat ogroman file od raznih doktora, i jos kojekakve papire... to im je sve ostalo u ambasadi, vjerojato za dokumentaciju

Dodan: 03. 02. 2008 @18:08:41
hrvoje
Gost
hvala ti puno taman sam dobila mejl da mi je turisticka visa odbijena nezma zasto moram slat ponovno
Dodan: 03. 02. 2008 @18:40:28
i opet za hrvoja
Gost
hm... sorry, mogu mislit koje razocaranje... al stvarno nemam iskustava sa turstickom vizom za NZ tak da ne mogu komentirat... no ak imas pokoje pitanje slobodno javi..
Dodan: 03. 02. 2008 @19:05:58
hrvoje
Gost
jesi li trebao garantno pismo
Dodan: 03. 02. 2008 @20:33:47
ana
Gost
kako najlakse se moze doc do turisticke vise za new zeland i dali treba ici preko agencije ja bi isla samo 6 tjedana i dali je i vama rijesavala visu linda rockliff i dali treba garantno pismo ili se samo ide kao turista molim vas pomoc koje je bio na turisticku visu
Dodan: 03. 02. 2008 @20:38:11
ante
Gost
ima li jos negdje ambasada za new zeland jel ovi su ocajni
Dodan: 04. 02. 2008 @10:31:27
za antu, hrvoja i an
Gost

da, linda rockliff,ona je bila i nas visa officer u londonu. i cinila nam se ok, osim sto je naravno nismo mogli dobit kad smo htjeli, nego bi nam se javila kad je ona htjela. al stvarno ne bih mogla reci da nije bila korektna. no nasa situacija je bila malo drugacija. mi smo aplicirali u belgiji, jer tamo zivimo za radne vize jer je moj decko dobio posao u wellingtonu. i onda kad je sve bilo skoro gotovo su shvatili posto ja imam hrvatsko drzavljanstvo, da cijeli nas file moraju slat u London jer tamo rijesavaju vize za Hrvate. i onda sve ispocetka... ( tak da mislim da smo svi osudjeni na London i Lindu, a tako i pise na www.immigration.gov.nz) no na kraju, zapravo obje procedure sve zajedno nisu trajale vise od 3 tjedna nama nije trebalo nikakvo garantno pismo, vec ponuda za posao. mislim da ono za turisticku vizu ni nije nuzno, ali pozeljno ako idete kod nekog u posjetu, nek vam on/ona ispuni Sponsorship form: http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/visit/visitors/default.htm

iskreno, meni je veci problem bilo dobit tranzitnu vizu za par sati cekanja na aerodromu u brisbane-u... racunajte i na to, ako letite za NZ preko nekog australskog grada

Dodan: 04. 02. 2008 @14:22:55
ante
Gost
hvala ti na informacijama dosla mi je visa negativna dali se isplati ponovno slati papire
Dodan: 04. 02. 2008 @16:21:08
za antu
Gost
mislim da to ovisi o razlogu odbijanja vize... oni bi ti trebali reci zasto ti nisu izdali vizu, a pitaj i lindu sto bi ti mogla savjetovat...
Dodan: 04. 02. 2008 @20:13:53
ante
Gost
kazu da oni ne trebaju reci razlog zasto je odbijeno mislim imam posao stalni imam dijete povratna karta bice ona misli da bi ja ostao tamo bas cu je uputit mejl puno ti hvala na informacijama ponovno cu slat papire ali sad samo preko agencije
Dodan: 04. 02. 2008 @22:50:36
anti
Gost
wierd... al, da moze bit da ne vjeruju da ces se vratit... a ne znam sto im treba bit dobra garancija... no, sretno s drugim pokusajem.. al, samo mi reci sto to znaci "preko agencije"? jel to turisticka agencija koja ti organizira putovanje il ima neka posebna agencija koja se bavi sredjivanjem viza?... hvala i sretno jos jednom
Dodan: 05. 02. 2008 @09:21:51
ante
Gost
da ima kod nas u zadru agencija pa onda oni garantiraju za tebe samo je malo sad teze kad mi je negativna visa tako oni kazu ali cu pokusat jos jednom s garantnim pismom
Dodan: 05. 02. 2008 @19:34:16
maja
Gost
dali si ti isto trazio turisticku visu i kako si je dobio
Dodan: 07. 02. 2008 @19:41:05
ROMANA
Gost
Hi ljudi,evo da se malo ukljucim..ja sam prije dvije god. trazila vizu za n.z. na 6 mj. i imala sam cijeli shou,od toga da mi je dhl izgubio cijelu dokumentaciju pa do toga da im nikako nisam mogla dokazat da ostajem samo 6 mj. imala sam sve papire od toga da sam zaposlena,sponzorsko pismo,papire s fakulteta pa i papire kluba...naime htjela sam se malo okusat u ragbiju,koji ovdje treniram i naravno malo proputovat...toliko su me izludili da sam u jednom trenu rekla da mi vrate putovnicu i da tako grozne ljude ni ne zelim upoznat....eh sad opet imam zelju otic na tri tjedna napokon vidit taj ragbi svijet a i sam n.z. kolike su mi sanse u trazenju vize????
Dodan: 10. 02. 2008 @12:40:35
ana
Gost
jako je tesko dobit turisticku visu za new zeland ovi u londonu su grozni mislim da za tristicku visu treba isto gomilu papira za nas hrvate je jako tesko dobit ali treba pokusat
Dodan: 10. 02. 2008 @14:10:05
neda
Gost
joj, ovo mi sve zvuci poprilicno neobecavajuce. jel' ima netko da je nedavno (u zadnjih par mjeseci) dobio turisticku vizu? Koja je tajna uspjeha??
Dodan: 10. 02. 2008 @22:30:39
rarita
Gost
ja sam nedavo dobila turističku vizu za australiju. stalan posao, dobro stanje računa, invitation letter, potvrda poslodavca o odobrenju korištenja godišnjeg odmora, kopija radne knjižice... i to je to
Dodan: 11. 02. 2008 @10:06:05
neda
Gost
a za novi zeland? jel neko dobio nedavno turisticku za novi zeland?
Dodan: 04. 09. 2008 @09:33:01
Danijela
Gost
Sta su te trazili za radnu vizu, koja je procedura, sta ti je trebalo od papira....please help jer bi aplicirali za residence sljedece godine
Dodan: 05. 09. 2008 @13:14:31
zizinaka
Gost
residence gdje? novi zeland ili australija?
Dodan: 16. 09. 2008 @15:46:21
mia
Gost
Ako je za Australiju , zahtjev predas na Australsku ambasadu.
Dodan: 17. 10. 2008 @18:38:53
kris
Gost

Pozdrav svima,ja sam se vratio iz australije u 4 mjesecu.

Naravno bio sam kao turista u posjeti familije.Turistička viza se dobiva u roku 3 tjedna.

Sada me interesira kako i šta treba za radnu vizu?

Dodan: 06. 11. 2008 @18:23:07
Danijela
Gost
Sorry...nisam se javila jer sam bila u Australiji...trazili bi residence za Novi Zeland...slijedece godine, nakon 1.1.2009.
Dodan: 13. 11. 2008 @22:07:03
danijeli
Gost
super... sretno. jel mislite aplicirat kao skilled migrant ili?
Dodan: 29. 01. 2009 @19:31:19
Danijelao
Gost
Pa pokusali smo prvo traziti posao ali nas svi traze vizu pa smo odlucili kao skilled migrant palicirati i upravo smo polozili IELTS i sad krecemo s procedurom da nam naprave preassesment nasih poslova i skola, odnosno da li bi se priznali dole. To je proces od otprilike 3 tjedna. Toga se jaaako bojim, ne za zarucnika jer je on IT, vec za mene jer sam apsolvent i radim kao flight attendant tako da im mogu slati samo tu kvalifikaciju i srednju skolu dok ne zavrsim faks a to bi jos moglo potrajati. Ako nam priznaju te kvalifikaciije mi smo na konju tako reci...imat ce mo dovoljno bodova, vjerujem da bi mogli biti izabrani...Nazalost nemamo nikoga dole da nam nade sponsorship job tako da nam je ovo za sada jedina opcija iako mi i dalje trazimo posao. Ako imas kakav savijet, dobro je dosao...
Dodan: 05. 02. 2009 @16:59:32
Karte
Gost
Htio bi samo upozoriti da agenciju ULIX zaobidete u velikom krugu. Kod njih sam kupio kartu za NY, pa sam zapeo u AMsterdamu, jer su mi prodali kartu s preletom koji taj dan uopce nije bio po rasporedu. Morao sam cekati 56 sati do tog leta. Ispriku ni danas nisam dobio.
Dodan: 17. 02. 2009 @17:51:50
kengur
Gost
reci mio da li ste ti i decko bili dolje ja sam imamo posjetu malo dalje rodbine iz melbourna neki dan su se vratili dolje al mi nisu nesto bili odusevljeni mojom zeljom da dodjem dolje ja sam mislio isto ici as skilled worker pa taman zidao jer imam samo visu ekonomija a to mi dodje ko da nemam nista
Dodan: 17. 02. 2009 @17:55:17
kengur
Gost
mada sam sa njima pricajuci shvatio da se dolje jos uvijek moze puno bolje nego ovdje ovdje sam cak imao i firmu koju sam u prosloj godini jedva zatvorio i kostalo me novaca i zivaca oni su moji i prezimenjaci i rodjaci al su mi tek cetvrto koljeno ,ako ih zamolim za garanciju sta ih to obvezuje
Dodan: 17. 02. 2009 @19:09:51
congiuntivo
Gost
Ne znam koliko vam se ide na totalni komod... ali Emirates i Air New Zealand i jos par kompaniju imaju strava dealove iz Londona (Gatwick i Heathrow) sa povratnim kartama za 700-njak eura do Sydney-a, Aucklanda i ostalih takvih desinacija. Do Londona nije frka doc bilo kojim low costom... ako vam se to da, naravno... Pozz!
Dodan: 18. 02. 2009 @00:19:07
kengur
Gost
mada sam sa njima pricajuci shvatio da se dolje jos uvijek moze puno bolje nego ovdje ovdje sam cak imao i firmu koju sam u prosloj godini jedva zatvorio i kostalo me novaca i zivaca oni su moji i prezimenjaci i rodjaci al su mi tek cetvrto koljeno ,ako ih zamolim za garanciju sta ih to obvezuje
Dodan: 18. 02. 2009 @00:19:16
kengur
Gost
reci mio da li ste ti i decko bili dolje ja sam imamo posjetu malo dalje rodbine iz melbourna neki dan su se vratili dolje al mi nisu nesto bili odusevljeni mojom zeljom da dodjem dolje ja sam mislio isto ici as skilled worker pa taman zidao jer imam samo visu ekonomija a to mi dodje ko da nemam nista
Dodan: 16. 03. 2009 @17:33:01
Mladen
Gost
Dali netko zna koliko je teško dobiti studentsku vizu na 6 mjeseci za Novi Zealand? Ne radim i nisam student,ali sam bio na studentsopj vizi u Engleskoj,posjetio 2x USA,proputovao EU??? Dali netko zna jeftinu skolu na NZ?
Dodan: 28. 05. 2009 @15:12:36
nikola
Gost
kako mogu doći do te agencije u Zadru po pitanju vize? neki broj telefona, adresa i sli....
Dodan: 07. 06. 2009 @19:14:42
paula varaždin
Gost
molim vas ako mi ikako možeta dati informaciju kako doći do vize...ja bi također htijela ići radit u novi zeland.neznam kud da krenem i gdje da se informiram...malo mi je i problem sa jezikom.neznam kako naći tamo posao pa vas molim ako znate bilo kakvu informaciju kako je najlakše doći do vize i sve ostalo.....unaprijed vam se zahvaljujem.
Dodan: 07. 06. 2009 @19:23:24
paula
Gost
molim vas ako mi ikako možete pomoći po pitanju informacija za radnu vizu i kako da to pokrenem....još nisam pitala nigdje jer jednostavno neznam kud krenuti i kako mogu do toga doći(dali da tražim poslodavca ......ili?)ja i dećko planiramo ići radit u australiju ili pak novi zeland ...hvala vam
Dodan: 10. 08. 2009 @06:52:38
T.
Gost
Reci mi molim te da li ta kopija radne knjižice koju moraš priložiti uz ostale potrebne dokumente uz ispunjen zahtjev za australsku vizu, mora biti ovjerena i ako mora na koji način bi trebala biti ovjerena? Hvala
Dodan: 10. 08. 2009 @07:10:29
T.
Gost
Izostavila sam napisati kome sam se obratila pitanjem.. Pitanje se odnosilo na raritu :)
Dodan: 10. 08. 2009 @07:10:40
T.
Gost
Izostavila sam napisati kome sam se obratila pitanjem.. Pitanje se odnosilo na raritu :)
Dodan: 12. 10. 2009 @20:43:24
pomoc
Gost

za paula il ostale koji mogu pomoc

ja san takodjer u pocetnoj fazi...zasad iman samo zelju:-)

sta ste saznali? kako ide sa papirima? koliko sve to kosta..cca??

aj ako je ko od volje za izmjenu iskustava..moj mail je tip21@net.hr

Dodan: 26. 11. 2009 @14:20:40
TANJA
Gost
JA NE ZNAM NISTA, PLANIRAM DA IDEM ALI NE ZNAM ODAKLE DA KRENEM
Dodan: 26. 11. 2009 @18:09:57
tommy
Gost
planiram vec duze vrijeme van. razmisljao sam o brodu ali nekako ipak kopno je kopno. australia mi je prlijepa i fakat bi volio tamo otici na neko vrijeme. pretrazivam surfam i svuda vidim mogucnosti za studente. jebga to za mene nista ne znaci. isao bi npr preko work and travel. sad psto ima za brdo zemalja mogucnosti al opet hrvatske nigdje. bas san danas poslao neko pismo pa cu vidjet sta dalje. ako neko nesta zna ili je bio neka pise.
Dodan: 26. 11. 2009 @18:11:55
tommy
Gost
moj mail je rozic24@net.hr ako neko posjeduje vise informacija iz prve rue bio bi mu zahvalan.
Dodan: 15. 12. 2009 @08:42:10
Aussie
Gost
Mozda da pogledas downunder.blog.hr od 6-tog mjeseca 2009g.? I popratne komentare, itd itd
Dodan: 15. 12. 2009 @13:42:20
daša
Gost
cijena karte najjeftinija 6000 kn iz BEČA u STA.
Dodan: 16. 04. 2010 @13:39:12
Nikolina
Gost

eiii ovo ti je moj mail:happygirlwtf@gmail.com..

Zanima me kako mogu napraviti visu za otič u Novi Zeland radit i kako pronači posao i besplatan smještaj....?

Ima li neka agencija za to?

Dodan: 12. 07. 2010 @02:16:31
australija
Registriran uporabnik

eeee moze meni malo pomoci????

Prica ide ovako...U australiji imam rodbinu:brata,maminog brata,njihove zene......Ja i mama smo bile 2009 u australiji 2 mjeseca u sydneyu i super nam je bilo.Ostale porodice u Bosni nemamo i zeljele bismo otici u Australiju.Ja imam 18 godina,a moj decko 19.Zavrsio je gradjevinsku skolu i sada ide na gradjevinski fax....On nema blize rodbine tamo sem moje.Naravno moji ce nam poslati i garantno pismo i sve da se odselimo.Vjerujem da cemo ja i mama dobiti vizu,a sta mislite da li ce i on???

Dodan: 26. 07. 2010 @11:19:55
Iva
Gost

POzdrav,

vidjela sam tvoj post u vezi NOvog Zelanda. Ja razmišljam sa sinom preseliti negdje na NZ. bilo bi mi drago ako bi mi se javila sa iskustvima ili nekim savjetima pa se možemo i dopisivati da se pripremim i čujem od tebe kako je tamo, ima li posla, kako je s preseljenjem i tako...

pozdrav

iva

Dodan: 16. 08. 2010 @16:55:39
winegirl
Gost

najpovoljniju kartu za NZ sam nasla preko korean air kompanije

london-auckland oko 1000eura

super usluga,veeeliki avion..sve 5

a nz sam po sebi..predivan!

Dodan: 30. 08. 2010 @10:47:22
Danijela
Gost

Iva, rado cu ti pomoci za NZ. Upravo sam dobila permanent residence i selim se tamo trajno. Pitaj sto god te zanima vezano za cijeli proces. Pozdrav.

Dodan: 30. 08. 2010 @12:41:56
lutz
Gost

Danijela kako si tobila papire?

thanx

Dodan: 30. 08. 2010 @22:24:29
Maja
Gost

bok! Vidim da si voljna pomoći savjetom i informacijom vezano za preseljenje na Novi Zeland, pa bih ta zamolila da li mi se možeš javiti na privatni mail... rado bih ti uputila nekoliko bitnih pitanja vezano za život tamo, uvjete rada i općenito način življenja. Naime, ja i muž bi preselili tamo jer smo dosta razočarani Hrvatskom a budući da smo dosta podređeni našem dvo i pol godišnjem sinčiću, smatramo da mu bolju budućnost svakako možemo pružiti tamo nego ovdje u ovoj korumpiranoj i nepravednoj državi. Eto... nadam se da nisam bila predetaljno frustrirana, ali stvarno bi htjeli nešto bolje i više od života nego što ga imamo sad.

Hvala unaprijed!

Lp

Maja!

Ps. moj mail je maja.grosek@gmail.com

Dodan: 02. 09. 2010 @20:22:51
z
Gost

Trebala bih putovati za Australiju 26.11. s rođacima koji su bili ovdje i tad se vraćaju, znači idemo istim avionom. Obzirom da se to nabrzinu odigralo, tek 16.09. idem predati papire za vizu (za 2 tjedna) s tim da sam redovita studentica, 13. idem upisati 5. god., dobila od prodekana da sam slobodna u periodu kad ću u posjet, stavit ću na račun 1000€ , imam 2 bliska rođaka s obitelji... , ali problem je što ja do ponedjeljka (6.9.) trebam javiti gospođi koja mi je radila tu kartu da li idem ili ne jer je karta za sad samo u statusu rezervacija i to je karta za koju ne mogu dobiti povrat novca. Mene je sad strah hoću li dobti vizu i koliko se čeka. Pripremila sam doslovce sve papire koje su naveli. Molila bih sve koji su imali iskustva da su prvo kupili kartu pa vizu da se jave. Tnx

Dodan: 03. 09. 2010 @09:51:46
lutz
Gost

pa neka to gospoda u agenciji napravi novu rezervaciju,i produzi cekanje mozes je zamoliti ili jednostavno odi u drugu agenciju i tamo napravi opet novu rezervacij...pa tak dok ne dobis papire

Dodan: 09. 09. 2010 @16:33:24
Shopa
Gost
Glasova: 1

Hej,

mogu ti samo reci da osobno nisam imala nikakvih problema s dobivanjem vize i to turisticke na 6mj. Isto sam kao i ti imala sve papire (ja nisam studentica vec zaposlena, al sam imala potvrdu od poslodavca) i dobila sam vizu nakon tjedan dana. Eto, vratila sam se prije tjedan dana i svima preporucujem tu prekrasnu zemlju.

Dodan: 10. 09. 2010 @10:02:15
lutz
Gost

hej hej

koliko dugo si bila u australiji?cek cek il si bila NZ?

isla si solo il imas rodbinu ili nekoga tamo?

thanx

Dodan: 11. 09. 2010 @18:54:51
Sanja
Gost

Ovako. Zapravo nemogu ni vjerovat da sam pronaša forum točno onaj koji ja trebam.

Svi koji imate nekoga u Tasmaniji javite mi se. Dečko i ja smo mislili odseliti tamo jer ono tamo je prekrasno. Raj, a samo to mi treba!!!!

Mislim da bi preko neke volonterske agencije bilo super doć tamo. A kad si jednom tamo polako se asimiliraš, pronađeš posao i živiš tamo regularno.

Eto to je moj plan..... Pozivam sve ljude koji imaju sličan plan da mi se jave jer mogli bi ići zajedno. ZA početak kao volonteri, a kasnije bi se počeli tamo baviti s nečim jer kad si u prirodi teško da ćeš umrijeti od gladi....

Dakle Tasmanija, ništa drugo..... Ni Novi zeland ni Australija, nego Otok Tasmanija.

Trebam vezu do tamo. Nekoga tko bi mogao iz prve ruke saznati sve što je potrebno.

Spremam se otići najranije za godinu dana. Sve ovisi o lovi koliko uspijedm skupiti do tada. . . Želimo skupiti što više love tako da tamo već imam početni kapital....

Javite se s informacijama (korisnim)

Hvala

Dodan: 14. 09. 2010 @00:04:40
danijel forko
Registriran uporabnik

hy ljudi zavrsio sam faks zračni promet i u lijepoj našoj hrvatskoj sam gladan i žedan dosta mi je skupljanja plastičnih boca i bauštela za 3000kn ako i dobijem plaču da me ne prevari neki tajkun i definitivno sam odlucio potraziti bolji zivot vani.............

lijepo molim za savjet amerika tipa Utah (cuo sam da je jeftina pa se da duze preziviti bez posla) ili australija ??ili sl. pošto znam eng

zahvaljujem na svakom odgovoru

Dodan: 18. 10. 2010 @18:19:55
vanda
Gost

danijela,kakav je proces  za trajni odlazak na n. zeland.bila bih ti zahvalna na informaciji

Dodan: 18. 10. 2010 @18:22:59
vanda
Gost

danijela bila bih ti zahvalna,da mi javiš što nas čeka na putu koji si prošla

Dodan: 17. 11. 2010 @13:23:45
Selma
Gost

Danijela sretnice!

Meni su rekli da trebam cekati 4 do 5 sedmica na vizu, sto ce znaciti da mogu putovati tek dva-tri dana pred Bozic!

Da li je moguce da ti kazu taj rok samo da bi se ogradili od eventualnih odgadjanja, tj mozda i ja dobijem vizu za 7 dana? ))

Dodan: 17. 11. 2010 @13:26:19
Selma
Gost

Sorry, ne Danijela, mislila sam Shopa

Dodan: 17. 11. 2010 @15:31:29
Vla
Gost

Dragi, svi! Mene takodjer zanima kako doci i na koji nacin do zivota u Australiji?

Za sada sam u fazi stednje i laganog istrazivanja sto je sve potrebno za radnu vizu.

Ono sto sigurno imam to je velika zelja

Ima li netko sa friskim iskustvima?

Hvala i pozdrav svima!

Australija i/ili Novi Zeland
Dodan: 19. 11. 2010 @12:47:22
Croatian Travel Club
Gost
Dodan: 12. 01. 2011 @00:11:45
Ivo
Gost

Pozdrav svima

Zanimalo bi me jeli problem dobiti turisticku vizu za Australiju prijateljica ce mi slat garatno pismo od doli dali bi moglo bit problema.Dali iko zna koji su uvjeti za dobivanja turisticke vize

Unaprijed zahvaljujem

Dodan: 12. 01. 2011 @00:12:06
Ivo
Gost

Pozdrav svima

Zanimalo bi me jeli problem dobiti turisticku vizu za Australiju prijateljica ce mi slat garatno pismo od doli dali bi moglo bit problema.Dali iko zna koji su uvjeti za dobivanja turisticke vize

Unaprijed zahvaljujem

Dodan: 03. 03. 2011 @11:50:38
kiki
Gost

Veliki pozdrav svima!

Bila bih zahvalna,da nam pomognu s SAVJETIMA,oni koji su to prošli ili trenutno prolaze - preseliti i raditi na N.Zelandu??Med sestra i dipl.informatičar.

Puno hvala.

može i na mail ovdjezatebe@yahoo.com

Dodan: 04. 03. 2011 @14:50:01
đelo
Registriran uporabnik

pozdrav i ja sam zainteresiran za turistićku vizu za australiju ako saznate išta u vezu vize molim vas ako vam nije teško da mi obijasnite neke stvari ako imate fejs ja bi vas dodao ako nije problem , ja sam gjelal sallahu  sgjelal@msn.com hvala

Dodan: 13. 03. 2011 @11:03:53
bojana
Gost

da li si dobio vizu? meni je bilo bez problema, za nekih tjedan dana su mi poslalali odgovor,.. samo sam zeznula jer im nisam odmah sve poslala, kako radim, trebala sam im ovjerenu kopiju radne knjižice posalati i da dobijem godišni odmor.. sve mi je sad sređeno i putujem 2.4.2011

Dodan: 13. 03. 2011 @22:02:04
renato
Gost

evo ti moj gmail pa se mozemo tako dopisivati da te pitam za novi zeland jeste tamo kako vam je itd...hvala  renatoritter28gmail.com9

Dodan: 14. 03. 2011 @21:39:47
đelo
Registriran uporabnik

pozdrav svima kada če hrvatska u australiu bez viza???

Dodan: 26. 03. 2011 @13:58:15
Joso
Gost

Pozdrav,

Jesi li se već preselila na NZ?

Dodan: 31. 03. 2011 @19:22:07
misel
Gost

e cuo sam od rodjaka iz australije da se moze doci do papira ako se volontira u poplavljenim podrucijima kao sto je Queenslanu.vredi pokusati treba se raspitati u ambasadi,

Dodan: 31. 03. 2011 @19:27:24
misell
Gost

ako ko zna da li bi se moglo doci do posla vozaca kamiona,posto sam vozio za irak za americku vojsku,moze australija ili novi zeland

Dodan: 18. 04. 2011 @15:00:55
đelo
Registriran uporabnik

hey ljudi ja bi vi vas nešto pitao ako znate? ja sam se raspitao u zagrebu  u australisku ambasadu za radnu vizu Skilled Migration ta vrsta se viza zove Skilled Migration i košta 2575$ ili 1910 €  ali oni kažu da moram platiti ovo cifru od 2575$ ili 1910 € i ako se odbija nemam pravo na povratak pristojbu te novce ja izgubim ako mi odbijaju, i sad bi ja vas pitoa što da radim koliko da budem siguran da ču dobiti,ili postoj i druga silucija da pošaljem u vienu u beču oni če mi dati 100% ali ne znam kako da pošaljem kod njih molim vas ako saznate išta uputite me ako treba ostavljam broj +385955382144 hvala svima!.

Dodan: 15. 06. 2011 @23:46:55
ruksak
Registriran uporabnik

ljudi molim vas pomazite!!! trazim turističku vizu za novi zeland...dobio sam odbijenicu iz londona..da li bi mogao ponovno poslati papire i traziti opet vizu?? oni ne vjeruju da bi se ja vratio u hrvatsku a psolao sam im dosta dokumenata..neznam više što bih radio.govore mi d asumnaju da bi ja zauvijek ostao u novom zelandu da nemam neku garanciju da s evratim u hrvatsku?? koga da pitam za pomoć??

Dodan: 15. 07. 2011 @10:40:20
GMC
Gost

Jeste li zainteresirani za rad ili studiranje u Australiji i Novom Zelandu? Više informacija možete dobit od Global Migration Consultants, Gold Coast, QLD. GMC ima svoje predstavništv u Ljubljani, Slovenija. Za više informacija nazovite+386 (0)40 424 819 ili šaljite pitanja na: info@psbb.si

Dodan: 14. 08. 2011 @20:08:57
Ivana
Gost

Kako ste sada? Prosle su tri neke tri godine? ... Kako vam je bilo na pocetku, i da li se osjecate kao da ste jos na pocetku? Hvala.

Re: Australija
Dodan: 20. 09. 2011 @22:58:38
armin8811@hotmail.co
Gost

molim vas recite mi da li postoji mogucnost dobivanja vize ako nemas posao,ja bi volio samo uci u australiju i da predam za azil....verovatno cu ga dobit samo ne znam kako uci u zemlju..help please

Dodan: 22. 09. 2011 @08:33:39
ivo
Gost

molim vas recite mi hitno što trebam za dobivanje radne vize u australiji, koliko traje procedura, koji su uvjeti..imam namjeru otići tamo raditi, barem na godinu dana ili 6 mjeseci..ženu i djecu bih ostavio ovdje u hravtskoj dok ne zaradim za normalan život jer ovdje se više ne može. inače sam stolar po zanimanju svoju firmu bih na neko vrijeme zatvorio ako bih to uspio srediti.trenutno  nemam nikoga tamo poznatog, nikoga tko bi me zaposlio, nikoga tko bi me smjestio. čuo sam da su stolari traženi u australiji, a sad nešto čepkam malo da nađem nekog sponzora..al ne ide..ima li tko kakav savijet, poznanstvo neko..zaista je ovdje neizdrživo....(((mejl: tonkajukic@gmail.com

Re: Australija
Dodan: 12. 10. 2011 @11:03:15
đelo
Registriran uporabnik

pozdrav svima, zanima me kako bi bilo kad bi platio odvjetnika u vezi vize hoce li biti lakse ili ne, je li bi bilo potrebno, i je li istina da više u ZG ne možeš dobiti vizu, zvao sam u ZG napraviti termin neka ženska mi je rekla da se ne možeš ni napraviti termin niti dobiti nikakvu vizu u ZG jedion u BECU zanima me je li istina ili ne, ako išta znate molim vas javite mi ne sgjelal@gmail.com hvala svima!!!

Dodan: 12. 11. 2011 @10:51:05
Buba
Gost

ja sam radnu vizu 456 koja ti omogucuje rad i boravak u australiji dobila sasvim lagano. procedura je slijedeca: moras skupit svu potrebnu dokumentaciju (u mom slucaju to je bio invitation letter or firme za koju dolazim radit, ispunjen 456 visa application formular koji nadete na internetu (cijena je 90eura koje je moguce platiti samo kreditnom karticom i to na nacin da samo ispunite detalje kartice na visa application-u), pismo preporuke od moje firme u europi, 2 slike za putovnicu i obicna kopija putovnice u boji) i to saljes na adresu australske ambasade u becu (Address: Mattiellistrasse 2-4, 1040 Vienna. ako vam se zuri preporucujem slanje DHL-om. poslala sam zahtjev u petak, u ponedjeljak im je dostavljeno, u srijedu su mi javili da je moja aplikacija zaprimljena a u petak su mi mailom poslali da je odobrena.- sto znaci za sve skupa treba tocno 7 dana. viza je elektronska sto znaci da nema nikakvih papira i stambilja na putovnici. sve je vrlo jednostavno, nema nikakvih razgovora i sastanaka, lijepo iskustvo dobivanja radne vize

Dodan: 06. 12. 2011 @20:51:08
ivna
Registriran uporabnik

BUBA DA LI ME MOZES KONTAKTIRATI NA EMAIL:IVANAU85@GMAIL.COM VEZANO ZA RADNU VIZU ZA AUSTRALIJU AKO NEKO IMA INFORMACIJU VEZANU ZA ODLAZAK PISITE NA EMAIL

Dodan: 07. 12. 2011 @15:38:42
ante
Gost

ima li mi ko pomoc i rec tocno sve potrebno za turisticku vizu unaprijed hvala

Dodan: 07. 12. 2011 @15:41:31
ante
Gost

ima li mi ko pomoc i rec tocno sve potrebno za turisticku vizu unaprijed hvala

Dodan: 12. 12. 2011 @11:16:49
Ana
Gost

Što ti je sve bilo potrebno za turističku??

Dodan: 21. 12. 2011 @15:03:01
dragan
Gost

Evo upravo sam aplicirao za vizu, nije potrebno nista specijalno osim popunjavanja papira online i kreditne kartice, vjerovatno je i potreban stalni posao jer je onda viza odobrena brzinom svjetlosti. Sve se radi preko stranice ambasade i oni su odgovorili u roku 1 dan sa potvrdom da je viza odobrena. Samo pripazite kad aplicirate u mailu vam prvo stigne da ste aplicirali, a odmah ispod toga i viza..što ja naravno nisam primjetio i vec mi je isteklo 1 mjesec od zahtjeva odnosno 1 mjesec vize..

Dodan: 03. 01. 2012 @15:06:26
baggio
Gost

Pozdrav i Sretna Nova godina svima  koji su vani i koji se jos trude da izadju.

Mi sa suprugom smo  oboje zavrsili srednju med. skolu, iz Vojvodine  smo.Ja Hrvat,...ona madjarica sa EU pasosem.Odavde  nazalost nikakve sanse nemamo.....ali se nadamo da ce nam netko pomoci kako sa HR.putovnicom da apliciram za Australiju ili Novi Zeland? Ja sam bez posla ali sam radio godinu dana u Engleskoj...tako da mi jezik ne predstavlja problem.Naravno....znanje nije akademski.Volontirao sam godinama pri British Red cross-u,...imam i njihove preporuke i sa radnog mjesta u UK. Jedino su mi godine problem,....meni 44,..supruga 34.Imamo maloljetnu djevojcicu,prvi razred osnovne.Mi bi zeljeli da se iselimo...medjutim nemamo nikoga vani....niti mozemo dobiti garantno pismo od poslodavca....ili od rodbine.Naprosto smo vezanih ruku bez posla i svaka pomoc nam je dobrodosla.Ovdje smo stambeno rjeseni.....ali bi rado prodali ako mozemo ikako rijesiti iseljenje.Nadam se da ce nam netko ukazati na pomoc....unapred hvala!

Dodan: 03. 01. 2012 @16:05:38
baggio
Gost

ili mail : papsandor@yahoo.co.uk

Imamo i Web stranicu ako ste zeljni pogledati nase Gentle Giant`s .....

nazalost Newfoundlandere cemo morati prepustiti prijateljima,....osim ako ne nadjemo rjesenje za jednog za ponijeti.( ali 6 mjeseci karantina....itd. bit ce tesko).Mozda zna neko vani nekog Breeder-a Njufica pa preko njih da se pomogne...?

Cekamo bilo koju pomoc  u vezi iseljenja.....ne znamo kako to ide u Veleposlanstvu niti u Zagrebu ili u Becu...

kako da krenemo, sta uciniti za prvi korak i da li svi odjednom ili separativno?

Nama i nije toliko bitno da li AU ili NZ,  samo  gdje je lakse i brze iseljenje.

Kako smo culi...u Novi Zeland je mnogo lakse.....da li je Istina? 

Dodan: 05. 01. 2012 @18:48:52
damir
Gost

aj bog ante di je ta agencija u zadru za izdavanje viza i za te garancije -za n. z -pozdrav

Dodan: 07. 01. 2012 @17:17:45
Marko
Gost

Radna viza za Australiju - lagano ili ne ?

Situacija je sljedeća, nedavno sam odbijen za radnu vizu za kanadu jer im nije potrebna moja struka, dok je ona jako raširena u australiji (landscape architect).

E sad, kako imam više-manje sve dokumente spremne volio bi ih poslat u Australsku ambasadu, međutim, volio bi i ne opet bacit par tisuća eura pristojbi.( a 2000 je u stratu ako se ne varam).

Zanima me kakva je situacija sa dobijanjem vize (radne) ako nemaš dogovoren posao, jer teško ću išta preko neta dogovorit.

Također, da li je moja prednost što nemam ženu i djecu, s obzirom da za kanadu nije bila ?

I da, da li je bolja opcija otići dolje (imam rodbinu za smještaj), pa tražit posao, a ovo imat spremno ako šta uleti ?

Dodan: 08. 01. 2012 @17:18:38
Maja
Gost

Ekipa, molim sve one koji su dobili VIZU i radnu dozvolu za AUSTRALIJU da mi se jave na mail eyevision.sun@gmail.com, trebam hitno informacije o postupku jer planiram otići tamo raditi i živjeti. 

Hvala!

Dodan: 19. 01. 2012 @17:53:19
Baggio
Registriran uporabnik

eeehhhh Majo....

ne znam da li ti se neko javio ili poslao privatnu poruku  u

medjuvremenu,  jer meni niko nije odgovorio.....nijednu rec....

kamoli recenicu.Ovaj forum ti je jedini gdje ostajes sa postavljenim pitanjima sama sa sobom.Poceo sam sam da se dopisujem sa sobom..sala mala!

Na forumu u Novom Zelandu su mi se odmah javili i dali mi instrukcije,...

a ovdje?   Niko!

Nazalost......ali sta cemo? Takav smo narod!

Pozdrav i puno srece    

Dodan: 12. 02. 2012 @23:28:01
gita
Gost

Da li mi može netko objasniti kako to ide kad želiš poći živit i radit na Novi Zeland???

Dodan: 16. 02. 2012 @14:19:22
alek
Gost

JEVITE MI SE NA MAIL acoyug87@yahoo.com INTRESUJE ME NZ

Dodan: 14. 03. 2012 @00:32:06
Daniela
Gost

Dali je tko uspio nači preko interneta posao u AU i tako omogučio da dobije radnu vizu? Dali je to uopćest9 moguče? Molim da ako netko ima takvo iskustvo da mi javi na e-mail :  miidaniela@yahoo.com

Unaprijed hvala!!!

Dodan: 22. 03. 2012 @13:41:56
matija
Gost

moj mail  matija5ek@yahoo.com

Dodan: 24. 07. 2012 @14:32:43
belly
Gost

daj mi reci imal li kod vas u australiji cura sto se udaju za papire cisto sam radoznao

Dodan: 26. 07. 2012 @21:02:41
Mirza
Gost

Pozz. zanima me kako dobiti radnu dozvolu i pronaći posao, jer planiram ići u Australiju.

Molim sve koji imaju iskustva i koji žive tamo da pišu na email: posao1988@gmail.com

Dodan: 02. 09. 2012 @00:24:23
Betty
Gost

Danijela, molim te ako imaš vremena i ako vidiš ovaj post da mi se javiš na mail betty2204@live.com vezano za dobivanje trajne vize za Novi Zeland.

Imam nekoliko pitanja. Hvala, lijep pozdrav

Dodan: 04. 09. 2012 @08:06:28
Iva
Gost

Najbolje vam je nazvati njih jer u njihovoj ambasadi se više ne bave sa vizama, ovo vam je broj koji se naplaćuje kao lokalni poziv +38517776630 koji su mi dali u ambasadi.

Ne dobiješ ih odmah iz prve ali na tvoja sastavljena pitanja dat će ti odgovore koja te zanimaju. Sretno!

Dodan: 17. 03. 2013 @14:19:06
adisathecat@gmail.co
Gost

....evo čitam malo komentare o N.Z. ...za koji mislim da je predivan...od ove poruke je proslo par godina koliko vidim...pa ako ikako mogu dobit komentar natrag kako ste se snašli na N.Z. ?

UPOZORENJE: STA Zagreb ne preuizima odgovornosti za komentare korisnika foruma. Zadržavamo pravo ukidanja, promjena izgleda, sadržaja i uvjeta korištenja portala i stranica koje su sastavni dio portala bez obaveze prethodne najave. STA Zagreb nije odgovorna za bilo kakvu štetu nastalu tim promjenama.
Dijelite s drugima: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine

povoljne avio karte za NY se p
Jel ima netko tko je bio u Dub
Pa super su ti sad avio karte
Pozdrav,  ispričavam se
imali tko zaunteresiran da bih
POZDRAV,, DOLAZIM SA PRIJATEL
kako jeftino do NY? Pls help,
Odgovorila bih Antoniji da mo
gdje po povoljnu avio kartu za
Tako sam i ja cuo, najbolje je
Да ли вам је потр
molim te mail,ako je ikako mog
može li mi molim vas netko ob
Da li je moguce naci posao bez
Zanima me da li kasnije provje
Kakav je postupak rezervacije avionske karte?
STA putovanja
Ulica Andrije Hebranga 22
10 000 Zagreb

info@staputovanja.com

Tel.: 01/488 63 40
GSM: 099/ 488 63 40
Fax: 01/488 63 45
Besplatni tel.: 0800 1998

Radno vrijeme
Od ponedjeljka do petka:
09:00-17:00

Cijene se mijenjaju u odnosu na prodajni tečaj Erste & Steiermärkische Bank d.d.
© STA Putovanja d.o.o., 2014. Sva prava pridržana. Oblikovanje.com