Jeftine avio karte STA Putovanja
Forum
VIZA ZA AMERIKU
Dodan: 24. 10. 2007 @21:21:39
sara
Gost
Glasajte ZA Glasajte PROTIV
Glasova: 0

Upravo danas mi je odbijena viza za Ameriku jer se smatram potencijalnim useljenikom,a imam garantno rodica mi je u Utahi,kako dalje,ima li tko kakvu pametnu,oni u ambasadi su ajme.

Hvalla

Re: VIZA ZA AMERIKU
Dodan: 25. 10. 2007 @00:06:39
Iva
Gost
Hej Sara. Da, to tako obicno ide. Sve pada u vodi kad oni pomisle da bi mogla tamo ostat. Ja bi ti predlozila da samo rezerviras povratnu kartu i doneses kopiju sa sobom. Naravno, obavezno i indeks ili potvrda o zaposlenju tako da znaju da se ces se vratit. Ja se ne bi previse oslanjala na ovo za rodicu. Rade reci kako ides na neki dogadaj, recimo proslava nove godine, neki seminar, turnir...nije bitno...isprintaj kad se odrzava taj event i to bi mozda moglo proci. Sretno
Dodan: 25. 10. 2007 @02:44:38
smile
Gost
ej, meni je odobrena viza za ameriku i to jednostavno , frendica koja tamo studira ..nabavila mi je potvrdu da idem kod nje na fax na sportski turnir i eto upalili je... s time da sam donijela index i potvrdu rezervacije karte i dečki na ambasadi su slatki...
Dodan: 26. 10. 2007 @21:23:30
sara
Gost
Ej ljudi hvala na informacijama,ali mislim da sam u situaciji bez izlaza jer sam diplomirala turistički menadžment,nedavno, u potrazi sam za poslom ali kako ću ja njih uvjeriti da se vraćam u Hrvatsku zbog osobnih razloga,dečka.A sve troškove puta snosila bi mi sestra,dakle šta mi je činiti nisam pametna.
Dodan: 28. 10. 2007 @03:41:51
Iva
Gost
Joj, bas steta sta si diplomirala:):) Eh, ne znam, sad nisam ni ja pametna...pa jel dolzais nekome u ameriku ili ides sama? jel ti moze netko koga posjecuje ili netko iz amerike napisat da ne poziva zbog nekog razloga? U svakom slucaju rezerviraj kartu tako do im mozes bar to pokazat...
Dodan: 30. 10. 2007 @01:32:03
4
Gost

ja sam slovenc koja viza mu bila odbijena u ljubljani donijeo sam papir da radim u sloveniji ali nije vjerovao da se vratim mimozemo putovati bez vize tako da sam sada ovdje kao turist ali kod tebe bit ce tesko kazu da mozes aplicirati poslije 1 godine idi u beograd tamo je puno bolje

Dodan: 30. 10. 2007 @15:46:37
davor
Gost
sorri sara nadam se da ces dobiti.. jedno malo OT pitanje za Ivu :) ili nekoga tko zna.. da li znaju raditi probleme ako ne ides u tvoju ambasadu u zemlji, vec u drzavi u kojoj se nalazis, trazio bi u 4mj vizu na max 7dana. idem cisto turisticki? mislim da bi mogao nabaviti potvrdu da radim. thanx
Dodan: 30. 10. 2007 @21:55:37
Gost
Hej Davor. Kako misliš u zemlji u kojoj se nalaziš? Pa moraš biti državljanin te druge zemlje u kojoj bi išao tražiti vizu...hm... Magao nabaviti potvrdu da radiš? To je pod obavezno, bez toga ni ne idi na razgovor...i bitno je da si zaposlen za stalno... btw. turisticku vizu je najteze dobiti ali uvijek kad se izdaje to bude na najmanje 3 mjeseca...
Dodan: 30. 10. 2007 @21:55:56
Iva
Gost
Hej Davor. Kako misliš u zemlji u kojoj se nalaziš? Pa moraš biti državljanin te druge zemlje u kojoj bi išao tražiti vizu...hm... Magao nabaviti potvrdu da radiš? To je pod obavezno, bez toga ni ne idi na razgovor...i bitno je da si zaposlen za stalno... btw. turisticku vizu je najteze dobiti ali uvijek kad se izdaje to bude na najmanje 3 mjeseca...
Dodan: 03. 11. 2007 @19:15:21
davor
Gost
hvala na odgovoru. zivim u mexicu, al radim ko freelancer i jos razvlacim status studenta u hr. zato pitam. jer mi glupo da mi savjetuju da se vratim u hr po vizu :D to mi nema previse smisla :( al mozda bi u 5mj za chicago trebao, al dotle bi trebao imati stalni poslec. znaci ako hocu turisticku vizu na svega 4-5dana tesko. uostalom tko zna
Dodan: 05. 11. 2007 @00:07:52
Iva
Gost
Ma da?..ti si u Mexicu?..onda si moj susjed..ja sam u Texasu ali planira jednom otici u mexico....gle, ma ti dobijes vizu na tri mjeseca pa ostanes 4-5 dana...da, nema bas smisla da se te vracaju doma..ne znam, nisam jos cula za ovakvu situaciju...mozda da se malo bolje raspitas...
Dodan: 05. 11. 2007 @16:05:15
davorphotos.com
Gost
da, u mexico cityu sam, samo navrati!! da, neznam jos dal cu ici, cekam da rjesim vizu, pa ce onda biti lakse planirati. thanx!
Dodan: 09. 03. 2008 @13:12:08
gospar
Gost

POZDRAV SVIMA KOJI CITAJU I KOMENTIRAJU

IMAM LET ZA LIMU,,, ZAGREB FRANKFURT

FRANKFURT NEW YORK , NEW YORK LIMA 920 EURA POVRATNA NARAVNO , ZANIMA ME TREBA LI MI VIZA AMERICKA ...???? AKO SAM U TRANZITU I NE IZLAZIM SA AERODROMA U NEW YORKU, ZNACI SLJECEM IZLAZIM SAMO U ZONU TRANSFER ILI TRANSIT... NASTAVLJAM ZA LIMU

Dodan: 23. 03. 2008 @12:23:40
Ana
Gost
Ovako, zelim ici u SAD u 7 mjesecu i ostati do 10 mjeseca. Zanima me moram li praviti novu putovnicu jer mi ona ističe u 2 mjesecu slijedeće godine, odnosno kad dobivam vizu koliko putovnica mora još trajati (važiti)? Negdje sam čitala 6 mj.???? help
Dodan: 23. 03. 2008 @16:30:35
Pero
Gost
Točno, 6 mjeseci. Pitanje za one koji su bili preko CCUSA u SAD-u, koliko unaprijed vam jave ovi u CCUSA-u da dođete u američku ambasadu po vizu?(koliko dana). Kako se tamo može doći autom? Hvala
Dodan: 24. 03. 2008 @02:08:59
tile
Gost
ovako.. oni ti nista ne javljaju, sve si ti to sam organiziras, prijavljujes se na internetu i ugovaras sastanak za razgovor..otprilike mjesec dana prije odlaska ides po vizu i ako je dobijes, gotova ti je odmah iduci dan, cini mi se oko 15h (sve ti kod njih ide tocno u minutu)...da bi se prijavio za vizu moras imati sve potrebne dokumente (ds 2019, putovnicu,...), znaci viza ide zadnja...najbolje nazovi CCUSA da ti posalju upute za ispunjavanje prijave za vizu, internet stranicu i posalju ti ujedno i kartu kako doci do ambasade (autom mozes do odredjenog dijela, pa dalje do ulaza pjesice)..sretnoooo...
Dodan: 24. 03. 2008 @10:30:31
Pero
Gost
Hvala
Dodan: 25. 03. 2008 @21:07:55
Melkior
Gost
Pozdrav! Planiram za godišnji u SAD na 15 dana. Kakva je procedura za dobivanje vize i što bi trebao priložiti? Od onog što sam čuo da bi mi moglo olakšati je da imam stalni radni odnos, nekretninu s pripadajućim kreditom, a usput i 2 nepoložena ispita na faksu. Što bi trebao donjeti da to sve dokažem? Treba li mi kakvo garantno pismo? Idem do brata koji će tamo biti u to vrijeme preko CCUSA programa. Da li da to skrivam ili navedem? Hvala!
Dodan: 01. 04. 2008 @00:23:07
valentina
Gost

Melkior, ponesi sve papire o nekretninama ako ih posjedujes, dokaz da imas stalni radni odnos, indeks, ako mozes jos neku potvrdu faksa ako mozes,.. neka ti brat obavezno napise pozivno (garantno pismo) da dolazis kod njega, i isto tako moras imati dokaz da imas dovoljno novaca za to putovanje (ili tko ga financira ako ne ti).

Sto vise razno raznih potvrda i dokaza to bolje! Jako su rigorozni i viza se tesko dobija...

I oboruzaj se strpljenjem, jer za vizu čekaš u ranu zoru vani ispred ambasade :p i naravno, tamo ce te ispitivati zasto ides itd.

Help
Dodan: 11. 04. 2008 @19:56:55
Ana
Gost
prijateljica i ja bi isle u Nashville krajem 7. mj na 3 tjedna. moramo traziti vizu, sad me zanima sto mislite kakve su nam sanse? ona je zavrsila fax,ali stazira, a ja sam 4.godina faxa. i jos jedna stvar, mozemo li podnijeti zahtjev za vizom, dok nije gotova putovnica, jer nam je istekla ili moramo cekati? hoce biti kasno da predamo zahtjev u 5.mj, ako planiramo ici krajem 7.mj? i jos nesto, da rezerviramo kartu prije odlaska u ambasadu??? puno hvala!
Dodan: 18. 04. 2008 @18:01:44
valentina
Gost

nikako nemojte rezervirati kartu prije nesto sto dobijete vizu, to isto pise i na stranici americke ambasade... ali nađite kojim bi letom išle i sve podatke o letovima priloži kad ideš u ambasadu.

nije kasno dva mjeseca prije, ja sam vizu podizala tjedan i pol prije putovanja :) jer odmah nakon razgovora u ambasadi ti kazu dali si dobila ili ne ;)

e sad, kolike su sanse ne bi znala, pretpostavljam jako male... imas li nekog tamo kod koga bi bila?

Dodan: 21. 04. 2008 @13:54:02
Gost
da, idemo kod rodjaka od prijateljice koji tamo studira i bile bi kod njega u stanu. dal da on napise pozivno ili garantno pismo? kako to treba izgledati?
Dodan: 28. 04. 2008 @17:38:30
antonyo
Gost

-ej ja sam novi ,sam da ti kažem neka ti rade napiše garantno pismo....a ti fino donesi potrebne papire.....

Dodan: 30. 04. 2008 @21:41:30
Ivana
Gost
@ Sara - ja sam u sličnoj situaciji kao i ti. Planiram uskoro dipl.( hotelski menadžment ) i išla bi raditi u SAD. Zanima me da li si na kraju otišla ?
Dodan: 23. 06. 2008 @23:37:48
Itachi
Gost
nije baš točno da te odbiju ako se namjeravaš uselit..ako se mlad,potencijalna radna snaga,onda možeš imat šanse da radiš tamo...osim ako imaš dosje debel ko biblija,onda zaboravi ameriku i sve ostale države,jer dalje odavde nećeš.no,ako si čistog dosjea,uzoran čovac,pametan...to bi mogao bit plus....
Dodan: 25. 07. 2008 @02:06:37
zblj
Gost
..isla bi posjetiti prijatelja u NY , na 7-10 dana, on je dobio vizu na 3mj i sad radi tamo pa bi spavala kod njega, jel mi trebaju njegova adresa i sl. za razgovor tamo? inace sam zavrsila tek 1.god faksa tako da imam puno do kraja, sto je cini mi se dobro..? i da li je pozitivno ili negativno ako imam u putovnici radnu dozvolu za VB? znam da je hrpa pitanja nabacana, hvala ako se ikom da odgovarat, zbunjuje me sto cujem s raznih strana razl.stvari-da nema problema s tom turistickom i da ima.. i tako..hvala=)
Dodan: 30. 07. 2008 @07:23:08
annnn
Gost
ja sam jucer bila na razgovoru za vizu i dobila :) isto idem kod frendica koje tamo rade prek ccusa ovo ljeto i to sam navela. dala ime jedne od njih i adresu na kojoj se sad nalaze. jos jedna cura ide samnom, ona je neki dan dobila vizu i to na 5godina.po ovom ispada da ju je jako lako dobit, al to ti doslovno ovisi s kim razgovaras i kakve je taj volje. nama objema je bio tip i razgovor nam nije trajao ni minutu! sto se tice tog da si zavrsila tek prvu godinu..cuj, to ti moze bit i plus i minus. kako to amerikanci gledaju, njima je normalno da netko zrtvuje tu jednu godinu za nesto bolje ( u ovom slucaju ostanak u americi ) tako da s tog gledista ce netko odustat od faxa lakse ako je zavrsio 'samo' jednu godinu ( jer to njima i je samo jedna godina ). ugl, ne opterecuj se time, na to ne mozes utjecat. sretno
VIZA ZA AMERIKU
Dodan: 03. 08. 2008 @17:14:58
ST
Gost

... Zna li netko koliko se ceka da te pozovu na razgovor... Ja i momak smo planirali ic u Chicago u 1.mjesec... Prije par dana sam dala radit putovnicu, tako da ce bit gotova tek za dvadesetak dana....

Zanima me mogu li meni moji izdat potvrdu da radim kod njih u firmi iako ne radim,nisam prijavljena!!??!!

Hvala,hvala,hvala...

Dodan: 05. 08. 2008 @00:50:28
Gost
ti si izaberes termin za vizu, znaci dan i tocan sat i minute i tad dodjes!
Dodan: 05. 08. 2008 @00:52:51
annnn
Gost
jos nesto, ti mozes vizu trazit i par dana prije, ne mora se par mjeseci prije jer isti dan znas jesi li dobio vizu i drugi dan u 15h dodjes po nju
Dodan: 07. 08. 2008 @23:25:41
Tanja
Gost

I meni je jucer odbijena viza za US. Imala garantno pismo, povratnu kartu, izvod stanja racuna, ali na zalost nemam stalan posao tu a diplomirala prije 3 mjeseca jezike. I odgovor refused :(

sto bi trebalo napisati u potvrdi o zaposlenju, ja bih molila za savjet. (pitat cu direktora da napise :D)

hvala

Dodan: 17. 09. 2008 @19:30:08
boris
Gost
pozdrav...u 3. mjesecu 2009. planiram ići u SAD...avionske karte sam već kupio, a zahtjev za vizu mogu predati u siječnju...ja sam student, ali do siječnja ću položiti sve ispite...planiram pričekati s diplomiranjem do dobivanja vize..je li to pametno i je li uopće sigurno da ću dobiti vizu ako sam još student? nadam se da sam u istoj situaciji ako sam na pola studija ili ako imam samo diplomski napisati...svako prethodno slično iskustvo je dobrodošlo...
Dodan: 21. 09. 2008 @10:55:21
didndulic
Gost

Bio sam prije 3 dana za vizu,i normalno ,odbili su me ,imam stalni posao ,garnatno pismi ,itd,itd. ad me zanima,ja mogu nabavit 2-3 garantna pisma,jeli to prednost ili nedostatak?? Još nešto ,odbili su me prije 7 dana,kad najranije opet mogu ići na razgovor ,jel istina da moram cekat godinu dana ,ajojo.... I jioš nešto ,ja da rezerviran kartu ,i pošalju mi fotokopiju rezervacije,pomože to?? A šta ako mi nedaju vizu ,a ja imam kartu?? please ,help.

Dodan: 25. 09. 2008 @18:26:33
ST
Gost

VIZA ODOBRENA ...jeeeeeeeee

Meni je bilo vrlo jednostavno! Išli smo momak i ja... On je priložia papire da je vlasnik firme i da ima stan... a ja sam napisala da sam studentica i zaboravila zeni na salteru predat indeks.

Kad smo dosli na razgovor ovaj me samo pitao cime se bavim, koja sam godina studija i to je to... nije ni trazio indeks...

Momka je pita cime se firma bavi i koliko mjesecno zarađuje i to je bilo to!

Dobili smo vizu na 5 godina

Dodan: 03. 11. 2008 @22:44:11
Rena
Gost
da li ti biraš na koliko dugo češ dobiti vizu il to oni odrede?
Dodan: 04. 11. 2008 @18:58:19
annnn
Gost
tu se tebe nista ne pita, oni odlucuju o tome
Dodan: 09. 11. 2008 @22:24:22
rena
Gost

Koliko se vremena prije planiranog puta može najranije dati zahtjev za vizu?

Naime išla bi sljedeće ljeto sa mužem i djecom, al mi se neda ništa planirati ako ne dobijemo vizu.

Dodan: 10. 11. 2008 @14:46:53
Cold
Gost

e ja imam pitanje..ako ti slučajno odbiju vizu ..koliko mora proći vremena da ju možeš ponovo zatražiti? da li uopće ima taj vremenski određen period?

Hvaaaala..

C.

Dodan: 20. 11. 2008 @02:30:41
ana
Gost
a samo pitanje.. kako na 5 godina?
Dodan: 25. 11. 2008 @12:51:01
annnn
Gost
sto kako na 5godina? vizu mozes dobit na 3mjeseca pa sve do 5godina. ovisi koliko si im 'sumnjiv'. meni je isto odobrena na 5godina
Dodan: 03. 12. 2008 @00:37:53
Hrvoje
Gost
Viza je samo odobrenje za ulaz u drzavu, no na samoj granici na formularu I-94 pise datum do kada moras napustiti drzavu. Dakle, nikako ne mozes ostati u Americi 5 godina na neuseljenickoj vizi! Tvoja viza vrijedi 5 godina i pretpostavljam ima multiple entries, no to ne znaci da ce ti svaki ulazak biti odobren.
Dodan: 05. 12. 2008 @02:08:13
annnn
Gost
da, to svi znamo. viza=odobrenje za ulazak. pogledaj naslov teme i vidjet ces da raspravljamo o vizama. znam da ne mozes toliko ostat u drzavi. meni je zadrzavanje u usa bilo dozvoljeno na 6mjeseci. moj post je bio vezan na anino pitanje 'kako na 5godina'
Dodan: 23. 01. 2009 @11:00:14
netko
Gost

mila kad ti jednom odbiju vizu vise ti ju je tesko dobit, meni su je odbili jer su mi rekli da cu ja vjerojatno radit tamo na crno, tak su sis oni zgruntali

treba ti nekakv cvrsti dokaz da ces se vratit u hr, a najcvrsci dokaz po njima ti je fax, jer ako ides na fakultet to ti je njima ko svetinja i jos ako imas koji ispit ubrzo nakon kak se mislis vratit, to ti garantira vizu, povratnu kartu i plan putovanja ti je obavezan, tj rezervacija povratne karte, pismo preporuke u kojem mora pisat kuda ides, kod koga ces bit, da ce se oni brinut za tebe i financijski te podrzavat dok si tamo, to ti je sve jako komplicirano, ako si mlada nemas obaveze kao djete muz i to jako ces tesko dobit vizu, tj velike su ti samse da te opet odbiju, zao mi je, alii zelim ti srecu

Dodan: 24. 01. 2009 @18:14:09
ira
Gost

ja sam dobila vizu bez problema ovaj tjedan, priložila sam svu potrebnu papirologiju i bez puno pitanja mi je viza bila odobrena....

Dodan: 28. 01. 2009 @01:36:19
boris82
Gost
Dugo sam citao ovaj forum pa bi nekog zamolio isao bi turisticki u USA na ljeto na deset dana,drzavljanin sam BIH s boravkom u RH ozenjen i radim pa kolike su mi sanse..... hvala
Dodan: 02. 02. 2009 @10:55:15
Ivona
Gost

Bok molim vas help :)

Frendica i ja bi na 10 dana u NY u 5 mjesecu.

Ja sam stalno zaposlena i apsolvent na faxu. Ona je diplomirala i isto tako zaposlena. Kartu sam htjela rezervirati sada odmah (povratnu) jer je cijena odlicna i bojim se da ce poskupit ako budem cekala.. Da li je sigurno da cemo dobiti vizu? Naravno idemo turisticki. Ne vidim razlog zasto ju nebi mogle dobiti. Da li je pametno rezervirati avionsku kartu prije dobivanja vize?

Sto bi jos mogle odnijeti osim tih potvrda o zaposlenju?

Jel imate kakve prijedloge.

Thanx

Ivona

Dodan: 03. 02. 2009 @01:07:30
sven
Gost
evo mene zanima otprilike isto kaj i ivonu ja bi išao krajem 8. mjeseca na floridu kod tete, s tim da bi išao kao pratnja njenoj mami (starija osoba, bla bla bla, jer sama ne bi mogla ići), ostao bi cca 3 tjedna, vec sam nasao tocne letove s kojima bi išao i vratio se, redoviti sam student i već sam bio tam prije 2 godine. e sad, ja bi što prije kupio karte, zbog cijene, jer se bojim da što ih kasnije kupujem cijene odu gore, al vizu nemrem dobiti prije 6 mjeseca (3 mjeseca prije putovanja). e sad, mene zanim ak neko ima iskustva, kolko bi riskantno bilo kupiti kartu prije nego kaj mi izdaju vizu?
Dodan: 03. 02. 2009 @15:15:46
anja
Gost
u svakom slucaju je sada bolje kupiti kartu , ako i ne dobijes vizu gubis samo cca. 150eur a ako cekas vizu karta ti je skuplja za cca, 3000 soma kn
Dodan: 18. 03. 2009 @13:40:48
Dijana
Gost

Zna li netko postoji li neki određen broj ispita koji moram imati da bih dobila vizu? Ja sam apsolventica, imam još 6 ispita do kraja, a dečko i ja se spremamo u 10. mjesecu do moje frendice u Ameriku..

Pozdrav svima

Dodan: 18. 03. 2009 @20:45:01
alen
Gost
E LJUDI SUTRA IDEM U AMERIČKU AMBASADU PO VIZU NEMAM POJMA KOJA JE PROCEDURA JEL PROBLEM DOBTI VIZU IDEM KAO TURIST RODBINI
Dodan: 18. 03. 2009 @21:51:40
Gost
pa nemreš se sam tak sutra pojaviti u ambasadi. odeš prvo u banku i platiš 131$ mislim, sam im veliš u zabi da trebaš za američku vizu uplatiti, onda na stranici od ambasade popuniš formular i isprintaš ga, onda na toj stranici zakažeš termin za razgovor i to je to. kad ideš tam poneseš sve kaj bu njima služilo ko dokaz da nećeš ostati u sadu i držiš fige, i ak je sve ok drugi dan ideš po vizu. Sretno!
Dodan: 20. 03. 2009 @13:25:04
lud zbunjen normalan
Gost
pozdrav ljudi! hvala svima na ovim savjetima, zbilja ima wooow stvari, par pitanja; ako imam otvoren obrt, posao za stalno nevezan za taj obrt, manji kredit, garantno pismo, izvanredni faks, nekretninu, kolike su sanse da odleprsam gore? hvalaaaaa svima! :)
Dodan: 20. 03. 2009 @19:56:43
annn
Gost
ispunjavas sve uvjete za dobit vizu, ali uvijek postoji mogucnost da ti odbiju sto vjerojatno skuzio iz prijjasnjih postova. Vrlo vjerojatno ces ju dobit
Dodan: 10. 04. 2009 @16:32:48
Jasna
Gost
Imam pitanje, sestra treba da dodje kod mene u posjetu i na manji odmor. Ja imam zelenu kartu i poslala sam joj garantno pismo kao i razervacije hotela u kojima cemo ostajati. Njen muz ima firmu u sloveniji a ona studira , druga je godina i redovno polaze sve ispite. Ide i njena cerka sa njom ali muz ne dolazi. Pored toga imaju stan u vlasnistvu. Hoce li biti problema za dobijanje americke vize. Cerka ima slovenacki pasos.
Dodan: 19. 04. 2009 @21:01:19
me
Gost
ni ja ni decko ne strudiramo ni ne radimo, imali smo grantno pismo i dobili smo bez problema vizu prosli mjesec
Dodan: 22. 04. 2009 @22:16:06
DEAF
Gost
Hej,jel mi moze netko objasni,ako je netko iskusan ili zna netko ko je bio/la u USA?!Imam frenda u NY i pozvao me da dođem u posjet na ljeti u 8mj na 2-3tjedna,naravno radim u velikoj državnoj firmi u ZG i imam garatno pismo kojeg mi je napravio i pozvao?! I,sto mislite o tome? Hvala,Pozdrav
Dodan: 22. 04. 2009 @22:19:32
DEAF
Gost
Hej,jel mi moze netko objasni,ako je netko iskusan ili zna netko ko je bio/la u USA?!Imam frenda u NY i pozvao me da dođem u posjet na ljeti u 8mj na 2-3tjedna,naravno radim u velikoj državnoj firmi u ZG i imam garatno pismo kojeg mi je napravio i pozvao?! I,sto mislite o tome? Hvala,Pozdrav
Dodan: 23. 04. 2009 @22:36:55
me
Gost
Dobit ces vizu, pogotovo ako imas posao, svi prave paniku oko toga, a ustvari uopce nije strasno.
Dodan: 07. 05. 2009 @13:51:59
Broken Sound
Gost
Ciao ljudi! Treba mi netko da me smiri!!! Ovakva je situacija: idem raditi na Floridu preko CCUSA agencije. Znaci, necu imati problema sa dobivanjem vize. Nego, problem je da sam ja vec kupila kartu za 31.5., a po vizu idem 29.5. Da li je moguce to?!! Znaci, ako ja dobijem vizu, da li ja mogu ici vec nakon dva dana?!!?!? SMIRITE MEEE!!! Jer sam jako zabirnuta.
Dodan: 07. 05. 2009 @15:41:24
Gost
smiri se, panicaris bezveze! nema to nikakve veze, tako sam i ja prosle god 2-3 dana prije leta isao po vizu ne preko ccusa nego druge w&t agencije
Dodan: 13. 05. 2009 @21:22:35
...
Gost
nemas problema, samo ces 30.5. otic po vizu i gotovo :))
Dodan: 26. 05. 2009 @14:37:05
Marina
Gost
Kak si ti uspjela dobit vizu za texas?jesi tamo studirala?ja planiram na baylor...iduće godine...
Dodan: 27. 05. 2009 @13:51:48
Mladenci
Gost
A jel bi mi netko mogao reći iz iskustva da li mladi bračni par (on stalno zaposlen, ona dobro zarađuje honorarno u drž. instituciji) može dobiti vizu za medeni mjesec 15 dana u Americi? Hvala puno.
Dodan: 28. 05. 2009 @20:28:21
niko
Gost
ej jel neko šta trba učinit za vizu za ameriku? mislim kamo poslat i šta treba bit unutra? hvala unaprijed
Dodan: 04. 06. 2009 @14:52:22
Konzul
Gost
Ne saljes nikome nista. Odes na web stranicu Americkog Veleposlanstva u Zagrebu na http://zagreb.usembassy.gov i tamo ces naci sve informacije o tome kako podnijeti zahtjev, kako zakazati termin, itd.
Dodan: 18. 08. 2009 @13:27:03
elica
Gost
bok.mene zanima dali osoba protiv koje se vodi kazneni postupak može dobit vizu?
Dodan: 24. 08. 2009 @15:55:38
sor
Gost
Trebam napraviti uplatu,to znam ali na koji račun neznam. Netko je napisao da u ZABA-i znaju čim im se napomene da je za vizu.
Dodan: 24. 08. 2009 @16:15:03
pepica
Gost

bok, ja sam prilicno zainteresirana za praksu u americi koju nude CCUSA i Bhv , a buduci da je to nakon zavrsenog faksa i bez zaposlenja (odma poslije faksa se odlazi van) , ne kuzim kako onda funkcionira to sa vizom. Da li to agencija sredi, garantira za nas isl., ili ?

Jer je krajnje glupo ic trazit posao, platit agenciji i da me na kraju odbiju...A prakticki nemam nikakav dobar razlog da se vratim (al vratila bi se naravno)...

Help anyone ?

Dodan: 04. 09. 2009 @10:38:33
knowitall
Gost
Kontaktiraj CCUSA s uredom u Rijeci i oni ce ti sve objasniti.
Dodan: 24. 09. 2009 @08:40:17
ja
Gost
recite mi, ako se udam za indianca, kako ide procedura za dobivanje papira, je li isto kao i sa vojnikom?
Dodan: 30. 09. 2009 @19:49:26
Gost
JA imam pitanje?Imam 33 god i veliku želju otić tamo.Sami Ameri su mi rekli da nije tako teško doć tamo kako se to priča.Sada me zanima kada bi tražila preko moje veze poso,il turističku vizu dal je to teško dobit,mada sam čula da je preko crkve najlakše otić.Dal znaš šta o tome?
Dodan: 02. 10. 2009 @08:32:14
ja
Gost

ako zelis doci turisticki izvadi turisticku, jako je jednostavno samo nakrcaj sto vise papira i nemas problema za dobijanje. medutim ako imas drugacije zelje, e onda se ozeni :)

Oce li mi tko odgovoriti???? sto se desava ako se ozenis za indijanca ili vojnika???

Dodan: 06. 11. 2009 @12:06:38
marko
Gost
Bok svima E ovako situacija je sljedeca, ja trebam vizu za ameriku tj poslovnu vizu gdje me salje firma na jedan dogodjaj (inace svjetski popularan dogadjaj) u ameriku koji je bitan u vezi naseg posla bla bla bla. I meni je to putovanje zaista bitno i pomoci ce mi u daljnoj karijeri i drago mi je da su bas mene odabrali za putovanje. Medjutim, meni je sestra u americi vec tri god koliko sam ja nedavno saznao s jos uvijek nesredjenim papirima tamo i sada se povuklo pitanje hocu li ja uopće moći dobiti vizu s obzirom na to, mada imam sve ostale uvjete, stalno zaposlenje, i na kraju i potvrdu od firme da idem sluzbeno. Kako ispuniti najveci uvjet a to je dokazati konzulu da zaista idem poslovno i da nemam namjeru ostati u americi?! U firmi su vec na li-la dali da uopće salju mene jer im nije u interesu da me odbiju jer ce onda nekom drugom iz firme mozda bit veci problem kad ce ga slat...pa eto na kraju postavljam pitanje i ovdje jer sam sve vec ispitao i u principu adekvatnog odgovora nemam, pa molim ako ima itko slicno iskustvo ili savjet da se javi. Hvala vam najljepsa. Pozdrav
Dodan: 26. 11. 2009 @21:26:36
Hans
Gost
Trebao bi docekati novu godinu u Arizoni,ali od prije10.godina imam jednu kaznenu prijavu iz privrednog kriminala. Zna li netko hoce li to biti problem za dobivanje vize?
Dodan: 01. 12. 2009 @15:42:27
Gost
Zavisi o kakvoj je kazni rijec. Ako ti je potreban savijet ili daljnje upute, slobodno se javi na utahco@gmail.com
Dodan: 05. 12. 2009 @21:42:56
hans
Gost

Bila je to novčana kazna od 4000 kn.(nepravomočno) a poslije žalbe je bilo 6 mj. uvjetno uz kušnju od 2,god.

Dodan: 02. 02. 2010 @19:21:35
mcmarco
Gost
da na zalost to se meni desilo kada mi je stari bio gore! nisam dobio naravno vizu! a sad imam slican problem kao i ti iako mi se uopce neide pa za razliku od vecine tu ja zelim da me odbiju da nemoram ici :-)) vađenje vize mi je tako malo ponizavajuce pogotovo jer nas gledaju ko kriminalce a znamo koga sve pustaju u zemlju bez vize! smiješno
Dodan: 02. 02. 2010 @19:25:58
zenidba
Gost
imam bas svjez primjer jedne poznanice koja se udala za marinca! dakle nakon sto se udala htjela je doci u zg jer je on na terenu pa da nebude solo tamo ali ne moze van iz zemlje da ne ispadne da je zbog papira! provjeravaju da li zivi na toj adresi i slicno! i tako narednih par godina! ako nedo bog pogine negdje dobije zastavu i moze nazad u hr da ne dobije njegovu vojnu penziju! i btw. taj vojnik je indijanac!
Dodan: 11. 02. 2010 @10:57:56
Gost
zanima me dali i dalje vrijedi da putovnica mora barem vrijediti 6 mj. da izdaju vizu, unatoc tome sto su u hrvatskoj uveli nove putovnice, nove su zasticenije i mislim cak mikrocipirane
Dodan: 23. 02. 2010 @10:37:03
Sal
Gost
Bas mi je jucer odbijena viza za USA sto me jako zacudilo jer imam tri vize Americke od prije jednu turisticku koja je istekla i dvije radne i jedna jos uvijek vrijedi jer sam radio na brodu a ovaj puta sam trazio studensku i turisticku i imao sve uredne papire i odbili su mi i jos su mi stornirali onu radnu tak da nemrem vise ni na brod ic radit nis mi nije jasno kolko moram cekat da opet predam zahtjev
Dodan: 23. 02. 2010 @17:05:25
anna
Gost
ne treba ti nova putovnica, ako ti stara vrijedi ne moraš radit biometrijsku
Dodan: 23. 02. 2010 @17:08:21
anna
Gost

na stranici ambasade imaš br.tel. primaju pozive od 13.30 do 14.30 za sve vrste neuseljeničkih viza

kad ti odbiju vizu da li ti odmah vrate putovnicu?

Dodan: 11. 05. 2010 @02:02:56
Miles
Gost

Pozdav,
Za ikakve upite o dobivanju useljenickih ili neuseljenickih viza slobodno se obratite na moju email adresu; utahco@gmail.com

Dodan: 13. 06. 2010 @15:18:56
Nena
Gost

Ja sam pred 13 dana napravila turističku vizu sa Ameriku i nisam imala nikakvih problema, čak štoviše nosim jedno lijepo iskustvo iz ambasade. Stvarno su svi bili jako ljubazni.

Sve upute pišu na stranicama ambasade i ako napravite sve kako vam tamo piše ne vidim razloga da bi vam odbili.

Mene su pitali dali idem prvi put u Ameriku (a idem), koliko ostajem tamo, kod koga idem i gdje radim i čime se bavi firma u kojoj radim. Na kraju mi je rekao sretan put!!! Stvarno ljubazan tip.

Dodan: 02. 07. 2010 @12:00:57
Tomislav
Gost

Zavrsio sam fakultet prije 5 mjeseci..prijavio sam se preko agencije za rad u struci u Americi na godinu dana.Agencija mi je sredila sve papire.

Da li bih mogao imati problema na razgovoru, mozda zato sto sam dilomiro??

Razgovor za VIZU imam 19.7 a vec sam kupio avionsku kartu, jel mi je zena u agenciji rekla da u slucaju odbijenice dobivam povrat novaca u punoj cijeni karte. Moje pitanje je da li da donesem kopiju povratne karte na razgovor? kako oni gledaju na to da sam vec kupio kartu a jos nisam bio na razgovoru?

Hvala!

Dodan: 06. 07. 2010 @11:32:23
dodo
Registriran uporabnik

pozdrav svima dali netko zna dobio sam vizu na 3 mje a kad sam sletio u usa dobio sam boravak 6 mj,sad sam se na kraju vratio iz use i zanime me htio bi sa zenom ici ponovo krajem 8 mj u miami 2 tj dali mi vrijedi mja jos ta viza ili moram opet sve ponovo hvala...

Dodan: 10. 07. 2010 @00:28:43
elizabeta
Gost

koje si dokumente imala osim garantnog pisma?

Dodan: 10. 07. 2010 @00:38:10
elizabeta
Gost

ovako ..1.osim garantnog pisma trebala bi imati potvrdu poslodavca o stalnom radnom odnosu i veličini plače te slobodnim danima..to sve na papir sa štambiljom i potpismo2. trebala bi imat potvrdu iz banke kako posjeduješ novaca u njoj,3. trebala bi imat putno zdravstveno osiguranje,4.trebala bi imat nešto pokretnine,ili nekretnine na sebi..i tako garantiraš da ćeš se vratiti...a ako si stundent onda potvrde od škole,indeks..

Dodan: 10. 07. 2010 @00:42:08
elizabeta
Gost

pitaj neku firmu bilo koga da ti napiše papir da radiš kod njih i da imaš pravo na godišnji odmor ..lupe ti štambilj i to je to, posudi novaca stavi u banku ,traži od banke potvrdu u usa valuti i za 2 dana izvadi novac i vrati čovijeku,,,napravi putno osiguranje ,,,

Dodan: 19. 07. 2010 @14:00:01
gia
Gost

Jel mi mozes reci preko koje agencije si se prijavio i malo vise detalja o tome, u vrlo sam slicnoj situaciji, nedavno diplomirala i htjela bi probat otici u usa na taj nacin, ali jos sam u fazi istrazivanja, tnx

Dodan: 23. 07. 2010 @17:27:57
tijana
Gost

tomislave,

i mene zanima koja je to agencija. i ja bi isla u usa raditi mozes pisati na mail tiana_suk@yahoo.co.uk.

Dodan: 11. 08. 2010 @10:01:21
Ivona
Gost

Bok ljudi.

Ja sam bila prije godinu dana u NY-u turisticki. Frendica i ja smo is spakirali tonu papira..potvrda o zaposlenju, studentu, racunu, garantno pismo bla bla.

Toliko sam se bojala ali za nista. Bilo je prelagano i cak su mi vratili neke papire jer je bilo nepotrebno. Frendica koja je vec diplomirala je dobila Visu na 5 godina, ja jos nisam zavrsila sa faxom i meni su odobrili na godinu dana.

To mi jos nije jasno jer smo imale identicne papire. Ja mislim da su njoj mozda odobrili na 5 godine jer je diplomirala?? Ne kuzim. Ja sam dobila samo turisticku visu a ona i poslovnu.

Uglavnom ne trebate se bojati. Bitno je samo da na salteru nakon sto predate sve papire kazete dovoljno dobre razloge zasto idete i obavezno kazete da se namjeravate vratiti u HRV.

Sretno!

Ivona

Dodan: 13. 08. 2010 @15:24:16
avi
Gost

TOMISLAVE!!!

I ja bi htjela znati  koja je to agencija,koliko si cekao da ti nadju posao, koji faks si zavrsio....Ja isto planiram ici.....

Dodan: 03. 09. 2010 @15:03:22
Munja
Gost

e ljudi...!

par pitanja....trebala bi ić u Arizonu 1.12...do 1.2...tako nekako

koja je procedura? šta da kažem da mi napišu u garantnom pismu?

jel mi na vrime da radim vizu??

neznon ništaaa...

Dodan: 09. 09. 2010 @17:24:03
gostic
Gost

sve sto vam treba pise na njihovim stranicama,

ako ste student za turisticku vizu trebate:

potvrdu o novcu na racunu

potvrdu s fakulteta

indeks

upatit iznos koji traže u banci

sliku 

i ispunit online formular koji traže i isprintat ga i ponesti sa sobom

mislim da je to sve...mi prosle godine dobile turisticku na 10 godina, nikakvih problema nije bilo

Dodan: 11. 09. 2010 @19:01:09
Dario
Gost

Evo ovako...Ja bi išao raditi u Ameriku...nisam student,nego bi išao ovako raditi tamo 6 mj - godinu dana...nisam zaposlen ovdje u RH jer sam prekinio studij ove godine i isao bi tamo,pa me zanima kakva je procedura,sta sve moram izvaditi od papira...iskustva necija ako ima,a da nije isao raditi preko CCUSA...i kolike su šanse za dobivanje vize u mom slučaju,hvala

Dodan: 13. 09. 2010 @11:53:53
majlo
Gost

Cijena povratne karte iz Trsta u 9 mjesecu s povratkom unutar 12 mjeseci iznosi 3.262,00 kn sa svim taksama po današnjem tečaju.
Cijena s polaskom iz Zagreba iznosi 4.242,00 kn.
Cijena karte vrijedi ukoliko za željeni datum polaska i povratka ima mjesta na letu.

sta-ima najbolje cijene definitivno

Dodan: 21. 10. 2010 @18:59:13
Matt
Gost

Šttaaaaa...uspjeli ste dobiti vizu, a de nemate posao niti studirate? kakooooooooooooooooooooooooooooooo

Dodan: 24. 10. 2010 @23:36:41
Stephany
Gost

Imam jedno pitanje.

Ja sam eto na faksu u Atlanti i prva sam godina.

Imam vizu na 3 godine i imam 18 godina.

Moj decko je 3. srednje i isto tako ima 18 godina i volio bi mi doci u posjeti tijekom bozica i nove godine.

Dali mi molim vas mozete dati kakav savjet? Reci mi sto bi trebao poloziti da ga ne odbiju? Hvala vam puno.

Dodan: 28. 10. 2010 @23:06:17
frane
Registriran uporabnik

Bok svima.

Imam jedno pitanje. Trenutacno imam stipendiju i radim internship u Muenchenu na fakultetu ali bih trebao u USA na razgovor za posao.

Da li mogu izvaditi vizu u Muenchenu ili moram u Zagreb?

Hvala na bilo kakvoj informaciji

Dodan: 08. 11. 2010 @11:06:53
nedo
Gost

Pozdrav, zanima me dali je teško dobiti vizu ako sam student koji je zamrznuo studij do jeseni 2011, ali mogu polagati ispite normalno. Zaposlen sam u tvrtci preko student ugovora. Htjeo bi ići u New York turistički na 2 tjedna. Hvala unaprijed.

Dodan: 09. 11. 2010 @19:10:45
Veky
Gost

Pozdrav!

Evo putujem za Kanadu ovaj mjesec u posjetu sestrični ali već sam kupila kartu za Kanadu. Sestrična mi sad kaže da si uzmem Američku vizu kako bi mogle otići na jednodnevni izlet do Amerike (ona živi blizu granice).

Zvala sam ambasadu i rekli su mi da moram ispunit aplikaciju, u kojoj se između ostalog traži adresa kome u Ameriku idem, ime i prezime i sl. a ja neidem nikome, idem na izlet i eventualni šoping na jedan dan ili dva i to iz Kanade.

Zanima me dali ja mogu izvaditi Vizu u Američkoj ambasadi u Kanadi za te svrhe? (ovaj koji radi u Američkoj ambasadi u Zagrebu to NE ZNA :/ :/)

Dodan: 10. 11. 2010 @09:43:55
ivana
Gost

Možeš putovati kao student,čak imaš raznih pogodnosti preko BHV education programa koje možeš iskoristiti kao student u Americi.

Možeš raditi preko ljeta kod njih kao student,usavršavati jezik,stažirati i tak..

Ne škodi ti ništa da malo pogledaš na njihovoj stranici..pozz

Dodan: 11. 11. 2010 @11:29:31
almina
Gost

HITNO trebam vasu pomoc 

skoro prije par mjeseci dobila sam vizu za ameriku na 10 godina 

Moje pitanje jeste da li mogu zamjeniti pasos za ovaj biometriski posto sam iz Bosne i sta mi se desava stom vizom za Ameriku jeli neko imao slicnog iskustva 

Hvala vam puno

Dodan: 23. 11. 2010 @17:57:12
Sara
Registriran uporabnik

KAKO SI DOBILA VIZU NA 10 GODINA?????

Dodan: 23. 11. 2010 @18:16:51
Sara
Registriran uporabnik

DA LI JE NETKO UPOZNAT ZA GREEN CARD VIZOM,DA LI KADA SE PRIJAVITE ONI ZOVU NA VAŠ TELEFON I PRIČATE S NJIMA????

Dodan: 29. 11. 2010 @18:53:01
Messerschmitt
Gost

Pozdrav svima....

Ovako.... Profesionalni sam vatrogasac, svi znamo kakva je super situacija kod nas, i kak je lako dobit poso (da ziher), kaj će nama vatrogasci, pa nema posla za njih (pogledajte seriju "heroji među nama"), kod nas se necjeni taj drugi po redu najrizičniji posao, dok su oni u americi glavni mada fakeri...Uglavnom kaj ja sve trebam da bi otišo radit kao vatrogasac u tu faking ameriku. kakvu vizu, kakve papire, sve, sve kaj trebam.... Unaprijed hvala 

Dodan: 30. 11. 2010 @10:14:01
Date
Gost

Pitanje !!!

Kako dobiti radnu dozvolu za Ameriku ? Muž, ja i četverogodišnji sin bi išli u USA (muž i ja raditi ).

Dali je to uopće moguće? Mi nemamo tamo nikakve rodbine ni ništa, ali dosta nam je ove truleži kod nas i htjeli bi ići "živjeti američki san" .

HEEELLLPPP

Dodan: 06. 12. 2010 @17:55:35
student
Registriran uporabnik

Zanima me dali je nekome odbijena studentska visa za Ameriku ? Ja sam bila student u Americi i iako sam promjenila svoju visu J1 u F1 jos za vrijeme dok sam bila u Americi moja visa je u Hrvatskoj odbijena. Trebam savjet , kad mogu opet zatrazit visu ? Dali je netko imao slican problem . Hvala unaprijed 

Dodan: 07. 12. 2010 @21:48:20
domi
Gost

Dobra Vecer,

ja idem kao student 12.01.2011 u SAD. Dobio sam misto u San Diegu za faks i sada sam primjetio da mi putovnica izlazi u destom mjesecu 2011.

Kako sada mogu dobiti novu putovnicu za 2 tjedana??? Applicant Interview mi je prije bozica, samo neznam kako cu brzo dobiti putovnicu...

Molim vas pomozite mi da znam kako da to uradim. I jeli realno da mi odbiju vizu kao F-1 Student???

Sve dokumenti sam dobio od fakultete takoder od ambasade, samo neznam koliko dugo ce mi to trajati.....

Molim vas Brzo

Un abrazo

domi

Dodan: 08. 12. 2010 @11:46:13
irica
Gost

mislim da ti putovnica može biti gotova puno brže nego inaće ali moraš podnjeti zahtjev u Zg a ne u mjestu odakle si inaće.

Najbolje da nazoveš mup tamo gdje izdavaju putovnice i pitaš za pomoć,vjerujem da će ti sve obrazložiti kako što napraviti. pozz

Dodan: 08. 12. 2010 @12:18:25
irica
Gost

Pozdrav!

Najbolje Vam je da odete na web stranicu immigration.usa i da pogledate što toćno od zanimanja traže i koliko boduju ili samo pošaljite u pojedinu agenciju svoje papire za vizu(ne znam toćno koliko se to plaća) i čekajte obradu,samo obrada može trajati i do 2 god.

Moja prijateljica je poslala papire za Australiju,platila je negdje oko cca 200ak eura za tu "obradu" i znam da je rekla da može trajati obrada i do 2 god dok se ne dobije konaćan odgovor ali i na njihovoj imigracijskoj stranici ima ponude za zanimanja koja traže tako da se i tim putem možete aplicirati ako se nađete u tim uvjetima.

Postoje i agencije koje vam šalju tu obradu i kojoj zapravo plaćate proviziju što to rješava umjesto Vas.

Dodan: 27. 12. 2010 @17:17:42
Ivana
Gost

heyyyy,ja isto cu studirati u San Diegu,odlazim za ameriku 13.01,jel ti bilo tesko dobiti studentsku vizu,ja imam termin u ambasadi preksutra?!

Dodan: 28. 12. 2010 @14:40:00
irica
Gost

Ivana,

koliko imaš godina,koju godinu ideš studirati i preko kojeg programa?

tnx

Dodan: 30. 12. 2010 @13:03:36
joža
Gost

ja bih htio studirati u americi i tamo ostati živjeti... koja je procedura ako je to naravno močuče hahahaha

Dodan: 02. 01. 2011 @19:58:47
Ivana
Gost

Irica,imam 25 godina,i tek cu poceti,bila sam au pair 2 godine u San Diegu i odlucila tu studirati,upisala sam hotel menadment na communiy college,jesi ti u San Diegu?

Dodan: 02. 01. 2011 @20:13:10
Ivana
Gost

neidem preko nikakva agencije,i yesssssssss dobila sam vizu prije 2 dana!!!!!!!!!!!

Dodan: 03. 01. 2011 @19:52:32
Ivancica
Gost

Bok svima

ove godine bih išla prvi put u ameriku, išla bih preko ccusa agencije radit preko ljeta. budući da sam zadnja godina faxa a ostat će mi 4-5 ispita nadam se da neću imat nekih velikih problema s vizom što se toga tiče. no mene brine što sam čula da je intervju na engleskom i pomalo se plašim toga jer mi to nije jača strana iako nije da uopće ne znam engleski. možete li mi reć otprilike kakva pitanja postavljaju da se znam pripremit?

Dodan: 04. 01. 2011 @16:55:47
Tomislav
Gost

Čitam sve ove postove i nailazim na različita iskustva. Jedan sam od onih koji žele potpuno odseliti u Kanadu, a situacija je kod mene slijedeća.

Oženjen sam i imam malo dijete, u Kanadi (Calgary) mi živi otac, baka i tetka. Supruga ima visoko obrazovanje, a ja SSS, oboje radimo. Solidno govorimo i pišemo engleski, a imamo svoju kuću ovdje. Starosna dob mene i supruge je u prosjeku 30 god.

Otac, baka i tetka žele poslati garantno pismo.

Sada me zanima prema ovim crticama koje sam naveo i vašim saznanjima, kolike su šanse za dobivanje vize (spajanje obitelji)

Unaprijed hvala na odgovorima

Dodan: 04. 01. 2011 @20:00:01
martina
Gost
Dodan: 05. 01. 2011 @12:36:32
Ana
Gost

Imam jedno pitanje, vidim da vas dosta spominje da je potrebno imati potvdru sa banke da imaš dovoljno sredstava na računu. Što to točno znači? Koliko je to dovoljno?

Dodan: 05. 01. 2011 @13:13:13
martina
Gost

npr. za canadu treba imati min 2500 cad na ziro racunu (naravno u kunama ) ..to se smatra da bi ti kao trebao biti start ( za prvih misec dva)te ces pocet radit .. ok?

za usa neznan koliko tocno ide ..svaka drzava ima rukciju svotu u pitanju

Dodan: 05. 01. 2011 @15:58:23
la_la_la
Gost

Bok ljudi,

Trebam savjet. Ove godine ja i prijateljica po prvi puta planiramo put u ameriku(corpus christi),pa imam par pitanja sva naravno vezana za vizu.

1. imamo prijatelja koji tamo živi,pa nas zanima da li je bolje da kažemo da idemo kod njega ili  da uzmemo turističke vize?jel smo čule da postoji mogučnost  odbijanja vize zbog mogućeg ostanka tamo..ili tako nešto

2.ako uzmemo turističke vize,koja je caka s njima?

inače i ja i prijateljica imamo stalan radni odnos tako da mislim da nebi trebalo biti problem s vizama,ili?

Unaprijed zahvaljujem!

Dodan: 06. 01. 2011 @01:41:41
BARBARA
Gost

Plizzzzzzz neka mi neko odg......

Ja i nevjencani suprug planiramo ici u 5 mjesec u ameriku na 3 tjedna, kakve su sanse za dobit vizu ako:

on je redovan student gradevine i 5 godina, dakle diplomski mu je u to vrijeme, a ja sam izvanredni student ekonomije, ali imamo bebu od  godinu i 4 mjeseca koja bi ostala ovdje u HR sa bakom i djedom. E da, ja sam vec bila ima 4 godine u americi i uredno sam se vratila... Jel ovo sta imamo dovoljno?? Ja mislim da radi bebe koja ostaje je i vise nego dovoljno... pleaseeeee neka mi netko odg... tnx

Dodan: 06. 01. 2011 @09:13:10
Ivan
Gost
Dodan: 13. 01. 2011 @16:31:25
matija
Gost

Da li je problem dobiti vizu za ameriku ili englesku, ako smo imali prekršajnu prijavu za remećenje javnog reda i mira??

Dodan: 14. 01. 2011 @13:07:41
lutz
Gost

pa za englesku ti ne treba viza vise od kad !!!! ????

a za ameriku bi mogao biti veliki problem,ovisi koji status sada imas ?nezaposleni?,izvardeni?redovni student? i zapravo koliko redovni mislim na redovito davanje ispita ?

Dodan: 18. 01. 2011 @11:18:46
irica
Gost

@IVANA,nisam u San Diegu ali sam gledala pojedine programe za studiranje ili barem za usavršavanje engl.jezika pa me zanimalo kako si se ti upisala i tak..

ajd mi pošalješ svoj mail pa da te malo detaljnije ispitam ako ti nije problem!..thanks

Ja sam starija od tebe pa nažalost ne mogu iskoristiti program aupair :-((

Dodan: 22. 01. 2011 @19:38:29
gost
Gost

Pozz... Imam dva pitanja u vezi dobijanja vize za Ameriku:

1. Kako izgleda garntno pismo i šta treba pisati u njemu?

2. U vezi računa u banci: da li je to isto što i štedna knjižica i kako dobiti potvrdu?

Hvala!

Dodan: 27. 01. 2011 @22:59:29
elizabeta
Gost

treba ti potvrada da polažeš još ispite ako si redovan student, treba ti potvrda sa novcima u banci, možeš posudit stavit na banku podić potvrdu od banke i izvadit za 2 dana i vratit,treba ti pozvrda da radiš,i zadnju isplatnu listu,treba ti potvrda da si u stalnom radnom odnosu i da imaš pravo na godišnji..treba ti potvrda da si kupio povratnu kartu,ali pazi jer ako nedobiješ vizu sve karte nevraćaju..pitaj u agenciji -karta nije obavezna,dalje treba ti potvrda da posjeduješ nešta ..bar auto.

Dodan: 27. 01. 2011 @23:08:51
elizabeta
Gost

mislim da bi ju trebao dobit bez problema....sestru nemoj spominjat ,a u tom slućaju bi ti trebala potvrda o kupljenoj POVRATNOJ karti-pitaj u agenciju dali vraćaju novac ako se viza nedobije. Trebaš imat potvrdu pd banke da imaš neki novac -ako nemaš posudi ,stavi na banku,izvadi potvrdu,i poslije 2 dana izvadiš i vratiš novac,potvrda da posjeduješ auto ili tako nešta ako imaš stan onda to...potvrda od poslodavca da si u stalnom radnom odnosu ,prosjek plaće i zadna platan lista...i vjerojatno potvrda o plaćenom hotelu u kojem ćeš odsjest...i to je to

Dodan: 29. 01. 2011 @22:26:10
Marinela
Registriran uporabnik

Pozdrav!

Planiram s frendicama ovo ljeto radit u SAD, i uglavnom smo više manje saznale proceduru.., sad je velik posao pred nama za pronaći posao i obaviti sve potrebno.. No, ja ne znam najbolje engleski jezik.. A čula sam da na razgovoru za vizu treba s njima razgovarati na engleskom.. Naravno, naučit ću ono osnovno da znam odgovorit kad me pitaju... Zanima me, kako je vama koji ste dobili vizu izgledao taj razgovor? Koja pitanja su vam postavljali? Jeste dugo s njima razgovarali?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru..

Dodan: 01. 02. 2011 @13:58:42
valentina
Gost

Ljudi sve koje su odbili trebaju biti uporni ja sam prije 2 godine trebala ici studirati tamo i naravno odbile me bio je ponedjeljak, otisla tamo u srijedu opet me odbili 3 puta je bila sreća i to u petak 3 dana u jednom tjednu sam ja bila kod njih i stalno nosila neki dokaz da necu ostati!!!

Dodan: 01. 02. 2011 @14:42:28
davor
Gost

Provjerite ako vas odbiju koji je period koji morate cekati, kolko ja znam to je 6mj, sumljam da se promijenilo. al cisto da ne idete bez veze opet u bunker

Dodan: 05. 02. 2011 @14:14:49
1950
Gost

Kaže mi danas neko ukoliko posjeduješ biometrijsku putovnicu da ti ne treba viza....Zna li neko koliko ima istine u tome?

Hvala!

Dodan: 06. 02. 2011 @23:23:43
Darko
Gost

Treba ti viza.

Dodan: 07. 02. 2011 @15:00:38
davor
Gost

to bi bilo super sa obzirom koliko kosta

nazalost viza je i dalje potrebna, samo cemo jednog dana kada nam i ukinu vize, moci samo sa biometrijskom, no do tada, mislim da cemo je svi i imamo.

Dodan: 07. 02. 2011 @16:11:09
bubina
Gost

Može li mi netko pomoći sa vizom?šta sve trebam napraviti,nezaposlena sam i dobit cu garantno pismo od prijateljice iz amerike.neznam odakle počet,znam da treba slika i da treba neku prijavnicu ispuniti..isla bi na 10dana,dali moram imati određenu svotu na računu i koliko?kako zakazati termin za razgovor i dali je na engleskom?       Kakve dokumente moram imati sve,da li moram kupiti kartu prije?i jeli tako teško dobiti vizu kao što svi govore..ako sam nezaposlena kako ih uvjeriti da ču se vratitii da nenamjeravam ostat u državi hvala....

Dodan: 07. 02. 2011 @19:12:25
HRV
Gost

sta je s tom slikom za vizu, nikako da mi prihvati za taj formular.

jel trebam otici kod prof. fotografa?

Dodan: 09. 02. 2011 @16:20:24
jojo
Gost

Garantno pismo SE NIKADA ne preporučuje, može samo odmoći!

Znači tamo ti netko može biti podrška dok se ne adaptiraš, drugim riječima, potencijalni si useljenik, upravo tako.

I ja bi ti odbio vizu s garantnim pismom.

Dodan: 10. 02. 2011 @14:30:55
davor
Gost

pa jesi potencijalni useljenik, ali ti si zaboravio da se ipak radi o USA, te da ako ti viza istekne, nije da neznaju tko "garantira" za tebe, a ta osoba je duzna "garantirati" za tebe. tako da bi te vrlo brzo pronasli

Dodan: 01. 03. 2011 @15:32:51
Ivo
Gost

pozdrav svima.

sto se tice garantnog pisma., obitelji u Americi moram reci da mi naprave to garantno pismo .. kako to izgleda, jel to neki posebni dokumenat koji moraju ovjerit kod javnog biljeznika ili sta, kako aaaaa ?

te nakon to sto napreve salju mi original na adresu ovdje u HR .. right ?

Dodan: 16. 03. 2011 @04:01:31
M
Gost

dobio garantno pismo u kojem piše kod koga idem, adresa , razlog posjeta , kolika su mu primanja , što posjeduje i da sa svime time garantira da ću napustiti ameriku u zadanom roku.

imao sam i vlasnički list kuće od 400tinjak kvadrata , nezašposlen za stalno ali radim honorarno u turizmu i  ljeti kao vatrogasac po cijeloj dalmaciji.............odbili me

Dodan: 16. 03. 2011 @08:27:10
I
Gost

Bila sam prije tri tjedna na razgovoru i dobila vizu na 10 godina bez ikakvih problema, a nemam ništa od nekretnina, auta....

Dodan: 19. 03. 2011 @23:10:21
1
Gost

kako???????

Dodan: 21. 03. 2011 @08:50:18
I
Gost

Nemam pojma kako. To se još dan danas i sama pitam. Kad sam čitala forum mislila sam da uopće neću dobit vizu. Imam posao na neodređeno, stavila nešto love na račun, kupila povratnu kartu i dobila garantno pismo. I to je to.

Dodan: 22. 03. 2011 @02:06:17
1
Gost

hm,

imam garantno , suvlasnik kuće ( pola ) od preko 400 m2 , nemam račun i radim sezonski , čak sam radio prošlo ljeto kao vatrogasac po otocima - dakle za državnu firmu , i odbilo me .

pitao me agent tamo koliko namjeravam ostati a ja se smotao i rekao - par mjeseci .  to je bio početak mog kraja izgleda .  ovo sa poslom nema baš previše  veze činimi se .

uglavnom idem probati ponovno po drugi puta .

Dodan: 22. 03. 2011 @13:32:14
nsb2104
Registriran uporabnik

Pitanje:

Nakon srednje obrazovala sam se dopisno, (u 1 godini), za rad u turizmu, prvenstveno sve vezano za putnicki saobracaj: putnicke agencije, organizatori putovanja, rent-a-car agencije, zracni, zeljeznicki, autobuski, brodski turizam itd. Osim besprijekornog engleskog, aktivno govorim jos 2 svjetska jezika (medu njima spanjolski), i treci pasivno. Zna li netko postoji li nacin za dobivanje bilo kakve vrste radne vize za SAD za nekoga s mojim profilom?

Hvala unaprijed!

Dodan: 30. 03. 2011 @11:48:12
lala
Gost

evo dragi svi, da podijelim i svoje iskustvo. bila sam danas u ambasadi, i sve je islo preeesuper ne kuzim zasto svi dizu toliku paniku oko toga, ekipa tamo je zakon, svi su opusteni i mozes normalno razgovarat

dodes tamo, doneses sve i to je to

popricas malo sa simpa likom i sve super

uistinu ne kuzim zasto se toliko "boje" i sl....

tako da savjet svima: bez straha

Dodan: 31. 03. 2011 @03:15:30
elvis
Registriran uporabnik

Pozdrav!Ja sam iz BiH cuo sam od nekih ljudi da je moguce otici u Ameriku i dobiti radne papire na 10 godina s tim da ti neko iz Amerike posalje garanciju a proces za dobijanje radnih papira traje 21 dan.Da li neko zna ista o tome i jeli to istina.Ja imam zenu i malo dijete i ako ne uspijem negdje otici za koji mjesec mi ovdje necemo imati niti dijetu mlijeko da kupimo!Molim vas ako neko nesto zna o tome pomagajte!!

Dodan: 31. 03. 2011 @16:30:56
nedozg
Registriran uporabnik
@nsb2104 - s takvim profilom vrlo lako možeš nać posao na američkim kruzerima na recepciji, gift shopovima i slično.

Plaće na tim brodovima su ti na toj poziciji od oko 1500 - 2500 dolara.

Ugovori su ti od 6 i 8 mjeseci.. radi se svaki dan, od 8-10 sati.
Na brodu ti je plaćeno SVE. Znači i hrana i piće i režije i sve ostalo šta zamišljaš..

Imaš na internetu malo više o tome al ako te zanima javi pa ću ti pomoć..
jk
Dodan: 31. 03. 2011 @21:52:38
đelo
Registriran uporabnik

pozdrav ljudi da vas pitam nešto u vezi vize za ameriku u koliko sam ja čuo više ne treba viza za ameriku je li istina?

Dodan: 01. 04. 2011 @02:18:35
1
Gost

nazalost - nije istina

Dodan: 02. 04. 2011 @20:30:59
vizica
Gost

ja bi isao u ameriku po work and travel programu,znaci tri mjeseca...kad sam bio glupi tinejder imao sam prekrsajnu prijavu radi manje krađee,al ne znam jel su zapisali u dosje s obzirom da mi je to bio prvi i izadnj i da sam bio maloljetan,i da mi je obitelj sredena....sad sam redoviti student spadam u 10% najboljih,sve ispite dajem u roku,nijedan jos nisam ostavio za sljedecu god..prosjek mi je 4.8 za dvi godine

dali znate dali bi trebao dobit vizu za ta tri work and travel mjeseca..nakon toga se ne namjeravam tamo uopce vise vracat..ovo mi je jedinstvena prilika da mogu rec da sam obisao ameriku

MOLIM VAS MI ODGOVORITE TOTALNO SAM U STRAHU OD ODBIJANJA VIZE

Dodan: 04. 04. 2011 @09:47:41
nedozg
Registriran uporabnik

nemaš se zašto bojati.. glavno je da si student, da si redovit, da znaš engleski i imaš dobre razloge za vratit se u hrvatsku, a to je dosta za dobivanje vize.

makar se nikad nezna, jer možda se konzul baš taj dan ustao na krivu nogu..

ali nebi trebalo bit problema, jer, bilo je i gorih slučajeva (čitaj: posebnih slučajeva) pa su ljudi odlazili..

Dodan: 04. 04. 2011 @11:46:21
nsb2104
Gost

nedozg - Razmisljala sam o kruzerima, divna mogucnost. Samo, ja imam dijete od skoro 3 godine, koje se ne bi trebalo odvajati od mene. Postoji li neko rjesenje na kruzerima po tom pitanju? Ako ne, je li ti poznata, (ili bilo kome tko procita ovu poruku), bilo kakva druga mogucnost rada u SAD-u za roditelje koji bi poveli djecu sa sobom, a mog profila - osim dv lottery, u kojoj sudjelujem zajedno s muzem, i family sponsorship? Dodajem i to da sam u procesu prekvalifikacije za kuhara, a zavrsavam za nepuna 3 mjeseca.

Dodan: 04. 04. 2011 @12:59:00
nedozg
Registriran uporabnik
Glasova: 1

hmm..teško!

uvijek možeš poslati mail agencijama koje zapošljavaju na nekom od kruzera pa će ti oni dati stručno mišljenje..

moje mišljenje je da je to na kruzeru teško izvedivo.

možda postoji mogućnost da platiš osobama koje se bave bejbisitingom na brodu da čuvaju i tvoje, ali zaista teško..

kruz kompanijama sigurno nije u interesu zaposliti nekoga tko ima djete i to još tako malo.. ali kažem, probaj kontaktirati agencije direktno i upitaj ih!!

od ostalih vrsta poslova, odnosno vrsta zaposlenja, nisam čuo ni za jednu gdje su ljudi sa djecom odlazili tek tako lako u SAD raditi.

DV lottery je jedna od prilika, ali nemora biti i jedina.

uvijek možeš slati mailove na bezbroj email adresa američkih poslodavaca sa životopisom i nadati se da će ti neki od njih ponuditi posao, samo i to je vrlo malo moguće jer morala bi imati neke super predispozicije da bi te čovjek zaposlio umjesto svog nekog amerikanca..

ali, nada umire zadnja

VIZA ZA AMERIKU
Dodan: 05. 04. 2011 @16:15:48
gost
Gost

ljudi pozdrav!

imam jedno pitanje, iako vam je vjerovatno vec dosta ovakvih

kako mora garantno pismo izgledati i da li ima neki poseban formular za to? da li se mora u SAD-u ovjeriti kod javnog biljeznika?

istrazujem zadnjih par dana to sve, ali sam nasao milijun razlicitih formulara i informacija.

pa eto, ako netko ima "100%-tnu" informaciju...

HVALA!!!!!

Dodan: 06. 04. 2011 @00:30:05
nsb2104
Gost

Hvala, nedozg 

Dodan: 06. 04. 2011 @03:56:29
rocky
Gost

nasloviti garantno na ambasadu- ambasadora ( pretpostavljam u zg ? ) Podatci osobe koja garantira za tebe , tvoji podatci .u mom slučaju tekst je glasio - ja xx iz xx vlasnik nekretnine bla bla ... sa godišnjim primanjima od xxxx $ pozivam u posjet xx na ? mjeseci. financirat ću troškove boravka ovdje u US , moguću medicinsku pomoć , omogućiti boravak u mojoj kući i ovim pismom i svojom imovinom garantiram da će xx napustiti US u roku trajanja odobrenog boravka . Ovjeriti kod bilježnika obavezno. Košta nekih 20tak dolara samo.

sretno

Dodan: 08. 04. 2011 @09:59:10
Lena
Gost

Moja mama nije imala nikakvo garantno pismo jer na stranici veleposlanstva piše da je potrebno imati garantno pismo ILI dokaz o sredstvima kojima će se financirati. Ja san u banci dobila potvrdu o svojin sredstvima na računu (ona ima nisku mirovinu) i ona je dobila vizu bez ikakvih problema. (To je bilo u listopadu 2010.)

Što se tiče mene, kad san se prvi put prijavljivala za turističku vizu (u studenom 2006.), imala san i garantno pismo i dokaz o sredstvima na računu, međutin posao na određeno, neudana, i ne posjedujen nekretninu i nikakvi kredit i opet san dobila vizu bez problema, na 6 miseci, i još mi je bila spremna isti dan, iako su u to vrime već počeli izdavati vize tek sljedeći dan. Kad san se sljedeći put išla prijavit za turističku vizu (u rujnu 2008.), i dalje san bila zaposlena na određeno i opet san dobila vizu bez problema, konzul me je samo pita kolika mi je plaća, a ostalo smo razgovarali k'o dva poznanika.

Doduše moran spomenit da san ja sujelovala u programu CCUSA, 4 lita za redon (2002.-2005.), pa je možda i to imalo nekakvog utjecaja.

Dodan: 25. 04. 2011 @16:56:51
la_la_la
Gost

hej ljudi,,evo ja neki dan dobila vizu,turističku,,,

bez ikakvih problema,skupila papire(nevažno na kojem jeziku napisani,ionako su samo nabrzinu prozujali po papirima), postavili su mi tri pitanja di ideš,s kim,i zašto..i to je bilo to... ovo kaj ljudi pričaju po forumima...koma..ne vjerujte,to su gluposti...bez straha samo naprijed )))

Dodan: 02. 05. 2011 @07:29:35
petar2217
Gost

Bok svima,

zamolio bih za informacije u svezi izdavanja vize.inace radim na cruiserima 8-9 godina i vec sam vadio C1D vizu kao i B1B2.Zadnji put sam dobio oba dvije na 5 godina.U meduvremenu sam kazneno osuden i doibio uvjetnu kaznu od 2 godine koja je istekla ali dosje postoji,Da li cu imati problema kod dobijanja nove vize i sto navesti u prijavi.Inace kazna je bika za sprijecavanje sluzbene osobe u obavljanju duznosti.

hvala

Dodan: 05. 05. 2011 @13:20:48
jaja
Gost

Bok irice! ja imam želju studirati u SAD-u! volio bi ako je moguce da se cujemo privat da mi kazes svoje iskustvo, bio bih ti uvelike zahvalan

moj mail je: navigoweb@yahoo.com

Dodan: 11. 05. 2011 @23:20:34
Saky
Gost

Hej I,

Molim te možeš li mi poslati svoj mail na sabo2003@gmail.com da te mogu privatno pitati o vizi za SAD, obzirom da imam namjeru otići tamo za par mjeseci. Hvala unaprijed, Saky

Dodan: 11. 05. 2011 @23:26:24
Saky
Gost

Lala na koliko dugo su ti odobrili vizu??? Hvala

Dodan: 18. 05. 2011 @12:14:33
bubi
Gost

pozdrav, idem u kanadu, preko bhv na godinu dana, dobit cu radnu vizu,pa planiram zatraziti turisticku vizu za ameriku, da li ce mi to pomoci ili odmoci ako im spomenem kanadsku vizu tamo u ambasadi?

Dodan: 18. 05. 2011 @15:22:00
davor
Gost

na formi za prijavu i tako moras napisati ako imas neku od aktivnih viza i zemlje koje si posjetio zadnjih 10g tako da ce to oni vec znati

Dodan: 24. 05. 2011 @01:37:11
Keyla
Gost

Dragi moji eto pišem Vam iz New Yorka - prije nego sam uopće zatražila visu za Usa isto aam čitala na forumu svakakva iskustva i mogu reći da me dosta Vaših informacija obeshrabrilo i preplašilo, ali nisam se dala smesti i zatražila sam svoju turističku visu u Zg koja mi je BEZ IKAKVIH problema bila odobrena. Svi su mi govorili pošto imam 29 god  nisam student i neudana sam da će mi teško odobriti visu. Svu proceduru popunjavanja pormulara američke ambasde morate napraviti on line na njihovoj stranici pa rezervirate datum i vrijeme za mogući intervju (on line ćete vidjeti sve dane koji su im ostali slobodni) te uplatiti 800,00 kn na njihov račun (bez obzira dal će vam odobriti visu ili ne) te pripremiti svu papirologiju sa posebnom slikom za visu te putovnicu - to sve nosite sa sobom u ambasadu koja je u Buzinu..Provjerite kada vam ističe putovnica jer visa se sad inače izdaje na par godina i ponekad će putovnica isteći prije nego što istekne datum za visu - tako da je nekad najbolje napraviti i novu putovnicu (sad biometrijusku) i onda ići po visu. Ja sam tražila visu sa starom putovnicom i dobila visu u 9.mj 2010.god a putovnica mi je trebala isteći u 3.mj 2011. tako da sam napravila  sad biometrijsku, ali  na putovanje moram nositi i staru putovnicu jer je visa u njoj. Za sve one koji pitaju za GARANTNO PISMO - ja sam imala garantno pismo od prijatelja (Amerikanca) koji tvrdi da ću biti kod njega na toj i toj adresi i nije pominjao nikakve svoje prihode niti je pismo ovjereno kod bilježnika - napisano je na kompjuter u wordu i ima elektornski potpis pa sam ga preko maila isprintala i nosila u ambasadu. Uz garantno pismo imala sam službeno pismo od firme da sam stalno zaposlena (tada sam radila godinu i par mje u toj firmi) te koja mi je visina primanja, nisam imala nikakve papire o bilo kakvim nekretninama ali sam priložila papire od 2 računa ušteđevine iz banke.. Kada sam došla na razgovor u Buzin razgovor je bio na engleskom ali ako netko priča samo hrvatski nema problema jer svi tamo znaju i hrvatski - međutim inzenadilo me da se razgovori vode tako reći na hodniku pa možeš čuti sve razgovore prije nego dođeš i ti na red - tako da sam čula tamo da svima koji su došli  NEZAPOSLENI odbili su  im izdati visu (taj dan).. Moj razgovor je trajao kojih 2 minute i službenik je stvarno bio jako ljubazan i rekla sam da idem na godišnji odmor. Od tad sam već 2 puta bila u N.Yorku. Ali iako Vam je turistička visa na par godina - možete ostati u Usa samo toliko kolko vam odredi službenik na Usa aerodromu - meni su oba puta dali da ostanem 6 mj i to sve stave u putovnicu - datum ulaska u zemlju i zadani datum odlaska iz zemlje (nije preporučljivo da se igrate oko datuma tj. da ostanete nakon zadanog datuma jer tada više NIKADA nećete ući u Usa).. Eto nadam se da sam barem nekome malo pomogla..Ako imate bilo kakvih pitanje stojim na raspologanju..

Dodan: 24. 05. 2011 @15:09:39
nikolina
Gost

..koliko koštaju vize za ameriku??

Dodan: 25. 05. 2011 @11:49:32
stella
Gost

pozdrav, iznos koji trebas uplatiti je 742,00kn, ja sam neki dan uplaćivala, u biti ti oni sve znaju u Zagrebačkoj banci, samo kažeš da uplaćuješ za američku vizu

Dodan: 27. 05. 2011 @05:05:05
2cb6c32131
Registriran uporabnik

pozdrav! turistička viza mi je bila odobrena 2 puta .... 5 puta sam odlazila kod sestre na odmor u Ameriku i uredno se vraćala. Ali tada sam bila učenica,jedno vrijeme studentica. Sada nisam nijedno od toga (odustala sam od studija) a viza mi je istekla . planiram u devetom mjesecu ponovno u ameriku, i moram ići po novu vizu. zanima me objektivno mišljenje kolike su šanse da mi sada odbiju vizu, budući da nemam nikakav posao, i ne studiram. sestra mi je poslala garantno pismo, imam nekretnine na svom imenu i to bi bilo to.? ide li mi u prilog što su mi već izdali prije par godina, ili to nikakve veze nema? Hvala, lijepii pozdrav

Dodan: 30. 05. 2011 @19:07:08
123pali
Registriran uporabnik

Zdravo Bubi, daj mi reci koliko ti je trebalo vremeno da sredis sve papire, dali su ti ponudili kakav posao i u kojem sektoru, i koliko love to trazi...fala...moj email je gt1975@live.com

Dodan: 31. 05. 2011 @09:46:08
nedozg
Gost

Treba ti cca nekih tjedan dana.. ugl ovisi kada ces si dogovorit razgovor kod konzula..
On ti ne nudi nikakav posao!! Samo ti eventualno odobri vizu i nabije nogom u dupe

Dodan: 31. 05. 2011 @10:43:38
123pali
Registriran uporabnik

Razumio sam, znaci gore do posla "od vrata do vrata" a u najgorem slucaju i pranje zahoda dok ne nadjes odgovarajuci posao za novo-nastalu situaciju, a na koji grad odredjeno mislis da su to tvoja zlatna vrata

Dodan: 01. 06. 2011 @10:21:55
nedozg
Gost

Kolko sam skužio, ti tražiš posao u Americi..

Moraš znat da nisi jedini te da istu stvar svaki dan traži preko milijun ljudi..

Za dobit ponudu za posao, koja ti je

jedan od uvjeta za dobivanje RADNE VIZE, moraš bit bolji od drugih, a ako misliš radit tako neki posao rađe ostani u Europi..

čak i ako inaš završen fax, to ti tamo ne vrjedi ništa jer ne priznaju naše diplome.

Ali vrijedi pokušati.. šalji mailove sa životopisom na tisuće mail adresa poslodavaca koji bi te MOŽDA zaposlili, i možda ti se posreći pa

nekom crncu u New Yorku baš treba neki čistač koji bi radio i za 3 dolara po satu ( što je drek od satnice)

et ti je je da ako ćeš već slat mailove sa zamolbom za posao i životopisom, šalješ u neke ''manje'' gradove, nešto tipa Ocean City ili Atlantic City..

Sretno rođo!

viza
Dodan: 01. 06. 2011 @17:08:15
stella
Gost

Pozdrav ljudi, evo da i ja podijelim svoje iskustvo u vezi americke vize. Decko i ja samo danas bili i odobrena nam je viza. Nije uopce bilo nikakvih problema. Cekali smo nekih sat vremena da dodemo na red jer je bilo dosta ljudi, ali razgovor je prosao ok. Moze se razgovarati i na hrvatskom, mene su barem pitali moze li na engleskom ili hrvatskom. Pitali su nas jos nekoliko pitanja npr. gdje idemo, kod koga, sta studiramo, koliko ispita imamo i kako ide fax, uglavnom ne duze od 5 minuta no sve ovisi neki su bili i nesto duze od nas. Uglavnom bez panike, nije tako strasno, kazete ono sto vas pitaju i mislim da nebi trebalo biti problema. Eto toliko, sretno vam svima !

Dodan: 03. 06. 2011 @15:56:05
123pali
Registriran uporabnik

Svi smo sretni zbog vas Stella, pocnite da trazite posao prvog dana jer "lijepa nasa" je tek dotakla prvo dno, a ima ih 9 (slicno kao u Dante-u). Lako moguce, kad se vratis (nedobog!!!), da Pleso pripada juzno-koreancima... Nego, zelimo vam brz prolazak "Immigration&Custom Authorities Check-ing Pointa" i dostavljenu prtljagu. Sretno...  

Dodan: 07. 06. 2011 @13:16:56
stella
Gost

hvala puno ! hehe ja se nadam da nece valjda sve otici kvragu, valjda se i nama osmiješi sreća pa se stanje barem malo popravi i krene na bolje :-)

Dodan: 08. 06. 2011 @08:55:20
pliz,pliz
Gost

moj decko ide za par dana raditi u L.A. Išla bi kod njega na dva tri mjeseca. Ja studiram, na 5. godini sam, sve u roku, odlične ocijene, ostao mi je 1 ispit i diplomski. valjda bi mogla dobiti turističku, daj boze bar to.

zapravo zanima me da li bi mogla dobiti studentsku vizu J1 (za privremeni rad, sezonski poslovi) odnosno da li bi mogla otici tamo i traziti posao ili vec unaprijed treba imati dogovoren posao, pa tek onda zatražiti J1 vizu?

Dodan: 08. 06. 2011 @20:13:40
123pali
Registriran uporabnik

Zavrsite fakultet, s najboljim mogucim uspjehom, upisite doktorat u LA, u medjuvremenu si nadjete prvi posao, naravno u vasoj branshi i zatrazite J1, zaradite puno novaca i sjetite se mene. Sretno. 

VIZA ZA AMERIKU
Dodan: 13. 06. 2011 @11:23:48
slavko
Registriran uporabnik
Dodan: 13. 06. 2011 @11:43:13
slavko
Registriran uporabnik

Dobar dan ljudi )

Imam 'malu' problemcinu!!

Dijete mi se je rodilo u Usa,tocnije Chicagu,prije 2 dana,ja sam zajedno sa svojom zenom,koja je Hrvatica,ali sa Americkim drzavljanstvom,podnio prosle godine aplikaciju za dolazak u Usa,tocnije permanently vizu.Do danas nisam dobio nikakvu povratnu informaciju u vezi toga,kao niti moja zena.Pisao sam ambasadi tu u Hrvatskoj,ali oni mi nemogu pomoci nista,jer su papiri podneseni u Chicagu.Sad me interesira sljedece:1.Ako uzmem turisticku vizu,po nekim informacijama gubim to jest ponistava se automatski aplikacija koju sam aplicirao.Neznam da li je to tocno?Ima li itko saznanja o takvom postupku?Da li je to istina,da se ponistava prethodna aplikacija?2.Da li ima itko saznanja koliko traje procedura za izdavanje permanently vize,jer ja sa svoju vec trebao dobiti,a nisam dobio ne samo vizu,vec nisam dobio niti jednu informaciju sto se tice mog pokretanja te vize.(koja je naravno placena u chicagu).

Ako mi tko moze pomoci i odgovoriti na ove moje 'male'probleme.Hvala unaprijed.

Dodan: 14. 06. 2011 @16:53:30
amelija
Gost

sretno na dobitku bebeja planiram sa momkom ici u floridu kod brata i sestre,da li neko zna mogu li oni poslati i mom momku vizu iako nemamo isto prezime, meni vjerojatno mogu,ali sto se tice mog decka nisam sigurnahvala unaprijed

Dodan: 19. 06. 2011 @22:45:16
elizabeta
Gost

dan ti je odprilike 100 $ pa raćunaj koliko

Dodan: 19. 06. 2011 @22:45:36
elizabeta
Gost

dan ti je odprilike 100 $ pa raćunaj koliko

Dodan: 29. 06. 2011 @17:23:31
VV
Gost

Turističku vizu za Ameriku sam dobila i iskoristila ove godine, od ožujka do lipnja. Da li treba proći određeni period kad bih ja mogla ponovo predati zahtjev za novu vizu?? Isto bih turističku. Ako netko zna nek me prosvjetli Hvala.

Dodan: 29. 06. 2011 @22:53:14
maja
Gost

Ljudi bok!Imam problem i to velik. Ja i moj dečko državljani smo republike hrvatske ali momentalno živimo u italiji, točnije u Udinama. Ja studiram i imam studenske papire, a on radi u jednoj firmi i ima trajnu dozvolu boravka. Odlučili smo da se vjenčamo i to u New Yorku. Kada sam se obratila američkoj ambasadi u zagrebu u vezi vize, rekli su mi da s obzirom na našu situaciju, obitavanje u inozemstvu, mog studija i njegovog posla, da zatražimo vizu na američkom konzulatu u Milanu. Upravo sam to učinila; danas sam ispunila internet obrazac, zatražila sastanak, a kad ono sve im je bookirano do 18/08, a mi bi trebali krenuti za New York devet dana poslije, 27/08. J....., pomislih, pa zatražila sam ju dva mjeseca prije što i savjetuju na internetskoj stranici! Da nekažem da sam dušu dala za to vjenčanje, organizacija, ideja, fotograf, stvarno sam se potrudila da nase vjenčanje koje bi se trebalo održati 30/08 u matičnom na Manhattenu bude sjajno i cool što i priliči samoj destinaciji. Što da radim?Milanska ambasada ne izdaje vize sljedeci dan vec se na njih čeka i po mjesec dana, možda i duže i upravo u tome jest problem. Nikako ih se nemože kontaktirati, a da nekažem da se nisu udostojili uopce mi odgovoriti na mail koji sam im poslala jos prije mjesec dana. Sada momentalno razmišljam da kontaktiram ponovno ambasadu u Zagrebu i zamolim ih da učine iznimku i ipak nas prime (uz priloženje svih traženih dokumenata na talijanskom jeziku). Ipak se radi o vjenčanju...Šta kažete?I koje su nam šanse? Neutješna mlada

Dodan: 30. 06. 2011 @09:49:14
znam
Gost

Ma samo ti zovi ponovo ove u Zagreb.. vjerujem da će konzul shvatit situaciju ako napišeš neki lijepi mail

Ovi digići su uvjek bili posebni...

Btw sretno mladenci!!

Dodan: 07. 07. 2011 @00:56:56
dana gordon
Registriran uporabnik

je li ima kakve veze, tj nedostatak ili minus to kaj sam izvanredni student?

Dodan: 07. 07. 2011 @10:30:23
znam
Gost

nema

Dodan: 13. 07. 2011 @19:47:28
dubravko
Gost

imam 33 godine i turisticku vizu sam dobio bez problema,morao sam da donesem garantno pismo i papir kolika mi je bila placa zadjnja 3mj. i koliko dugo radim u firmi. nisaam ozenjen i to sam rijesio sve za 20 dana u zg viza mi vrijedi 6mj

Dodan: 13. 07. 2011 @19:49:29
dubravko
Gost

imam 33 godine i turisticku vizu sam dobio bez problema,morao sam da donesem garantno pismo i papir kolika mi je bila placa zadjnja 3mj. i koliko dugo radim u firmi. nisaam ozenjen i to sam rijesio sve za 20 dana u zg viza mi vrijedi 6mj

Dodan: 13. 07. 2011 @19:50:18
dubravko
Gost

Dodan: 13. 07. 2011 @19:50:18
dubravko
Gost

Dodan: 15. 07. 2011 @03:57:06
josko
Gost

pozdrav svima ,evo da dam svoje iskustvo sa zahtjevom za vizu,bio na razgovoru 07 07 2011,od papira ponio ugovor o radu (stalno zaposlen) ,imao nesto ustedjevine na banci (par tisuca) i garanto pismo od rodjaka kod kojih idem u New York...razgovor je trajao 2min i to sam jos imao izbor dali da pricam na eng ili hrvatskom jeziku na sto sam naravno odabrao nas jezik....rezime svega je taj da sam dobio vizu na 10 godina   ....mislim da su kljucne stvari za vizu : posao,ako se ima sta od nekretnina i garanto pismo sretno svima koji idu po vizu

Dodan: 15. 07. 2011 @03:57:14
josko
Gost

pozdrav svima ,evo da dam svoje iskustvo sa zahtjevom za vizu,bio na razgovoru 07 07 2011,od papira ponio ugovor o radu (stalno zaposlen) ,imao nesto ustedjevine na banci (par tisuca) i garanto pismo od rodjaka kod kojih idem u New York...razgovor je trajao 2min i to sam jos imao izbor dali da pricam na eng ili hrvatskom jeziku na sto sam naravno odabrao nas jezik....rezime svega je taj da sam dobio vizu na 10 godina   ....mislim da su kljucne stvari za vizu : posao,ako se ima sta od nekretnina i garanto pismo sretno svima koji idu po vizu

Dodan: 25. 07. 2011 @18:33:50
Mia
Gost

Bok, ja i dvije prijateljice planiramo za doček nove godine ići u new york, studentice smo 2.godine. Šta mislite kolike su nam šanse da dobijemo vizu i šta sve i kad trebamo predati. Također, jedna od nas živi u BiH ali ima putovnicu i dobovnicu Hrvatsku, hoće li to predstavljati ikakav problem? Help please! Hvala!

Dodan: 27. 07. 2011 @16:32:13
znam
Gost

Šanse su vam velike, pogotovo ako ste redovne studentice.

Ako niste, onda bi morale između ostalog predati i neke dodatne papire, tipa garantno pismo ( ako ga imate ), izvadak iz banke o stanju love na računu..

A ovako bi Vam trebala potvrda od faxa da ste redovne stud. , index, povratna karta, možda rezervacija od hotela/hostela.. Pitat će vas šta planirate posjetiti tamo, malo vas pitat o faxu i to je to..
Studenti većinom dobivaju vizu bez problema..

Dodan: 01. 08. 2011 @11:23:37
issa
Gost

poštovani, MI SMO REGISTRIRANA AGENCIJA u Zagrebu koja ispinjava zahtjeve za USA VIZE i dogovara termine u Ambasadi. Što se tiče vaše, akako vi zovete permanentne vize, postupak je slijedeći: vaša supruga koja je američka državljanka MORA uložiti peticiju za vašu useljeničku vizu u najbližem Immigration Offfic-u.

Dodan: 01. 08. 2011 @11:34:12
issa
Gost
Dodan: 01. 08. 2011 @11:34:31
issa
Gost
Ako želite da vam mi dogoovrimo termin za vizu u AMBASADI SAD-a i elektronski ispunimo formaulare za vizu, slobodno pošaljite upit na e-mail adresu: gitamar@net.hr , ili na broj telefona: 091 796 4 795.
Dodan: 01. 08. 2011 @14:16:48
điz
Gost

mislim da ljudi sami mogu dogovoriti termin u ambasadi, štoviše izabrati i sam datum, isto tako mogu sami ispuniti obrazce onlina na službenim stranicama ambasade...zanima me koliko košta ta Vaša usluga?

Dodan: 02. 08. 2011 @17:48:25
Rea
Gost

Koliko prije putovanja mogu otići na razgovor za vizu?

Dodan: 06. 08. 2011 @08:17:00
America
Registriran uporabnik

Help!

Naime već sam se jednom prijavila za vizu i bila sam odbijena. Imala sam sve potrebne dokumente, potvrdu od faksa da sam redovni student, garantno pismo od rođaka, plus sam imala dosta ušteševine na računu i sve sam to priložila, ali službenik me je odbio. Zasto, ne znam.

Naime ove godine bih htjela ponovo, međutim kakva je situacija s magisterijom mi, mislim da cu od njega odustat tako da necu biti student. Mislim se prijavit preko CCUSA za rad u kampu preko ljeta kao camp counselor, jer ne moraš biti student i dobila bi vizu jedino tako. Međutim mene zanima da li je itko sudjelovao u tom programu i kakvi su mu dojmovi. Nije mi bitno sta cu se naradit dva miseca, nego je štos sto placa nije velika, pa me zanima da li će to što zaradim biti dovoljno da pokrijem troškove za 30 dana slobodnog putovanja po Americi. Ili netko tko je opcenito bio zanima me koliko je otprilike dovoljno novca da mjesec dana putujes okolo.  Jer ne bih da mi se dogodi da u pola puta ostanem bez novaca. i ako je netko bio kakvi su mu dojmovi

Dodan: 14. 08. 2011 @23:34:43
Bube
Gost

Pozdrav svima, evo moja situacija pa ako me mozete savjetovati. Decko mi studira u Americi, Kansas, i planiram ici kod njega ovu zimu. Kako da se najbolje organiziram, kad da idem napraviti vizu i sta da sve ponesem sa sobom, koje dokumente, papire i to? Koliko kosta viza? Za koju da se vizu uopce prijavim, ili kako vec to ide? Da li bi mi decko morao nesto poslati, nekakav dokaz s njegove strane da idem kod njega? I sta ako si sama financiram put? Kada je najbolje da kupim kartu, sto se tice cijena i to? Inace sam studentica, da li imam nekakve popuste? I jos nesto ako mi imate za napomenuti, recite hvala!

Dodan: 20. 08. 2011 @00:11:48
bajrama
Gost

postovanje svima kako da ja odem u ameriku kod svoje sestre sa svojim muzem i djetetom sta mi je potrebno od dokumenata ali za useljenicku vizu sa kojom cu moci i da radim tamo kao i moj muz hvala 

Dodan: 20. 08. 2011 @00:15:38
bajrama
Gost

postovanje svima kako da ja odem u ameriku kod svoje sestre sa svojim muzem i djetetom sta mi je potrebno od dokumenata ali za useljenicku vizu sa kojom cu moci i da radim tamo kao i moj muz hvala 

pomoc
Dodan: 01. 09. 2011 @10:36:14
kelly
Gost

pozdrav.....molim pomoc!

izgubila sam svoji studenski indeks,a uskoro moram na razgovor da bi  dobita vizu na 6 dana (turisticki)....jel indeks obavezan ili je potvrda o skolovanju dovoljna??

hvala

Dodan: 01. 09. 2011 @21:46:23
dana gordon
Gost

bitnija ti je potvrda ja mislim. ako imaš studomat, tamo si isprintaj prijepis ocjena i tako to, vidi kaj ima, nešto će ti sigurno dobro doći umjesto indeksa

Dodan: 07. 09. 2011 @08:23:53
Gost

bok svima! imam jedno pitanje za vas. moja frendica,decko i ja htjeli bi u 12om mjesecu u nyc nekakvih 15-ak dana. redoviti smo studenti 3.godine i imamo frendicu koja tamo studira vec dugi niz godina. e sada mene zanima da li je moguce da nam ona napise garancijsko pismo svima tj. da li bi se uvazilo jer ipak nas je 3??

Mellisaloanfirm@yahoo.com
Dodan: 09. 09. 2011 @18:35:51
Mellisa
Gost

Pozdrav,

Jeste li u potrazi za poslovni kredit, osobni zajam, home zajam, auto
kredita, studentski kredit, debt consolidation zajam, unsecured zajam, pothvat
kapitala i sl. .. Ili su vam odbio kredit banke ili bilo koje financijske
ustanove za jednu ili više reasons.You ste na pravo mjesto za
Vašeg kredita rješenja! Ja sam privatno vjerovniku, Dajem iz kredita za
tvrtke i pojedince na niske i pristupačne kamatna stopa
3%. Kamata. Kontaktirajte nas putem e-pošte: Mellisaloanfirm@yahoo.com

Zajam application form.

Vaše ime i prezime:
Adresa:
Država:
Država:
Iznos kredita:
Sex:
Zajam Trajanje:
Telefonski broj:
Fax:
Mjesečni dohodak:
Određeni datum trebate kredit:

NAPOMENA: Ovaj su potrebni prije nego što možete nastaviti s
transakcije kredita u redu.

Dodan: 22. 09. 2011 @23:56:56
dana gordon
Gost

svaki od vas posebno ima razgovor, tako da vjerujem da treba svakome po jedno

Dodan: 26. 09. 2011 @06:59:06
Nina
Gost

Pozdrav ekipa, imam par pitanja na čijim odgovorima unaprijed zahvaljujem.

Ako idemo ja i frendica zajedno da li smo zajedno tamo, odnosno da li ona može vidjeti moje papire i čuti moj razgovor ili se sve odvija privatno?

Drugo, nezaposlena sam, bila sam redovni student, ali sam odustala tako da više nisam.

Imam love na računu, da li je to dovoljno za vizu.

Molim Vas ako mi netko može napisati cijeli proces od dolaska pred ambasadu do izlaska iz iste.

Lijep pozdrav

Dodan: 26. 09. 2011 @21:10:19
Claire
Registriran uporabnik

Pozdrav! Zna li netko nešto konkretno o green card lottery? Prije 3 god sam iz znatiželje popunila formular na netu i nakon nekog vremena me zvala žena na engl. i govori mi da sam osvojila zelenu kartu. Nisam se snašla pa sam se zahvalila jer mi to nije bilo u planu al nakon pola godine, ponovo me neka žena zvala i govorila da jesam li sigurna da ne bi išla dalje s tim jer da je šteta ne iskoristiti to. Znam da sam jednom prije par godina vidila na tv-u onaj voditelj s htv-a, ne znam kako se zove, pričao je kako je osvojio green card lottery i da je tako otišao u Ameriku. Ne znam koliko je to sigurno, al da sam muško i da sam mlađa, vjerojatno bi pokušala.

Dodan: 28. 09. 2011 @22:58:39
Nina
Gost

Bila danas na ambasadu i dobila vizu. Uopće ne kužim tko je krenuo s tim strašnim pričama jer je bilo totalno bezazleno i lagano.

Svi tamo su super simpa

Dodan: 29. 09. 2011 @14:08:48
Davor
Gost

@nina: Oni imaju dnevno/mjesecnu kvotu koju mogu/moraju ispuniti, tako da ako im se ne svidis, a imao si sve uvjete moguce da je ne dobijes, no isto tako ako si li-la a simpatican i vide da neces ostati budes je dobila. u zadnje vrijeme nam daju po 10g jer smo blizu toga da nam je maknu, al svejedno postoji taj limit aktivnih viza koje mozemo imati.

Dodan: 29. 09. 2011 @18:11:09
Saky003
Gost

Evo samo da se zahvalim na svemu napisanom. Napokon netko tko se potrudio iscrpnim pismom pomoći onima koji tek namjeravaju aplicirati za Usa vizu. Ovo mi je jako pomoglo! Puno sreće i veliki pozdrav iz Splita!

Dodan: 02. 10. 2011 @02:45:48
banja luka
Registriran uporabnik

zanima me koliko prije isteka sadasnjeg I-94 moram da podnesem zahtev za novi dosao sam na b1b2 i dobio na 6 meseci sadasnji I-94 istice mi za 47 dana koliko vremena treba da oni razmotre zahtev i da mi odgovore i ukoliko bude negativan odgovor hoce li to uticiti kada budem sledeci put trazio vizu ovu sadasnju sam bez problema dobio u sarajevu hvala i pozdrav svima iz milvokija ))

Dodan: 11. 10. 2011 @19:29:59
mbdoboj
Registriran uporabnik

POZZZ Svima,,

Imam jedno pitanje?

18og oktobra 2011 imam razgovor za useljenicku vizu u sarajevu u ambasadi..

imam 17 godina..

Majka mi je se udala 2008 za covijeka koji je iz Sarajeva koji ima amerciko drzavljanstvo mozda 30ak godina a ona je otisla 11.septembra.2010 godine, i poslala zahtjev za spajanje porodice. sve imam uredno sto su trazili . nisam kaznjavan imam znaci sve sto su trazili...

Otac nije za to da idem sa sestrom u ameriku ali majka ima sudsku presudu da je nas staratelj...

Da li postoji mogucnost da dobijem odbijenicu iako imam sve crno na bijelo uredno....

Dodan: 16. 10. 2011 @01:50:07
gost
Gost

help!

Prije dva mjeseca išla sam u Veliku  Britaniju (bas u vrijeme onih nereda). U zračnoj luci na granici odbijen mi je ulazak u zemlju. Rekla sam da bi ostala do 2 mjeseca što je ok jer u Vel.Britaniji možeš ostati i do 6 mjeseci i ne trebaju vize. Uglavnom, smatrali su me potencijalnim useljenikom i morala sam se isti dan vratiti u HR. Nakon toga, dva sam puta tražila turističku vizu za Vel. Britaniju i oba puta mi je odbijena iako sam na računu imala dosta novca bar mislim (3200 eura), mislila sam ostati samo dva tjedna i redovni sam student.

A sad problem

Krajem godine mislim ići u SAD-e. Moj dečko tamo radi i njegova firma bi mi poslala garantno pismo. Ja sam redovna studentica pete godine i osao mi je jos samo diplomski rad, imam super ocijene (ak to išta pomaže). Uz garantno pismo i potvrdu o stausu redovnog studenta i potvrdu od banke, moj mentor bi mi napisao preporuku da cu se vratiti u HR radi obrane diplomskog rada određenog datuma. Priložila bi još i potvrdu o nekažnjavanju.

I što onako realno mislite uz sve te papirine imam li ikakve šanse da dobijem turističku vizu na mjesec dva obzirom na moju imigracijsku prošlost? Ova Vel.Britanija me bas zaje...

Dodan: 16. 10. 2011 @01:57:21
natan
Gost

Čitao sam gore da je dobro imati potvrdu da posjedujes neku nekretninu, ali eto ja nemam:-(. Jel bi mi pomoglo da donesem potvrdu kako posjedujem auto?

Dodan: 16. 10. 2011 @04:39:12
jasmin
Gost

zdravo ljudi,dali moze neko da mi pomogne da mi da odgovor imam zenu i otisla je sadfa u ameriku dali moze ona da mi posalje ili njezini roditelji vizu da i ja idem tamo ali oni nemaju americki pasos samo grin kartu a ja nemam nikave nekretnine na sebi a nemam ni posao ovdje dali moze ko da mi da odgovor na pitanje dali ima ikave sanse da idem tamo....UNAPRIJED HVALA

Dodan: 16. 10. 2011 @15:33:50
IDITO
Gost

TVOJA ŽENA ILI NJEZINI RODITELJI TI NE MOGU POSLATI VIZU. MOGU TI POSLATI POZIVNO ILI GARANTNO PISMO. AKO SI TI HRVATSKI DRŽAVLJANIN ONDA TREBAS ZATRAZITI VIZU U AM. AMBASADI U ZAGREBU. AKO NEMAS POSAO MALO JE TEZE, ALI IZVADI DRUGE PAPIRE, NPR. POTVRDU O NEKAŽNJAVANJU I POTVRDU O POSJEDOVANJU NOVCA, MORAS IMATI NESTO NOVCA. AKO ZELIS TURISTICKU VIZU, SIGURNO CES JE DOBITI, A ZA RADNU JE MALO TEZE, ALI MOGUCE JE SVE.

Dodan: 17. 10. 2011 @21:07:34
bond 777
Gost

pozzz svima čitajući vaše poruke bio sam dosta pesimističan sto se tiče dobivanja vize ali mogu samo reći da doista nije nikakav problem dobiti turističku vizu pogotovo ukoliko ste redovan student i nemate nikakvih kriminalnih radnji u prošlosti. Moj razgovor sa gospodinom konzulom trajao je minutu i 30 sek i čovjek je bio fakat super te smo čak stigli i o nogometu razgovarat uz par ostalih sitnih pitanja...vizu sam dobio na 10 godina...samo naprijed i sretno svima !!

Dodan: 18. 10. 2011 @15:08:29
Zarko
Registriran uporabnik

Ljudi treba mi pomoc. Imam 20 god. i planirao sam otici za Ameriku da radim nekih 5-6 meseci ukoliko je to moguce. U NY imam tetku koja je drzavljanka amerike vec 10 godina,sto znaci imao bi gde da boravim. Pa bih zamolio one koji su nedavno predavali za vizu i koji su je dobili da mi kazu sta je sve potrebno. Sto vise informacija mi date,to ce mi mnogo vise posluziti. Hvala unapred!

Dodan: 19. 10. 2011 @14:39:14
nedimlottary2015
Registriran uporabnik

ee cao imao bi samo jedno pitanje..ja sam jedan od dobitnika dv deversity 2012 tj new year lottary sto bude u USA Pa me interesuje dal se u zagrebu moja vaditi nalazi ...ilii sve zavisi gdje oni odrede ...posto sam ja iz bosne..a u mene je covjek od moje sestre takodje mora ici u zg na pretrage,,ajd molim vas javite ako znate....

s postovanje..

Dodan: 22. 10. 2011 @21:01:45
toc_sic
Registriran uporabnik

Pozdrav drustvo... radim u vojsci i radim otkazni rok. pa me zanima dali cu ja imati problema sa dobivanjem vize za ameriku? zelim otici tamo. nadam se da nebi trebao imati problema sa izdavanjem vize posto cu ja biti normalno slobodan i normalni "civil"?? odmah da kazem da garantno pismo nemam, nekakvih kuna i eura bi se moglo naci na karticama, student nisam, i nemam faks. dakle, sta dalje? kako da odem odavde? Ako netko ima nekakav savjet; bio bi zahvalan na odgovoru... pozdrav

Dodan: 24. 10. 2011 @10:59:39
Anubis
Gost

SARA: Koliko imaš točno godina? Možda imam ja jednu opciju za tebe

Dodan: 02. 11. 2011 @16:53:00
Sany
Gost

Moze li mi neko reci kakvi su uslovi i koja je potrebna dokumentacija za iseljenicku vizu 

molim vas da ko neko zna da mi da link za pismo Americkoj Ambasadi u Sarajevu

HITNO!!! 

HVALA!!! 

Dodan: 03. 11. 2011 @11:18:34
uz
Gost

http://bosnian.sarajevo.usembassy.gov/useljenicke_vize.html

Dodan: 03. 11. 2011 @17:46:50
Sany
Gost

hvala punoo 

Dodan: 03. 11. 2011 @17:46:59
Sany
Gost

hvala punoo 

Dodan: 12. 11. 2011 @11:46:24
mia
Registriran uporabnik

može mi neko samo ukratko opisati samu proceduru intervuja. ulaziš sam na razgovor ili s osobom kojom putuješ?

Dodan: 19. 11. 2011 @13:35:49
ja sam
Gost

bok svima! ja planiram posjetiti usa u drugom mjesecu. isla bi u posjet i isto bih prisustvovala vjencanju najbolje frendice. lako bih mogla nabaviti garantno pismo ali me zanima koliko dugo moram cekati da mi se odobri viza? (ako se odobri naravno cemu se toliko nadam).

jako bih bila zahvalna da mi odgovorite, plz! jer ne znam kada da pocenem s papirima. netko kaze da moram cekati 3 mj, netko kaze da se viza moze dobiti za mj dana, nekoliko dana..nemam pojma. i isto, da li placam sada dok se prijavljujem ili platim vizu tek kada ju dobijem?

Dodan: 19. 11. 2011 @22:17:59
Zoran
Gost

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e1s1

Ispuni ovo prijatelju ako mozes (posto nema opcija bez za Sloveniju koliko sam ja primjetio).Ja sam iz CG,treba da putujem na Ekvador i ovo mi je poslao prijatelj iz Amsterdama(holandjanin inace) sa koji putujem.

Idemo iz Amsterdama za Hjuston i potrebno je ispuniti ovaj formular ali nazalost koliko vidim nema opciju ni za tvoju a ni moju drzavu...

Ako dobijes dodatnih informacija...molim javi na moj mail: zmrvaljevic@gmail.com

Pozdrav...

Dodan: 23. 11. 2011 @19:03:09
ja sam
Registriran uporabnik

bok svima! ja planiram posjetiti usa u drugom mjesecu. isla bi u posjet i isto bih prisustvovala vjencanju najbolje frendice. lako bih mogla nabaviti garantno pismo ali me zanima koliko dugo moram cekati da mi se odobri viza? (ako se odobri naravno cemu se toliko nadam).

jako bih bila zahvalna da mi odgovorite, plz! jer ne znam kada da pocenem s papirima. netko kaze da moram cekati 3 mj, netko kaze da se viza moze dobiti za mj dana, nekoliko dana..nemam pojma. i isto, da li placam sada dok se prijavljujem ili platim vizu tek kada ju dobijem?

Dodan: 23. 11. 2011 @21:58:16
Didi
Gost

Bok,

Ovako - od nekoga tko je u više navrata išao po vizu i bio u USA

Odeš na stranice ambasade.tamo su ti ponuđeni termini intervjua - koji ti paše izabereš. Preporuka je ne puno prije puta (taman prije nego li kupiš kartu, ali nikako kad je kupiš jer je to lutrija)

Odeš na razgovor (ponesi brdo papira - dokaz da si studoš, da imaš nekretninu...stanuješ sa starcima, imaš pesa.....bla....sve što bi ih uvjerilo da se namjeravaš vratiti kući na balkan

Pismo preporuke, jedino u slučaju da ideš na neki tečaj/studij...ne preporučam napisati da ideš u posjet rodbini, na to su alergični jer misle da ostaješ.

Dođeš u dgovoreni termin u ambasadu, a onda čekaš.......

Prvi put dobila na godinu dana, ali kad su vidjeli da sam se vratila, sad je imam na 15...al' na pamet mi ne bi palo da tamo ostajem

Ali osim toga, nije li bila neka prica da nam nece trebati vizu za USA?

Any way.sretno!

Dodan: 25. 11. 2011 @00:35:37
ja sam
Registriran uporabnik

hvala puno!

samo me jos zanima, koliko si dugo cekala da ti se odobri viza, nakon sto si predala papire i ispunila onaj obrazac? da li si morala cekati 3 mj?

Dodan: 28. 11. 2011 @23:10:42
jan
Gost

hmm ja imam jedan problem

naime,  dobio sam vizu prije 6 godina  koja je istekla, nije bilo nikakvih problema dok sam bio tamo. sada nakon 6 godina sam student i podnio sam opet zahtjev za vizu kod istih  prijatelja obiteljskih sa curom. naime problem je taj sto danas kada sam bio na razgovoru u konzulatu sve je teklo super i na kraju mi je sluzbenik rekao da mi nije u mogučnosti reći da li sam dobio vizu ili ne te da nezna kada ce mi to moci javiti na kontakt broj jer da to moze potrajati. eh sada tu nastaje problem:

1. zasto odjednom takva procedura, redovan sam student,nikada nisam kaznjavan optuzivan ni nista slicno cak stovise nagradivani sam ucenik bio..put mi je isplaniran taman od pocetka do kraja zimskih praznika

2. mojoj curi koja je bila samnom u isto vrijeme na intervjuu au odmah odobrili vizu (njoj po prvi put) ona je imala znaci iste papire kao i ja isti faks isto garantno pismo ista situacija..isti razlog

3. najveci je problem to sto sam ja vec kupio kartu koja glasi na 25.12 te mi je konzul rekao i citiram : "postoji velika mogucnost da se vasa situacija ne riijesi prije 25.12"

neznam sta to znaci sve zajedno te nemogu naci nikoga da se susreo s slicnim problemom... 

pozz svima!!!
Dodan: 02. 12. 2011 @21:44:17
sanell
Gost

mislim malo putovati do nove god u USA,imam radnu vizu i sam sam pa mi je potrebno neko drustvo ako ima netko neka se javi. sanel_salcin@hotmail.com     hvala

Dodan: 13. 12. 2011 @16:20:28
goga
Gost
Dodan: 13. 12. 2011 @16:33:34
vita
Gost

Da

Dodan: 22. 12. 2011 @13:39:08
Mateo
Gost

Pozdrav! Molio bi vas za pomoc!

Želim ici u SAD raditi za pocetak. Imam 20 godina. Gledao sam agenciju tipa CCUSA i to je ok, ali je ograničeno (J-1) viza na određene poslove i najdulje što mogu ostati je 4 mjeseca. Kako i šta moram napravit da dobijem radnu vizu ili kako raditi u ''kućanstvima SAD-a''. Htio bi prvo otići radit pa onda viditi kakvi su izgledi da upišem fax tamo. Hvala unaprijed!!

Dodan: 22. 12. 2011 @20:21:18
Marissa
Registriran uporabnik

Molim Vas pomoc: Zarucnik i ja htjeli bi otic 10 dana u New York. Ja sam nezaposlena, a on ima odlican posao izvan hrvatske sa dobrim primanjima, tako da mislim da on bez problema moze dobit vizu. Koliko su šanse da i ja dobijem vizu ako kazem da ce on financirat put i prikazemo njegova sredstva na bankovnom racunu? Ili sta predlazete, kako uopce u ovakvoj situaciji postupit? HVALAAAAA

Dodan: 09. 01. 2012 @16:10:01
Marin
Gost
Dodan: 17. 01. 2012 @02:48:38
nijo
Gost

znaci ko god da krene za ameriku obavezno kartu moraju imati u dva pravca bez otog nemozes unici u ameriku posto je meni ovo vec 9 put sto idem i znam kako to ide,i moras imati dokaz da ces se vratiti u svoju zemlju to je sve!!!!

Dodan: 27. 01. 2012 @16:51:49
juso
Gost

hay ja sam iz bosne .. imam u Americi strica on mi je naso albanku da se zenim i ona dolazi krajem marta vjerim je i odmah je zenim i ona se vraca za ameriku i koliko trebam da ja cekam papire mislim koliko to traje .da idem kod u ameriku ,,

Dodan: 27. 01. 2012 @16:58:20
juso
Gost

hay ja sam iz bosne .. imam u Americi strica on mi je naso albanku da se zenim i ona dolazi krajem marta vjerim je i odmah je zenim i ona se vraca za ameriku i koliko trebam da ja cekam papire mislim koliko to traje .da idem kod u ameriku ,,

Dodan: 31. 01. 2012 @13:42:06
tin
Gost

cuj..vidim d aimas iskustva!!!!! ili bilo tko!!ž

Htio bi u ameriku preko ljeta radit!! a glupo ji davat 450 eura agenciji ako mogu dobit od familije pismo tj potvrdu da idem kod njih na njihovu grbacu.

ali ja nebi bio kod njih engo sa ekipom u maryland radit...sad me zanima koje su sasne da najdem posao.. ejr agencija odobrava radnu dozvolu.. moze li se nekako durgacije nabavit ta radna dozvola!??!?!?!?

Dodan: 31. 01. 2012 @15:37:52
znam
Gost

Prvo ćeš morat naučit pisat, pa će te netko možda i zaposlit. Za početak ovdje na Balkanu.

Šanse su ti nikakve jer ti treba određena viza za LEGALAN posao u SAD-u, jedino ako misliš na crnjaka, al ako te uhvate osjetit ćeš Američke pimpeke

Rađe skupi tih 400 eura i plati agenciji i vratiš ih za mjesec dana rada u SAD-u. LEGALNO!

Dodan: 08. 02. 2012 @17:35:55
banja luka
Registriran uporabnik

a je li mogu svi aplicirati preko tih agencija ili samo studenti kako to vec ide pozz svima 

Dodan: 08. 02. 2012 @17:38:48
banja luka
Registriran uporabnik

a kako se ide preko tih agencija je li mogu svi ili samo studenti 

Dodan: 08. 02. 2012 @22:25:31
znam
Gost

samo redovni studenti...

Dodan: 19. 03. 2012 @04:17:24
alex
Registriran uporabnik

Imam jedno pitanje ako netko može pomoći. Želim podnijeti zahtjev za turističku vizu, ja sam zaposlen više od mjesec dana, ne mogu tražiti uvjerenje o zaposlenju od šefa zašto sam novi, pa sam uvjerenje napisao i zavjerio pecatu, Pitam se, dali uvjerenje ambasada provjerava ? hvala.

Dodan: 21. 03. 2012 @11:07:05
Barbara
Gost

Nisam čitala sve poruke i nemam iskustva s vizama pa ako bi bio netko u mogućnosti ili zna nešto više o tome, molila bi za pomoć. Naime, u srpnju idem u Kanadu kod tete na mjesec dana i za Kanadu mi ne treba viza, no ona bi mene vodila na izlet preko granice, tj. u Ameriku pa me zanima da li mi treba viza i kakav je postupak i da li sam uopće u mogućnost dobiti je jer ću boraviti u jednoj zemlji, a ovo su samo jednodnevni izleti. Zahvaljujem unaprijed!

Dodan: 21. 03. 2012 @12:07:22
znam
Gost

Naravno da ti treba viza za SAD.
Izvadi ju u Hrvatskoj i reci konzulu da ideš u Kanadu na par dana, pokaži mu pozivno pismo od tebe i objasni da ćeš ići u SAD na dan - dva samo.
Nisam siguran da ćeš ju dobit na temelju toga, ali probaj.

Dodan: 21. 03. 2012 @20:00:26
Barbara
Gost

Da li ste mislili na pozivno pismo od tete? Znači ona bi trebala napisati pismo kojim mene poziva u Kanadu ili? treba li navesti i nešto o Americi? možete li mi to malo objasniti? i da li trebam tome priložiti kakve specijalne dokumente? zahvaljujem na prijašnim informacijama!

Dodan: 21. 03. 2012 @22:01:18
znam
Gost

Da, mislio sam na pozivno pismo od tete. Sorry, bio sam krivo napisao.
Znači neka ti napiše svoje podatke na taj papir, da će financirati tvoj boravak u Kanadi, i da ćeš biti smještena kod nje. Uz to neka priloži kopiju svoje putovnice i radne dozvole ako ju ima. Znači neke dokumente koji dokazuju njen status u Kanadi. Ne treba pisat ništa o SAD-u. Kad dođeš u američku  ambasadu trebat ćeš njemu(konzulu) dokazat da nećeš ostat u Americi, tj da ćeš se vratit u Hrvatsku. Ako radiš onda dostavi potvrdu o zaposlenju,i o godišnjem odmoru. Ako si student onda potvrdu o studiranju, index.. Ako si nezaposlena, bit će teško.. Ako imaš neke nekretnine onda donesi potvrdu o vlasništvu. Ako imaš djecu - super je i to. Uglavnom, trebaš dokazat konzulu da ćeš se vratit u HR, kužiš ?

Dodan: 25. 03. 2012 @11:15:25
Barbara
Gost

Ok, hvala! Probat ću, pa što bude..

Dodan: 17. 04. 2012 @18:28:50
getready
Registriran uporabnik
Pozdrav. Trebao bi malu pomoc oko papira koji se trebaju dofurati. Na stranici ambasade pise : "Zaposlene osobe trebaju priložiti pismo od svog poslodavca, uključujući informacije o dužini radnog staža, plaćenom i neplaćenom odmoru, te prosječnim mjesečnim primanjima u zadnja tri mjeseca." E sad. Kako izgleda to pismo od poslodavca? Jel to neki sluzbeni dokument ili se samostalno ispise, isprinta, poziga i potpise od strane poslodavca? Ili to kupim onaj obrazac u NN gdje pise to sve (da sam na neodredeno, da imam godisnji od tad do tad...) I zanima me kako se dokazuju ta prosjecna mjesecna primanja? Jel to isto neki sluzbeni papir ili se drugacije to prikazuje? Pa molim one koji su vec bili na razgovoru u ambasadi sa tim papirima da mi pomognu. Hvala unaprijed
Dodan: 17. 04. 2012 @21:45:54
znam
Registriran uporabnik

Mozes bilo kakav papir, svejedno mu je, ali moraju pisati podaci o poslodavcu, nek ti lupi pecat i nek napise kolko dugo tamo radis, kolika ti je prosjecna placa,  i da ce te cekati posao i kad se vratis iz usa. tj da ti je odobrio godisnji u trajanju od _____ dana

Potvrdu o placi, znaci dobijes valjda platnu listu na kraju mjeseca ? donesi mu od zadnja 3 mjeseca i to je to.

Dodan: 25. 04. 2012 @12:37:43
grga
Gost

Bok svima,

ja sam penzic , kaj sve trba napraviti za amer. visu?

Hvala

Dodan: 07. 05. 2012 @17:04:34
tomi
Gost

izvanredni studenti također mogu participirati na Work and Travel USA programu i dobiti studentsku vizu

Dodan: 07. 05. 2012 @17:12:43
znam
Registriran uporabnik

u CCUSA nemogu

Dodan: 07. 05. 2012 @17:31:30
tomi
Gost

zato i postoje druge agencije...

Dodan: 08. 05. 2012 @16:32:21
znam
Registriran uporabnik

Izvanredni studenti se mogu slobodno prijavit u tim agencijama. Plate lovu, nađu si posao, kupe kartu, i onda dođu u ambasadu, konzul otvori index i vidi da su vanredni i napuca ih nogom u dupe. Da nebi bilo da pricam gluposti, zbog žalbe tih istih studenata koji su odbijeni, CCUSA se ogradio od tog i ne prima vanredne studoše. Znači agencija nema veze s tim dal će netko dobit vizu ili ne, to određuje ambasada, odnosno konzul.

Dodan: 09. 05. 2012 @14:17:28
tomi
Gost

molim te da ako nisi u potpunosti upoznat sa cijelom situacijom, ne širiš ovakve informacije (možda nisam ni ja, ali sam upoznat s nekim činjenicama)... spomenuo sam da postoje i druge agencije, a ti opet spominješ CCUSA kao da je jedina. Nisam nigdje rekao ni tvrdio da agencija odlučuje dal će netko dobiti vizu ili ne, to nema veze s moja 2 posta. Opet ponavljam, postoje druge agencije preko kojih izvanredni studenti mogu participirati na programu i bez problema dobiti vizu, CCUSA nije jedina agencija preko koje se može u SAD (ne radim u nijednoj nego sam izvanredni student koji ove godine participira na programu). 

Ovo pišem zbog onih izvanrednih studenata koji također žele ili bi htjeli u budućnosti ići, a misle da ne mogu. Baš zbog ovakvih informacija sam ja skoro odustao od programa... stvar je u tome da se različito percipira status redovnoga studenta od strane Amerikanaca i nas. Ono što je kod njih redovni princip studiranja kod nas obuhvaća redovne i izvanredne studente. Oni na to gledaju tako da je (redovni ili izvanredni) student kod nas koji redovito pohađa predavanja i daje ispite u roku, redovni student s njihove strane gledišta. Njma je najbitnija stvar da je student redovit na predavanjima i da u roku polaže ispite (osobno se u to uvjerio na razgovoru s konzulom). To njima "garantira" ili ih uvjerava da će se student vratiti iz SAD-a nakon isteka vize zbog obveza koje ga vežu za faks. Znači ako ste izvanredni student kao ja, idete na predavanja koja imate i polažete normalno ispite, imate sa američkog stajališta i stajališta konzula isti status kao i redovni studenti.

Ovo je informacija koju sam dobio iz prve ruke tj. od djelatnice jedne od agencija. Kad sam se uvjerio da mogu sudjelovati, prijavio sam se na program, našao posao i obavio cijelu papirologiju koja je potrebna. Moj savjet bi bio da se ne kupuje karta prije dobivanja vize jer se nikad ne zna da li bi neki detalj mogao pesuditi pri odbijanju (može se dogoditi svima da ih odbiju, pa i onim studentima koji su već bili na programu).

Razloge za odbijanje vize nitko sa sigurnošću ne može utvrditi jer se uvjiek nađu studenti koji recimo, "zadovoljavaju" sve kriterije, ali zbog neke sitnice budu odbijeni. Ja osobno sam se bojao da zbog lošeg prosjeka možda neću dobiti vizu (zbog glasina koje kruže), no djelatnica agencije preko koje idem mi je rekla da je osobno vidjela slučaj studenta kojeg su odbili, a prosjek mu je bio malo manji od 5.0. Zbog mnogih sličnih i različitih slučajeva jedan od realnih zaključaka oko kriterija odbijanja vize bi bilo "odbijanje na temelju subjektivne odluke konzula".  

Ispričavam se na dugačkom postu, ali mislio sam da bi se neke stvari trebale malo pojasniti

Dodan: 09. 05. 2012 @14:24:11
tomi
Gost

btw imaš super avatar, Kramer me fascinira

Dodan: 09. 05. 2012 @16:51:09
znam
Registriran uporabnik

Sve ok, dobar post si napisao. Nisam se ja dobro izrazio. Naveo sam gore CCusa samo zato jer su najpoznatiji, najjeftiniji, i jer znam za dosta slučajeva vezanih za njih. Radio sam u USA 4 godine zaredom, dva put preko njih a 2 put preko Vikinga. Naravno da postoji hrpa agencija za prijavu. Neke od njih čak i nemaju urede u HR ali preko online aplikacija i skajpa sve se obavi vrlo brzo. Statuse studenta si dobro opisao i nema svrhe da to ponavljam, isto to mi je konzul rekao, a rekli su mi i u agencijama. Ipak, prošle godine se pojavio slučaj prevelikog broja odbijanja vanrednih studenata koji je uzrokovao svađe po forumima, psovanje po telefonima i slične stvari, pa se CCUSA ogradio od tog. Evo čak je i donesena odluka (od Američke strane) da od ove godine svi koji idu na WEUSA program MORAJU odmah imati job offer, znači prije dolazka u USA, odnosno kod konzula. Vjerovatno i sam znaš da su prije stvari bile drugačije... Znači zato spominjem CCUSA. Viking mi je isto super agencija, nemam ni jednu zamjerku. Za Bunac sam isto čuo pohvale. Ne radim ni za jedne niti mi je namjera nekog odvuć u neku agenciju, ne dobivam proviziju Dakle što se tiče odbijanja studenata to na kraju nema veze sa ničim. Evo prošle godine dvije cure ispred mene, redovne, svi ispiti uredno dati, job offer imaju, i majstor ih odbije.. Dok znam barem 5 vanrednih koji su taj dan dobili vizu.. Jebiga, ko će znat... A što se tiče avio karte.. e znam i za slučajeve kad su ih ljudi kupili pa bili odbijeni, a znam i za to da su dobili povrat novca u slučaju odbijanja. Treba se pri kupovini (direktnoj) u avio agencijama navest da ideš na razgovor za vizu i u slučaju odbijanja dobiješ povrat novca.
I da, Kramer je kralj!

Dodan: 21. 05. 2012 @16:16:41
bosna
Gost

pozdrav trebam da idem u usa kod sestre sa starcima ovo bi mi bilo 3-ci put da idem 2 puta sam bio i dobio vizu sve proslo okk vratio se na vrijeme itd ali tada sam bio maloljetan sada imam 21 godinu a ne radim niti studiram planiram sada da upisem geografiju inace sam iz Bosne ako mi neko moze pomoci koliko su mi sanse da dobijem vizu starci su stariji ljudi imaju penzije stan auto itd i isao bi zajedno sa njima.nadam se da neko zna malo vise o tome.....

Dodan: 02. 06. 2012 @17:43:55
tea
Gost

pozz. molim vas da mi odgovorite na moje pitanje... moj zarucnik je u new yorku prosle godine smo se zarucili i pocetkom 12 mjeseca 2011 je predao sve dokumente za vizu. naime ja bih trebala doci njemu u posjetu kao njegova zarucnica na mjesec dana jos nisam dobila nikakav odgovor a u 4 mjesecu ove godine sam slala jos neke dokumente koji bi dokazali da sam s njim uvezi. zanima me dali su ovi dodatni dokumenti produzili moje cekanje,takoder me zanima dali ja mogu garantirati potvrdom od skole da cu se vratiti i koliko dugo trebam cekati da me pozovu na razgovor u ambasadu, jer na jesen trebam u skolu imam 19 godina. hvala.

Dodan: 04. 06. 2012 @01:12:30
znam
Registriran uporabnik

On je predao dokumente za koju vrstu vize ? Pa odi preko turističke vize kod njega zasad, neka ti samo napiše garantno pismo i eto.. Onda kad se vjenčate bit će lakše... I ponesi i tu potvrdu od škole, to će ti super dobro doć. Sretno

Dodan: 04. 06. 2012 @14:30:39
tea
Gost

ja trebam ici kod njega preko zarucnicke vize (vjerenicke) zahtjev za vizu je predan prije 6 mjeseci zanima me koliko dugo jos moram cekati da me pozovu na razgovor u ambasadu jer u 9 mjesecu moram nastaviti skolovanje.. hvala

Dodan: 04. 06. 2012 @17:56:46
znam
Registriran uporabnik

mislim da ti to nitko nezna odgovorit osim ljudi koji su za to zaduženi. pitaj ga da ti da mail od tog offica gdje je predavao papire pa ih kontaktiraj, neznam stvarno.. u međuvremenu možeš ić gore preko turističke, pa kad te pozovu pozovu.. strpljen-spašen

Dodan: 05. 06. 2012 @01:54:01
0987654
Gost

Ako nemate novaca i niste poznati da imate novca, sanse su velike da vam odbiju jednostavnu turisticku vizu.  Amerika je u gospodarskom kaosu i oni vise ne zele ljude da dolaze tamo.  Njihovi carinici dodu po covjeka i usred svadbe ga podsjete da mu turisticka viza istjece sutra i da se on ne bi smio napiti vec sutra u ovo vrijeme pravc JFK.  Zbilja svaki obisni i narocito mladi stranac je potencijalni ilegalni immigrant.  Oni takve ne zele i to su nasem susjedu u oci rekli.

Dodan: 07. 06. 2012 @18:35:08
Miljenka
Registriran uporabnik

Bok.Iduće godine namjeravam se preseliti u Ameriku.Naravno,prije samog preseljenja tražit ću posao.Ja tamo kanim ostati,a čitala sam da ne gledaju blagonaklono na one koji bi tamo bili dulje vremena.Recite mi,u slučaju da nađem posao,što i kako dalje postupati? I može li mi tko preporučiti neke stranice koje nisu scam,već zbilja nude poslove? Hvala.

Dodan: 07. 06. 2012 @23:00:53
znam
Registriran uporabnik

Jel imaš koga u SAD-u ?
Kad nađeš posao poslodavac će za tebe izvaditi vizu, osim ako ne misliš na crnjaka...
Za poslove imaš hrpu stranica, a valjda najpoznatija je http://www.monster.com/

Dodan: 08. 06. 2012 @20:25:48
Miljenka
Registriran uporabnik

Imam krsnu kumu u Floridi,ali ja bih u neki veći grad,Los Angeles ili New York. Što mi je još potrebno osim vize koju mi vadi poslodavac?

Dodan: 08. 06. 2012 @23:45:03
znam
Registriran uporabnik

Puno sreće ti je potrebno

Dodan: 09. 06. 2012 @12:17:34
miljenka
Registriran uporabnik

Ozbiljno te pitam,što mi je je još potrebno osim vize od poslodavca? Je li povratna karta,šta još?

Dodan: 10. 06. 2012 @07:17:04
Miroslav
Gost

Samo zasto bi poslodavac isao kroz sve nevolje da isposluje strancu radnu vizu? Ima toliko nezaposlenih u sva 4 coska SAD-a.  Neki mi komentari jednostavno ne idu.

Dodan: 20. 06. 2012 @15:52:08
erkoo
Gost

kako da odem u ameriku na mjesec dva

Dodan: 19. 07. 2012 @18:35:28
PETRA
Gost

ŽELIM U AMERIKU!

Dodan: 04. 08. 2012 @19:25:48
Nina
Gost

Imam pitanje. Kad bi dobila vizu na 6 mj., jel mogu tamo naći posao s tom vizom i onda dobiti zelenu kartu? Kako ostati tamo?

Dodan: 05. 08. 2012 @13:28:02
znam
Registriran uporabnik

Nemožeš radit nigdje van HR na turističkoj vizi.

Dodan: 06. 08. 2012 @15:54:43
Nina
Gost

A jel mogu dobiti radnu vizu bez da sam našla posao već?

Dodan: 07. 08. 2012 @00:16:31
Filip
Gost

jel ima iko da zna ako ja 18-godišnji srednjoškolac mogu dobit vizu ako idem kod Amera koji ce mi financirat put i kod njega bih trebao bit na 2-3 mjeseca? 

Dodan: 07. 08. 2012 @15:39:09
znam
Registriran uporabnik

Nina  - ne

Filip - da

Dodan: 08. 08. 2012 @06:42:16
Filip
Gost

hvala!

Dodan: 30. 08. 2012 @13:52:10
Marko
Gost

zanima me da jel postoji neko pravilo ako neko silom prilika ode u ameriku da ne može izaći iz nje neko vremensko razdoblje dok ne prođe?? unaprijed hvala

Dodan: 19. 09. 2012 @10:07:08
Ivan :)
Gost

Imam pitanje;imam 12 godina i planiram ic u SAD sa stricovom curom,bio bi kod tetke na jedno 2,2 i pol mjeseca!od 6-8 najvjerovatnije!Imam stan na sebi idem u skolu i roditelji  mi ostaju u HR!Dali ja imam sanse za vizu?unaprijed hvala

Dodan: 07. 11. 2012 @14:14:43
me
Gost

Zanima me da li je onda dobro imati garantno pismo, mislim za svaki slučaj ?

Dodan: 10. 11. 2012 @17:03:47
Nikki
Gost

Ako mi istekne viza jel mogu ostati tamo, neće me niko tražit papire i to? Ako se udam za amerikanca nekog oću dobit državljantsvo odma?

Dodan: 12. 11. 2012 @22:48:13
Swan
Gost

Koliko je teško dobiti vizu na 10 godina? Imate neke savjete kako lakše dobiti? Thanks

Dodan: 12. 11. 2012 @22:48:50
Swan
Gost

Turistički vizu )

Dodan: 15. 11. 2012 @13:51:19
Tara
Gost

Pozdrav. Planiram turisticki posjet u Ameriku. Putujem iz Zuricha (decko mi je tamo rodjen,zivi i radi), idemo kod njegovog prijatelja u posjet u New York (kojem je u svicarskoj odobrena radna viza za ameriku, firma ga je poslala na 2 godine tamo), da li ce im sve to biti precudno kad im ispricam?

Ja radim u hr, suvlasnica sam stana, imam dobru placu, 18.1. se nadan produzenju ugovora na neodređeno. Planiram ponijeti na razgovor, suvlasnicki list, izvadak iz banke, izjavu poslodavca, garantni list, kopiju karte, pa se nekako iskrno nadam da ce mi odobriti, obzirom da je karta kupljena.

Dodan: 16. 11. 2012 @19:48:20
senad
Gost

ovdje senad iz tuzle bosna i hercegovina,zelim da idem iz ove prokleta zemlje negdje daleko u neku americku zemlju.zivot mi prolazi u prazno propadoh nacisto ovdje imam 34 god ozenjensam i nemam posla pomozite mi pliz...broj tel 0038761513927

Dodan: 11. 12. 2012 @02:54:49
Dakota
Gost

Bok..Ovako.. krajem ozujka sam planirala ic kod prijateljice u Baltimore na mjesec dana,sad..problem je u tome sto sam se ja vec prijavila za zarucnicku visu za Australiju..vecinu sam posla obavila i sad cekam odgovor. Zanima me dali se ja ipak mogu prijaviti za turisticku visu za USA? Naravno planiram se vratiti jer Au mi je na 1 mjestu .Sta da ucinim ? Tnx 

Dodan: 21. 12. 2012 @18:07:30
dragan
Gost

potrebne su mi male upute kako da trazim vizu za SAD ako moze neko da pomogne 

imam garantno pismo i ugovore s firmom u kojoj radim na neograniceno vrijeme sta bi trebao sad prvo da napravim i na koji nacin je najbolje  Hvala 

Dodan: 04. 01. 2013 @13:04:51
marija
Gost
ZANIMA ME DA LI MOGU ZATRAŽITI ZAHTJEV ZA AMERIČKU VIZU 6 MJESECI PRIJE PUTOVANJA? UKOLIKO NE, KOLIKO PRIJE JE POTREBNO ZATRAŽITI VIZU?
Dodan: 04. 01. 2013 @13:09:07
Ja
Registriran uporabnik
Zanima me da li je prerano zatražiti vizu za ameriku 6 mjeseci prije putovanja?
Dodan: 23. 02. 2013 @11:04:51
salko
Gost

Potdrav,imam sestru u americi i zelio bi da odem kod nje u posjetu,ne radim nigdje i nisam student pa me zanima da sad upisem fakultet i da studiram bili imao ikakve sanse za vizu u ameriku ili u sluicaju da se zaposlim koliko mi treba naj manje radnog staza da vide da se vracam na posao u bosnu..?Hvala

Dodan: 18. 03. 2013 @09:13:32
mihica
Gost

Pozdrav,

nista ti ne garantira da ces dobiti vizu, ili da ce ti je odbiti. Ja sam se dobila ko student, a i odobrena mi je 2011, na deset godina. To ti sve ovisi o " dobroj volji" konzula. Cula sam da su ljudi koji su nezaposleni, nisu studenti dobivali vize, a poznaniku mi je odbijena viza, imao je stalan posao vec godinama na neodredjeno i firma ga je poslala na taj put. Ne preostaje ti nista drugo nego se prijaviti i vidjeti dal ce ti je odobriti ili odbiti. Sretno!

Dodan: 18. 03. 2013 @09:20:14
mihica
Gost

Postovani "marija" i "ja",

sve ovisi na koliko dobijete vizu. Ukoliko idete po vizu 6 mjeseci ranije, moze vas se dogoditi da vam odobre vizu, ali na 3 ili 6 mjeseci, i sta cete onda? Najpametnije je da imate tocan datum putovanja, kao i plan putovanja i prilozite ga uz svu papirologiju. A i iskreno da idete i 3 mjeseca prije puta vam je cisto dovoljno vremenski. Napomena: nemojte kupovati karte prije nego dobijete vizu, jer neke aviokompanije nemaju povrat novaca u tom slucaju, a i da imaju, gubite sigurno nekih 200 eura po karti.

Sretno!

Dodan: 27. 04. 2013 @20:45:39
Gost
Gost

Pozdrav,

Ima li tko iskustva u smislu da su dobili vizu na temelju potvrde poslodavca da će raditi kod njega?
Ako je riječ o poslu koji bi se radio 3 mjeseca preko ljeta, s tim da se nakon toga vraća u Hrvatsku jer je još uvijek redovan student.

Hvala

Dodan: 28. 04. 2013 @06:35:39
fensi
Gost

Imam pitanje,ako imam posao,jel se može donijet neka potvrda da radim ili šta? I drugo pitanje,ako dobijem vizu neznam na 6 mj.i ako želim ostat duže ili skroz,oće me tražit ovi u americi ili nešto?

Dodan: 28. 04. 2013 @06:39:37
fensi
Gost

to pitam zbog ove potvrde sa posla,ili to oni ne gledaju više ništa?

Dodan: 11. 05. 2013 @19:26:16
marko
Registriran uporabnik

pozdrav, isao bi u ameriku na 3mj raditi, da li da to navedem i sta moram imati da bi lakse dobio vizuu ?

hitan zajam ponuda
Dodan: 04. 06. 2013 @11:23:17
gospođa Vera Elena
Gost

Pozdrav vama,
Ja sam gospođa Vera Elena akreditiranog novac vjerovniku, ja ponuditi kredit za svakog pojedinca, Trebate li kredit ili sredstva iz bilo kojeg razloga kao što su: Osobni kredit, poslovni kredit, proširenje kredita, Business start up kredita, obrazovanje kredit, debt consolidation, ? bilo koju vrstu kredita do stupi u kontakt s nama putem: mrsfaithelena_loanlender@hotmail.com i ispunite donji obrazac kreditnog zahtjeva, kako bi se Ale poslati do tebe kredit odredbama i stanju i da ga dobro napomenuti da sve vaš kredit od naše firme je 100% zajamčeno.

KREDIT zajmoprimaca INFORMACIJE.
Vaša puna imena: ...........................
Traženi iznos kredita: ..........................
Zajam Trajanje: ...........................
Svrha kredita: ..........................
Adresu podnosioca zahtjeva: ...............................
Zanimanje: ..........................
State: ..........................
Zemlja: ..........................
Spol: ..........................
Starost: ..........................
Mobitel ............................
Mjesečni prihod: ..........................

Zahvaljujući kao i mi očekujemo Vaš hitno odgovorite.
mrsfaithelena_loanlender@hotmail.com

Dodan: 06. 06. 2013 @23:41:52
Katana
Gost

Pozdrav društvo.

Nadam se da mi netko može pomoći kratkim savjetom vezano za vizu. Naime išao bih u Ameriku kod obitelji moje drage s njom naravno. Problem je u tome što nisam trenutno zaposlen i osim auta nemam nikakve imovine na sebi, pa me brine imama li uopće ikakve šanse za turističku vizu? Nemam nikakve namjere zadržavati se dulje od 2 mjeseca.

Hvala unaprijed na pomoći.

Dodan: 10. 06. 2013 @09:39:22
Ana
Gost

Ei,ovako idem kod tete u Kanadu,a pošto je ona u Vancouveru i američka granica joj je veoma blizu i išle bi tamo u kupovinu,zanima me moram li imat vizu,ako ja imam povratnu kartu kao garanciju?

kredit ponuda
Dodan: 15. 06. 2013 @07:44:49
GREATUNIVERSAL
Gost

Dragi Podnositelj zahtjeva: 

Hvala vam za vaša pitanja kredite, primili smo vaš 
e-mail i sadržaj dobro razumio što je 
certificirani i registrirani zajam zajmodavac da daju sve 
Unesite zajam na niske kamatne stope od 2%. nas 
Studentski krediti, poslovni krediti, krediti za 
stambeni krediti, poljoprivredni krediti, osobni krediti, krediti za 
Automobili i druge dobre razloge, također daju kredit na zvuk 
$ 5,000 USD $ 1.000.000,00 USD po kamatnoj stopi od 2%. trajanje 
1 do 10 godina, ovisno o iznosu vam je potrebno kao 
kredit. Možete nas kontaktirati putem e-maila: 
greatuniversalloancompany1@gmail.com 

Mogu vam pomoći dobiti kredit ako su iskreni su platiti 
Nakon dugo vremena. A ako trebate hitan zajam 
koje vam mogu pomoći u roku od 48 sati. 

Za više moraju ispuniti sljedeće podatke i 
Također navesti iznos koji je potrebno kao zajam, tako da 
Mi smo poslati naše uvjete kreditiranja. 
Puni naziv ............... 
Država ....................... 
Državna .......................... 
Adresa ........................ 
Seks ........................... 
Državna .............. 
Mjesečni prihod ........ 
Telefon ............. 
Iznos potreban kao zajam ............... 
Duljina posudbi ............... 
Namjena kredita ....... 
Čekam vaše hitno odgovor, tako da možemo nastaviti 
prema naprijed. ili nas kontaktirajte za pet e-mail: 
greatuniversalloancompany1@gmail.com 
Hvala ti i neka Bog blagoslovi 
Velika Universal zajam tvrtke

LOAN OFFER
Dodan: 29. 06. 2013 @08:20:51
WORLD LOAN
Gost

Trebate Hitan zajam riješiti svoje financijske probleme KONTAKT US putem e-maila: worldfinance_loan@hotmail.com

Dodan: 04. 07. 2013 @05:34:40
guest
Gost

naravno da ti treba viza, kakvo je to pitanje

Dodan: 21. 07. 2013 @20:59:01
Petar
Gost

Koliko traje proces dobivanja vize? Za dva mjeseca planiram ići u Montreal, i usput bi otisao do New Yorka, od tamo bi uzeo povratan let. Neznam koliko je to sve izvedivo, ne bi uzimao let dok ne dobim vizu, a opet ne želim čekati ni zadnji trenutak.

Netko neki savjet, iskustvo...

Dodan: 07. 08. 2013 @10:31:49
PRESTIGE FINANCE
Gost

PRESTIGE KREDIT TVRTKA FINANCIJE

Trebate kredit za poboljšanje vašeg poslovanja, kredit conslidar

dugovi, osobni krediti, krediti za kartice

médicoa kredit kredit, auto krediti, zajmovi

hipoteka, studentski krediti, krediti za bilo koju svrhu? i sl.

div kredit za opskrbu s godišnjim kredita rate kredita kako

interesa od 3% godišnje, požurite sada i ispunite obrazac

Kontaktirajte ako je zainteresiran:

(Prestigefinanceloancompany1@gmail.com)

ZAJMA DETALJI PRIMJENI ispuniti i poslati

Puno ime .......................... .... Spol: .......................

Datum rođenja: ........................ ...... Mjesto rođenja:

........................ ...... Država: ....................... .......

Zanimanje: ................... .................. Mjesečni prihod:

....................... ......... Adresa: ......................

Telefon: ........................... ....... Grad:

......................... ............... poštanski

.......................... ................. Status:

........................ ................. Zemlja: ......................

....................... Iznos kredita: ..........................

....... Zajam pojam: ....................... ................

Namjena kredita: ......................... ................. E-mail:

...................... ................ Jeste li primijeniti prije?

....................... ................. Vjerujemo da smo bili u mogućnosti

odgovoriti na najčešće postavljana pitanja

dužnika pred kredit. po

Pravila / unaprijed gore, od vas se očekuje da ispunite obrazac

iznad. Hvala na razumijevanju, pisanje,

prestigefinanceloancompany1@gmail.com

Bog blagoslovio PRESTIGE FINANCIJE.

LOAN OFFER FOR VISA
Dodan: 01. 09. 2013 @14:30:25
mark louis
Gost

hello,

Da li zaista potrebno

zajam?

Je odbijen kredite od

banke ili institucije?

Da li vam je potrebna pomoć

finansijske?

Trebate li kredit za

otplatiti račune ili kupiti

Home?

Želite imati svoj ​​posao i

vam je potreban kredit za

finansijskih potreba?

Kontaktirajte nas

kredit. mi smo spremni

ili pomoći da se

Poslovne ili lične

krediti.

Ponuda je dostupna na

pristupačne stopa

po stopi od 3%.

Zainteresovana osoba / e

treba kontaktirati

nas

e-mail:

marklouisfinanceoffer@gmail.com

Detalji primjene

Naziv: _____________________

Spol: _________________________

Bračni status: _________________

adresa

Kontakt: ________________

Grad / Code

Poštanski broj: __________________

Zemlja: ________________________

datum

Rođenja: __________________

Iznos potreban za

krediti: __________

trajanje

krediti: __________________

Prihod mjesečni / godišnji

Prihodi: ___

Zanimanje: _____________________

Namjena kredita: _______________

telefon

Kuća: ____________________

telefon

Telefon: _____________________

Se mogu prijaviti za kredit

ranije? _________________

Kako ste čuli za nas?

za prijavu otpiše

link ispod.

Pozdravi,

(Re) (Link

LOAN OFFER FOR VISA
Dodan: 01. 09. 2013 @14:30:43
mark louis
Gost

hello,

Da li zaista potrebno

zajam?

Je odbijen kredite od

banke ili institucije?

Da li vam je potrebna pomoć

finansijske?

Trebate li kredit za

otplatiti račune ili kupiti

Home?

Želite imati svoj ​​posao i

vam je potreban kredit za

finansijskih potreba?

Kontaktirajte nas

kredit. mi smo spremni

ili pomoći da se

Poslovne ili lične

krediti.

Ponuda je dostupna na

pristupačne stopa

po stopi od 3%.

Zainteresovana osoba / e

treba kontaktirati

nas

e-mail:

Detalji primjene

Naziv: _____________________

Spol: _________________________

Bračni status: _________________

adresa

Kontakt: ________________

Grad / Code

Poštanski broj: __________________

Zemlja: ________________________

datum

Rođenja: __________________

Iznos potreban za

krediti: __________

trajanje

krediti: __________________

Prihod mjesečni / godišnji

Prihodi: ___

Zanimanje: _____________________

Namjena kredita: _______________

telefon

Kuća: ____________________

telefon

Telefon: _____________________

Se mogu prijaviti za kredit

ranije? _________________

Kako ste čuli za nas?

za prijavu otpiše

link ispod.

Pozdravi,

(Re) (Link

Dodan: 25. 09. 2013 @10:37:54
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Gost

hej prijavio sam se za vizu elektronskim putem preko neta sve sam sredio samo nisam mogao naci listu kao podatak za uplatu takse za vizu sto se uplati u banci za obradu vize ubiti taj papir moram donijeti sa sobom u banku kako bi mogao uplatiti novac za obradu vize pa ako neko zna neka odgovori

Dodan: 25. 09. 2013 @10:38:22
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Gost

hej prijavio sam se za vizu elektronskim putem preko neta sve sam sredio samo nisam mogao naci listu kao podatak za uplatu takse za vizu sto se uplati u banci za obradu vize ubiti taj papir moram donijeti sa sobom u banku kako bi mogao uplatiti novac za obradu vize pa ako neko zna neka odgovori

Dodan: 25. 09. 2013 @10:45:26
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Gost

Dodan: 25. 09. 2013 @10:45:35
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Gost

Dodan: 25. 09. 2013 @10:45:45
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Gost

Dodan: 25. 09. 2013 @10:45:55
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Gost

Dodan: 28. 09. 2013 @00:15:47
Daniel
Gost

pozdrav svima..

imam jedno pitanje u vezi dobijanje  vize.

Ja sam pre nekih 12 godina bio u ameriku 5 meseci pa se vratio(na ulazu sam dobio 6),posle 2 godine pokusao ponovo i odbili me jer kao nisam ozenjen,nemas posao...posle jos 1 god. pokusao i isto mi rekli,i da nemas kome da se vratis.

Sad sam u braku 8 godina,radim vec 6 godina,imam zenu,sina od skoro 4 godine,i neke ustedjevine u banci,+auto,stan,kucu i nesto malo zemlje.

Zena je nezaposlena i zato je i problem dal da trazim samo za sebe ili i za nju i dete,da bi svi isli zajedno.Hteli smo kod kuma u Arizoni za praznike jer tad imam i odmor.

Molim sto pre neko iskusan da mi odgovori

Dodan: 08. 11. 2013 @17:54:46
Nina
Gost

Pozdrav svima, mozete li mi pomoci na koji nacin najbrze da dobijem vizu i zeleni karton, vjerenik mi je amerikanac i planiramo se uzeti za mjesec dana, da li je bolje vjencati se tamo ili ovde kako bih  se konacno spojili i nakon koliko bih mogla doci u posjetu familiji,svoju zemlju, hvala

Dodan: 08. 11. 2013 @18:25:08
Nina
Registriran uporabnik

Poštovani,

Molim da mi pognete koji je najbrzi nacin da budem skupa sa svojim dragim, on je Amerikanac, vjereni smo, a uskoro bi on trebao doci da se vjencamo. Koji je najbrzi nacin da dobijem vizu ? Da li je bolje vjencati se ovde ili tamo radi brzeg dobijanja green card?

Dodan: 07. 12. 2013 @13:51:10
Nikola Dijana Markov
Registriran uporabnik

Postovani,trebao bi pomoc u vezi vize za SAD...u hrvatskoj sam zaposlen i ozenjen,i trebao bi ic u ameriku u posjet...postoji velika vjerojatnost da tamo ostanem,no to naravno nebi naveo...dobit cu garantno pismo,ali za mene su mali problem financije...no za nju nisu..ona je zaposlena u bolnici tamo i moze mi garantirat apsolutno sve..dal u tome slucaju mogu dobit vizu?hvala vam puno..i mozete odgovorit direktno na moj mail..adresa je:mrkimarkovic1984@gmail.com

Dodan: 18. 02. 2014 @15:55:44
Ivan
Gost

Molim za pomoć!! Maturant sam i bliži se državna matura, ucenje, ispiti... Kada to završi volio bi otici u Ameriku spojiti ugodno s korisnim. Naime planiram posjetiti tetu  u New Yorku, a posto imam 3-4 mj do faksa planirao sam i raditi. E sad.. ako bi zelio raditi "legalno" moram biti student koji jos nisam. Let bi bio 26.6., a upis na faks je pocetkom 7mj (mislim da nemoram biti na upisima, ispravite me ako sam u krivu) ali problem je ta potvrda da sam student.. Sta da kažem u abasadi? Dali je jos neko bio maturant koji je htio raditi u Americi? Ako nista od toga ne uspije, radit cu kod rodzaka na crno.. hehe  

VIZA ZA AMERIKU
Dodan: 26. 02. 2014 @20:32:25
Anchi1111
Registriran uporabnik

pozdrav svima! Znam da postoje studentske vize, a zanima me je li moguće i raditi za vrijeme studiranja u Americi. Planiram upisati LL.M, za to se ne nudi puno stipendija pa mi je jedina opcija , da bih tamo mogla stanovati, rad. Na puno sam mjesta pronašla da je rad zabranjen sa studentskom vizom, je li to točno i ako je, postoji li kakva druga opcija osim te studentske vize? Hvala

Dodan: 25. 03. 2014 @18:40:25
ivan
Gost

bok, imam, pitanje koji su uvjeti za dobivanje americke vize? hvala!

Dodan: 25. 03. 2014 @18:45:50
ivan
Gost

bok, imam, pitanje koji su uvjeti za dobivanje americke vize? hvala!

Dodan: 04. 05. 2014 @16:35:10
Paula
Gost

Ja bi htjela se bas preseliti u SAD, i sad neznam jel mi treba viza za to, ili sta. Nista nisam proucavala ali mislim iduce godine otici u SAD zivjeti tamo i preseliti se i sve to.Molim vas pomoc, nista neznam o tome 

Dodan: 10. 05. 2014 @15:34:20
Aurora
Gost

pa nije to baš tako, ja bih se preselila i to je to... proces za useljeničku vizu traje cca deset godina... ne bi li većina nas otišla tamo da je to tako lagano? teško je dobiti turističku vizu, a kamoli useljeničku...  nažalost, to je tako...

Dodan: 27. 06. 2014 @21:57:12
Gost
Gost

1. Ne pisite svasta jer se sve gleda

2. NE SMIJETE raditi bez dozvole, NE MOZETE dobiti dozvolu ali ko kaze da ne mozete raditi? Pogotovo u NYC....

Dodan: 02. 07. 2014 @12:36:10
lubenica
Registriran uporabnik

a probaj, a onda kupovanje avio karte i put pod noge

Dodan: 23. 07. 2014 @23:19:09
viza za ameriku
Gost

na koji nacin se moze dobiti viza za ameriku i sta treba za pocetak

Dodan: 04. 09. 2014 @13:13:26
Antonija
Gost

Pozdrav, zanima me kolike su cijene tih community collega i da li je moguce doci u Ameriku preko J1 vize i dok sam tamo prebaciti se na F1 vizu preko tecaja engleskog jezika ili peko upisa u neki community college? Kad su upisi u te fakultete i ima li dobnog ogranicenja jer naime imam 28 godina. Kako doci do radne vize? Hvala

Dodan: 04. 09. 2014 @13:16:24
Antonija
Gost

Imam završeni građevinski fakulet i 2 godine iskustva u struci. Isto tako trenutno studiram na Pomorskom fakultetu al izvanredno. Kakve su mi šanse...svakako bi pokušala upisati neku razliku predmeta za građevinu ili pomorski fakultet ako je to moguce nekako...di da se raspitam oko toga i oko priznavanja diploma?

Dodan: 26. 10. 2014 @22:45:11
Josipa
Gost

Hej ljudi...Trenutno živim i radim u Hrvatskoj ali na proljeće idem u Kanadu kod dečka. Planiramo se vjenčati kad dođem. A na bračno putovanje bi išli u Ameriku... Gdje ja moram raditi vizu za Ameriku? Da li ju trebam raditi ovdje ili u Kanadi jer ću ionako morati mijenjati sve dokumente kad se udam i uzmem njegvo prezime?

UPOZORENJE: STA Zagreb ne preuizima odgovornosti za komentare korisnika foruma. Zadržavamo pravo ukidanja, promjena izgleda, sadržaja i uvjeta korištenja portala i stranica koje su sastavni dio portala bez obaveze prethodne najave. STA Zagreb nije odgovorna za bilo kakvu štetu nastalu tim promjenama.
Dijelite s drugima: Twitter Delicious Digg Facebook Google Live mySpace Newsvine

Kakav je postupak rezervacije avionske karte?
STA putovanja
Ulica Andrije Hebranga 22
10 000 Zagreb

info@staputovanja.com

Tel.: 01/488 63 40
GSM: 099/ 488 63 40
Fax: 01/488 63 45
Besplatni tel.: 0800 1998

Radno vrijeme
Od ponedjeljka do petka:
09:00-17:00

Cijene se mijenjaju u odnosu na prodajni tečaj Erste & Steiermärkische Bank d.d.
© STA Putovanja d.o.o., 2014. Sva prava pridržana. Oblikovanje.com